Jump to content

Sony Ericsson K810


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια εχω το κ810 εδω και καιρο. τον τελευταιο μηνα μου εμφανηστηκε ενα προβλημα. τα κουμπια πολλες φορες, οταν γραφω μνμ δεν πατιουνται. αν δηλαδη το εχω 1-2 ωρες αχρησιμοποιητο και μετα παω να γραψω μηνυμα, μου βγαινει η πιστη μεχρι να παρουν τα κουμπια μπροστα! παρολαυτα, αν παω να γραψω εναν αριθμο, το προβλημα δεν ειναι τοσο εμφανες. μηπως ξερετε πως μπορει να λυθει το προβλημα?

παρομοιο προβλημα ειχα στο Κ770ι.

το πηγα για εναν απλο καθαρισμο.αποτελεσμα το προβλημα να λυθει.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οχι σε ενα αλλο,η vodafone ηθελε να το κρατησει.το πηγα στην wind και του ειπα τι πρβλημα υπαρχει,και ημουν και απο πανω του,γιατι ικανο τον ειχα να μου πει οτι το κινητο εχει υγρασια και..και..και..

του εδειξα στην μπαταρια ενα σημειο με μια ασπρη αυτοκολλητη ετικετα που ηταν ασπρη(αν ειναι ροζ,κοκκινη) το κινητο εχει υγρασια.

και ετσι ημουν σιγουρος.

κοστος δωρεαν!! βεβαια ειμαστε και μια γειτονια εδω περα,και τα πραγματα ειναι διαφορετικα.

ολα τα κινητα με την πολυχρησια θελουν ενα καθαρισμο.ειδικα σε αυτους που γραφουν πολλα μηνυματα.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εχω το Κ810 σαν δευτερο κινητο και δυστηχως ενω ποτε δεν ειχα προβλημα και γενικα ειμαι πολυ ευχαριστημενος με την συσκευη,πριν λιγο καιρο εβαλα στο κινητο εικονες και σχεδον γεμισα την μνημη της καρτας(δεν εχω βαλει αλλη,εχω ακομα την 128 που εδινε με την συσκευη)και παρατηρησα οτι μετα οσο μεταχειριζομουν το κινητο αυτο εκλεινε καπου καπου σαν να σβηνει η οθονη του για 3-4 δευτερολεπτα και να ξαναανοιγει στο ιδιο σημειο.....Αμεσως μετα απο αυτο διεγραψα ολες τις εικονες αλλα το προβλημα συνεχιζεται:(Μηπως εχει κανεις καμια ιδεα για το τι μπορω να κανω????:cry:
Link to comment
Share on other sites

μπορώ με κάποιο τρόπο να "ξεκλειδώσω" το κινητό , ώστε να παίζει σε οποιοδήποτε δίκτυο;

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Ρε παιδια ψαχνοντας ειδα αυτο http://www.myphone.gr/gallery/showphoto.php/photo/18145 ξερει κανενας αν αξιζει, πως λειτουργει?
Link to comment
Share on other sites

εμενα απο χθες εχει ξεκινησει νεο βιολη κανει καθε 30 δευτερολεπτα restart και ξανα ανοιγει και οταν παει να ξανα κανει restart τοτε κολάει και βγαζει ασπρη οθονη τι επαθε παλη ξερει κανεις? ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

εμενα απο χθες εχει ξεκινησει νεο βιολη κανει καθε 30 δευτερολεπτα restart και ξανα ανοιγει και οταν παει να ξανα κανει restart τοτε κολάει και βγαζει ασπρη οθονη τι επαθε παλη ξερει κανεις? ευχαριστω

κανε μια επαναφορα αρχικων ρυθμισεων μηπως και "στρωσει" :cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το εστιλα στο service για αναβαθμιση ελπιζω να το γυρισουν cid 52 την αλη παρασκευη θα το εχω στα χεργια μου! σε ευχαριστω raver
Link to comment
Share on other sites

Παιδες εχω ενα κ810 κ τελευταια μπαινω πολυ ιντερνετ λογω...σκοπιας..

