Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν μπορω να σου απαντησω γιατι δεν εκανα κουβεντα για συσκευη...αλλα πιστεω για τα 225Ε ισως μιλαγαμε για συσκευη που θα κοστιζε κανονικα σε skroutomagaza κανα 50αρικο πιο κατω σιγουρα...

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα.Σε λίγες μέρες ενεργοποιείται η επιδότηση μου στο wind xs και θέλω να την λάβω σε μείωση παγίου. Αυτό θα γίνει από τον επόμενο μήνα λογικά, σωστά ;

 

υ.γ ελπίζω να είναι κάποιο αξιοσέβαστο ποσό και όχι 50-60 ευρώ γιατί έχω και double play μαζί, αλλιώς έφυγα για κάρτα.

 

Μαξ τα 50€ σε κόβω.

Αφού πλέον έχουν ρίξει πολύ τα ποσά των επιδοτήσεων.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Μαξ τα 50€ σε κόβω.

Αφού πλέον έχουν ρίξει πολύ τα ποσά των επιδοτήσεων.

 

Ας κανει φορητότητα ονλαιν για άλλου και από 50 θα πάρει 250 με 300 όπως έγραψε κι ο απο πάνω!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά νομίζω πως δεν συμφέρει να πάρεις επιδότηση για αγορά συσκευής, μπορείς με μια καλή έκπτωση στο πάγιο να κερδίσεις ουσιαστικά τα λεφτά που θα έδινες για νέα συσκευή στα ήδη οικονομικά προγράμματα της Wind
Link to comment
Share on other sites

Αν μιλήσουμε για κάτω τον εκατό ευρώ το έχω γυρίσει σε κάρτα χαλαρά και ας τους να ψάχνουν για άλλους να κάνουν σύνδεση.
Link to comment
Share on other sites

Aνανεωση συμβολαιου wind M το παλιο με 50Ε παγιο τελικη τιμη.

Μου εδιναν 55Ε επιδοτηση περσι 110Ε.(στο παγιο)

Εχω σταθερο wind.

Εκανα απο site vodafone αιτηση για φορητοτητα.

Την επομενη εσκασε τηλ απο wind...χωρις πολλα πολλα πηρα 225Ε + 120Ε λογω σταθερου.

Τελικη τιμη με φορους το μηνα 21,3Ε.

Απο μονη της η κοπελα μου προτεινε να δει και για εκπτωση για το σταθερο αλλα ειναι νεο το

νουμερο και εχω ηδη εκπτωση αλλα μου ειπε σε 2 μηνες που κλεινει ο χρονος να παρω τηλ

για νεα εκπτωση.

Πιστευω να βοηθησα....

 

Ας κανει φορητότητα ονλαιν για άλλου και από 50 θα πάρει 250 με 300 όπως έγραψε κι ο απο πάνω!

Όταν λέτε on line αίτηση για φορητότητα, εννοείτε ότι απλά κάνοντας το αίτημα on line μέσα απο το site της εταιρείας σε πήρε τηλέφωνο η wind και σου έκανε αντιπροσφορά ή αφού είχε περάσει ο courirer και είχες υπογράψει συμβόλαιο και μετά??

Γιατί σε μια πολύ πρόσφατη περίπτωση γνωστού μου η cosmote πήρε για αντιπροσφορά (μάλλον τότε ενημερώθηκε από τον άλλο πάροχο) αφού είχε υπογραφεί το συμβόλαιο με την άλλη εταιρεία (το ίδιο έγινε και σε εμένα με το σταθερό από ΟΤΕ σε wind)

Link to comment
Share on other sites

Όταν λέτε on line αίτηση για φορητότητα, εννοείτε ότι απλά κάνοντας το αίτημα on line μέσα απο το site της εταιρείας σε πήρε τηλέφωνο η wind και σου έκανε αντιπροσφορά ή αφού είχε περάσει ο courirer και είχες υπογράψει συμβόλαιο και μετά??

Γιατί σε μια πολύ πρόσφατη περίπτωση γνωστού μου η cosmote πήρε για αντιπροσφορά (μάλλον τότε ενημερώθηκε από τον άλλο πάροχο) αφού είχε υπογραφεί το συμβόλαιο με την άλλη εταιρεία (το ίδιο έγινε και σε εμένα με το σταθερό από ΟΤΕ σε wind)

 

εγω δεν λεω την αντιπροσφορα.ΟΠΟΙΟΣΔΗΠΟΤΕ που ειναι σε ΑΛΛΗ εταιρεια και κανει αιτηση Online για το wind 50 δεν πληρωνει παγιο 50 ευρω αλλα 35.και δινει 1000 λεπτα προς ολους,100 sms, και 1gb internet data

Link to comment
Share on other sites

Όταν ακούω ότι αντι για 50€, θα πάρεις 250€ επειδή πήρες μία απλή αντιπροσφορα, απορώ που τα μαθαίνετε αυτά.

