Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σου θυμίζω sms με 0.03 ανά sms σε όλα τα δίκτυα (+φαίνεται ο αριθμός σου, +δεν λήγουν ποτέ) μπορείς να στέλνεις και μέσω smartvoip. Ψάξε το.

 

Πραγματικά αξίζει φίλε;!

 

Με 9€ μπορεί να έχει 120 sms

Δηλαδή θα πληρώνει 0,075€ το κάθε sms. Σίγουρα ακόμα και έτσι είναι τα διπλάσια χρήματα, αλλά τί γίνεται από συνδρομή υπηρεσίας που λες, και σίγουρα θα χρειαστεί και κάποιο πακέτο internet...

Αν είναι να γλιτώνει 4€ κάθε μήνα από τα sms και να χρειάζεται 5€ για internet και πόσο κοστίζει αυτό που λες (ετήσια συνδρομή;;;) δεν νομίζω πως κερδίζει και πολλά στην περίπτωσή του

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά συγνωμη αλλά είναι δυνατόν να ισχύει έκπτωση παγίου αντί επιδότησης συσκευής της τάξης των 13Ε και πάνω, στα νεα προγράμματα Wind to ALL+ internet??? Η υπάρχει κανένας λάκος στη...φάβα που δεν το ξέρω??? Δείτε εδω http://www.wind.com.gr/Left-Menu/Κινητή/Για-τον-Ιδιώτη/Προγράμματα-Συμβολαίου-1.aspx τωρα που έληξαν οι προσφορές για online συνδέσεις....

Φαντάσου να βάλω και τα 10Ε εκπτωση αν τα συνδυάσω με το 2Play που έχω στο σπίτι...!!! Μπαααα....

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά αξίζει φίλε;!

 

Με 9€ μπορεί να έχει 120 sms

Δηλαδή θα πληρώνει 0,075€ το κάθε sms. Σίγουρα ακόμα και έτσι είναι τα διπλάσια χρήματα, αλλά τί γίνεται από συνδρομή υπηρεσίας που λες, και σίγουρα θα χρειαστεί και κάποιο πακέτο internet...

Αν είναι να γλιτώνει 4€ κάθε μήνα από τα sms και να χρειάζεται 5€ για internet και πόσο κοστίζει αυτό που λες (ετήσια συνδρομή;;;) δεν νομίζω πως κερδίζει και πολλά στην περίπτωσή του

 

Εντάξει σχετικό είναι... Εμένα με συμφέρει το smartvoip. Αλλά σίγουρα κάποιες κατηγορίες πελατών δεν τους συμφέρει τόσο πολύ.

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

ερωτηση

 

σε νεοδμητη οικοδομη που δεν εχει ξαναμπει γραμμη , μπορω να βαλω ιδιωτικη εταιρεια ή πρεπει πρωτα να βαλω οτε ???

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση

 

σε νεοδμητη οικοδομη που δεν εχει ξαναμπει γραμμη , μπορω να βαλω ιδιωτικη εταιρεια ή πρεπει πρωτα να βαλω οτε ???

Ναι, φυσικά και μπορείς...απλά πιθανόν να περιμένεις περισσότερο χρόνο για την εγκατάσταση...ένας φίλος το δοκίμασε και δεν έβρισκαν τα καλώδια οι τεχνικοί της εταιρίας και μετά πήγε πρώτα οτε και μετά μεταφορά...:blink:

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση

σε νεοδμητη οικοδομη που δεν εχει ξαναμπει γραμμη , μπορω να βαλω ιδιωτικη εταιρεια ή πρεπει πρωτα να βαλω οτε ???

 

Ζήτα πρώτα από τον ΟΤΕ να σου βάλει γραμμή! Απλή γραμμή χωρίς 12μηνο συμβόλαιο κτλ

Σε 10 μέρες θα έχεις τηλέφωνο. Μετά ζήτα από τον εναλλακτικό που θες!

