Jump to content

Sony Ericsson K810


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Paidia exw mia Sandisc 2gbM2 kai dn exw kanena apolitws provlima!!!TOsa xronia pairnw mnimes gia diafora kinita kai kana 2 fores pou dokimasa na parw original mou vgainan skartes enw oi sandisc POTE ma POTE dn eixa provlima!!!Sugekrimena tin m2 tin exw edw kana 6minw peripou!!!Tin eixa sto diko mou k800i meta k810i kai twra stis aderfis mou to k810i einai i sugekrimeni!!!:p:)
Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

to k800i h to k810i m protinete na parw? ligo fast poite gt prwi prwi 8a paw na parw ena apo ta 2

 

 

Stin ousia ta idia kinita einai opote dialegeis me vasi tin emfanisi dld tou goustou sou!!!An dn se endiaferei i timi kai sou aresei to k810i tote parto karfwta!!!Gia ton mono logo pou isws dn to eperna einai oti exei poli upsilo sar kai autos itan o kuriws logos pou ta poulisa kai ta 2 pou eixa!!!:D:happy:;):p

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

Scottas μήπως την πουλάς? Μια και είναι δοκιμασμένη μνήμη :)

Τελικά μάλλον δε θα περιμένω την Sony η οποία τώρα ανακοίνωσε M2 στα 2 & 4 GB και οι οποίες αναμένονται τον επόμενο μήνα.

 

kflabouris, καμιά σχέση με την εργοστασιακή ζελατίνα. Είναι σαν πλαστικό, σκληρό σχετικά, που απλά λυγίζει λίγο επειδή είναι λεπτό. Με την πρώτη ευκαιρία θα ανεβάσω φώτο. Η οθόνη προσωπικά μου φαίνεται μια χαρά.

 

ΥΓ. Τελικά JoeBar το κόλπο με την απενεργοποίηση της φόρτισης μέσω USB δεν έπιασε, μετά από λίγο δείχνει να φορτίζεται το κινητό. Περιμένω Bluetooth adapter για τον υπολογιστή για να μη χρειάζεται να το συνδέω. Ευχαριστώ πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Να και οι φωτογραφίες από το κινητό! Το προστατευτικό ξεχωρίζει στο πάνω μέρος της οθόνης, ειδικά κοντά στην κάμερα.
Link to comment
Share on other sites

 

kflabouris, καμιά σχέση με την εργοστασιακή ζελατίνα. Είναι σαν πλαστικό, σκληρό σχετικά, που απλά λυγίζει λίγο επειδή είναι λεπτό. Με την πρώτη ευκαιρία θα ανεβάσω φώτο. Η οθόνη προσωπικά μου φαίνεται μια χαρά.

 

ti enoeis lugizei?dhladh ta xrwmata ta deixnei kanonika etsi?!:rolleyes:

gnwrizoume an uparxei sthn ellada h sugkekrimenh zelatina?

wraia foto auth pou anevases apo psifiakh einai h apo mobile?

 

 

 

kati allo,poia einai h xamiloterh timh pou exete vrei se 2GB?kai pou?:rolleyes:

wii controller με nunchuck καινουρια ιδια με nintendo 15ευρω

Ζακετα ζαρα απο 60ευρω 30

Link to comment
Share on other sites

Για να βγάζω το Κ810 φωτογραφία, σημαίνει ότι η φωτογραφία δεν είναι από κινητό :) Και πίστεψε με δεν έχω άλλο κινητό με 3Mp μηχανή! :lol: Η φώτο είναι 3 συρραμένες φωτογραφίες από μια παλιά 2Mp ψηφιακή που έχω.

 

Στην Ελλάδα δεν ξέρω αν υπάρχει η συγκεκριμένη ζελατίνα, πάντως το κόστος της ήταν περίπου 6 ευρώ αν θυμάμαι καλά και έφτασε τάχιστα στην Ελλάδα.

Λυγίζει πριν την τοποθετήσεις, από την στιγμή που θα την τοποθετήσεις και μετά είναι σα να μην υπάρχει. Φαίνεται ελπίζω αυτό στην φωτογραφία.

 

Την 2GB την έχει ο Κατερέλος στα 35 Ευρώ και στο Amazon είδα ότι βγαίνει γύρω στα 27 με την αποστολή μαζί. Το σκέφτομαι για amazon. Ή να περιμένω να πέσουν οι τιμές και να πάρω μια 4αρα? Ανάλογα τα κέφια!

Link to comment
Share on other sites

Άκυρη η ενημέρωση για Amazon. Δυστυχώς πουλάει μόνο Αμερική. Παγκοσμιοποίηση σου λένε μετά! :mad::)
Link to comment
Share on other sites

ti enoeis lugizei?dhladh ta xrwmata ta deixnei kanonika etsi?!:rolleyes:

gnwrizoume an uparxei sthn ellada h sugkekrimenh zelatina?

wraia foto auth pou anevases apo psifiakh einai h apo mobile?

 

 

 

kati allo,poia einai h xamiloterh timh pou exete vrei se 2GB?kai pou?:rolleyes:

 

Υπαρχει εδώ. :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η αυθεντική θήκη του είναι η ice-25?

