Jump to content

Υπηρεσίες δεδομένων [GPRS/3G/HSDPA]


Global moderator
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

paidia ligi boitheia...

exo ena kinito siemens s55 me energopoiimeno gprs kai tim plus non stop.

episis exo ena pocket pc hp rz1710. exo balei oles tis apairaitites rithmiseis pou lete kai den mporo na mpo sto internet apo to ppc.... to kinito den exei kanena problima! to ppc to exo balei pollakis me to idio kinito me dial up sindesi ti na kano? analitika oi rithmiseis mou einai:

sto kinito epilogi profil tim gprs

sto ppc sindesi me onoma tim gprs meso generic irda (exo mono iperithres) arithmo klisis *99# username kai password kena kai sto extra dial string

+cgdcont=1,"IP","gint.b-online.gr"

 

otan epixeiro na sindetho mou bgazei to minima:

 

the answering modem has disconnected.....

opoios mporei na boithisei please...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

για πλόηγηση στο νετ μέσω του ppc,βάλε στο string του μόντεμ gwap αντί για gint(το οποίο χρεώνει ανα kb,ενώ το gwap 0,42 στην αρχή και μετά τίποτε) και username wap και pass wap.
Link to comment
Share on other sites

Για Panasonic X700,Χ701 ενώ το έχει στην λίστα δεν μου αποστέλεται μήνυμα με ρυθμίσεις...

edited το χα δοκιμάσει και δεν δούλευε και σήμερα δουλέψαν όλα και έλαβα τις ρυθμίσεις ...

Link to comment
Share on other sites

Για Panasonic X700,Χ701 ενώ το έχει στην λίστα δεν μου αποστέλεται μήνυμα με ρυθμίσεις...

Τι μήνυμα στέλνεις και σε ποιό αριθμό;

Δοκίμασε MMS στο 123 ή κενό SMS στο 688 για ενεργοποίηση και των υπηρεσιών Mobile TV. Ρυθμίσεις μπορείς να βρεις και από το site της TIM. Αλλά και από το 1231.

Link to comment
Share on other sites

για πλόηγηση στο νετ μέσω του ppc,βάλε στο string του μόντεμ gwap αντί για gint(το οποίο χρεώνει ανα kb,ενώ το gwap 0,42 στην αρχή και μετά τίποτε) και username wap και pass wap.

 

file den ginetai tipota epeleksa sto kinito to profil tim wap, ekana kai to apn sto ppc gwap alla tipota. kanei tin energeia sindesis kai meta apo pente lepta!!! mou leei pali the answering modem has disconnected.....

Link to comment
Share on other sites

Kostas_pav

Τελικά δεν φταίγανε η ρυθμίσεις κτλ.

Απλά είχα φραγή στο GPRS!!! Άσχετα αν είχα κάνει την διαδικασία με το sms στο 123 καμιά 15 φορές τις τελευταίες 10 μέρες.

 

αυτό με το gwap που ακριβός πρέπει να το αλλάξω για να λειτουργήσει με την χαμηλή χρέωση?

 

Διότι όταν κάνω κλήση με το gwap ναι μεν συνδέομαι αλλά δεν έχω πρόσβαση πουθενά!

Kalio arga para pote.....
Link to comment
Share on other sites

PUNTOmania,

den prokeite na doulepsei etsi opos les giati theloun rythmisi oi rythmiseis gateway kai port apo to pc.

Akolouthise tis odigeies mou edo

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=19466&page=55

Η στέρηση είναι παιδί της γνώσης. Δεν στερείσαι κάτι αν δεν γνωρίζεις ότι υπάρχει
Link to comment
Share on other sites

PUNTOmania,

den prokeite na doulepsei etsi opos les giati theloun rythmisi oi rythmiseis gateway kai port apo to pc.

Akolouthise tis odigeies mou edo

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=19466&page=55

 

 

Κατάφερα να συνδεθώ χτες το βράδυ τελικά με το gwap… αλλά για την δουλειά που το ήθελα δεν μου κάνει τελικός οπότε θα μείνω στο gint.. μάλλον… με σύνδεση βέβαια μην πάθω τα χτεσινά πάλι!!!

Kalio arga para pote.....
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι μέσω κλήσης CSD. Τώρα μπαίνεις μέσω του δικτύου GPRS που είναι ογκοχρέωση. Τώρα πια όμως καταργήθηκε και η ογκοχρέωση και υπάρχει πάγια χρέωση ανά είσοδο για απεριόριστη πλοήγηση στο WAP. Και βέβαια υπάρχει και το TIM Plus Non-Stop που δίνει απεριόριστο WAP με 3,49 ευρώ το μήνα. Είσοδος διαρκείας δηλαδή...

