Jump to content

O καλύτεροs σχολικόs σαs καθηγητήs-ρια.


VIDEOMIX
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

4ο Ενιαίο λύκειο Ξάνθης

Σακκελίων Θεολόγος (Έγραφε ή γράφει ακόμη στην Καθημερινή).

Γαβαλάς Φυσικός (αντι-str8 αλλά όλα τα λεφτά).

fake! :X
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
  • Απαντήσεις 119
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σεργη Φωτεινη ,θεολογος.την ειχα καθηγητρια απο την αγυμνασιου μεχρι την δευτερα λυκειου.αν και ηταν γ@ματη ολες της χρονιες που την ειχαμε,με οτι αυτο συνεπαγεται(βαθμολογια,δεν εβαζε ποτε κατω απο 17 ,ακομα και 1 να εγραφες στο διαγωνισμα,ΠΟΛΥ χαλαρο μαθημα κτλ)το κορυφαιο το εκανε στις εξετασεις της β λυκειου:μπαινει μεσα να ¨"εξηγησει" τα θεματα(οι το α θεμα ηταν Σ-Λ και το δευτερο αντιστοιχηση,συνολο 10/20)και λεει:παιδια η πρωτη ασκηση ειναι σωστο -λαθος ,ξερεται εσεις τα 5 πρωτα σωστα και απο το 6-10 λαθος,η δευτερη ασκηση ειναι αντιστοιχηση ,θα τα βαλεται με τη σειρα 1α,2β ,3γ.οι επιτηρητες ειχαν μεινει:lol:δεν θα την ξεχασω ποτε...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μπ*δέκας οικονομολόγος-συγγραφέας(έτσι αυτοσυστηνόταν).Όταν βαριόμασταν στο μάθημά του(πάντα) , του λέγαμε : "Μπ*δέκα σήμερα δεν έχει μάθημα,πάμε για βόλεϊ"(πολλές φορές ερχόταν και αυτός)!

Μια μέρα ήρθε αποφασισμένος να διδάξει και εμείς δεν μπαίναμε στην αίθουσα, οπότε έγραψε στον πίνακα και εξήγησε το μάθημα όσο ήταν μόνος στην αίθουσα!

 

Δεν θα ξεχάσω ότι η των γερμανικών (του γυμνασίου) που είχε μάθημα πάντα ταυτόχρονα με τον "άρχοντα" ζήτησε να αλλάξει ώρα ή αίθουσα γιατί δεν μπορούσε να διδάξει.Την ενοχλούσε, όπως είχε πει σε λυκειάρχη και γυμνασιάρχη, ότι φωνάζαμε: "τελεία και παύλα Μπ*δέκα είσαι ...." ενώ ταυτόχρονα βαρούσαμε εξτασιασμένοι τα θρανία!:lol:

 

Άλλο ένα από τα αμέτρητα που κάναμε :

Έβαλε υποψηφιότητα στις νομαρχιακές, οπότε γεμίσαμε το σχολείο με κάρτες του και σταυρωμένα ψηφοδέλτια άλλαζαν διαρκώς χέρια!:lol:Μέχρι και αφίσα είχαμε κολλήσει πάνω από τον πίνακα ενώ είχαμε και καρτες του στην έδρα για να μοιράζουμε και στους άλλους καθηγητές!:lol:

Link to comment
Share on other sites

τον καραμαναβη με το τσοπερ τον ειχα κ εγω :)

θυμαμε οποτε βαριομασταν να κανουμε μαθημα

του ανοιγαμε ενα θεμα κ πιαναμε την κουβεντα

κ παει το μαθημα :)

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

τον καραμαναβη με το τσοπερ τον ειχα κ εγω :)

θυμαμε οποτε βαριομασταν να κανουμε μαθημα

του ανοιγαμε ενα θεμα κ πιαναμε την κουβεντα

κ παει το μαθημα :)

 

Και παντα το θεμα ηταν γυρω απο τον Χριστοδουλο :lol:

Link to comment
Share on other sites

Και παντα το θεμα ηταν γυρω απο τον Χριστοδουλο :lol:

 

η γιαυτα που ελεγε ο βελοπουλος ο δημοσιογραφος

 

κ εγω στο 4ο πηγενα :)

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

η γιαυτα που ελεγε ο βελοπουλος ο δημοσιογραφος

 

κ εγω στο 4ο πηγενα :)

 

Ποσο εισαι; Λες να ειμασταν και συμμαθητες; :p

Link to comment
Share on other sites

Ποσο εισαι; Λες να ειμασταν και συμμαθητες; :p

 

23 ειμαι

πρεπει να ημουνα Α2 Β2 Κ Γ3 αν θυμαμαι καλα

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

αγαπημένη φιλόλογος: Αλεξοπούλου (η καλύτερη που είχα ποτέ!!!)

