Jump to content

Υπηρεσίες δεδομένων [GPRS/3G/HSDPA]


Global moderator
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει κανείς πειραματιστεί με τις ρυθμίσεις ποιοτητας υπηρεσιών σε SE T610;

 

Σύνδεση--> Επικοινωνία δεδομένων--> Λογαριασμοί δεδομενων--> [λογαριασμος]--> Προχωριμένες ρυθμίσεις--> Ποιότητα υπηρεσιών

 

Τι ακριβώς είναι;; Εγώ το μόνο που άλλαξα είναι η προτεραιότητα σε υψηλή κι έτσι δε με διακόπτουν πια μηνύματα και κλήσεις όσο είμαι στο internet. Τα υπόλοιπα όμως; Μπορούν να επηρεάσουν την ταχύτητα ή την αξιοπιστία; Ρωτησα στο 1231 αλλά δε μου απάντησαν.

Εγκαταλείψτε την ελπίδα για ένα καλύτερο παρελθόν!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Wirelessly posted (Nokia3650/1.0 SymbianOS/6.1 Series60/1.2 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Pedia i xreosi gprs eksakolouthei na einai 26,4 evro?Mporo na diaxeirizomai internet(oxi wap),kai messenger apo to kinito meso gprs?Eywaristo!

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Βασίλης

 

Προσθεστε αλλον ενα χρηστη telestet gprs :p

Μπαινω με s55 τωρα και βλεπω ελαχιστη διαφορα με την panafonet που χρησιμοποιουσα ως τωρα.

 

Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι αν χρειαζεται να αλλαξω κατι στον SMTP server για τα εξερχομενα mails της panafonet που εχω στο Outlook Express για να μπορω να στελνω κανονικα τα mail μου.

 

 

Θα χρειαστεί στις ρυθμίσεις του SMTP της Panafonet να ενεργοποιήσεις το "My server requires authentication" για να μπορείς να τον χρησιμοποιείς μέσω GPRS :)

this signature is under heavy construction
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον therock

 

Wirelessly posted (Nokia3650/1.0 SymbianOS/6.1 Series60/1.2 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Pedia i xreosi gprs eksakolouthei na einai 26,4 evro?Mporo na diaxeirizomai internet(oxi wap),kai messenger apo to kinito meso gprs?Eywaristo!

 

 

Ναι αν κάτι αλλάξει θα το μάθεις έγκαιρα από εδώ (ίσως και πολύ πριν το ανακοινώσει η ίδια η Telestet ;) )

this signature is under heavy construction
Link to comment
Share on other sites

δε μου λέτε βρε παιδιά, αν καταθέσω σήμερα στα μέσα του μήνα αίτηση απενεργοποίησης του gprs telestet, τι γίνεται με το προπληρωμένο πάγιο; στο αφαιρούν τον επόμενο μήνα;

....απαράδεκτα παραδεκτός....

 

http://olatsaba.blogspot.com

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον xenbast

 

δε μου λέτε βρε παιδιά, αν καταθέσω σήμερα στα μέσα του μήνα αίτηση απενεργοποίησης του gprs telestet, τι γίνεται με το προπληρωμένο πάγιο; στο αφαιρούν τον επόμενο μήνα;

 

 

 

Δεν νομιζω αλλα ενα τηλεφωνημα στο 1231 θα σε διαφωτισει...Κι εγω λεω να το σταματησω μιας και εκανα αιτηση για dsl χθες στην ACN. Εκτος και δωσει καποια εταιρεια gprs με καρτοκινητο.Για την ωρα δεν υπαρχει κατι τετοιο απο οτι ξερω...Μηπως κανω λαθος ???

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον xenbast

 

δε μου λέτε βρε παιδιά, αν καταθέσω σήμερα στα μέσα του μήνα αίτηση απενεργοποίησης του gprs telestet, τι γίνεται με το προπληρωμένο πάγιο; στο αφαιρούν τον επόμενο μήνα;

 

είναι πολύ δίκαιοι. Στον επόμενο λογαριασμό θα σου αφαιρέσουν το πάγιο για τις μέρες του προηγούμενου μήνα μετά την ημερομηνία διακοπής του gprs.

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Par' ola afta kalo einai na zitame diakopi ipiresion l2,3 meres prin tin lixi tou logariasmou.