Σε 15 μέρες θα λειτουργεί στον πάροχο που θες!

 

Σύνολο 20-25 ημέρες!

Είσαι εκτός θέματος...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα εχω παλιο WIND.240 και παιρνω εκπτωση απο το σταθερο 10.33 ευρο εαν κατεβω στο WIND to All 150 θα την εχω η παπαλα,γιατι και εγω με αυτην την αυξηση τα εχω παρει!
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα εχω παλιο WIND.240 και παιρνω εκπτωση απο το σταθερο 10.33 ευρο εαν κατεβω στο WIND to All 150 θα την εχω η παπαλα,γιατι και εγω με αυτην την αυξηση τα εχω παρει!

 

Στα νέα προγράμματα με πάγιο πάνω από 25€ παίρνεις την έκπτωση 10,33€

Οπότε αν κάνεις Wind to All 250 θα συνεχιστεί η έκπτωση

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα εχω παλιο WIND.240 και παιρνω εκπτωση απο το σταθερο 10.33 ευρο εαν κατεβω στο WIND to All 150 θα την εχω η παπαλα,γιατι και εγω με αυτην την αυξηση τα εχω παρει!

 

ρε φιλε οταν λες το παλιο τι παγιο χρεωνεσαι?γιατι με αλλαγη παπαλα το παγιο αυτο!

Link to comment
Share on other sites

το παπαλα ειναι για την εκπτωση των 10.33 ευρο στο κινητο απο το συνδιασμο με σταθερο wind που χανεται μαλλον εαν κατεβης απο τα 25 ευρο στο κινητο.Τωρα το βασικο μου wind.240 ηταν 31 ευρο πηγε 34.To WIND to All 150 ειναι 25 ευρο αλλα χανεις την εκπτωση 10.33
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.εχω προγραμμα wind με 1500 λεπτα και 1500 sms προς Wind,Q και σταθερα-250λεπτα και 250sms προς αλλα δικτυα και 250(αν θυμαμαι καλα)ΜΒ ιντερνετ και πληρωνω 52-55ευρω το μηνα...το προγραμμα πρεπει να ειναι το παλιο το M....σκεφτομαι να κανω φορητοτητα sth vod και στην cosm αφου βλεπω οτι γνωστοι μου καταφεραν να εχουν σχεδον το ιδιο προγραμμα που εχω με λιγοτερα λεφτα...ο ενας μαλιστα με καρτοκινητο απολαμβανει τα ιδια σχεδον δωρεαν λεπτα σε αλλα δικτυα με 30 ευρω!!!αξιζει να τους ''παιξω'' μπαλα στη wind?θα κερδισω τιποτα?πριν λιγο μαλιστα πηρα τηλ για να μαθω το ποσο της επιδοτησης σε περιπτωση που κανω ανανεωση συμβολαιου,και μου ειπαν οτι δεν φαινεται τωρα να παρω σε ενα μηνα...9 χρονια wind ειμαι....καρτοκινητο σε συμβολαιο,συμβολαιο καρτοκινητο και παλι συμβολαιο...
Link to comment
Share on other sites

το ίδιο πρόγραμμα έχουμε φίλε μου. Μου είπαν 80 ευρώ επιδότηση πριν 2 εβδομάδες. Τους είπα ευχαριστώ δεν θα πάρω, τους έστειλα κι ένα email να τους πω ότι είναι απαράδεκτο, με 55 ευρώ λογαριασμούς τον μήνα και ότι σε 2 μήνες που τελειώνει το συμβόλαιο γυρνάω στην Cosmote που ήμουν. Μόνος λόγος για να παραμείνω θα είναι επιδότηση minimum 150 euro. Ούτως ή άλλως στην Wind είναι οι λιγότεροι συνδρομητές..

Μου έστειλαν σήμερα ένα SMS ότι "Η Υποθεση σας εχει επιλυθεί". Περιμένω να δω τι σημαίνει αυτό..