αγαπημένος μαθηματικός: Σκέντερης (ή Σκεντέ όπως τον λέγαμε)

 

επίσης με την αγγλικού μου είχαμε απίθανες συζητήσεις, Κωνσταντακοπούλου. τρομερό γέλιο και με την γαλλικού στο γυμνάσιο, Λέπουρα. Και να μην ξεχάσω την φίρμα του λυκείου μου, Γκοντινάκος, γυμναστής.

clubs.pathfinder.gr/charmed_site
Link to comment
Share on other sites

αγαπημένη φιλόλογος: Αλεξοπούλου (η καλύτερη που είχα ποτέ!!!)

.

 

Ποια? Την ταραντούλα λες? Φάληρο την είχαμε! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Μπάγιας :D

 

Μαθηματικος

 

-Θελεται να σας εξετασω;

-ΟΧΙΙΙΙ!!

-Καλα παμε παρακατω. :lol:

 

Πωπω αυτόν τον είχα και γω στην Κοψαχείλα :lol:

Πριν γίνει μαθηματικός΄, είχε ένα φούρνο!!! :lol:

Καράσχετος!!!

:lol:

Link to comment
Share on other sites

ταραντούλα? ελπίζω να μην λέμε την ίδια. εμένα μου έκανε στην νίκαια. αν θυμάμαι καλά ελένη την έλεγαν. γιατί ταραντούλα?
clubs.pathfinder.gr/charmed_site
Link to comment
Share on other sites

Αγαπημένοι όχι αλλά κουλοί καθηγητές από το σχολείο αρκετοί.

 

Ζαζάς, μαθηματικός, Δύο θεαματικά εκτός του ότι ήταν και κακόβουλος (το λέω ευγενικά):

1) Σε μαθηματικά 3ης Λυκείου κάνει αναφορά σε διαίρεση πινάκων!!!!:blink:

2) Λύνει ασκήσεις με το βιβλίο των λύσεων ανοιγμένο πίσω από τον χαρτοφύλακα.:confused:

 

Στεφ. μαθηματικός. Σε ερώτηση μαθητή:

-Κύριε Στεφ. ξέρετε τι είναι αυτό το μάθημα; (Απορία για δήλωση μαθ. επιλογής).

-Και φυσικά ξέρω... Και σηκώνεται και φεύγει!!:blink:

 

Τέλος, αγαπημένη Κιντή, φιλόλογος, θεαματικό σχόλιο για βαθμούς εκθέσεων:

Παιδιά, ξέρω ότι η έκθεση είναι δύσκολο μάθημα καθώς ο καθένας μπορεί να αντιλαμβάνεται κάθετι διαφορετικά και να το εκφράζει με τον δικό του τρόπο, έτσι δεν θέλω να απογοητέυω κανέναν στην προσπάθεια που κάνει αλλά (γυρναέι σε μία μαθήτρια) Ειρήνη η έκθεση σου ήταν ένα μάτσο χάλια, 2!!!:lol::cry::lol::p

Link to comment
Share on other sites

Αγαπημένοι όχι αλλά κουλοί καθηγητές από το σχολείο αρκετοί.

 

Ζαζάς, μαθηματικός, Δύο θεαματικά εκτός του ότι ήταν και κακόβουλος (το λέω ευγενικά):

1) Σε μαθηματικά 3ης Λυκείου κάνει αναφορά σε διαίρεση πινάκων!!!!:blink:

2) Λύνει ασκήσεις με το βιβλίο των λύσεων ανοιγμένο πίσω από τον χαρτοφύλακα.:confused:

 

 

Δημήτρης Ζαζάς?