Mobiles I had as primery phones: NOKIA 5110, 6130, 6150, 7110, PANASONIC GD 93, NOKIA 6310, 7650, SONYERICSSON P800, P900, QTEK 9090, QTEK 9100 HTC P3300 TOUCH CRUISE SAMSUNG OMNIA, I-PHONE 3GS, 4S, 5S,SAMSUNG GALAXY S7 S9+,Sony Xperia 5 II Mobiles I had as secondary phones: ERICSSON GH 688, NOKIA 8850, 3510i, SONYERICSSON T310, NOKIA 2650, SE K750i,K770i, ZTE mimosa,K770i, LG G4C, Sony Galaxy A41 Tablets: PIPO M9 pro SAMSUNG galaxy a10/17

Link to comment
Share on other sites

Πήγα να μπω τώρα στο http://www.vodafone.co.uk και δεν το ανοίγει :mad: Μήπως θέλει καμιά ρύθμιση;
Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παρατήρησα ότι από το μεσημέρι της Τετάρτης δε μπορείς να κάνεις ping σε έναν server από command prompt. Σου γυρίζει ping timeout. Δοκίμασα σε διάφορους χωρίς αποτέλεσμα. Δεν είναι κάτι τόσο σημαντικό απλά π.χ. με την εντολή ping http://www.b-online.gr -t έβλεπα αν δουλεύει η σύνδεση και που κυμένεται το lag. Αυτό συμβαίνει και στις 2 συνδέσεις gprs που έχω με την Telestet. Εξυπηρετούμαι από τα bts του Όλυμπου στην Αγιάσο Λέσβου. Μίλησα και στο 1231 για αυτό αλλά δεν πήρα καμιά απάντηση. Είπαν ότι θα με καλέσουν και στο τηλέφωνο αλλά ακόμη περιμένω. Χεχε. Κατά τα άλλα δεν αντιμετωπίζω πρόβλημα. Φιλικά,

Δημήτρης Αβαγιανός

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Γιάννης

 

Δεν νομιζω αλλα ενα τηλεφωνημα στο 1231 θα σε διαφωτισει...Κι εγω λεω να το σταματησω μιας και εκανα αιτηση για dsl χθες στην ACN. Εκτος και δωσει καποια εταιρεια gprs με καρτοκινητο.Για την ωρα δεν υπαρχει κατι τετοιο απο οτι ξερω...Μηπως κανω λαθος ???

 

 

 

ΧΑ! ακριβώς το ίδιο πράγμα κάνω κι εγώ! δεν αντέχω άλλο το gprs...είναι πιό αργό και από τον επιτάφιο...ωραίο ήταν στις διακοπές στο νησί αλλά αυτές τέλος...... :(

....απαράδεκτα παραδεκτός....

 

http://olatsaba.blogspot.com

Link to comment
Share on other sites

Χμμ... Εγώ χθες κατέβαζα με 5,1ΚΒ/s. Όχι και ασχημα! Δε λέω ότι δεν υπάρχουν προβλήματα. Αλλά σίγουρα τα πράγματα έχουν βελτιωθεί πάρα πολύ σε σχέση με 1 χρονο πριν που πρωτοενεργοποίησα τη συνδεση. Πλέον είναι αρκετά συχνά ταχύτερο απο PSTN και σημαντικά φθινότερο.
Εγκαταλείψτε την ελπίδα για ένα καλύτερο παρελθόν!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον ipparxos

 

Χμμ... Εγώ χθες κατέβαζα με 5,1ΚΒ/s. Όχι και ασχημα! Δε λέω ότι δεν υπάρχουν προβλήματα. Αλλά σίγουρα τα πράγματα έχουν βελτιωθεί πάρα πολύ σε σχέση με 1 χρονο πριν που πρωτοενεργοποίησα τη συνδεση. Πλέον είναι αρκετά συχνά ταχύτερο απο PSTN και σημαντικά φθινότερο.

 

 

Καλά, το ότι το GPRS πλέον έχει γίνει γρηγορότερο από τις περισσότερες PSTN δεν υπάρχει καμία αμφιβολία.

this signature is under heavy construction
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον ipparxos

 

Χμμ... Εγώ χθες κατέβαζα με 5,1ΚΒ/s. Όχι και ασχημα! Δε λέω ότι δεν υπάρχουν προβλήματα. Αλλά σίγουρα τα πράγματα έχουν βελτιωθεί πάρα πολύ σε σχέση με 1 χρονο πριν που πρωτοενεργοποίησα τη συνδεση. Πλέον είναι αρκετά συχνά ταχύτερο απο PSTN και σημαντικά φθινότερο.

