Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τουλαχιστον τωρα με την ενημερωση μπορει καποιος να βγαλει ακρη τι εχει μιλησει και με σωστη χρηση να βγει κερδισμενος.

 

Η ενημέρωση είναι και για το Tim1 δηλαδή;

Link to comment
Share on other sites

οχι, εγραφα για τα φλεξυ. πριν, χωρις ενημερωση ηταν χαος, γιατι ουτε και ο μετρητης κλησεων σε βοηθαγε, γιατι μετραγαν και τα sms/mms που εστελνες.

Τωρα τουλαχιστον, καποιος που κανει χρηση με τα νεα εχει ενημερωση και μπορει να κανει βελτιστη χρηση του φλεξυ.

Link to comment
Share on other sites

Να πάρει...και εγώ χάρηκα οτι θα μπορούμε στο Tim1 να ξέρουμε τι λογαριασμό θα κάνουμε ! Ακόμα βέβαια είναι νωρίς...είδωμεν στην πορεία.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα μηπως εχει ενεργοποιηση κανεις σας απο μεταφορα απο την Q στην ΤΙΜ στο προγραμμα ΤΙΜ1 να μας πη πως παει το προγραμμα εχει ιδιες χρεωσεις απο δικτυο και αλλες του πρωτες εντυπωσεις.:)
Link to comment
Share on other sites

Ήθελα από το 360 να μεταβώ στο flexy 25 και είπαν στη μάνα μου ότι μπορούμε να μεταφερθούμε σε χαμηλότερο πακέτο μόνο μετά το πέρας 4 μηνών. Ισχύει αυτό ή λέγανε αρλούμπες;

σαν παλιος συνδρομητης αν εχεις κανει καποια αλλαγη πακετου μεσα στο διαστημα αυτο των 4μηνων ναι πρεπει να περασουν. κι επειτα θα χρεωθεις κι εσυ το 5,87 για να κατεβεις παγιο.

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

εχω συνδεση ΤΙΜ εδω και αρκετα χρονια και ειμαι στο πργραμμα 550promo 600λεπτα ομιλιας θελω να κανω μεταφορα απο το ονομα του πατερα μου στο δικο μου και πηγα σε ενα καταστημα ΤΙΜ και μου ειπαν οτι δεν γινετε να κρατησω το προγραμμα που εχω γιατι εχει σταματισει.

αναβαθμηση συσκευης ομως εκανα κανονικά, και αν κανω μεταφορα δεν 8α εχς οθτε μειωμενο παγιο λογο του οτι ειμαι παλιος συνδρομητης.

 

υπαρχει λύση η δεν γινετε τιποτα και το αφηνω οπωσ ειναι.

[sIGPIC][/sIGPIC]

My Youtube Channel

GreekTechstruction

Link to comment
Share on other sites

billakosss εισαι σιγουρος για αυτα που λες??γιατι εχω την αισθηση οτι οι υπαλληλοι της ΤΙΜ εντος και εκτος CC τα εχετε λιγο (εως πολύ) χαμένα! :mad:

αλλαξα χθες το πακετο μου απο ΤΙΜ180 σε νεο ΤΙΜ180 και θα χρεωθω ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ 6,99€!οταν ρωτησα την κοπελα στο 1260 μου ειπε οτι πλεον ΟΛΕΣ οι αλλαγες πακετων χρεωνονται με αυτο το ποσο και οτι το τζαμπα ισχυε μεχρι πριν λιγα χρονια :blink:

Συγνωμη για την παρατηρηση αλλα μηπως θα επρεπε να μπει μια σκουπα στην ΤΙΜ και να δουν πως θα συντονισουν τους υπαλληλους καταστηματων και CC ωστε να μην λεει ο καθενας την λαλακια του?λεμε τωρα.....:tease:

 

Εγώ από παλιό ΤΙΜ240 σε νέο ΤΙΜ240 δεν χρεώθηκα και το είδα με τα μάτια μου στον υπολογιστή του καταστήματος που έγραφε ότι δεν θα χρεωθεί η αλλαγή...

