Jump to content

[Επίσημο] Nokia E90 Communicator


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Eυχαριστω για την απαντηση!!Να ρωτησω και κατι αλλο γιατι μπερδευτηκα: η v2 δεν ειναι αυτη με το πιο flat keyboard ετσι ωστε να προστατευεται η οθονη περισσοτερο? Αυτη πωλειται τωρα στην ελλαδα ή δεν εχει ερθει ακομη?

 

Ναι ,ακριβως .

Δεν εχει αναφερθει ακομα οτι εχει κυκλοφορησει Ελλαδα η V2.

Ισως θελουν να σπρωξουν τα V1:mad:

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μολις ηρθε κ το δικο μου.Ειναι VL εκδοση,και εκδοση 1,αν κ μου ειπαν απο Vodafone οτι θα μου εστελναν την 2 (...) .Οπως και του φιλου MARKOS51,η φωτογραφικη δεν αποκρινεται σωστα.Συνηθως εστιαζει,αλλα δεν τραβαει.Επισης δεν παταει σωστα η συσκευη και στα 4 ποδαρακια.Τα γνωστα και αναμενομενα δηλαδη :( .Γνωριζει καποιος εαν μπορω να βγαλω το Vodafone live λογισμικο αν το παω στη Νοκια? Υπαρχει περιπτωση να γινεται απο το σπιτι με αλαγη product code,η ζηταω πολλα?:confused:
Link to comment
Share on other sites

Μολις ηρθε κ το δικο μου.Υπαρχει περιπτωση να γινεται απο το σπιτι με αλαγη product code,η ζηταω πολλα?:confused:

 

Καλοριζικο !

Ναι ,υπαρχει η δυνατοτητα

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει μηπως καποιο προγραμμα τυπου "εορτολογιο" το οποιο τρεχει στο Ε90 και σου εμφανιζει ονομαστικες εορτες κλπ;
http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει μηπως καποιο προγραμμα τυπου "εορτολογιο" το οποιο τρεχει στο Ε90 και σου εμφανιζει ονομαστικες εορτες κλπ;

Νομίζω αυτό θα σου κάνει:

Εορτολόγιο

http://www.myphone.gr/software/file-337.html

 

Αλλιως μπορείς να δοκιμάσεις και αυτό http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=206580

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Παιδια,θα μπορουσε καποιος να με βοηθησει δινοντας μου το product code του apo Ε90? Θα ηθελα να ειναι απο ελληνικη συσκευη,οχι Vodafone Live.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια,θα μπορουσε καποιος να με βοηθησει δινοντας μου το product code του apo Ε90? Θα ηθελα να ειναι απο ελληνικη συσκευη,οχι Vodafone Live.

0544383:)

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Μολις ηρθε κ το δικο μου.Ειναι VL εκδοση,και εκδοση 1,αν κ μου ειπαν απο Vodafone οτι θα μου εστελναν την 2 (...) .Οπως και του φιλου MARKOS51,η φωτογραφικη δεν αποκρινεται σωστα.Συνηθως εστιαζει,αλλα δεν τραβαει.Επισης δεν παταει σωστα η συσκευη και στα 4 ποδαρακια.Τα γνωστα και αναμενομενα δηλαδη :( .Γνωριζει καποιος εαν μπορω να βγαλω το Vodafone live λογισμικο αν το παω στη Νοκια? Υπαρχει περιπτωση να γινεται απο το σπιτι με αλαγη product code,η ζηταω πολλα?:confused:

 

Καλώς ηρθες στο Ε90 V1 Fun Club!!!!

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστω stmst! Λοιπον,προσπαθω να αλαξω το product code με το NSS ,για να φυγει το VL λογισμικο.Το τηλεφωνο σερνεται,κ ελπιζω να ειναι αυτη η λυση.Ομως το ΝSS (εκδοση10383 και το εγκαθιστω ως virtual usb device),δεν βλεπει τη συσκευη μου (τη συνδεω με επιλογη συνδεσης PC Suite),οποτε δεν προχωραει το πραγμα.Το εχει κανει καποιος αλλος απο εδω? Μηπως το Ε90 δεν υποστηριζεται απο αυτη την εκδοση του NSS? Καποια ιδεα η συμβουλη...? Προσπαθω να αποφυγω το να το παω στη ΝΟΚΙΑ για αυτη τη δουλεια.
Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστω stmst! Λοιπον,προσπαθω να αλαξω το product code με το NSS ,για να φυγει το VL λογισμικο.Το τηλεφωνο σερνεται,κ ελπιζω να ειναι αυτη η λυση.Ομως το ΝSS (εκδοση10383 και το εγκαθιστω ως virtual usb device),δεν βλεπει τη συσκευη μου (τη συνδεω με επιλογη συνδεσης PC Suite),οποτε δεν προχωραει το πραγμα.Το εχει κανει καποιος αλλος απο εδω? Μηπως το Ε90 δεν υποστηριζεται απο αυτη την εκδοση του NSS? Καποια ιδεα η συμβουλη...? Προσπαθω να αποφυγω το να το παω στη ΝΟΚΙΑ για αυτη τη δουλεια.