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

το ίδιο πρόγραμμα έχουμε φίλε μου. Μου είπαν 80 ευρώ επιδότηση πριν 2 εβδομάδες. Τους είπα ευχαριστώ δεν θα πάρω, τους έστειλα κι ένα email να τους πω ότι είναι απαράδεκτο, με 55 ευρώ λογαριασμούς τον μήνα και ότι σε 2 μήνες που τελειώνει το συμβόλαιο γυρνάω στην Cosmote που ήμουν. Μόνος λόγος για να παραμείνω θα είναι επιδότηση minimum 150 euro. Ούτως ή άλλως στην Wind είναι οι λιγότεροι συνδρομητές..

Μου έστειλαν σήμερα ένα SMS ότι "Η Υποθεση σας εχει επιλυθεί". Περιμένω να δω τι σημαίνει αυτό..

 

Καλά τα λες και θεωρώ τα 150€ ένα καλό ποσό!

Βέβαια μην ξεχνάς πως το παλιό Medium που έχεις δεν το βρίσκεις σε καμία εταιρία...

 

Δες και αλλού επιδοτήσεις και προγράμματα... Θα γελάσεις... Σε συμφέρει μόνο αν οι αριθμοί ανήκουν μόνο σε άλλο δίκτυο.

Αν δεν στέλνεις sms//mms//mb//βιντεοκλήση, δεν μιλάς σε σταθερά δες τα προγράμματα Wind to All που υπάρχουν και είναι πιο οικονομικά!

Link to comment
Share on other sites

Αν βάλεις σταθερο wind και παρεις και επιδοτηση το παγιο θα πεσει στα 30-35 ευρω .

Δεν νομιζω οτι με αυτα τα χρηματα βρίσκεις αυτη την εποχη αντιστοιχο πακετο καπου αλλου...ψαξτο.

 

Wind M

1500' ομιλίας προς WIND, Q & σταθερά

1500 SMS προς Wind & Q

250' ομιλίας προς λοιπά εθνικά δίκτυα

250 SMS προς λοιπά εθνικά δίκτυα

250' βιντεοκλήσεων προς όλους

250 ΜΜS προς όλους

250 MB Mobile internet

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

το ίδιο πρόγραμμα έχουμε φίλε μου. Μου είπαν 80 ευρώ επιδότηση πριν 2 εβδομάδες. Τους είπα ευχαριστώ δεν θα πάρω, τους έστειλα κι ένα email να τους πω ότι είναι απαράδεκτο, με 55 ευρώ λογαριασμούς τον μήνα και ότι σε 2 μήνες που τελειώνει το συμβόλαιο γυρνάω στην Cosmote που ήμουν. Μόνος λόγος για να παραμείνω θα είναι επιδότηση minimum 150 euro. Ούτως ή άλλως στην Wind είναι οι λιγότεροι συνδρομητές..

Μου έστειλαν σήμερα ένα SMS ότι "Η Υποθεση σας εχει επιλυθεί". Περιμένω να δω τι σημαίνει αυτό..

 

 

οταν δεις τι σημαινει ποσταρε τι ακριβως σου ειπανε...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.εχω προγραμμα wind με 1500 λεπτα και 1500 sms προς Wind,Q και σταθερα-250λεπτα και 250sms προς αλλα δικτυα και 250(αν θυμαμαι καλα)ΜΒ ιντερνετ και πληρωνω 52-55ευρω το μηνα...το προγραμμα πρεπει να ειναι το παλιο το M....σκεφτομαι να κανω φορητοτητα sth vod και στην cosm αφου βλεπω οτι γνωστοι μου καταφεραν να εχουν σχεδον το ιδιο προγραμμα που εχω με λιγοτερα λεφτα...ο ενας μαλιστα με καρτοκινητο απολαμβανει τα ιδια σχεδον δωρεαν λεπτα σε αλλα δικτυα με 30 ευρω!!!αξιζει να τους ''παιξω'' μπαλα στη wind?θα κερδισω τιποτα?πριν λιγο μαλιστα πηρα τηλ για να μαθω το ποσο της επιδοτησης σε περιπτωση που κανω ανανεωση συμβολαιου,και μου ειπαν οτι δεν φαινεται τωρα να παρω σε ενα μηνα...9 χρονια wind ειμαι....καρτοκινητο σε συμβολαιο,συμβολαιο καρτοκινητο και παλι συμβολαιο...