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

billakosss εισαι σιγουρος για αυτα που λες??γιατι εχω την αισθηση οτι οι υπαλληλοι της ΤΙΜ εντος και εκτος CC τα εχετε λιγο (εως πολύ) χαμένα! :mad:

αλλαξα χθες το πακετο μου απο ΤΙΜ180 σε νεο ΤΙΜ180 και θα χρεωθω ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ 6,99€!οταν ρωτησα την κοπελα στο 1260 μου ειπε οτι πλεον ΟΛΕΣ οι αλλαγες πακετων χρεωνονται με αυτο το ποσο και οτι το τζαμπα ισχυε μεχρι πριν λιγα χρονια :blink:

Συγνωμη για την παρατηρηση αλλα μηπως θα επρεπε να μπει μια σκουπα στην ΤΙΜ και να δουν πως θα συντονισουν τους υπαλληλους καταστηματων και CC ωστε να μην λεει ο καθενας την λαλακια του?λεμε τωρα.....:tease:

δεν θα χρεωθεις.μπορει η κοπελα που μιλησες να μη καταλαβε καλα.

αν χρεωθεις στειλε μου πμ.:D

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Ρε bilako, πως θα δω πότε έγινε αλλαγή προγράμματος; Δεν θυμάμαι γιατί είμουν στρατό και η μάνα μου που είναι στο όνομά της το συμβόλαιο πετάει τους αναλυτικούς. Α και που σαι, στο 360 γίνεται μεταφορά ή όχι; Εχω μπερδευτεί τελείως.
Link to comment
Share on other sites

Ρε bilako, πως θα δω πότε έγινε αλλαγή προγράμματος; Δεν θυμάμαι γιατί είμουν στρατό και η μάνα μου που είναι στο όνομά της το συμβόλαιο πετάει τους αναλυτικούς. Α και που σαι, στο 360 γίνεται μεταφορά ή όχι; Εχω μπερδευτεί τελείως.

θα παρει τηλ στο 1260 θα πατησει το 8 και θα πει καθε ποτε εκδιδετε ο λογαριασμος της.

ή θα παει σ'ενα καταστημα τιμ.

το 360 παλια (οπως λετε στο στρατο) τωρα εχει 390 με 55ευρω παγιο

ναι εχει μεταφορα το 390.

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Τι σχέση έχει η ημ/νια έκδοσης;

τι εννοουσες στο μηνυμα σου?

καντο πιο λιανα

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

θα παρει τηλ στο 1260 θα πατησει το 8 και θα πει καθε ποτε εκδιδετε ο λογαριασμος της.

ή θα παει σ'ενα καταστημα τιμ.

το 360 παλια (οπως λετε στο στρατο) τωρα εχει 390 με 55ευρω παγιο

Κοιτα να δεις που με διορθωνει ο μπιλακος, :lol:

Εγω καταλαβα οτι ειναι ηδη στο 360 και απλα ρωταγε εαν εχει μεταφορα.

Ξερω οτι πλεον ειναι το 390, απλα ο ανθρωπος ρωτησε εαν εχει μεταφορα το 360, που εχει :p :p

Μπιλ, ποια σου εχει παρει τα μυαλα...?

Ο σουβλακης ρωταει πως θα μαθει ποτε εκανε αλλαγη τελευταια φορα. θα παρει η μητερα του 1260 να ρωτησει!

Link to comment
Share on other sites

Αυτα έλεγα H2SO4. Μπήκα στο site της ΤΙΜ και το εξακρίβωσα, όντως έχει μεταφορά χωρίς να το ζητήσεις. Κάτι μου χε πει η μητέρα μου για 8/5 ότι μπορώ να αλλάξω πακέτο, αν και η ημν/νία έκδοσης είναι 18 του εκάστοτε μήνα. Απλά αναροτιόμουν, επειδή έχουμε οικογενειακό με ενδοοικογενειακές κλήσεις και είναι πολύ δύσκολο να βγάλεις άκρη στο λογαριασμό, πόσο μάλλον όταν δεν τον έχω εγώ αλλά η μητέρα μου, πώς θα ξέρω πόσο πρέπι να καταναλώσω από το προηγούμενο υπόλοιπο, και αν αλλάξω πακέτο και πάω στο ΤΙΜ 100 ή σε κάποιο Flexy, τι θα γίνει; Με δεδομένο πάντα ότι η ημ/νία έκδοσης είναι η 18 του μήνα.
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα, για να αποφευγονται μπερδεματα, καλυτερα να καλεσεις στο 1260 για αλλαγη (στην κανουν επιτοπου στο τηλεφωνο και στο επιβεβαιωνουν μετα) μια με δυο μερες ΠΡΙΝ την εκδοση του λογαριασμο. Εσυ εκδιδεις λογαριασμο καθε 18 του μηνα, παρε τηλ στις 17, και ζητα την αλλαγη, οποτε απο τα μεσανυχτα, στην αλλαγη της ημερας 17 προς 18, θα ξεκινησουν τα καινουργια λεπτα σου, πχ 100 εαν πας στο ΤΙΜ100.