Link to comment
Share on other sites

ΕΥΣΤΑΘΙΑ ΤΣΙΧΡΙΤΖΗ - μαθηματικός

 

Το τι κουλά πετούσε μέσα στην τάξη. Και δεν το έπαιρνε χαμπάρι. Με το μαλλί αφάνα, μέσα στην κιμωλία και με τη δερμάτινη τσαντούλα με τα μωρομάντηλα, η κατάλληλη καθηγήτρια για να μην κάνεις μάθημα και να ψυχαγωγείσαι. Το δε ενδυματολογικό... Παπούτσι πεδιλάκι με μαϊμουδάκια επάνω. Πολύ δραστήρια, αφού είχε πάει για ορειβασία στον Όλυμπο και έπεσε και χτύπησε στο κεφάλι. "Έτσι εξηγούνται πολλά". Πάντως είναι πολύ καλός άνθρωπος και με καλαμπούρι και με γνώσεις και οφείλω να το παραδεχθώ. Στο λύκειο, μιας και είμαι θεωρητική και δεν έχω πρόβλημα να ασχοληθώ με τα μαθηματικά, ό,τι καλύτερο για καλαμπούρι, ειδικά φέτος στην 3η.

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

Θεόδωρος Κουρέλης-Φιλόλογος

Πολύ καλός καθηγητής,κάναμε μάθημα και ήταν σαν διάλειμμα.

Γρηγοροπούλου Ιωάννα-Αγγλικού

Το τι φάρσες τις έχουμε κάνει...

Link to comment
Share on other sites

ταραντούλα? ελπίζω να μην λέμε την ίδια. εμένα μου έκανε στην νίκαια. αν θυμάμαι καλά ελένη την έλεγαν. γιατί ταραντούλα?

 

Γιατί φορούσε ολόμαυρα ρούχα ήταν ψηλή και λεπτή. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Γιατί φορούσε ολόμαυρα ρούχα ήταν ψηλή και λεπτή. ;)

 

μάλλον δεν λέμε την ίδια. σε θέμα ύψους και κιλών ήταν κανονική. βασικά απ'οτι βλέπω από την ηλικία σου, τότε εσύ την είχες πριν 20 χρόνια. δεν ξέρω πως ήταν τότε....

clubs.pathfinder.gr/charmed_site
Link to comment
Share on other sites

ego tha po dio.maria sifaki mathimatikos kai tsitsilonis;texnologia.i mathimatikos itan gamati.mou ekane sto gimnasio.ti gnoseis ti kalampouria kai episis itan poli koul kai noiazotan gia emas. ston allo ginetai o apolitos xabales.petouse kati malakies allo pragma.mas afine na grafoume diagonisma me anoixta bibliaafou mia fora pianei enan me to biblio anoixto kai tou leei.de tha se boithisei ayto,tha sou po ego tis apantiseis.kai meta kathotan kai tou elege tis apantiseis misi ora.poli fasi sas leo!!!
Link to comment
Share on other sites

Λογοθέτης - Μαθηματικός

 

Ιδιόρρυθμος, σαν νέος Πυθαγόρας..

Ποτέ δεν είχε φωνάξει,ποτέ δεν είχε βγάλει κανέναν έξω,ήταν πάντα ήρεμος και κανείς δεν έκανε φασαρία στο μάθημα του..

Μόνο και μόνο λόγω σεβασμού..

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Πωπω αυτόν τον είχα και γω στην Κοψαχείλα :lol:

Πριν γίνει μαθηματικός΄, είχε ένα φούρνο!!! :lol:

Καράσχετος!!!

:lol:

 

Εγώ άκουσα πως τις ασκήσεις τις έβγαζε η γυναίκα του!

Επίσης:

 

Κανιούρας: Εδώ και 10 χρόνια νομίζει πως από του χρόνου θα είναι ο νέος διευθυντής. Φέτος αλλάξαμε και όπως φαντάζεστε δεν έγινε. Τον φωνάζουμε ειρωνικά "κ.Διευθυντή"

 

Σχοινάς: "Όχι, δεν θα την πω την λέξη, δεν θα την πω... ΜΑΛ....ΜΕΝΑ! ΜΑΛ...ΜΕΝΑ!" Και καθώς τα έλεγε όλα αυτά εκτόξευε και κανα θρανίο...

 

Κατωπόδης (ή Πανωχέρης ή Σκ...πόδης): Ο άνθρωπος είναι αφασία τελείως! Πάει σε κάτι κοπέλες και τους αναλύει γιατί πρέπει να πλένουν τα χέρια τους μετά την τουαλέτα! Την Πέμπτη βλέπει έναν που κλωτσάει μια μπάλα του βόλει. Σηκώνεται και φωνάζει "Ρε μπαρμπααααα" και συνεχίζει με ένα παραλήρημα από τον στρατό. Μια φορά κάτι παιδιά βάλανε στοίχημα να τον πετύχουν με μια μπάλα στο κεφάλι... Και το καναν. Είναι ένα topic μόνος του ο τύπος

 

Αργύρης: Απλά Θ Ε Ο Σ! Δεν θυμάμαι να κάναμε ποτέ μάθημα... Κάθε που μπαίνει στην τάξη αποθεώνεται.