Ακολουθείς αυτό τον οδηγό;

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Όταν κάνεις όλα αυτά που γράφει ο οδηγός, και πατάς Read δεν σου εμφανίζει όπως στην εικόνα τα στοιχεία;

http://www.imageshack.gr/files/uysd56n1mnm71o9e9bxk.jpg

 

Αν ναι προχώρα κανονικά και μη δίνεις σημασία στο ERROR που βγάζει...

Αν δεν σου τα βγάζει δοκίμασε και αυτό:

Στο μενού Device Info και στο παραθυράκι Debugging τα τσεκάρεις όλα και πατάς το Update.

Στο μενού Phone Info πατάς στο κέντρο Scan και μετά δεξιά Read.

Δεξιά σου βγάζει το product code.

Στη θέση του γράφεις το σωστό, τσεκάρεις το Enable και πατάς Write.

Πλέον είσαι έτοιμος. Κάνοντας αναβάθμιση θα έχεις Ελληνικά!

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

nop!Παταω read,μετα το scan,κ δε διαβαζει τιποτα στο παραθυρο Production data edit.Πηγα στο παραθυρακι Debugging,τα τσεκαρα,πατησα update,κ μετα ξανα scan k read.Κ παλι ομως τιπτα.Κατω αριστερα γραφει error
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι άλλο να σου πω...:O

Έχεις την τελευταία έκδοση του NSS; Αν όχι, βάλε τη.

Ο υπολογιστή σου μήπως τρέχει Vista; Σε ρωτάω διότι έχουν κάποιο πρόβλημα με τους οδηγούς του καλωδίου και με την τελευταία έκδοση του PC Suite.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ναι,ειδα οτι υπαρχει προβλημα με τα Vista,γι αυτο χρησιμοποιω ενα φορητο με XP.Η εκδοση NSS που εχω ειναι η 10383.Δεν μπορω να βρω νεοτερη.Μπερδεμα βρε παιδι μου η υποθεση!
Link to comment
Share on other sites

Ναι,ειδα οτι υπαρχει προβλημα με τα Vista,γι αυτο χρησιμοποιω ενα φορητο με XP.Η εκδοση NSS που εχω ειναι η 10383.Δεν μπορω να βρω νεοτερη.Μπερδεμα βρε παιδι μου η υποθεση!

 

κατεβασε το NSS103814,ειναι η τελευταια εκδοση ,νομιζω οτι θα εισαι οκ !

Στο ανεβασα εδω

http://rapidshare.com/files/118645884/NSS103814.rar

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Και για αλλη μια φορα,εχεις δικιο Nervous! Ναι,οντως,με αυτη την εκδοση εκανα δουλεια.Αλλα θεωρουσα λογικο η 10383,να ειναι νεοτερη απο την 103814.Ευχαριστω πολυ! Ωρα για update λοιπον!:D
Link to comment
Share on other sites

παιδιά υπάρχει περίπτωση να στραβώσει κάτι με το nss και να μείνει το τηλέφωνο τούβλο!!η επανέρχεται με hard reset και βγάζοντας την μπαταρία;

ρωτάω εκ τον προτέρων δια παν ενδεχόμενο :)

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν υπάρχει κίνδυνος.

Βασικά δεν έχει αναφερθεί κάτι ως τώρα...

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Και μετα την αφαιρεση επιτελους του VL,ερχομαι κ εγω να επιβεβαιωσω τα λεγομενα:Το τηλεφωνο πλεον πεταει! πολυ αισθητη η διαφορα! Κατω το Vodafone Live!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί παρελήφθη έγινε η απαραίτητη αναβάθμιση στον φορητό περάστηκε το 0544383 και γράφω το πρώτο μήνυμα από το Ε90
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...