Προσωπικά πριν 2 μήνες ήμουν σε αντίστοιχη θέση και μετά από τρελά παζάρια μου έκαναν τα 40€ στο τρελό ποσό των 60€.

Τα πήρα σε έκπτωση παγίου τελικά.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Όταν ακούω ότι αντι για 50€, θα πάρεις 250€ επειδή πήρες μία απλή αντιπροσφορα, απορώ που τα μαθαίνετε αυτά.

Προσωπικά πριν 2 μήνες ήμουν σε αντίστοιχη θέση και μετά από τρελά παζάρια μου έκαναν τα 40€ στο τρελό ποσό των 60€.

Τα πήρα σε έκπτωση παγίου τελικά.

 

σε κάτι αντίστοιχο,εγώ θα το κάνω καρτοκινητό...σιγά μην σκάσω...

Link to comment
Share on other sites

Όταν ακούω ότι αντι για 50€, θα πάρεις 250€ επειδή πήρες μία απλή αντιπροσφορα, απορώ που τα μαθαίνετε αυτά.

Προσωπικά πριν 2 μήνες ήμουν σε αντίστοιχη θέση και μετά από τρελά παζάρια μου έκαναν τα 40€ στο τρελό ποσό των 60€.

Τα πήρα σε έκπτωση παγίου τελικά.

εκανες ονλαιν αιτηση φορητοτητας σε αλλη εταιρεια?διαβασες τι πηρε ο φιλος παραπανω?

Link to comment
Share on other sites

εκανες ονλαιν αιτηση φορητοτητας σε αλλη εταιρεια?διαβασες τι πηρε ο φιλος παραπανω?

 

Δεν πήγε από 50€ στα 300€, σωστά;

Απλά πήρε υπηρεσίες. Και εγώ το ίδιο.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Δεν πήγε από 50€ στα 300€, σωστά;

Απλά πήρε υπηρεσίες. Και εγώ το ίδιο.

πηρε 225+120 επιδοτηση σε μειωση παγιου.δεν ειναι τεραστια διαφορα απο το 50αρικο που του δινανε?
Link to comment
Share on other sites

πηρε 225+120 επιδοτηση σε μειωση παγιου.δεν ειναι τεραστια διαφορα απο το 50αρικο που του δινανε?

 

Τώρα το είδα.

Όντως πολύ καλό το σύνολο αλλά θα ήθελα να το δω από πλευρά προγράμματος τι σημαίνει αυτό.

Είναι στο Wind Medium και αντί πχ να πληρώνει 50€, τώρα πληρώνει 30€, δηλαδή κερδίζει 12*20=240€/χρόνο;

 

Εγώ πάντως είμαι στο Wind to all 30 και πληρώνω 16.5€,που είναι σχεδόν τα μισά οπότε αν το υπολογίσω χοντρικά γλυτώνω γύρω στα 180€.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Τώρα το είδα.

Όντως πολύ καλό το σύνολο αλλά θα ήθελα να το δω από πλευρά προγράμματος τι σημαίνει αυτό.

Είναι στο Wind Medium και αντί πχ να πληρώνει 50€, τώρα πληρώνει 30€, δηλαδή κερδίζει 12*20=240€/χρόνο;

 

Εγώ πάντως είμαι στο Wind to all 30 και πληρώνω 16.5€,που είναι σχεδόν τα μισά οπότε αν το υπολογίσω χοντρικά γλυτώνω γύρω στα 180€.

 

Έχει και σταθερό το παιδι παραπανω γιαυτο πηρε παραπανω εκπτωση αν καταλαβα καλα +120 ευρω

Edited by fuorigioco1981
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τροπος να έχω ενημέρωση για τα δωρεάν mb απο την wind εκτός απο κάποια εφαρμογή; έχω εταιρικό συμβόλαιο.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τροπος να έχω ενημέρωση για τα δωρεάν mb απο την wind εκτός απο κάποια εφαρμογή; έχω εταιρικό συμβόλαιο.

 

παιρνεις το 1270

Link to comment
Share on other sites

Έχω 2 απ'τα παλιά προγράμματα 140 λεπτά και 100ΜΒ και σταθερό με 2 ώρες δωρεάν σε σταθερά και ιντερνετ.

Πληρώνω 75 ευρώ το μήνα.

Αύριο θα πάω μια βόλτα απ'τη Vodafone μπας και μου κάνουν καμιά καλύτερη πρόταση και καπάκι δίπλα θα πάω στη Wind αν έχει αντιπρόταση.

Καμιά παρατήρηση-συμβουλή-ιδέα?

make love not work
Link to comment
Share on other sites

Έχω 2 απ'τα παλιά προγράμματα 140 λεπτά και 100ΜΒ και σταθερό με 2 ώρες δωρεάν σε σταθερά και ιντερνετ.

Πληρώνω 75 ευρώ το μήνα.