 

 

 

...κοίταξε, peak κι εγώ μερικές φορές φτάνω τα 5kb αλλά απλά...δεν είναι αρκετά...το gprs το θεωρώ λύση ανάγκης όπως τώρα καλή ώρα που είμαι σε ένα στάδιο μετάβασης από pstn σε adsl + το ότι στις κυκλάδες η σταθερότητα και η ταχύτητα ήταν ασύγκριτα καλύτερες...

 

θα δω, μπορεί να το κρατήσω γιατι ένα κινητό σαν το p800 το θέλει το gprs... μόνο και μόνο για το pop3 email...updates στον καιρό και στις ισοτιμίες κλπκλπ, άντε και κανένα messenger...

 

αν δεν ήταν και προσιτή η τιμή τότε θα το είχα ξεχάσει εδώ και καιρό...

....απαράδεκτα παραδεκτός....

 

http://olatsaba.blogspot.com

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (SonyEricssonP800/R101 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό μήνυμα από τον/την eLeKtriK EyE

Αρχικό Μήνυμα από τον Global moderator

 

Το πρώτο post με GPRS..Χεχε..Σφαιράτο.. :)

 

Εγώ πάντως εδώ και πολύ καιρό που σερφάρω εδώ με το GPRS σταματάω τη σελίδα και δε φορτώνω τις εικόνες... Έτσι κι αλλώς αργούν...

 

stin livadia paei kala tora to gprs , ixame problimat alla fenetai oti lithikane

Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Siemens C55: SIE-C55/24 UP.Browser/5.0.3.3 (GUI))

 

Re paidia poio einai to minima pou stelneis gia na erthoun me sms oi rythmiseis gia to wap kai C55? :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Basilis

 

Wirelessly posted (Siemens C55: SIE-C55/24 UP.Browser/5.0.3.3 (GUI))

 

Re paidia poio einai to minima pou stelneis gia na erthoun me sms oi rythmiseis gia to wap kai C55? :)

 

 

 

gnet#n για το 3650

 

gnet#s για το C55

 

Το μήνυμα το στέλνεις στο 123 :)

this signature is under heavy construction
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Siemens C55: SIE-C55/24 UP.Browser/5.0.3.3 (GUI))

 

Αρχικό μήνυμα από τον/την Basilis

Wirelessly posted (Siemens C55: SIE-C55/24 UP.Browser/5.0.3.3 (GUI))

 

Nope den doulevei :( Leei oti isxyei gia N kai S

 

gia Nokia kai gia Ericsson ithela na pw

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Hunter

stin livadia paei kala tora to gprs , ixame problimat alla fenetai oti lithikane

 

Χαλια χαλια χαλια ... Μαυρα χαλια εδω στην Αθηνα ....

Με φουλ σημα, 3 μετρα αποσταση απο το bluetooth και καθε 5-10 λεπτα η θα κολλαει τελειως (οποτε disconnect & restart) ή θα κοβεται μονη της η συνδεση ...

Εχω 3650 και οταν το πρωτο πηρα πηγαινε μια χαρα.. μεχρι και Warcraft ειχα παιξει!

Αν ειναι να διορθωσανε το προβλημα του upload-attachments και να εχουμε αυτα τα χαλια... να μας λειπει

 

ΧΑΛΙΑ ΜΑΥΡΑ ΧΑΛΙΑ

 

bILL

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Basilis

 

Wirelessly posted (Siemens C55: SIE-C55/24 UP.Browser/5.0.3.3 (GUI))

 

Nope den doulevei :( Leei oti isxyei gia N kai S

 

για siemens πρέπει να τα περάσεις χειροκίνητα, αλλά συνήθως τα έχουν καταχωρημένα από την αρχή.

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον bbbb

 

Paidia paliotera eixate dwsei ena site me proxies.8imatai kaneis to url?

 

 

http://atomintersoft.com/products/alive-proxy/proxy-list/ :)

this signature is under heavy construction
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...