δηλαδη χρεωνομαι 0,42 για να μπω στο wap και τιποτε αλλο για 24 ωρες?

μπορω μετα να μπω σε οποιοδηποτε wap site kai na κατεβσω οτι θελω απεριοριστα?για 24 ωρες?

εχω το sagem myx5-2 της tim,εχει μεσα τισ ρυθμισεις προεγκαταστημενες.

αν μπω στο wap θα εχω τη φτηνη και παγια χρεωση 0,42?

αν πρεπει να αλλαξω κατι στη ρυθμισεις πειτε μου.

ευχαριστω

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη χρεωνομαι 0,42 για να μπω στο wap και τιποτε αλλο για 24 ωρες?

μπορω μετα να μπω σε οποιοδηποτε wap site kai na κατεβσω οτι θελω απεριοριστα?για 24 ωρες?

εχω το sagem myx5-2 της tim,εχει μεσα τισ ρυθμισεις προεγκαταστημενες.

αν μπω στο wap θα εχω τη φτηνη και παγια χρεωση 0,42?

αν πρεπει να αλλαξω κατι στη ρυθμισεις πειτε μου.

ευχαριστω

Μιλάμε για ΣΥΝΕΧΟΜΕΝΗ πλοήγηση. Τα 0,42 ισχύουν για απεριόριστη χρήση παντού (εννοώ σε όλα τα wap sites) χωρίς να βγεις καθόλου από τον browser με μέγιστη διάρκεια τις 24 ώρες.

Και υπάρχει και το TIM Plus Non-Stop που με 3,49 ευρώ το μήνα έχεις απεριόριστο WAP για 30 ημέρες.

Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε για ΣΥΝΕΧΟΜΕΝΗ πλοήγηση. Τα 0,42 ισχύουν για απεριόριστη χρήση παντού (εννοώ σε όλα τα wap sites) χωρίς να βγεις καθόλου από τον browser με μέγιστη διάρκεια τις 24 ώρες.

Και υπάρχει και το TIM Plus Non-Stop που με 3,49 ευρώ το μήνα έχεις απεριόριστο WAP για 30 ημέρες.

ποια ειναι η η χρεωση για κατι που θα θελω να κατεβασω στο κινητο μου?
http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

ποια ειναι η η χρεωση για κατι που θα θελω να κατεβασω στο κινητο μου?

Μα δεν υπάρχει άλλη χρέωση. Από τη στιγμή που θα κάνει σύνδεση χρεώνεσαι 0.42 και κάνεις ότι θέλεις. Αν βγεις και ξαναμπεις χρεώνεσαι άλλα 0.42 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω ένα πρόβλημα .

Σήμερα το πρωί ενεργοποίησα το πακέτο μου F2G. Έβαλα τις ρυθμίσεις GPRS όπως μου τις έστειλε σε email η TIM:

 

 

GPRS WAP Settings

Automatic Settings (Over The Air)

 

 

Manual Settings

Press Start

Select Settings

Select Connections tab

Select Connections

Select Advanced tab

Press Select Networks

Press New

Set the following

Name: TIM WAP GPRS

Select Modem tab

Press New

Set the following

Name: TIM WAP GPRS

Modem: Cellural Line (GPRS)

Press Next

Access Point Name: gwap.b-online.gr

Press Next

User name: wap

Password: wap

Domain:

Press Finish

Select Proxy Settings tab

Set the following

This network connects to the Internet: tick

This network uses a proxy server to connect to the Internet: tick

Proxy server: 192.168.200.10

Press Advanced

HTTP: 192.168.200.10 port 9201

WAP: 192.168.200.10 port 9201

Secure WAP: 192.168.200.10 port 9201

Socks: 192.168.200.10 port 1080

Press Ok

Press Ok again

 

In order to access TIM wapportal the user has to use the following link

Wsp://wapportal.tim.com.gr/

 

αλλά δεν μπορώ να κατεβaσω καμία σελίδα .

Έχω ενεργοποιήσει κ το Tim plus non stop .

Το κέντρο εξυπηρέτησης μου είπε πως το πρόβλημα είναι στις ρυθμίσεις μου!!!