 

Φιλε μου το προγραμμα που αναφερεις ειναι ενα απο τα καλυτερα που εχουν βγει ever! Ειχα κι εγω τετοιες ανησυχιες πριν κανα μηνα που εληγε το συμβολαιο μου αλλα αν το καλοσκεφτεις κανεις αλλος δε σου δινει οτι σου δινει αυτο το προγραμμα στα 45 ευρω σε καμια αλλη εταιρια, συμπεριλαμβανομενης και της wind με τα νεα της προγραμματα. Ενδεικτικα, το πλησιεστερο προγραμμα σε αυτο που εχεις τωρα ειναι το wind/cosmote 55 το οποιο με 55ευρω σου δινει 220 λεπτα προς τριτους απο τα 250 που σου δινει το ισχυον προγραμμα σου. Απο αυτο και μονο συμπαιρενεις πολλα! Το μονο που αυξανεται ειναι το ιντερνετ απο 250 στα 750. Επιπλεον δε θα εχεις καθολου ΜΜS (αχρηστα πλεον αλλα ΔΩΡΕΑΝ...), δε θα εχεις 250 μηνυματα σε τριτους αλλα μονο 120 και τελος δε θα εχεις και 250 λεπτα video calls.

 

Προτεινω να περιμενεις να βγει η επιδοτηση σου και οι προσφορες που θα σου κανουν και μετα τα ξαναβαζεις κατω και αποφασιζεις. Ειναι δυσκολοι οι καιροι για ανοιγματα...

...Ν73➡Nokia5800➡N900(one mobile-one love!)➡S3➡G2➡Note Edge➡G4➡Xiaomi Mi6
Link to comment
Share on other sites

Αν βάλεις σταθερο wind και παρεις και επιδοτηση το παγιο θα πεσει στα 30-35 ευρω

 

Το πρόγραμμα δεν τίθεται θέμα ότι είναι πολύ καλό. Σταθερό έχω Forthnet και είμαι πολύ ικανοποιημένος ώστε να μπω σε διαδικασία να σκεφτώ να την αλλάξω..

 

οταν δεις τι σημαινει ποσταρε τι ακριβως σου ειπανε...

 

Όταν έχω ενημέρωση θα ενημερώσω κι εσάς.

 

Φιλε μου το προγραμμα που αναφερεις ειναι ενα απο τα καλυτερα που εχουν βγει ever! Ειχα κι εγω τετοιες ανησυχιες πριν κανα μηνα που εληγε το συμβολαιο μου αλλα αν το καλοσκεφτεις κανεις αλλος δε σου δινει οτι σου δινει αυτο το προγραμμα στα 45 ευρω σε καμια αλλη εταιρια, συμπεριλαμβανομενης και της wind με τα νεα της προγραμματα. Ενδεικτικα, το πλησιεστερο προγραμμα σε αυτο που εχεις τωρα ειναι το wind/cosmote 55 το οποιο με 55ευρω σου δινει 220 λεπτα προς τριτους απο τα 250 που σου δινει το ισχυον προγραμμα σου. Απο αυτο και μονο συμπαιρενεις πολλα! Το μονο που αυξανεται ειναι το ιντερνετ απο 250 στα 750. Επιπλεον δε θα εχεις καθολου ΜΜS (αχρηστα πλεον αλλα ΔΩΡΕΑΝ...), δε θα εχεις 250 μηνυματα σε τριτους αλλα μονο 120 και τελος δε θα εχεις και 250 λεπτα video calls.

