Jump to content

Eurovision 2007 - Eπιλογή τραγουδιού εκπροσώπησης


jane_butterfly
 Κοινοποίηση

Ποιο υποψήφιο τραγούδι θεωρείτε καλύτερο;  

194 members have voted

  1. 1. Ποιο υποψήφιο τραγούδι θεωρείτε καλύτερο;

    • Νο Μadonna - Δάντης
      66
    • With love - Τάμτα
      68
    • Geia sou Maria - Σαρμπέλ
      32
    • Κανένα
      28


Recommended Posts

ΣΕ ΕΣΑΣ ΠΟΙΟ ΑΡΕΣΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΝΑ ΨΗΦΙΣΕΤΕ.

απάντηση με παράθεση...

Εδω διαφωνω καθετως! Σημασια εχει και τι θα αρεσει στον ξενο κοσμο και η απαντηση ειναι του Δαντη.. Και εμενα μου αρεσει της Ταμτας, αλλα ειναι για μια φορα την ημερα. Του Δαντη μπορεις να το ακους συνεχεια!!

 

 

 

 

 

No Madonna Λεμεεεεεεεεεεεεεεεεεε!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 733
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όντως.Κυρίως το Rock με το τσιφτετέλι είναι δύσκολο να συνδιαστουν αλλά όταν γράφει μουσική ο ''music genious Christos Dantis'' όπως γράφουν οι ξένοι όλα είναι πιθανά και με πολλές πιθανότητες επιτυχίας.

βρε μπας και εισαι ο Δαντης :p??

Link to comment
Share on other sites

Όντως.Κυρίως το Rock με το τσιφτετέλι είναι δύσκολο να συνδιαστουν αλλά όταν γράφει μουσική ο ''music genious Christos Dantis'' όπως γράφουν οι ξένοι όλα είναι πιθανά και με πολλές πιθανότητες επιτυχίας.
θυμισε μου τι γραφανε περυσι για την εθνικη μας ενατη
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Πέρισυ όλα τα φαβορί έπεσαν 5 θέσεις πιο κάτω.Η σουηδέζα, ο τρομερό τρομερό κτλ.Ψήφισε όλο το ροκ κοινό το ροκ που δεν έχει ξαναβγεί και τους θεατρίνους '' we are the winners of eurovision'' που πρ'οσφεραν γέλιο. Ο ρακινζης αν είχε παει πέρυσι 5αδα θα χτυπούσαμε σου λέω εγώ. Άσε που στο siτε που το διάβασα επ0ευφημούσαν το Δάντη και ψήφιζαν Σαρμπέλ.Λες να θέλουν να πάει το καλύτερο?:)

www.inthessaloniki.com Τουριστικός οδηγός Θεσσαλονίκης

www.facebook.com/inthessaloniki Στηρίξτε μας στο facebook

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε να δεις.Παρθενογέννεση στη μουσική είναι πλέον δύσκολο να υπάρξει.Όλα τα τραγούδια θα θυμίζουν και είναι δεχθεί ερεθίσματα από κάποια άλλα, γνωστά ή άγνωστα τραγούδια.Του Σαρμπέλ περιέχει το χιλιοακουσμένο σε τραγούδια όνομα ''Μαρία'' και έχει λίγο στο ρυθμο ''shake it''.Tου Δάντη όπως είπες και εσύ θυμίζει λίγο το ρεφρέν του συγκεκριμένου τραγουδιού, της Τάμτα με το που θα το ακούσεις θα πάει το μυαλό σου στης Σερβίας.Τα δύο λοιπόν (Τάμτας και Σαρμπέλ) είναι γνώστα στυλ πλέον στο κοινό της eurovision.Tου Δάντη όμως όχι.Αυτό είναι το βασικό.

www.inthessaloniki.com Τουριστικός οδηγός Θεσσαλονίκης

www.facebook.com/inthessaloniki Στηρίξτε μας στο facebook

Link to comment
Share on other sites

Sorry, αλλα εκτος Ελλαδας το τραγουδι του Δαντη ειναι το πιο συνηθισμενο σαν στυλ. Ενα απλο ροκακι, σαν αυτα που υπαρχουν χιλιαδες απο το 60 και μετα. Σε μας μπορει να ακουγεται πρωτοτυπο, αλλα ειναι το πλεον κοινοτυπο.
Link to comment
Share on other sites