Θα εχεις βεβαια κανονικα και ενημερωση υπολοιπου, να ξερεις ποσο μιλησες, και απλα διευκρινησε τηλεφωνικα οτι θελεις και μεταφορα χρονου ομιλιας εαν πας σε καποιο απο τα πακετα ομιλιας.

 

Παντως για την ενημερωση υπολοιπου στα φαμιλυ, σε ενημερωνει για τα δωρεαν του δικου σου πακετου μονο, οχι οτιδηποτε αλλο τυχον εχεις ενεργοποιησει (πχ κλησεις για σταθερα κτλ).Παντως, εαν εχεις ενεργοποιησει τις απεριοριστες στο οικογενειακο, τοτε εισαι μια χαρα, γιατι ουτως η αλλως για τα δικα σου νουμερα δεν χρεωνεσαι ποτε τιποτα, και για τα υπολοιπα νουμερα θα ξερεις ακριβως τι σου μενει κοιτωντας την ενημερωση υπολοιπου. Εαν εχεις μονο τα 60 λεπτα που αναλογουν ανα γραμμη, τοτε για αυτα οντως δεν θα πολυξερεις τι συμβαινει, αυτα καταναλωνονται απο κοινου κιολας, οποτε ειναι λιγο πιο δυσκολο φανταζομαι να βγει ενημερωση υπολοιπου για αυτα τα λεπτα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν με πιασες αλλά δεν πειράζει. Εδώ θα πέσει από τα 120€ στα 25€, ειλικρινά δεν με ενδιαφέρει και να το χάσω το υπόλοιπο.
Link to comment
Share on other sites

H ενημερωση υπολοιπου ισχυει για τα καινουργια flexy και οχι για αυτα που εγιναν πριν ενα χρονο.οποτε οποιος εχει το παλιο μπορει να το αλλαξει σε καινουργιο.τωρα αν θα χρεωθει η οχι την αλλαγη....

επισης ενημερωνει για το τι εχεις καταναλωσει και οχι τι υπολειπεται!!!

Link to comment
Share on other sites

Χθες μου ήρθε μήνυμα από την τιμ, "αλλαξτε διάθεση, αλλαξτε κινητό. τώρα έχετε τη δυνατότητα να αναβαθμίσετε τη συσκευή σας στο πλησιέστερο κατάστημα τιμ." τι σημαίνει αυτό? σύνδεση έκανα πέρυσι τον αύγουστο. δεν είναι λίγο νωρίς ακόμα για την επιδότηση?

Leave me alone/Isolation bears hope

There's something else waiting/A promised destiny

Freezing me/I feel restless and low

These days full of sadness/How joyfully changed Into fear

My freakshow will start tonight/Don't miss the right time

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια.εχω ενα χρονο τιμ φλεξυ και τωρα ληγει ο χρονος.

τι μου προτεινετε να κανω;

στελνω 200 μνν το μηνα και μιλαω περιπου μια ωρα..ημουν στο 25

σκεφτομαι για frog mbile που δεν εχει ελαχιστη χρεωση;

τι λετε;περιμενω προτασεεις;να συνεχισω η να κοψω το φλεξυ;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Oχι, εαν ελαβες τετοιο μηνυμα σημαινει πως μπορεις να κανεις αναβαθμιση.

Σαν μεσο διατηρησης συνδρομητων προσφερει νωριτερα αναβαθμιση.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...