 

Μα τις έβαλα όπως μου τις έστειλαν !!!!!!!!! :confused:

 

Ο internet explorer μου βγάζει : " The page cannot be displayes or downloaded because the connection was lost. Check the connection and try again later "

 

Έχω mio A701 ( wm 2005 )

 

 

Τί έχω κάνει λάθος ??? Μπορείτε να βοηθήσετε ???

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε για ΣΥΝΕΧΟΜΕΝΗ πλοήγηση. Τα 0,42 ισχύουν για απεριόριστη χρήση παντού (εννοώ σε όλα τα wap sites) χωρίς να βγεις καθόλου από τον browser με μέγιστη διάρκεια τις 24 ώρες.
Δλδ μπορω να μπω μια φορα, μετα να πατησω το κουμπι του μενου για να βγω απο το internet ( οχι αποσυνδεση ) και μετα να ξαναμπω οποτε θελω μεσα στο διαστημα των 24 ωρων χωρις να ξαναχρεωθω;

 

Επισης εχω δοκιμασει τα παντα, εβαλα και το settings wizard, αλλα δεν μπορω να μπω! Εχω το N70. Στο N80 του ξαδερφου μου και στο 3230 του πατερα μου, μπαινει κανονικα..

Link to comment
Share on other sites

Δλδ μπορω να μπω μια φορα, μετα να πατησω το κουμπι του μενου για να βγω απο το internet ( οχι αποσυνδεση ) και μετα να ξαναμπω οποτε θελω μεσα στο διαστημα των 24 ωρων χωρις να ξαναχρεωθω;

Ακριβώς το αντίθετο... Κάθε φορά που μπαίνεις μέσα χρεώνεσαι για την είσοδο 0,42 όσο κι αν κάτσεις (μέχρι 24 ώρες), ό,τι κι αν κατεβάσεις...

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς το αντίθετο... Κάθε φορά που μπαίνεις μέσα χρεώνεσαι για την είσοδο 0,42 όσο κι αν κάτσεις (μέχρι 24 ώρες), ό,τι κι αν κατεβάσεις...

Εγώ θα που πρώτεινα να ενεργοποιήσεις το TIM

PLUS non-stop ;)

Link to comment
Share on other sites

ναι, και εγω αυτο λεω. ή με το κουμπι του μενου σε βγαζει απο το internet εντελως; μπορω να κατεβασω κιολας δωρεαν; δεν το ηξερα αυτο!! καλο. αλλα μακαρι να μπορουσα να μπω..
Link to comment
Share on other sites

ναι, και εγω αυτο λεω. ή με το κουμπι του μενου σε βγαζει απο το internet εντελως; μπορω να κατεβασω κιολας δωρεαν; δεν το ηξερα αυτο!! καλο. αλλα μακαρι να μπορουσα να μπω..

Από εξωτερικές σελίδες κατεβάζεις τα πάντα δωρεάν. Αλλά μέχρι 1ΜΒ. Ρώτα κι εμένα που κατέβαζω συνέχεια. Μόνο αυτό; Μέχρι και στην εφαρμογή όπερα μίνι μπαίνω δωρεάν;)

Link to comment
Share on other sites

Αυτή τη στιγμή σας γράφω ζπό το mio Α701. Τα κατάφερα. Φοβερό. Μπορώ να βλέπω όλες τις σελίδες. (gwap , tim plus non stop )
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτή τη στιγμή σας γράφω ζπό το mio Α701. Τα κατάφερα. Φοβερό. Μπορώ να βλέπω όλες τις σελίδες. (gwap , tim plus non stop )

Μέσω όπερα μπαίνεις ή από το κανονικό browser του κινητού?

Link to comment
Share on other sites

Μπαινω κ από internet explorer (default browser του mio A701 , wm5) και μεσω opera. Στον opera εχω ένα προβλημα ακόμα με το encoding των ελληνικών σελίδων αλλά πιστεύω θα το λύσω.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μπαινω κ από internet explorer (default browser του mio A701 , wm5) και μεσω opera. Στον opera εχω ένα προβλημα ακόμα με το encoding των ελληνικών σελίδων αλλά πιστεύω θα το λύσω.

Καλό ακούγεται. Και εγώ μεσω

opera mini και gwap μπαίνω. Από εκεί μπαίνω και εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή τη στιγμή σας γράφω ζπό το mio Α701. Τα κατάφερα. Φοβερό. Μπορώ να βλέπω όλες τις σελίδες. (gwap , tim plus non stop )

Για πες λίγο αναλυτικότερα τι έκανες.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...