 

Τζωρτζακάκης: Στα όνειρα μου τέτοιο καθηγητή δεν έβλεπα. Λένε πως έπαιρνε ψυχοφάρμακα. Και εμείς τον μουρλάναμε τελείως. Βρέχαμε χαρτιά την ώρα του μαθήματος και τα πετούσαμε στον πίνακα. Αυτός τα ξεκόλλαγε και συνέχιζε χωρίς να πει λέξη. Κανα μήνα πριν το Πάσχα κάτι τον έπιασε και τα χασε τελείως. Μας έκανε όλη την εβδομάδα πότε τον γορίλα, πότε τον σφίχτη, πότε τον gay. Δυστυχώς στο τέλος εκείνης της εβδομάδας τον σουτάρανε. :(

 

Σόρρυ για το μεγάλο ποστ αλλά αυτά που έγραψα δεν είναι τπτ. Ελληνικά Σχολεία: Τα πραγματικά τρελοκομεία.

Link to comment
Share on other sites

Μπα... δεν θυμάμαι και πολλα! :-|
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ευτυχώς είχα πολλούς καθηγητές "μορφές".

 

Μιχάλης Μάνθος, Φυσικός

Όοολα τα λεφτά! 20 χρόνια στο σχολείο είχε πάει 17 5ήμερες! Στη φετινή έσκασε μύτη με μαστίγιο και το κουβαλούσε παντού! Σε club, στα μπουζούκια, παντού! Η μούρη!

 

Θανάσης Ζαγορίτης, Φυσικός

Πολύ γέλιο! Πανέξυπνο χιούμορ και τρομερά πειράγματα! Συνοδός στην 3ήμερη της 2ας Λυκείου.

 

Ευθύμης Λίτσας, Φιλόλογος

Πολλά πειράγματα μέσα στο μάθημα (εγώ Ολυμπιακός, αυτός Παναθηναϊκός). Επίσης συνοδός στην 3ήμερη της 2ας Λυκείου. Τρελό χορό με το Ζαγορίτη στα club!

 

Γιάννης Ζηβανός, Μαθηματικός

Του χρωστάω πολλά! Πλακατζής και ευχάριστος!

 

Γρηγόρης Τσιτσίνιας, Μαθηματικός

Αν και έχει πιάσει τα 70 παραμένει! :p Τελευταία χρονιά φέτος! Αυστηρός στο μάθημα αλλά με τρομερές ατάκες. Τρομερός καθηγητής! Πιστεύω πως είναι από τους καλύτερους μαθηματικούς στη Θεσ/νίκη (όπως και ο Ζηβανός). Θα μπορούσε άνετα να είναι καθηγητής πανεπιστημίου.

 

Πρέπει να προσθέσω πως εκτός από χαβαλέ αυτοί οι καθηγητές συνέβαλαβ κατα πολύ στην επιτυχία μου στις εξετάσεις. Με βοήθησαν περισσότερο από το φροντιστήριο σίγουρα. Είναι όλοι κορυφαίοι καθηγητές και απίστευτοι άνθρωποι.

 

Και ακόμη ένας ο οποίος μπορεί να μη με βοήθησε τόσο αλλά περνούσα απίστευτα στο μάθημά του είναι ο:

 

Ιωάννης Αδάμ, Φυσικός

Τρελαμένος με τα αυτοκίνητα και επικριτής της Φεράρι. Όταν βαριόμασταν το μάθημα (κάθε Δευτέρα :p) του λέγαμε "Πάλι ο Σουμάχερ νίκησε" και τέλειωνε η ώρα... :lol:

Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

Η καλυτερη καθηγητρια για μενα ειναι η ΝΙΚΗΤΑΚΗ, μου κανει αγγλικα. Ειμαι ερωτευμενος μαζι της:love::love::love::love:ειναι ισως η ομορφοτερη γυναικα στον κοσμο:love:

Εχουμε και αλλους καλους καθηγητες αλλα μονο αυτη εχω στο μυαλλο μου συνεχως:love:

 

ΕΙΜΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΚΟΛΛΗΜΕΝΟΣ ΜΑΖΙ ΤΗΣ!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...