Jump to content

Είστε καπνιστές, πρώην καπνιστές ή άκαπνοι;


ecep
 Κοινοποίηση

Είστε καπνιστές, πρώην καπνιστές ή άκαπνοι?  

475 members have voted

  1. 1. Είστε καπνιστές, πρώην καπνιστές ή άκαπνοι?

    • Δεν καπνίζω
      280
    • Καπνίζω
      145
    • Το έκοψα
      50


Recommended Posts

Οι μεσήλικες που καπνίζουν παρουσιάζουν χαμηλότερες νοητικές επιδόσεις από τους μη καπνιστές και από όσους έκοψαν το τσιγάρο πριν χρόνια, δείχνει μεγάλη έρευνα Γάλλων επιδημιολόγων.

 

Οι καπνιστές της μελέτης έτειναν να φέρνουν χαμηλότερα σκορ σε εξετάσεις που αφορούν τη μνήμη, τη συλλογιστική ικανότητα, το λεξιλόγιο και την ευχέρεια λόγου, αναφέρει η ομάδα του γαλλικού Εθνικού Ινστιτούτου Υγείας και Ιατρικής Έρευνας.

 

[συνεχεια]

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 402
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν καπνίζω ούτε έχω δοκιμάσει ποτέ αν και έχουν προσπαθήσει να με παρασύρουν αρκετές φορές! Εγώ όμως βράχος. :p

 

Πολλές φορές όμως νοιώθω άσχημα όταν βρίσκομαι σε καμιά καφετέρια η οποία έχει γίνει ντουμάνι και αναγκάζομαι να βγώ για λίγα λεπτά έξω για να πάρω ανάσα...

Link to comment
Share on other sites

Δέν έχω δοκιμάσει ποτέ να καπνίσω ούτε πρόκειται....Αντιθέτως,με ενοχλεί ο καπνός.
Link to comment
Share on other sites

Ποτέ δεν ήμουν έντονη αντικαπνίστρια. Δεν με ενοχολούσε ο καπνός των άλλων και δεν είχα κρύψει ότι ήθελα να δοκιμάσω το τσιγάρο.

 

Πριν 1 χρόνο μπήκα στο club (:p). Η αιτία ήταν ένα αγόρι και το κάπνισμα εκείνη την περίοδο μου φάνηκε η ιδανική μέθοδος να τον ξεπεράσω. Αλλά τελικά, είμαστε πάλι μαζί, όμως το κουσούρι μου έμεινε :p

 

Δεν καπνίζω φανατικά, άντε 2-3 στριφτά την ημέρα, αλλά υπάρχουν και στιγμές που μπορεί να κάνω και πολλά παραπάνω...

 

Άρα, είμαι καπνίστρια όποτε μου καπνίσει :lol::lol::lol:

Destiny found.
Link to comment
Share on other sites

Ποτέ δεν ήμουν έντονη αντικαπνίστρια. Δεν με ενοχολούσε ο καπνός των άλλων και δεν είχα κρύψει ότι ήθελα να δοκιμάσω το τσιγάρο.

 

Πριν 1 χρόνο μπήκα στο club (:p). Η αιτία ήταν ένα αγόρι και το κάπνισμα εκείνη την περίοδο μου φάνηκε η ιδανική μέθοδος να τον ξεπεράσω. Αλλά τελικά, είμαστε πάλι μαζί, όμως το κουσούρι μου έμεινε :p

 

Δεν καπνίζω φανατικά, άντε 2-3 στριφτά την ημέρα, αλλά υπάρχουν και στιγμές που μπορεί να κάνω και πολλά παραπάνω...