Το θεμα ειναι οτι δεν μπορω να δω κανα βιντεο,πχ στο facebook.μπαινω με opera mini. Ξερετε αν παιζει κανας flash player ή τελος παντων κατι για να μπορω να τα βλεπω?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

σημερα το πηρα παλι πισω το k810 το προβλημα παραμενει ξανα αναβοσβηνει και μετα την αναβαθμιση! customized + εκανα και επαναφορα εργοστασιακων και παλι δεν εγινε τιποτα παιζει τιποτα με την πλακετα?
Link to comment
Share on other sites

σημερα το πηρα παλι πισω το k810 το προβλημα παραμενει ξανα αναβοσβηνει και μετα την αναβαθμιση! customized + εκανα και επαναφορα εργοστασιακων και παλι δεν εγινε τιποτα παιζει τιποτα με την πλακετα?

καλα απο εκει που το πηρες δεν δοκιμασες αμα δουλευει καλα :blink:

εισαι σιγουρος οτι εγινε αναβαθμιση??? εχεις αποδεικτικο χαρτι που να λεει τι κανανε στο κινητο???

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

στο κ810 εχει στο ακουστικο εχει μαξιλαρακι απο πανω η στο ηχειο απο πισω + επιδη εκανα επαναφωρα εργοστασιακων πως θα ξανα βαλω το demo tur στην θεση του και τα αλα βιντεακια
Link to comment
Share on other sites

στο κ810 εχει στο ακουστικο εχει μαξιλαρακι απο πανω η στο ηχειο απο πισω + επιδη εκανα επαναφωρα εργοστασιακων πως θα ξανα βαλω το demo tur στην θεση του και τα αλα βιντεακια

με την επανοφορα ολα τα ερχεια που ειναι στην μνημη του κινητου,τα χανεις.

γι'αυτο πριν κανεις αυτη την ενεργεια τα αποθηκευεις ολα στην καρτα μνημης.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

θα τι βγαλω και φωτο να το δητε αλα δεστε προτα εδω στην πρωτη φοτο και την 3 τριτη φοτο με ανηγμενη την προσοψη. http://forums.se-nse.net/index.php?showtopic=28308 εχει κανεις τα θεματα και τα videakia απο το κ810 να μου τα στιλει ευχαριστω

 

με μια αναβαθμιση απο την sony ericsson ξανα μπηκανε τα αρχεια στην θεση τους τωρα ειναι με 70mb οπως ηταν ενω οταν τα ειχα διαγραψει ειχε 73 σημερα θα ξανα παει στο αλο service που πηγενα παλια μην πως και το σωσουμε οταν το αφηνεις μονο του δεν κλεινει και τοσο πολυ μαλλον πλακετα πληκτρολογιου πρεπει να ειναι

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω το κ810 εδω και καιρο. τον τελευταιο μηνα μου εμφανηστηκε ενα προβλημα. τα κουμπια πολλες φορες, οταν γραφω μνμ δεν πατιουνται. αν δηλαδη το εχω 1-2 ωρες αχρησιμοποιητο και μετα παω να γραψω μηνυμα, μου βγαινει η πιστη μεχρι να παρουν τα κουμπια μπροστα! παρολαυτα, αν παω να γραψω εναν αριθμο, το προβλημα δεν ειναι τοσο εμφανες. μηπως ξερετε πως μπορει να λυθει το προβλημα?

 

το προβλημα ειχε φυγει απο μονο του. κι επανηλθε τις τελευταιες μερες. αφου ουτος η αλλως εγγυηση δεν εχει, ανοιξα το μπροστινο καπακι να δω τι παιζει με σκονες κλπ. καθαρισα το πλαστικο με τα κουμπια αλλα κατα τα αλλα το κινητο ηταν μια χαρα. βαζω μονο τα κουμπια πανω χωρις το καπακι και ολα δουλευουν μια χαρα. ξαναβαζω το καπακι και τα κουμπια δεν εχουν αμεση αποκριση:X. μηπως εχει προβλημα το καπακι? δε ξερω τι να σκεφτω...μια αλλαγη προσοψης θα βοηθουσε?

@το ιδιο συμβαινει και με το πλαινο κουμπακι για ις φωτογραφιες. μια δουλευει μια δε δουλευει...