 

Προτεινω να περιμενεις να βγει η επιδοτηση σου και οι προσφορες που θα σου κανουν και μετα τα ξαναβαζεις κατω και αποφασιζεις. Ειναι δυσκολοι οι καιροι για ανοιγματα...

 

Μία σημείωση: Δεν δίνεις 45 ευρώ, αλλά 52-55. Έστω και λίγο, έχει κάποια διαφορά.

Κατά τα άλλα το πρόγραμμα είναι "γεμάτο". :)

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Το πρόγραμμα δεν τίθεται θέμα ότι είναι πολύ καλό. Σταθερό έχω Forthnet και είμαι πολύ ικανοποιημένος ώστε να μπω σε διαδικασία να σκεφτώ να την αλλάξω..

 

 

 

Όταν έχω ενημέρωση θα ενημερώσω κι εσάς.

 

 

 

Μία σημείωση: Δεν δίνεις 45 ευρώ, αλλά 52-55. Έστω και λίγο, έχει κάποια διαφορά.

Κατά τα άλλα το πρόγραμμα είναι "γεμάτο". :)

 

Ολα τα προγραμματα που σου προσφερουν ειναι με το "ονομαστικο" τους παγιο. Κανενα απο αυτα δεν περιλαμβανει το φορο κινητης τηλεφωνιας:

 

Μέχρι και 50 ευρώ 12%

Από 50,01 μέχρι και 100 ευρώ 15%

Από 100,01 μέχρι και 150 ευρώ 18%

Από 150,01 ευρώ και άνω 20%.

...Ν73➡Nokia5800➡N900(one mobile-one love!)➡S3➡G2➡Note Edge➡G4➡Xiaomi Mi6
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου το προγραμμα που αναφερεις ειναι ενα απο τα καλυτερα που εχουν βγει ever!

 

Συμφωνώ κι εγώ, το wind M ήταν από τα καλύτερα που έχουν βγει ποτέ, αλλά όχι πλέον, μετά την αύξηση κατά 10 ευρώ του παγίου τέλους από τις 14/5. Πάντως, εξακολουθεί να είναι πολύ ανταγωνιστικό.

Ωστόσο, σημαντικό μειονέκτημα είναι ότι οι περισσότεροι συνδρομητές είναι πια στις άλλες δύο εταιρείες, όπως διαπίστωσα εξετάζοντας λεπτομερώς τους αναλυτικούς λογαριασμούς! Που σημαίνει, ότι τα δωρεάν λεπτά ομιλίας εξαφανίζονται στο άψε-σβήσε! Και δε νομίζω να είμαι ο μόνος εγώ που έπεσα στην περίπτωση οι συνομιλητές μου να ανήκουν κατά 80% στις άλλες δύο εταιρείες...

Η δική μου επιδότηση, γιατί κάνω και πιο ψηλούς λογαριασμούς (όχι κατά πολύ παραπάνω) από το πάγιο, και ο αριθμός μου είναι στη WIND από το 1996, ήταν 110 ευρώ στην έκπτωση λογαριασμών. Ζήτησα να το αυξήσουν, και το αύξησαν στα 160 ευρώ, αλλά μου έδωσαν 30 μέρες περιθώριο και δυστυχώς το έχασα λόγω δικής μου αμέλειας και φόρτου εργασίας, για λίγες μέρες...

Χθες τους παρακάλεσα να μου δώσουν την προσφορά πάλι, αλλά αρνήθηκαν, έστειλα και email, αλλά μάλλον προσανατολίζομαι για αίτηση φορητότητας. Δεν καταλαβαίνουν με άλλο τρόπο!

Link to comment
Share on other sites

Ανέβηκαν οι τιμές όλων των Wind to ALL και Wind to ALL+ > 150 ή κάνω λάθος;

 

Δεν καταλαβαίνω τη λογική, από τη μια έχεις ζημίες, εχεις ύφεση, δεν έχεις 3G και από την άλλη ανεβάζεις τιμές. Μάλλον είμαι χαζός.