Πόσες φορές έχεις ακούσει στη eurovision ροκ τραγούδι?Μία φορά ακούστηκε ένα κομμάτι που ήταν καλό ως μουσική και μόνο και το ψήφισαν.Βασικά μόλις τώρα κατέβασα το τραγούδι του Έρικ Κλάπτον και δε μοιάζει καθόλου.Το στόρυ ίσως αλλά αυτό δεν έχει σημασία.Αν πάει έτσι τότε και το ''Άντε γεια'' της Γαρμπής μοιάζει που λέει ο λόγος.Δεν είναι συνrovision.

www.inthessaloniki.com Τουριστικός οδηγός Θεσσαλονίκης

www.facebook.com/inthessaloniki Στηρίξτε μας στο facebook

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι συνηθισμένο τραγούδι για eurovision.

www.inthessaloniki.com Τουριστικός οδηγός Θεσσαλονίκης

www.facebook.com/inthessaloniki Στηρίξτε μας στο facebook

Link to comment
Share on other sites

Δε τσακωνομαστε ρε συ..Σιγά τώρα.Συζήτηση κάνουμε.Πώς όταν μαλώνουμε για αθλητικά θέματα οι άντρες..Στην ουσία δεν είναι τσακωμός απλώς τρόπος για να πέρναμε την ώρα μας.Και η eurovision τι είναι στο κάτω κάτω?:-)

Εγώ πιστεύω ξέρει με την εμπειρία που έχει ο Δάντης τι γράφει και θα πάμε κάλα.

Εξάλλου αν τον στείλουμε, που θέλει,είναι και σαν ''δωρο''στον ίδιο και στην Γερμανού για τη δουλειά που είχαν κάνει μαζί και φυσικά με την Παπαρίζου και φέραν την πρώτη θέση.

www.inthessaloniki.com Τουριστικός οδηγός Θεσσαλονίκης

www.facebook.com/inthessaloniki Στηρίξτε μας στο facebook

Link to comment
Share on other sites

Τι δώρα και εμπειρίες και πράσινα άλογα μου λές ρε;

Παιδιά νομίζω κόψτε την πολλή Εβροβιζιόν γιατί δεν σας βλέπω καλα.

It's what you do to me..
Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να το ακούσουμε πριν την ψηφοφορία.Συμφωνείς?Αν και αυτό που κάνει ο Τερζής σημαίνει ότι ούτε ο ίδιος είναι σίγουρος για το κομμάτι..Bασικά έχω και μια απορία....Πώς γίνεται ένα τραγούδι που λέει ''...for everyone in the rain for every child who lives in pain there is one cure known as a thrill it's like a secret that you can feel....'' να γίνει μπιτάτο?Θα χορέευται κι ολας στα μπαρ?

 

Who let the dogs out,who!?who?

www.inthessaloniki.com Τουριστικός οδηγός Θεσσαλονίκης

www.facebook.com/inthessaloniki Στηρίξτε μας στο facebook

Link to comment
Share on other sites

Μονο σε μενα το τραγουδι του music genious Δαντη "θυμιζει" (ειδικα στο ρεφρεν) το Bad Love tou E. Clapton;

 

+5 Πες το ρε φίλε και έλεγα τι μου θυμίζει. Φυσικά ποιοτικά καμία σχέση, του Danti προκαλούν απίστευτο γέλιο και οι στίχοι :lol: :lol: "Elvis has left the building......" :lol: :lol: :πιο μεγάλη ****κία δεν έχει ακουστεί:lol: :lol: :lol:. Ουστ! Γιαούρτια που θέλουν .....:ninja:

If you can't change the world, change yourself, but if you can't change yourself then change the world
Link to comment
Share on other sites

+5 Πες το ρε φίλε και έλεγα τι μου θυμίζει. Φυσικά ποιοτικά καμία σχέση, του Danti προκαλούν απίστευτο γέλιο και οι στίχοι :lol: :lol: "Elvis has left the building......" :lol: :lol: :πιο μεγάλη ****κία δεν έχει ακουστεί:lol: :lol: :lol:. Ουστ! Γιαούρτια που θέλουν .....:ninja:

 

 

Παιδιά πραγματικά λυπάμαι που ορισμένοι μιλάνε έτσι για τη δουλειά ενός ανθρώπου.

Όπως και να'χει εμένα του Δάντη δεν μου θυμίζει σε τίποτα το συγκεκριμενο.Νομίζω ότι είναι ένα πολυ καλό τραγούδι και θα πάει πολυ καλά!!

Αφήστε τις μεγάλες κακίες που λέτε και καλύτερα να μιλάμε όλοι πιο όμορφα.Α! Η φράση "Elvis has left the building" είναι πολύ γνωστή φράση από την εποχή που τραγουδούσε ο Presley και τον κυνηγούσαν οι θαυμαστές του....:p

Ενημερωθείτε πρώτα κι ύστερα κρίνετε.Νομίζω πως αυτό είναι το σωστό.