 

Άρα, είμαι καπνίστρια όποτε μου καπνίσει :lol::lol::lol:

 

ε..καλα τωρα 2-3 στριφτα τη μερα δεν ειναι τιποτα ειναι σαν τον καφε ειναι σαν να μην καπνιζεις καθολου τι να πω και γω που κανω ενα καπνο σε μια μερα μαλον εκανα γιατι πριν απο κανα μηνα το πηγα σε 15 τη μερα παντος απορω πως καπνιζετε μερικοι 2και5 τσιγαρα τη μερα αφου δεν το εχεις συνηθησει και δεν μιλαμε για εξαρτηση

Link to comment
Share on other sites

ε..καλα τωρα 2-3 στριφτα τη μερα δεν ειναι τιποτα ειναι σαν τον καφε ειναι σαν να μην καπνιζεις καθολου τι να πω και γω που κανω ενα καπνο σε μια μερα μαλον εκανα γιατι πριν απο κανα μηνα το πηγα σε 15 τη μερα παντος απορω πως καπνιζετε μερικοι 2και5 τσιγαρα τη μερα αφου δεν το εχεις συνηθησει και δεν μιλαμε για εξαρτηση

 

Από την αρχή δεν είχα πρόβλημα. Δηλαδή, δεν με ενοχλεί ο καπνός, ούτε ήμουν ποτέ φανατική αντικαπνίστρια.

 

Το έχω συνηθίσει μια και το κάνω ένα χρόνο τώρα, αλλά δεν μπορώ να πω ότι είμαι εξαρτημένη. Αν δεν έχω καπνό και πρέπει να πάρω, μπορεί να το κάνω μετά από 2-3 βδομάδες.

 

Γι'αυτό είπα και πριν, είμαι καπνίστρια όποτε μου καπνίσει :p

Destiny found.
Link to comment
Share on other sites

Ποτε δεν το εβαλα στο στομα μου και νομιζω οτι ειμαι κερδισμενος απο αυτο.

 

Και γω μια απ τα ιδια.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Από φανατική αντικαπνίστρια έγινα καπνίστρια.. Παλιά ουτε να δω άνθρωπο με τσιγάρο στο χέρι δεν μπορούσα αλλά πως τα κατάφερα σιγά σιγά κ το έμαθα το ρημάδι δεν ξέρω.. Καπνίζω ένα χρόνο τώρα 1 πακέτο την ημέρα.. Τυχαίνει άλλες φορές κ παραπάνω.. Θέλω απεγνωσμένα να το κόψω αλλά δεν ξέρω πως μπορώ..
Link to comment
Share on other sites

Από φανατική αντικαπνίστρια έγινα καπνίστρια.. Παλιά ουτε να δω άνθρωπο με τσιγάρο στο χέρι δεν μπορούσα αλλά πως τα κατάφερα σιγά σιγά κ το έμαθα το ρημάδι δεν ξέρω.. Καπνίζω ένα χρόνο τώρα 1 πακέτο την ημέρα.. Τυχαίνει άλλες φορές κ παραπάνω.. Θέλω απεγνωσμένα να το κόψω αλλά δεν ξέρω πως μπορώ..

παιξε κομπολοι :p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ούτε ένα!!! πραγματικά.

http://www.danasoft.com/vipersig.jpg

''Φιλοκαλούμεν'' τε γάρ μετ' ευτελείας και φιλοσοφούμεν άνευ μ@λ@κι@ς...

Link to comment
Share on other sites

εχω δοκιμασει μια φορα τσιγαρο και αληθεια, δεν καταλαβαινω γιατι υπαρχουν καπνιστες!

ηταν μια αηδια πραγματικα!

"We should all start to live before we get too old. Fear is stupid. So are regrets." - Marilyn Monroe
Link to comment
Share on other sites

εχω δοκιμασει μια φορα τσιγαρο και αληθεια, δεν καταλαβαινω γιατι υπαρχουν καπνιστες!

ηταν μια αηδια πραγματικα!

ε αφου το δοκιμασες μια φορα φυσικο ειναι...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

εχω δοκιμασει μια φορα τσιγαρο και αληθεια, δεν καταλαβαινω γιατι υπαρχουν καπνιστες!

ηταν μια αηδια πραγματικα!

 

Εγώ δεν το δοκίμασα !!! Αλλα έχω ακριβώς την ίδια απορία !!!!:what::what:

Link to comment
Share on other sites

ε αφου το δοκιμασες μια φορα φυσικο ειναι...:rolleyes:

 

ακριβως αυτο δεν καταλαβαινω...

