Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια ερώτηση παιδιά:

 

Είχα συμβόλαιο και εχθές πήγα σε ένα κατάστημα Wind να κάνω μετατροπή σε καρτοκινητό.

 

Η υπάλληλος μου έδωσε μία κάρτα sim η οποία θα ενεργοποιηθεί σε ένα μήνα και μου έκανε και αίτηση διακοπής του υπάρχοντος συμβολαίου μου.

 

Αυτή είναι η σωστή διαδικασία;

 

Φοβάμαι μήπως χαθεί ο αριθμός μου γιατί αυτή η αίτηση διακοπής μου φαίνεται λίγο περίεργη... δεν υπάρχει αίτηση μεταφοράς σε καρτοκινητό;

The evil that men do lives on and on...
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση παιδιά:

 

Είχα συμβόλαιο και εχθές πήγα σε ένα κατάστημα Wind να κάνω μετατροπή σε καρτοκινητό.

 

Η υπάλληλος μου έδωσε μία κάρτα sim η οποία θα ενεργοποιηθεί σε ένα μήνα και μου έκανε και αίτηση διακοπής του υπάρχοντος συμβολαίου μου.

 

Αυτή είναι η σωστή διαδικασία;

 

Φοβάμαι μήπως χαθεί ο αριθμός μου γιατί αυτή η αίτηση διακοπής μου φαίνεται λίγο περίεργη... δεν υπάρχει αίτηση μεταφοράς σε καρτοκινητό;

ετσι ειναι ακριβως οπως σου τα κανε ο υπαλληλος. :)

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Στον αστυνομικό έλεγχο στο δρόμο το ΑΦΜ είναι άχρηστο, οπότε προφανώς δέχτηκαν το δίπλωμα ως αποδεικτικό ταυτοποίησης προσώπου και όχι ως αποδεικτικό ΑΦΜ... :wink:

 

(offtopic)

 

Η απάντηση μου ήταν κάτω από το εξής quote: "Για τη wind δεν ειναι ουτε αποδεικτικο ταυτοτητας", οπότε για τη μη αποδοχή του ως αποδεικτικού ταυτότητας το ανέφερα...

 

(/offtopic)

Motorola Razr i XT890 + Alcatel 2005D + Samsung GT-N5110
Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι στο zero καθυστερει διοτι δεν εκδιδεται λογαριασμος αν δεν εχει χρεωση!

δηλαδη θελω να σου πω οτι στον λογαριασμο που περιμενεις επειδη ειναι προπληρωμενος οπως λεμε...αλλα αφου δεν εχει παγιο τι να σου'ρθει? "0"? οποτε το επομενο θα σου ερθει μια και καλη :)

ελπιζω να ημουν σαφης

 

Τελικά τείνω προς την άποψή σου.

 

Πήγα και πάλι να ρωτήσω αν έχει βγει ο λογαριασμός μου και με παρέπεμψαν στο τμήμα λογαριασμών. Από εκεί μου είπαν αυτό που είπες κι εσύ, ότι αν δεν έχει γίνει κίνηση, στο zero δε βγαίνει καν λογαριασμός.... Οπότε, μάλλον αυτά που ΜΑΣ (μου και λοιπών) είχαν διδάξει ήταν μούφες, αν και πάλι δεν εμπιστεύομαι και πολύ την οργάνωση της wind.

 

ΥΓ. Πάντως είναι σίγουρο ότι είχα κάνει κλήσεις και είχα στείλει μηνύματα τις 2-3 μέρες μετά τη μεταβίβαση, το βλέπω και στο κινητό μου.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά τείνω προς την άποψή σου.

 

Πήγα και πάλι να ρωτήσω αν έχει βγει ο λογαριασμός μου και με παρέπεμψαν στο τμήμα λογαριασμών. Από εκεί μου είπαν αυτό που είπες κι εσύ, ότι αν δεν έχει γίνει κίνηση, στο zero δε βγαίνει καν λογαριασμός.... Οπότε, μάλλον αυτά που ΜΑΣ (μου και λοιπών) είχαν διδάξει ήταν μούφες, αν και πάλι δεν εμπιστεύομαι και πολύ την οργάνωση της wind.

 

ΥΓ. Πάντως είναι σίγουρο ότι είχα κάνει κλήσεις και είχα στείλει μηνύματα τις 2-3 μέρες μετά τη μεταβίβαση, το βλέπω και στο κινητό μου.

