Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω 2 συμβολαια flexy 30 με τη προσφορα που σε εβαζαν στο μεγαλυτερο προγραμμα με το παγιο του προηγουμενου, επισης ειναι οικογενειακο το προγραμμα. Θελω να παρω επιδοτηση και να παω στο flexy 25, τι ακριβως πρεπει να κανω; Πρωτα να παρω την επιδοτηση ή πρωτα να αλλαξω το προγραμμα;
Link to comment
Share on other sites

Αν κάνω νέα σύνδεση στο πρόγραμμα "καρτοσύνδεση" χωρίς επιδότηση μπορώ να αλλάξω πακέτο ή να το διακόψω στους 2 μήνες ή υπάρχει υποχρεωτική παραμονή κάποιων μηνών όπως πχ στο zero που είναι 6 μήνες;

Μπορείς να το διακόψεις όποτε θέλεις. Δεν υπάρχουν περιορισμοί σε κανένα συμβόλαιο αν δεν πάρεις συσκευή.

 

Εχω 2 συμβολαια flexy 30 με τη προσφορα που σε εβαζαν στο μεγαλυτερο προγραμμα με το παγιο του προηγουμενου, επισης ειναι οικογενειακο το προγραμμα. Θελω να παρω επιδοτηση και να παω στο flexy 25, τι ακριβως πρεπει να κανω; Πρωτα να παρω την επιδοτηση ή πρωτα να αλλαξω το προγραμμα;

Δεν παίζει ρόλο η σειρά που θα τα κάνεις, απλά να κοιτάξεις να αλλάξεις πρόγραμμα ομιλίας 1-2 μέρες πρίν την έκδοση των λογαριασμών σου.

 

οχι ρε γμτ!αυτη η κολοwind φερνει τα λιγοτερα μοντελα!και αργει κιολας!κριμα γιατι το πλαισιο τα φερνει και γρηγορα και ολα σχεδον τα μοντελα!

Λίγη υπομονή δεν βλάπτει, μην υπερβάλουμε.

Link to comment
Share on other sites

Λίγη υπομονή δεν βλάπτει, μην υπερβάλουμε.
φιλε ειμαι απο το 94 ποτε ξεκινησε στην τιμ.ισως πριν σε προσλαβουνε εσενα κιολας .τοσα χρονια υπομονη κανω τους τα λεω αλλα μας γραφουν κανονικα....απο περσι περιμενω το Ε61i να το φερει η τιμ αλλα ακομα θα περιμενα....το πηρα με μετρητα και ΕΧΑΣΑ την αναβαθμιση γιατι η τιμ κοιμαται και δεν φερνει κινητα ελεος!
Link to comment
Share on other sites

φιλε ειμαι απο το 94 ποτε ξεκινησε στην τιμ.ισως πριν σε προσλαβουνε εσενα κιολας .τοσα χρονια υπομονη κανω τους τα λεω αλλα μας γραφουν κανονικα....απο περσι περιμενω το Ε61i να το φερει η τιμ αλλα ακομα θα περιμενα....το πηρα με μετρητα και ΕΧΑΣΑ την αναβαθμιση γιατι η τιμ κοιμαται και δεν φερνει κινητα ελεος!

Δεν θέλω να σε στεναχωρήσω αλλά το είχα το κινητό στο κατάστημα. Μάλλον δεν έψαξες αρκετά.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω να σε στεναχωρήσω αλλά το είχα το κινητό στο κατάστημα. Μάλλον δεν έψαξες αρκετά.
καλα....εγω πηρα το κεντρικο καταστημα στο μαρουσι και μου ειπαν οτι δεν το φερνουν.καποια καταστηματα της τιμ το φερνουν με παραεισαγωγη ΧΩΡΙΣ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥΣ ΧΑΡΑΚΤΗΡΕΣ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΙΟ παρακαμπτοντας την αντιπροσωπεια.
Link to comment
Share on other sites

καλα....εγω πηρα το κεντρικο καταστημα στο μαρουσι και μου ειπαν οτι δεν το φερνουν.καποια καταστηματα της τιμ το φερνουν με παραεισαγωγη ΧΩΡΙΣ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥΣ ΧΑΡΑΚΤΗΡΕΣ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΙΟ παρακαμπτοντας την αντιπροσωπεια.