Αύριο θα πάω μια βόλτα απ'τη Vodafone μπας και μου κάνουν καμιά καλύτερη πρόταση και καπάκι δίπλα θα πάω στη Wind αν έχει αντιπρόταση.

Καμιά παρατήρηση-συμβουλή-ιδέα?

 

Μην πας σε κατάστημα.κάνε ονλαιν αίτηση στην βοντα και θα περιμένεις πολύ καλή αντίπροσφορα τηλεφωνικά από wind !

Link to comment
Share on other sites

Λέω να πάω από κατάστημα για να δω και τα πακέτα και να μιλήσω και μ'έναν άνθρωπο, όχι από τηλέφωνο μόνο.
make love not work
Link to comment
Share on other sites

Λέω να πάω από κατάστημα για να δω και τα πακέτα και να μιλήσω και μ'έναν άνθρωπο, όχι από τηλέφωνο μόνο.
πηγαινε αλλα την καλυτερη αντιπροσφορα της windτηνκανουν συγκεκριμενοι υπαλληλοι απο συγκεκριμενο τμημα.σε καταστημα λενε ,σαν ρομποτ,αυτα που ειναι να πουν.τοιδιο ισχυει για ολες τις εταιρειες κινητης περιπου.
Link to comment
Share on other sites

Λέω να πάω από κατάστημα για να δω και τα πακέτα και να μιλήσω και μ'έναν άνθρωπο, όχι από τηλέφωνο μόνο.

 

Μην περιμένεις να πάρεις καμιά σοβαρή προσφορά από κατάστημα.

Μόνο από το τμήμα προσφορών όπως σου είπαν.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Μίλησα στο τηλέφωνο με Voda και μου έδωσαν ωραίο πακέτο (προς όλους) με δύο κινητά με 200 λεπτά και (μόνο δυστυχώς) 50ΜΒ στα 35 ευρώ και σταθερό με 15 ευρώ με Internet (έως 6ΜΒps?) 200 αστικά - υπεραστικά, 20 λεπτά προς εξωτερικό και 20 λεπτά προς κινητά. Σύνολο 50 ευρώ. Δυστυχώς, δε ξέρω γιατί, αλλά μέχρι 6ΜBps ταχύτητα φτάνω στο σπίτι στο internet. Δε φταίει το modem, πάντως, είναι καινούριο.

Επειδή δεν έβρισκα τον αριθμό βρόγχου μου που τον θέλαν για να κάνουν τη μεταφορά, πήρα τη Wind και μου έκαναν καπάκι αντιπροσφορά μόνο 120' προς αστικά - υπεραστικά 21 ευρώ. Εννοείται πως τους είπα πως έχω καλύτερη προσφορά.

Θα περιμένω μέσα στις προσεχείς ημέρες να με πάρουν και για τα κινητά ή/και για όλο το πακέτο.

Τι λέτε?

make love not work
Link to comment
Share on other sites

Μίλησα στο τηλέφωνο με Voda και μου έδωσαν ωραίο πακέτο (προς όλους) με δύο κινητά με 200 λεπτά και (μόνο δυστυχώς) 50ΜΒ στα 35 ευρώ και σταθερό με 15 ευρώ με Internet (έως 6ΜΒps?) 200 αστικά - υπεραστικά, 20 λεπτά προς εξωτερικό και 20 λεπτά προς κινητά. Σύνολο 50 ευρώ. Δυστυχώς, δε ξέρω γιατί, αλλά μέχρι 6ΜBps ταχύτητα φτάνω στο σπίτι στο internet. Δε φταίει το modem, πάντως, είναι καινούριο.

Επειδή δεν έβρισκα τον αριθμό βρόγχου μου που τον θέλαν για να κάνουν τη μεταφορά, πήρα τη Wind και μου έκαναν καπάκι αντιπροσφορά μόνο 120' προς αστικά - υπεραστικά 21 ευρώ. Εννοείται πως τους είπα πως έχω καλύτερη προσφορά.

Θα περιμένω μέσα στις προσεχείς ημέρες να με πάρουν και για τα κινητά ή/και για όλο το πακέτο.

Τι λέτε?

να δω πως θα καταφερνεις να ξερεις που εισαι και ποτε φτανεις τα-τοσα- ορια που εβαλε η βοντα...

κανε ονλαιν αιτηση στη βοντα και θα σου προσφερει πιο πολλα η wind ΑΣΕ ΤΑ ΤΗΕΛΦΩΝΑ !

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις κι άδικο.

Άντε να καταλάβει η γυναίκα πόσο μιλάει!

Έδωσα το τηλέφωνό μου on-line και με πήραν απ'τη Vodafone στο ΚΑΠΑΚΙ!

Δε μετράει αυτό για αίτηση on-line?

Δε θα παίξει έτσι το κόλπο?

Ενιγουέι, θα περιμένω τηλέφωνο.

Edited by okourkoulos
make love not work
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...