αφου στο ειπα εγω!

τι τα εχουμε στην υπογραφη μας τα γαλονιααααα :lol:

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Αν έχουμε έναν αριθμό με συμβόλαιο και έναν αριθμό f2g μπορούμε να τους έχουμε μαζί σε κάρτα 2 in one. Ρωτώ γιατί στη σελίδα της εταιρείας υπάρχει η σημείωση "* H υπηρεσία δεν προσφέρεται στους χρήστες καρτοκινητής με οικονομικό πακέτο F2G."

 

http://www.wind.com.gr/pages.fds?langID=1&pageid=688

 

http://www.wind.com.gr/pages.fds?langID=1&pageid=689

 

:O

Link to comment
Share on other sites

Αν έχουμε έναν αριθμό με συμβόλαιο και έναν αριθμό f2g μπορούμε να τους έχουμε μαζί σε κάρτα 2 in one. Ρωτώ γιατί στη σελίδα της εταιρείας υπάρχει η σημείωση "* H υπηρεσία δεν προσφέρεται στους χρήστες καρτοκινητής με οικονομικό πακέτο F2G."

 

http://www.wind.com.gr/pages.fds?langID=1&pageid=688

 

http://www.wind.com.gr/pages.fds?langID=1&pageid=689

 

:O

 

Το 2 in 1 αν δεν κάνω λάθος μπορεί να ισχύσει με συμβόλαιο + Wind card και όχι f2g

 

αφου στο ειπα εγω!

τι τα εχουμε στην υπογραφη μας τα γαλονιααααα :lol:

 

Με μπέρδεψε η Wind γιατί όπως γράφω κι εγώ πιο πάνω "μάλλον αυτά που ΜΑΣ (μου και λοιπών) είχαν διδάξει ήταν μούφες"... (νταξ' δεν είχα και γαλόνια εγώ ;) )

Link to comment
Share on other sites

Το 2 in 1 αν δεν κάνω λάθος μπορεί να ισχύσει με συμβόλαιο + Wind card και όχι f2g

 

Δηλαδή ουσιαστικά δεν ισχύει. :(

Link to comment
Share on other sites

ισχυει ρε παιδια το 2in1 με f2g.

απλα δεν ισχυει η δωρεαν προωθηση.

χρεωνει κανονικα.

(ανατρεξτε με αναζητηση 2ιν1)

 

μπακαλιαρε το επιασα το υπονοουμενο ;)

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

ισχυει ρε παιδια το 2in1 με f2g.

απλα δεν ισχυει η δωρεαν προωθηση.

χρεωνει κανονικα.

(ανατρεξτε με αναζητηση 2ιν1)

 

μπακαλιαρε το επιασα το υπονοουμενο ;)

Ακριβώς....

 

εγώ έχω πρώτο νούμερο το συμβόλαιο και 2ο το f2g. Όταν το έχω στο συμβόλαιο και με καλούν στο f2g αφαιρείται ποσό από την κάρτα. Όταν όμως το έχω στο f2g, όπου και να με καλέσουν δεν χρεώνομαι.

Απλά υπάρχουν κάποια bugs,οπως: Δεν μπαίνει σε κανενα απο τα 2 νούμερα με τίποτα η ειδοποίηση κλήσης (με sms στο 1265) και από το cc μου είπαν ότι είναι αδύνατο με συμβόλαιο+f2g.

Άρα η λύση για μένα είναι να το έχω μόνιμα στο f2g ώστε όποιος με καλεί να μην χρεώνομαι

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς....

 

εγώ έχω πρώτο νούμερο το συμβόλαιο και 2ο το f2g. Όταν το έχω στο συμβόλαιο και με καλούν στο f2g αφαιρείται ποσό από την κάρτα. Όταν όμως το έχω στο f2g, όπου και να με καλέσουν δεν χρεώνομαι.

Απλά υπάρχουν κάποια bugs,οπως: Δεν μπαίνει σε κανενα απο τα 2 νούμερα με τίποτα η ειδοποίηση κλήσης (με sms στο 1265) και από το cc μου είπαν ότι είναι αδύνατο με συμβόλαιο+f2g.