Made in Finland με ελληνικά, δεν μιλάω για παραεισαγωγή. Απλά είναι στην διάθεση του καταστήματος να φέρει μια συσκευή ανάλογα με τον πελάτη.

 

ψιλοάσχετη μάλλον ερώτηση : μπορώ αντι για συσκευή να πάρω αξεσουάρ με την επιδότηση ...πχ BT Handsfree ???

Όχι δεν μπορείς, αλλά είναι ανάλογα με το κατάστημα τι πολιτική έχει.

Link to comment
Share on other sites

υπαρχουν πολλα καταστηματα που με την επιδοτηση σου αγοραζεις μεχρι και καινουργιο pc..

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

οχι ρε γμτ!αυτη η κολοwind φερνει τα λιγοτερα μοντελα!και αργει κιολας!κριμα γιατι το πλαισιο τα φερνει και γρηγορα και ολα σχεδον τα μοντελα!

 

ΕΧΑΣΑ την αναβαθμιση γιατι η τιμ κοιμαται και δεν φερνει κινητα ελεος!

 

Εγώ είχα στα χέρια απο το κατάστημα Wind το καινούριο μου Samsung U900 σε 24 ωρες αρχές του μήνα, την στιγμή που το E-shop και το πλαίσιο το είχαν "μόλις έφτασε" & παράδοση σε 72 ωρες!

 

Εγώ την αναβάθμισή μου επειδή περίμενα πως και πως το νέο Samsung δεν την έχασα, την τρέναρα κιολας ενάμιση μήνα μεχρι που ήρθε το νέο κινητό.(Δεν είχα κάνει ούτε ανανέωση συμβολαίου) Τους είχα ρωτήσει, και μου είαν πει πως δε την χάνω, απλά επαναυπολογίζεται. Μάλιστα μου ήρθε μεγαλύτερη απο οτι την πρώτη φορά, ενώ αν δεν ήθελα συσκευή, υπήρχε και η εκδοχή το ποσόν της αναβάθμισης να μοιραστεί ισόποσα στους επόμενους 12 λογαριασμούς.

 

Καλό είναι να ψάχνεστε, ιδίως αν είσαστε καλοί πελάτες. Εμένα μου πρότειναν απο το κατάστημα και εξαργύρωση πόντων του Wind avantage που το αγνοούσα τελείως και είχα έξτρα δωροεπιταγή 25 ευρώ (1050 πόντοι) την οποία την πρόσθεσα στην επιδότηση...

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

Guest johnvol_no1
καλα....εγω πηρα το κεντρικο καταστημα στο μαρουσι και μου ειπαν οτι δεν το φερνουν.καποια καταστηματα της τιμ το φερνουν με παραεισαγωγη ΧΩΡΙΣ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥΣ ΧΑΡΑΚΤΗΡΕΣ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΙΟ παρακαμπτοντας την αντιπροσωπεια.

 

γιατί αμεσως παραεισαγωγή? Δηλαδή το πλαίσιο το φέρνει κανονικά και η wind παραεισαγωγή?

Τα καταστήματα της wind που τα εχουν συνεργατες μπορουν να αγοραζουν συσκευες και από αλλου αν θελουν.

Αν το μοντέλο που θες εσύ δεν το φέρνει η wind αλλα υπάρχει στην κυκλοφορία τότε το αγοράζει απο εκει που υπάρχει ο συνεργάτης.

Και μην ξεχνάς ότι η wind είναι η μοναδική εταιρεία που μπορείς την αναβάθμιση/επιδοτηση να την βάλεις ως εκπτωση στα πάγια.και πάρε την συσκευή από αλλου αν θες. Την επιδότηση αν της εχασες οπως λες τότε κάτι επραξες λαθος.Η επιδότηση δεν χανετε.......

Link to comment
Share on other sites

γιατί αμεσως παραεισαγωγή? Δηλαδή το πλαίσιο το φέρνει κανονικά και η wind παραεισαγωγή?