 

Ναι αποτι λεει η ericsson.Eγω πηρα την 30 και ταιριαζει γαντι.

Η 25 ανοιγει με χρατς ενω η 30 με μαγνητικο τροπο.Και εχει και θηκουλα απο μεσα για κανα ψιλοπραμα.Επισης η 25 (δες σε φωτο στο google)πιανεται στη ζωνη με απλο τροπο....ανετα στο σηκωνουν ενω η 30 ασφαλιζει πιο καλα.Στη θεσσαλονικη βρηκα μεμβρανη της Hama στο mediterannean cosmos σενα μαγαζι με ηλεκτρονικα δε θυμαμαι ονομα....θα το θυμηθω και θα το γραψω αργοτερα με 6 ευρω η τριαδα.

Η συσκευασια ειχε δυο ομως μεσα......:worry:

http://www.amazon.co.uk/Hama-LCD-Screen-Protectors-Pack/dp/B00006IV9E

Γενικα η μεμβρανη εκατσε καλα αλλα δεν ειχε ειδικη για κινητα.....

Αυτη λεει πως ειναι για ψηφιακες φωτογραφικες και για καμερα.....

Λετε να εχει μεγαλη διαφορα με τις αλλες που ειναι ειδικα για κινητα η ειναι κανα εμπορικο κολπακι?

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: μόλις σήμερα πήρε ένας φίλος μου το κινητό αυτό και επιβαιβεώνω οτι είναι πολύ φοβερό. Έχω όμως ένα προβληματάκι. Ενώ του έχω στείλε κάποια mp3 (και τραγούδια και ήχους), και ενώ παίζουν με αρκετά μεγάλη ένταση, όταν τα βάζει για ήχους κλήσης παίζουν πολύ χαμηλά σε σημείο που να μην το ακούς καθόλου μέσα σε τσέπη? Μήπως έχει πρόβλημα με τα mp3 σαν ήχο κλησης?
Τα λέτε..
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως που εχω βαλει MP3 για ringtone δεν εχω κανενα προβλημα, ισα ισα που η ενταση ειναι στο επιπεδο 6 και ειναι αρκετα δυνατα και το ακουω και εξω με φασαρια :D. Μηπως εχεις την ενταση σε χαμηλη σταθμη. :blink:
Link to comment
Share on other sites

όχι. την έχει στο 8. Τον ίδιο ακριβώς ήχο τον έχω στο κ750 και παίζει κανονικά όταν το βάζω για ήχο. μήπως έχει καμιά ρύθμιση που μου διαφεύγει?
Τα λέτε..
Link to comment
Share on other sites

Παιζει ρολο αυτο; Δεν το ηξερα, παντως ολα τα MP3 που εχω στο κινητο ειναι 192 kps καπως ετσι, και τα παιζει μια χαρα.
Link to comment
Share on other sites

εννοω μηπως ειναι τιποτε κομματαρες των 8-10MB και δυσκολευεται παλι να τα κανει γργορη αναγνωση απο την καρτα μνημης.

 

δεν πιστεύω να είχε πρόβλημα στην ένταση άμα το κινητό δεν διάβαζε γρήγορα τα mp3. Το πολύ- πολύ να σταματούσε και να ξεκινούσε (κάτι σαν τα μεγάλα βίντεο στο Κ750)

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως τα εχω κομμενα, ειναι περιπου 500-600 ΚΒ αντε το πολυ 1ΜΒ το κομματι και ολα στην καρτα μνημης.
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα έναν bluetooth adapter για να μην χρειάζεται να συνδέω συνέχεια μέσω USB το κινητό. Αν και με ψιλο παίδεψε λίγο, τελικά κατάφερα να το κάνω να δει τα αρχεία, ενώ αυτή η φάση με τον απομακρυσμένο έλεγχο με εντυπωσίασε! :D Από ταχύτητα μεταφοράς αρχείων αρκετά ικανοποιητική. Μια απορία που έχω είναι αν γίνεται να συνδεθεί το κινητό στο διαδίκτυο μέσω bluetooth. Ένα τοπικό δίκτυο δηλαδή όπου το κινητό θα μπαίνει στο διαδίκτυο μέσω του υπολογιστή. Γίνεται, ή μόνο GPRS? Το έχει δοκιμάσει κανείς?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερά σε όλους,

μετά από 2 μήνες συμβίωσης με το εν λόγω κινητό κ ενώ ήμουν απόλυτα ευχαριστημένος χθες μου παρουσιάσε το γνωστό πρόβλημα των ericsson με το joystick κ μ' απογοήτευσε!!:(

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερά σε όλους,

μετά από 2 μήνες συμβίωσης με το εν λόγω κινητό κ ενώ ήμουν απόλυτα ευχαριστημένος χθες μου παρουσιάσε το γνωστό πρόβλημα των ericsson με το joystick κ μ' απογοήτευσε!!:(

 

File einai analoga sto kinito pou 8a peseis kai tin xrisi pou to kaneis!!!

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

Καλά και αυτοί τόσο πολύ τους αρέσει να επισκευάζουν joystick? Στο Κ810 δε μπορούσαν να το φτιάξουν? Να είναι καλά η εγγύηση. Αν χαλάσει χάλασε!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K810

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...