Άρα η λύση για μένα είναι να το έχω μόνιμα στο f2g ώστε όποιος με καλεί να μην χρεώνομαι

 

... ή να το μετατρέψεις σε πακέτο F2G 5 ή 6(cosmoκαρτα ή alacarte) (επιλογή από το 1342) για να χρησιμοποιήσεις ένα από τα 2 νούμερα με χρέωση 1 λεπτού/ λεπτό στο νούμερο του συμβολαίου σου... έτσι και η χρέωση γίνεται λογικότατη έως μηδαμινή και σου αφήνει ένα επιπλέον νούμερο με χρέωση 1 λεπτού το λεπτό.... Με έχει σώσει αυτή η επιλογή.:D:O

Link to comment
Share on other sites

για εξήγησέ το σε παρακαλώ καλύτερα αυτο...

ποιο μετατρέπεις σε f2g 6; το συμβόλαιο συνεχίζει να ισχύει;

τι γίενεται στη χρέωση της προώθησης σε αυτή τη περίπτωση;

Link to comment
Share on other sites

για εξήγησέ το σε παρακαλώ καλύτερα αυτο...

ποιο μετατρέπεις σε f2g 6; το συμβόλαιο συνεχίζει να ισχύει;

τι γίενεται στη χρέωση της προώθησης σε αυτή τη περίπτωση;

 

Φυσικά μιλάμε για το καρτοκινητό του 2in1, το οποίο το μετατρέπεις σε f2g 5 ή 6 (αντίστοιχες χρεώσεις του ala carte και cosmoκάρτας) μέσω κλήσης στο 1342. Μετά μέσω του 1267 ενεργοποιείς την υπηρεσία 1 λεπτό το λεπτό και βάζεις στο ένα από τα 2 νούμερα τον αριθμό του συμβολαίου. Και αυτό ήταν....Μόνο να μην ξεχνάς να ξαναενεργοποιείς την υπηρεσία κάθε μήνα.

Στο συμβόλαιο δεν κάνεις τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Κι όλα αυτά γιατί δε θέλω να κουβαλάω δυο συσκευές; Κρίμα ρε γμτ θα μπορούσε να είναι πολύ πιο εύκολο. :(

 

Ακριβώς....

 

εγώ έχω πρώτο νούμερο το συμβόλαιο και 2ο το f2g. Όταν το έχω στο συμβόλαιο και με καλούν στο f2g αφαιρείται ποσό από την κάρτα. Όταν όμως το έχω στο f2g, όπου και να με καλέσουν δεν χρεώνομαι.

Απλά υπάρχουν κάποια bugs,οπως: Δεν μπαίνει σε κανενα απο τα 2 νούμερα με τίποτα η ειδοποίηση κλήσης (με sms στο 1265) και από το cc μου είπαν ότι είναι αδύνατο με συμβόλαιο+f2g.

Άρα η λύση για μένα είναι να το έχω μόνιμα στο f2g ώστε όποιος με καλεί να μην χρεώνομαι

 

 

Πια από τις επιλογές του πίνακα http://www.wind.com.gr/ConDows/00000096_cases_b.jpg έχεις ενεργοποιημένη δηλαδή;

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι άσχετος έχω μερικές απορίες.

 

1. Μπορεί να πάρει και από διαφορετικές εταιρίες προγράμματα?;)

2. Αν πχ έχω F2G και συμβόλαιο και με παίρνουν στην F2G την ώρα που το έχω στο συμβόλαιο δεν μπορώ να το κλείσω και να μην χρεωθώ την προώθηση?:D

3. Φαίνεται που σε παίρνουν? Ανεξάρτητα από που το έχεις ενεργό!:confused:

4. Δεν έχω καταλάβει ακόμα τις χρεώσεις της wind. Πληρώνεις 12 ευρώ

στην αρχή και τέλος ή κάθε μήνα? ;)

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι άσχετος έχω μερικές απορίες.

 

1. Μπορεί να πάρει και από διαφορετικές εταιρίες προγράμματα?;)

2. Αν πχ έχω F2G και συμβόλαιο και με παίρνουν στην F2G την ώρα που το έχω στο συμβόλαιο δεν μπορώ να το κλείσω και να μην χρεωθώ την προώθηση?:D

3. Φαίνεται που σε παίρνουν? Ανεξάρτητα από που το έχεις ενεργό!:confused:

4. Δεν έχω καταλάβει ακόμα τις χρεώσεις της wind. Πληρώνεις 12 ευρώ

στην αρχή και τέλος ή κάθε μήνα? ;)

 

Ευχαριστώ!