αφου απο την πρωτη φορα δεν του αρεσει το τσιγαρο γιατι κανεις μετα το συνεχιζει?

"We should all start to live before we get too old. Fear is stupid. So are regrets." - Marilyn Monroe
Link to comment
Share on other sites

ακριβως αυτο δεν καταλαβαινω...

αφου απο την πρωτη φορα (:lol:) δεν του αρεσει το τσιγαρο γιατι κανεις μετα το συνεχιζει?

 

Θα σου έγραφα γιατί το συνεχίζει !!! :hunter:

Αλλα δεν θέλω να δημοσιεύσω άσχημες λέξεις !! :O:O

Link to comment
Share on other sites

Θα σου έγραφα γιατί το συνεχίζει !!! :hunter:

Αλλα δεν θέλω να δημοσιεύσω άσχημες λέξεις !! :O:O

 

μην παρεκτραπεις λοιπον:p

παντως απο φιλους που εχω ρωτησει λενε "στην αρχη για μαγκια και μετα μου εγινε συνηθεια"

απο την οικογενεια μου, παλι, μου λενε "μην καπνισεις ποτε σου, ειναι ο,τι χειροτερο"...το αστειο ειναι οτι οσοι μου τα λεν αυτα, ειναι καπνιστες:lol:

"We should all start to live before we get too old. Fear is stupid. So are regrets." - Marilyn Monroe
Link to comment
Share on other sites

μην παρεκτραπεις λοιπον:p

παντως απο φιλους που εχω ρωτησει λενε "στην αρχη για μαγκια και μετα μου εγινε συνηθεια"

απο την οικογενεια μου, παλι, μου λενε "μην καπνισεις ποτε σου, ειναι ο,τι χειροτερο"...το αστειο ειναι οτι οσοι μου τα λεν αυτα, ειναι καπνιστες:lol:

Το πρώτο τσιγάρο είναι αηδία, όπως κ το δεύτερο , ε με το τρίτο κάηκες!!!:p

Link to comment
Share on other sites

παντως απο φιλους που εχω ρωτησει λενε "στην αρχη για μαγκια και μετα μου εγινε συνηθεια"

 

Ετσι ειναι και ας μην το παραδεχονται οι περισσοτεροι.Παντως υπαρχουν και λιγες ακραιες περιπτωσεις που το ξεκινουν λογω χωρισμου η καποιας αποτυχιας στη ζωη.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μην παρεκτραπεις λοιπον:p

παντως απο φιλους που εχω ρωτησει λενε "στην αρχη για μαγκια και μετα μου εγινε συνηθεια"

απο την οικογενεια μου, παλι, μου λενε "μην καπνισεις ποτε σου, ειναι ο,τι χειροτερο"...το αστειο ειναι οτι οσοι μου τα λεν αυτα, ειναι καπνιστες:lol:

 

Μια απο τα ίδια και εγώ .....και έχουν δίκιο όσοι το λένε !!!

Αυτό που μου σπάει τα νευρα είναι ότι δεν μας υπολογίζουν καθόλου έμας τους μη καπνιστές .....

και έχω έρθει σε σημείο που να θέλω να τσακίσω μερικούς απο δαυτους που τους λές

" κανε λίγο πιο πέρα με ενοχλεί ο καπνός " και σου λένε "κοψε το λαιμόσου δεν πάω πουθενά " και μετά φυσάνε και τον καπνό απάνω σου επίτηδες ....

 

Αλλα επειδή κάποτε είμουν επαγγελματίας .... Εχω Αρχές και δεν απλώνω το χέρι μου ευκολα σε συνανθρώπους μου όσο και αν το θέλω μερικές φορές !!!!

Link to comment
Share on other sites

Kαι το χειροτερο ειναι πως οταν τους λες κανε πιο εκει με πειραζει ο καπνος σου κλπ περνουν ενα περιεργο υφακι.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...