 

 

Επίσης αν ξέρει κανείς, το -10 ευρω στο πάγιο για όσους έχουν σταθερή ισχύει για νέες συνδέσεις; Στις online αιτήσεις πρέπει να το δηλώσουμε καπου;

Edited by kapodistrias
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ κι εγώ, το wind M ήταν από τα καλύτερα που έχουν βγει ποτέ, αλλά όχι πλέον, μετά την αύξηση κατά 10 ευρώ του παγίου τέλους από τις 14/5. Πάντως, εξακολουθεί να είναι πολύ ανταγωνιστικό.

Ωστόσο, σημαντικό μειονέκτημα είναι ότι οι περισσότεροι συνδρομητές είναι πια στις άλλες δύο εταιρείες, όπως διαπίστωσα εξετάζοντας λεπτομερώς τους αναλυτικούς λογαριασμούς! Που σημαίνει, ότι τα δωρεάν λεπτά ομιλίας εξαφανίζονται στο άψε-σβήσε! Και δε νομίζω να είμαι ο μόνος εγώ που έπεσα στην περίπτωση οι συνομιλητές μου να ανήκουν κατά 80% στις άλλες δύο εταιρείες...

Η δική μου επιδότηση, γιατί κάνω και πιο ψηλούς λογαριασμούς (όχι κατά πολύ παραπάνω) από το πάγιο, και ο αριθμός μου είναι στη WIND από το 1996, ήταν 110 ευρώ στην έκπτωση λογαριασμών. Ζήτησα να το αυξήσουν, και το αύξησαν στα 160 ευρώ, αλλά μου έδωσαν 30 μέρες περιθώριο και δυστυχώς το έχασα λόγω δικής μου αμέλειας και φόρτου εργασίας, για λίγες μέρες...

Χθες τους παρακάλεσα να μου δώσουν την προσφορά πάλι, αλλά αρνήθηκαν, έστειλα και email, αλλά μάλλον προσανατολίζομαι για αίτηση φορητότητας. Δεν καταλαβαίνουν με άλλο τρόπο!

 

φιλε μου η αυξηση που εγινε στο παγιο ειναι 0,5€ που τα ειδες τα 10€.

WIND M απο 46,52 € παει 47,00 €

 

http://www.wind.com.gr/TopMenu/%CE%93%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%95%CF%84%CE%B1%CE%B9%CF%81%CE%B5%CE%AF%CE%B1/%CE%91%CE%BD%CE%B1%CE%BA%CE%BF%CE%B9%CE%BD%CF%8E%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82/WIND--%CE%A4%CF%81%CE%BF%CF%80%CE%BF%CF%80%CE%BF%CE%AF%CE%B7%CF%83%CE%B7-%CE%9C%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%B1%CE%AF%CF%89%CE%BD-%CE%A0%CE%B1%CE%B3%CE%AF%CF%89%CE%BD.aspx

Edited by anergos13

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου η αυξηση που εγινε στο παγιο ειναι 0,5€ που τα ειδες τα 10€.

WIND M απο 46,52 € παει 47,00 €

 

 

Έστω και αν έγινε αυτή η μικρή αύξηση, είναι ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΜΕΝΗ;

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου η αυξηση που εγινε στο παγιο ειναι 0,5€ που τα ειδες τα 10€.

WIND M απο 46,52 € παει 47,00 €

 

Mea culpa, δεν είχα δει ότι η αύξηση περιλαμβάνει τον ΦΠΑ!

Link to comment
Share on other sites

Έπαθα shock....12,5 ευρώ επιδότηση από το wind xxs που έχω...διά 12 μήνες...1,5 ευρώ έκπτωση στον λογαριασμό μου !!! Ούτε καν έκπτωση σε 1-2 μήνες μέσα !!!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...