 

Για όσα, (μάλλον) έχω καταλάβει.

1 Δε γίνεται (τουλάχιστον με τις κάρτες των εταιρειών, εκτός αν γίνει με εξωτερική κλωνοποίηση κάρτας).

 

2 ΔΓ/ΔΑ :lol:

 

3 ΔΓ/ΔΑ

 

4 Τα 12 ευρώ είναι εφάπαξ κόστος ενεργοποίησης και όχι μηνιαίο. Μηνιαίο είναι το κόστος των 1,666 ευρώ για τους αριθμούς με συμβόλαιο.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι κάτοχος συμβολαίου στο Wind 180. Θέλω να πάω στο Wind 1! Θα πρέπει να πληρώσω τα 25 ευρώ ή αυτό ισχύει μόνο για τις νέες συνδρομές; Ευχαριστώ.

ph4nt0m.is.a.hero.who.lives.southern.sun.to.an.

ocean.of.blue.with.his.supergirl.that.stings.him.red

Link to comment
Share on other sites

Είμαι κάτοχος συμβολαίου στο Wind 180. Θέλω να πάω στο Wind 1! Θα πρέπει να πληρώσω τα 25 ευρώ ή αυτό ισχύει μόνο για τις νέες συνδρομές; Ευχαριστώ.

 

Οι υπαρχοντες συνδρομητες δεν μπορουν να πανε στο WIND 1 :lol:

Link to comment
Share on other sites

Οι υπαρχοντες συνδρομητες δεν μπορουν να πανε στο WIND 1 :lol:

 

Στο site της wind δεν λέει κάτι τέτοιο όμως...

ph4nt0m.is.a.hero.who.lives.southern.sun.to.an.

ocean.of.blue.with.his.supergirl.that.stings.him.red

Link to comment
Share on other sites

Στο site της wind δεν λέει κάτι τέτοιο όμως...

Το έχουν παραλήψει, εσκεμένα ή όχι δεν ξέρω...

Πάντως αυτό το πρόγραμμα είναι μόνο για νέους συνδρομητές, μεταφορά από κάρτα ή από άλλα εταιρεία...

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι άσχετος έχω μερικές απορίες.

 

1. Μπορεί να πάρει και από διαφορετικές εταιρίες προγράμματα?;)

2. Αν πχ έχω F2G και συμβόλαιο και με παίρνουν στην F2G την ώρα που το έχω στο συμβόλαιο δεν μπορώ να το κλείσω και να μην χρεωθώ την προώθηση?:D

3. Φαίνεται που σε παίρνουν? Ανεξάρτητα από που το έχεις ενεργό!:confused:

4. Δεν έχω καταλάβει ακόμα τις χρεώσεις της wind. Πληρώνεις 12 ευρώ

στην αρχή και τέλος ή κάθε μήνα? ;)

 

Ευχαριστώ!

1. Σαφως και όχι επισημα. Ανεπίσημα δεν ξέρω.

2. Μπορείς να απενεργοποιήσεις την προώθηση από το μενού της 2in1 sim σβήνοντας το αριθμό συμβολαίου από τα 2 νούμερα που βάζεις στη sim. Αν δεις τις οδηγίες είναι πολύ απλό.

3. Όχι. Μόνο αν βλέπεις την οθόνη του κινητού σου φαίνεται στο πρώτο δευτερόλεπτο αν είναι από προώθηση ο αριθμός.

4. 14 ευρώ εφάπαξ για ενεργοποίηση και 1,66 ευρώ τον μήνα σε κάθε αριθμό συμβολαίου.(συμπεριλαμβάνεται ο ΦΠΑ).

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω, έχω ένα συμβόλαιο που είναι μεταφόρα απο Q. Με το πέρας του 12μηνου, δικαιούμαι επιδότησης όπως τα υπόλοιπα συμβόλαια ή επειδή δεν πληρώνω πάγιο, δεν δικαιούμαι?
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω, έχω ένα συμβόλαιο που είναι μεταφόρα απο Q. Με το πέρας του 12μηνου, δικαιούμαι επιδότησης όπως τα υπόλοιπα συμβόλαια ή επειδή δεν πληρώνω πάγιο, δεν δικαιούμαι?

 

όχι δεν δικαιούσε στο Wind1 που μεταφέρθηκες για τον λόγο που αναφέρεις, δηλαδή το οτι δεν πληρώνεις πάγιο.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...