Link to comment
Share on other sites

προτιμώ βλαχοροκιά από τα φλώρικα τρέντι τραγουδάκια του κιλού και τις ξεπερασμένες μυξοκλαίουσες μπαλάντες...ΕΛΕΟΣ! Τα ίδια και τα ίδια!

 

δεν βάλανε μυαλό μερικοί από πέρσι με εκείνη την ανεκδιηγητη μπαλάντα ο θεός να την κάνει.:lol:

 

Mpalanta apo mpalanta exei diafora.

An esy den thn katalavaineis akou ton Danth.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πραγματικά λυπάμαι που ορισμένοι μιλάνε έτσι για τη δουλειά ενός ανθρώπου.

Όπως και να'χει εμένα του Δάντη δεν μου θυμίζει σε τίποτα το συγκεκριμενο.Νομίζω ότι είναι ένα πολυ καλό τραγούδι και θα πάει πολυ καλά!!

Αφήστε τις μεγάλες κακίες που λέτε και καλύτερα να μιλάμε όλοι πιο όμορφα.Α! Η φράση "Elvis has left the building" είναι πολύ γνωστή φράση από την εποχή που τραγουδούσε ο Presley και τον κυνηγούσαν οι θαυμαστές του....:p

Ενημερωθείτε πρώτα κι ύστερα κρίνετε.Νομίζω πως αυτό είναι το σωστό.

 

Οκ εχετε δικιο για τη φραση... Ειναι οντως σαν παροιμια στην αμερικη.... Αλλα δε νομιζω πως η πλειοψηφια που θα ακουσει το τραγουδι θα το ξερει.....:confused: Δεν ειναι υποχρεωμενος ο βουλγαρος, ο εσθονος και ο λευκορωσος να ξερουν ο,τι αμερικανικη φραση υπαρχει...:wacko: :wacko:

 

Στιχουργικα ειναι οντως ευρηματικο.... :!: Ομως ο διαγωνισμος δεν ειναι ευρωπαικος και δεν ξερω κατα ποσο θα γινει αντιληπτο....Η αντιδραση εδω στο φορουμ ηταν ενδεικτικη για το τι θα επικρατησει στο κοινο....

 

Τεσπα μην κολλαμε πλεον σε ενα στιχο αφου ξεκαθαριστηκε το νοημα του....!! Δεν αργει και πολυ η ημερα του τελικου.... ;)

 

Εχει δει κανεις κανενα γκαλοπ πουθενα (εκτος του δικου μας:p );;; ποιος προηγειται;;;

Ο έξυπνος παραδέχεται...

Ο πονηρός δικαιολογείται...

Και ο ηλίθιος επιμένει...

Link to comment
Share on other sites

Α! Η φράση "Elvis has left the building" είναι πολύ γνωστή φράση από την εποχή που τραγουδούσε ο Presley και τον κυνηγούσαν οι θαυμαστές του....:p

 

Και τον Δαντη θα τον κυνηγουν αν παει στην Eurovision αλλα οχι οι θαυμαστες του :lol:

Link to comment
Share on other sites

Αν και στην αρχή, με το πρώτο άκουσμα, μόνο του Δάντη μου άρεσε,τώρα,μετά από πολλές ''επαναλήψεις'',έχω καταλήξει ότι μόνο του Δάντη ΔΕ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ!!! :down:

 

Της Τάμτα είναι ωραίο τραγουδάκι,αλλά καλύτερα να στείλουμε Σαρμπέλ,γιατί δε μας θέλει η μπαλάντα! Αποδεδειγμένο αυτό (βλ. Βίσση και Μαντώ!) :p

http://img439.imageshack.us/img439/2936/pao0zb.png

EΛΛΑΣ-ΕΥΡΩΠΗ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ!!

Link to comment
Share on other sites

Mpalanta apo mpalanta exei diafora.

An esy den thn katalavaineis akou ton Danth.

 

ΝΑΙ των 2 αυτών γυναικών (Ταμτα, Βίσση) θα μείνουν στην ιστορία σαν αυτές από το Black Album ένα πράμα...:lol:

 

του κιλού είναι...και καλά ποιότητα και μυξοκλαίω...

 

του Δάντη υποστηρίζω από τα 3 ...δεν σημαίνει ότι το θεωρώ καλό κομμάτι. Φαντάσου για μένα πόσο χάλια είναι τα άλλα 2. :rolleyes: :lol:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...