Τα καταστήματα της wind που τα εχουν συνεργατες μπορουν να αγοραζουν συσκευες και από αλλου αν θελουν.

Αν το μοντέλο που θες εσύ δεν το φέρνει η wind αλλα υπάρχει στην κυκλοφορία τότε το αγοράζει απο εκει που υπάρχει ο συνεργάτης.

Και μην ξεχνάς ότι η wind είναι η μοναδική εταιρεία που μπορείς την αναβάθμιση/επιδοτηση να την βάλεις ως εκπτωση στα πάγια.και πάρε την συσκευή από αλλου αν θες. Την επιδότηση αν της εχασες οπως λες τότε κάτι επραξες λαθος.Η επιδότηση δεν χανετε.......

δηλαδη αν το κινητο που θελω κανει 450 ευρω και εγω εχω αναβαθμιση 200 ευρω αντι να παρω το κινητο 450-200=250 που ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΕΙ Η ΤΙΜ ΑΠΟ ΑΥΤΗΝ να το παρω απο πχ το πλαισιο που μπορει να το εχει φερει και τα 200 ευρω να τα βαλω σαν εκπτωση στα παγια?αυτο λες?

αν το κινητο δεν εχει ελληνικους χαρακτηρες στο πληκτρολογιο τοτε ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΕΙΣΑΓΩΓΗ!ηταν για αλλη χωρα απλα του εβαλαν ελληνικο μενου.εχει τυχει να παρω απο καταστημα τιμ τετοιο νοκια και να μην το δεχονται σε νοκια σερβις!και να του κανω ον λαιν αναβαθμιση και να χανονται τα ελληνικα!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest johnvol_no1
δηλαδη αν το κινητο που θελω κανει 450 ευρω και εγω εχω αναβαθμιση 200 ευρω αντι να παρω το κινητο 450-200=250 που ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΕΙ Η ΤΙΜ ΑΠΟ ΑΥΤΗΝ να το παρω απο πχ το πλαισιο που μπορει να το εχει φερει και τα 200 ευρω να τα βαλω σαν εκπτωση στα παγια?αυτο λες?

 

σωστός.Αυτό λέω. Βέβαια θα ΄χασεις ενα 10% περίπου γιατι στην αναβαθμιση την συσκευη την παιρνεις στην τιμή χονδρικής.Αλλά από το να ΄χασεις την επιδότηση....

Επίσης υπάρχουν και αλλα 2 δύκτια που μπορείς να πάρεις την συσκευή που θες με φορητότητα.

Θέλω να πω ότι λύσεις υπάρχουν.

Το καλύτερο βέβαια θα ηταν να την έχει η wind και να τελειώνει η υπόθεση.Αλλά για να μην την έχει σίγουρα κάποιος λόγος θα υπάρχει. Υπάρχουν πολλές και μεγάλες συμφωνίες που παίζουν από πίσω.

Όπως πχ με το w380 που για 4 μήνες το έχει μόνο η wind.

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να μεγαλωσω την επιδοτηση μου?

ακομα δεν την μεγαλωσες??

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Guest johnvol_no1
Πως μπορω να μεγαλωσω την επιδοτηση μου?

 

πας σε ενα καταστημα wind και τους λες να στειλουν ενα email που να ζητουν να αυξηθη η επιδοτηση σου επειδη θεωρεις ότι είναι λίγη σχετικά με αυτά που πληρωνεις. και 2-3 μέρες έχεις απαντηση.

Link to comment
Share on other sites

Nrg i perneis til sto 1260 kai zitas na sto kataxwrisoun se pernoun apo apokripsi kai sou lene an egrithike i oxi.

An peis oti tha akyrwseis kai einai ligo klp einai prothimoi na sou kounisoun to mantili kai na sou anoiksoun tin porta gia na pas stin alli etairia

ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ Ο ΕΛΛΗΝΑΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΣΥΝΗΘΙΣΕΙ ΚΑΙ ΕΧΩ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΣΟΥ ΛΥΣΗ
Link to comment
Share on other sites

Περνωντας σημερα απο τη wind για να ρωτησω για καποιο κινητο μου ειπαν πως εχουν 40% εκπτωση σε ολες τις συσκευες αν κανω καρτοσυμβολαιο. Μιας και προκειται για την κορη μου εμενα με συμφερει.
Link to comment
Share on other sites

ξερεις μεχρι ποτε ειναι η προσφορα?