 

επισης υπαρχει περιπτωση να ειναι φεμα software? γτ τα κουμπια δε δουλευουν οταν παω να γραψω μνμα. κατα τ αλλα με την πρωτη, αντε με την δευτερη δουλεουν. γινεται να κανω format/αναβαθμηση μεσω του υπολογιστη μου?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ναι μπορεις να κανεις απο τον η/υ σου με το προγραμα της se Update Service αλα μπορει να γινει και χειροτερο οπως εμενα και πηγε στο serivce
Link to comment
Share on other sites

πηγα το κινητο στο μαγαζι ενος γνωστου για να κοιταξει το πληκτρολογιο. του ζητησα και προσοψη. εψαξε αλλα μου ειπε πως αυτοι οι δυο που συνεργαζεται δεν εχουν προσοψη για κ810. του ειπα πως εχω βρει στο ιντερνετ, αν ειναι να την αγορασω απο εκει. και μου ειπε πως υπαρχουν λεπτομερειες πανω στην προσοψη και ισως να μην μπαινει καθολου πανω στο τηλεφωνο. ισχυει κατι τετοιο? αν ναι τι να κοιταξω πανω στην προσοψη ωστε να ταιριαζει απολυτα?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

πηγα το κινητο στο μαγαζι ενος γνωστου για να κοιταξει το πληκτρολογιο. του ζητησα και προσοψη. εψαξε αλλα μου ειπε πως αυτοι οι δυο που συνεργαζεται δεν εχουν προσοψη για κ810. του ειπα πως εχω βρει στο ιντερνετ, αν ειναι να την αγορασω απο εκει. και μου ειπε πως υπαρχουν λεπτομερειες πανω στην προσοψη και ισως να μην μπαινει καθολου πανω στο τηλεφωνο. ισχυει κατι τετοιο? αν ναι τι να κοιταξω πανω στην προσοψη ωστε να ταιριαζει απολυτα?

 

πες στον γνωστο σου να παρει τηλεφωνο την sony ericsson το τηλ ειναι 801-11-810-810 και να παραγγυλει την προσοψη σου. οσο για της προσοψεις του ebay μια χαρα μπενουν αμα παρεις no name οτε με την εγγυση δεν ξερω αμα ο γνωστος σου ειναι επισημος επισκευαστης sony ericsson

Link to comment
Share on other sites

χθες παρελαβα την συσκευη μου απο το επισημο serivce πραγματικα τα παιδια κανανε καλη δουλεια εγω στο memory stick εχω τα 4gb και τωρα αργει λιγο να ανοιξει, εκανα μια δοκημη σημερα με κλειστο το κινητο να βαλω το ξυπνιτηρη να ανοιξει και οταν παει να χτυπησει κολαει στο λογοτυπο και δεν δυχνει στην οθονη το κουδουνακι μαζι με τον ειχο κολαει το κινητο εκει τι πρεπει να κανω? ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

τελικα το πηγα σε αλλο μαγαζι, αλλαξα προσοψη ολοκληρη και πληκτρολογιο και μου πηρα 35 ευρω;). τωρα εχω μια απορια αλλα δεν ξερω αν την εκφραζω στο σωστο θεμα..θελω ενα προγραμμα να περναω τα μηνυματα απο το κινητο στο υπολογιστη μου..
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

τελικα το πηγα σε αλλο μαγαζι, αλλαξα προσοψη ολοκληρη και πληκτρολογιο και μου πηρα 35 ευρω;). τωρα εχω μια απορια αλλα δεν ξερω αν την εκφραζω στο σωστο θεμα..θελω ενα προγραμμα να περναω τα μηνυματα απο το κινητο στο υπολογιστη μου..

 

To καλυτερο προγραμμα για μπακαπ!

 

http://www.fjsoft.at/en/

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ξανα ηρθε απο το service που πηγενα το προυγουμενο ναι ειναι ο ξαφνικος θανατος που λεμε αλα κανανε αναβαθμιση κλεισανε καλα την προσοψη και ειναι σαν να μην το πηγα παλι τα ειδια κανει μαλον πλακετα ειναι και δεν θελουν να επικομιστουν το κοστος! και περιμενουν να λειξη η εγγυση για να πληροσω 130 ευρω καλητερα να παρω νεο κινητο απο οτι βλεπω, αμα δεν εχεις φιλο τεχνικο στο service την εκατσες ακομα και εκει πρεπει να εχεις μεσον οστε να στο φτιαξουν κανονικα (το παιζουν ετσι για να σου παρουν τα λεφτα λες και δεν εχεις πληρωση την εγγυση των 2 ετων απαραδεκτοι ειναι)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K810

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...