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

τι μαρκα κινητο εχεις;

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Guest johnvol_no1
Μια βοηθεια... πως ενεργοποιω τα MMS;

 

Αν θες να ενεργοποίησεις την υπηρεσία παίρνεις τηλ στην εξυπηρέτηση πελατών και το λες.

Αν θες μόνο τις ρυθμίσεις στέλεις κενό sms στο 19234.

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω και εγώ κάτι?Λοιπόν είχα κάνει πρώτη φορά σύνδεση στην tim στις 28-1-07...Πήρα ένα Νοκια , το οποίο δεν άντεξε και πολύ και τον Αύγουστο του ίδιου έτους πήγα για να το επιδιορθόσω σε ένα καταστημα wind.εκεί μου είπαν ότι έχω επιδότηση και άλλο που δεν ήθελα, πήρα την επιδότηση.Τώρα όμως , με την έλευση του iphone από την voda θέλω να αλλάξω εταιρία και μου λένε στην wind ότι δεν κλείνω 1 χρόνο τον αυγουστο του 2008(δηλ ένα χρόνο από την αγορά του Κ800) αλλά στις 28-1-09...ειναι δυνατόν?αφού πριν από ένα χρόνο έκανα ανανέωση του συμβολαίου?
Χαλαρά... :lol:
Link to comment
Share on other sites

Guest johnvol_no1
να ρωτήσω και εγώ κάτι?Λοιπόν είχα κάνει πρώτη φορά σύνδεση στην tim στις 28-1-07...Πήρα ένα Νοκια , το οποίο δεν άντεξε και πολύ και τον Αύγουστο του ίδιου έτους πήγα για να το επιδιορθόσω σε ένα καταστημα wind.εκεί μου είπαν ότι έχω επιδότηση και άλλο που δεν ήθελα, πήρα την επιδότηση.Τώρα όμως , με την έλευση του iphone από την voda θέλω να αλλάξω εταιρία και μου λένε στην wind ότι δεν κλείνω 1 χρόνο τον αυγουστο του 2008(δηλ ένα χρόνο από την αγορά του Κ800) αλλά στις 28-1-09...ειναι δυνατόν?αφού πριν από ένα χρόνο έκανα ανανέωση του συμβολαίου?

 

 

απλά βγήκε η επιδότηση σου νωρίτερα.Κανοντας χρήση της επιδότησης, αυτόματα ανανέωσες ενα χρόνο ακόμα.όχι ομως από την μέρα της ανανέωσης αλλά από την ληξη του συμβολαίου.Αν έχεις αντίγραφο συμβολαίου ανανέωσης καπου στην πρωτη σελίδα το γράφει....

Link to comment
Share on other sites

Αφου απο φθινόπωρο θα εμφανιστούν νέες υπηρεσίες καλό ειναι να περιμνουμε γιατί όλο προσφορές είναι αλλα δεν βλέπω ουσία.
Link to comment
Share on other sites

Nrg i perneis til sto 1260 kai zitas na sto kataxwrisoun se pernoun apo apokripsi kai sou lene an egrithike i oxi.

An peis oti tha akyrwseis kai einai ligo klp einai prothimoi na sou kounisoun to mantili kai na sou anoiksoun tin porta gia na pas stin alli etairia

 

Μαλλον δεν ειναι και τοσο προθυμοι για να σου κουνησουν το μαντηλι καθως με ενα email οπου ευγενικα τους εξηγουσα οτι ειναι μικρη η επιδοτηση και πως σκεφτομαι μεταβαση σε αλλη εταιρια την επομενη μερα αυξησαν την επιδοτηση κατα 40 ευρω για καθε γραμμη ;)

 

Σημειωση: Σπανια ξεπερναω το χρονο ομιλιας, και αν γινει μιλαμε για 5-6 Ευρω επιπλεον.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...