Jump to content

Pirates of the Caribbean Movies


motorolaV980
 Κοινοποίηση

Ποιά από τις ταινίες σας άρεσε περισσότερο;  

1 member has voted

  1. 1. Ποιά από τις ταινίες σας άρεσε περισσότερο;

    • The Curse of the Black Pearl
      1
    • The Dead Man's Chest
      0
    • At World's End
      0


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 305
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μολις γυρισα απο τα Village παιδια και η ταινια δεν μου εκανε και πολυ μεγαλη εντυπωση.Τοσος σαματας για μια ταινια η οποια τελικα δεν ηταν οσο καλη λεγανε.Βασικα ειχε και περισσοτερο κομωδια μεσα σε σχεση με το πρωτο.Το 3 ομως πρεπει να ειναι φοβερο με τα δεδομενα που εδωσαν σε αυτο.Παντος αυτο θα ειναι μαλλον το τελευταιο με δικια μου σειρα πρωτιμησης απο τα 3.Δεν νομιζω να το κανουν χειροτερο απο αυτο.Anyway μετρια μου φανηκε η ταινια.:)
iphone 3G & Nokia N82 owner
Link to comment
Share on other sites

Oι πειρατες της Καραιβικης:Το σεντουκι του Νεκρου σε αριθμους

 

*10.000 εισiτηρια one way

*457 κινητα τηλεφωνα διανεμηθηκαν κατα τα γυρισματα στην Δομικανικη Δημοκρατια

*550 βαρελια κατασκευαστηκαν για τα σκηνικα

*178 βαρελια καπνου χρησιμοποιηθηκαν απο το τμημα ειδικων εφε

*περισσοτερες απο 6.000 μπαταριες χρησιμοποιηθηκαν απο τους ηχοληπτες

*200 walkies talkies χρησιμοποιηθηκαν για τις συνεννοησεις της παραγωγης

*137 περιπου χλμ. σχοινια χρησιμοποιηθηκαν για τα σκηνικα

*χρειαστηκαν περιπου 540 χλμ φιλμ

*εγιναν 200.000 γευματα απο το catering

 

το τριτο μερος βγαινει την ανοιξη:ο jack που τον εχει καταπιει το τερας εξαφανιζεται εντελως και ο Orlando και η Keira το σκανε

 

Η ταινια απλα τα σπαει.- Το δευτερο μερος πολυ καλυτερο απο το πρωτο:p :p :p

Wake Up And Look Around You,We're Lost In Space And The Time Is Our Own||<3 My Baby

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Tin eida xthes se Vmax...h tainia einai korifaia...kai o Jack Sparow...einai monadikos...opws ton eixe apokalesei se proigoumena Oscar awards... gay methismenos piratis!!! :lol:

 

Ostoso sto telos:

pou emfanistike o barbossa...ma kala autos den eixe pethanei sto No 1???

 

 

btw: jack-elizabeth einai teriasto couple...:p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καταφερα επιτελους και πηγα χτες σινεμα για να το δω...Παρολο που μεχρι το διαλειμμα δεν μπορω να πω οτι με ειχε εντυπωσιασει αν εξαιρεσεις το φοβερο χιουμορ σε καποια σημεια το δευτερο μισο με αποζημειωσε πληρως...

Η υποθεση βεβαια δεν ειναι τοσο καλη οσο της πρωτης ταινιας αλλα οι διαλογοι, οι κινησεις, οι γκριματσες απ'ολο το καστ...ολα ηταν φοβερα...

Τελειωνοντας και παρολο που ξερω οτι ολοι επικεντρωθηκαν στον φοβερο Τζακ Σπαροου...ε...συγνωμη...καπτεν Τζακ Σπαροου,θα ηθελα να πω οτι και η Κιρα Ναιτλι στο ρολο της Ελιζαμπεθ ηταν εκπληκτικη και σε καποιες σκηνες εβγαζε ακομα περισσοτερο γελιο κι απο τον Ντεπ...

 

βαθμ. για μενα: 8/10 οχι τιποτα αλλο αλλα εχω ακομα την αισθηση του v for vendeta (10/10) αν και μιλαμε για εντελως διαφορετικο ειδιος

Link to comment
Share on other sites

Η ταινια ξεπερασε καθε προηγουμενο σε πωλησεις εισητηριων, βασικα ηταν κορυφη!Μετα απο ποσο καιρο βγαινει σε dvd ξερει κανεις?

Ασχετο αλλα ο Johnny Depp μενει Γαλλια η Αμερικη?

γιατι ειχα αυτη την συζητηση μ'εναν φιλο προηγουμενος και δεν βγαλαμε ακρη!

Link to comment
Share on other sites

Ναι ειχε πεθανει αλλα προφανως η επιστροφη του θα εχει να κανει μαλλον με την επισκεψη των υπολοιπων στον κατω κοσμο για να βρουνε τον Τζακ...Οποτε προφανως οπως ακριβως οι αλλοι θα πανε να φερουν πισω τον Τζακ ετσι κι αυτη η τυπισσα (δεν συγκρατησα το ονοματακι της) εφερε πισω τον Μπαρμποζα...Πιστευω παντως πως η τριτη ταινια θα δινει μια πειστικη ερμηνεια στο τι συνεβη...

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα με άρεσε πολύ και κυρίως το γεγονός ότι δεν ήταν μόνο ο Depp χιουμοριστικός όπως στο 1.

 

@powerZ: O Depp μένει Γαλλία, αλλά ετοιμάζεται να μετακομίσει στις Μπαχάμες "γιατί θέλει να γνωρίσει μια εντελώς διαφορετική φιλοσοφία και ερωτεύτηκε το μέρος αυτό στα γυρίσματα των Πειρατών".

"Ακόμα κι όταν θα νομίζεις

πως μου πήρες την ψυχή, θα σε καίω.

Κι όταν ακόμη θα νομίζεις

πως για πάντα έχω χαθεί, θα ανατέλλω..."

Link to comment
Share on other sites

...Παρολο που μεχρι το διαλειμμα δεν μπορω να πω οτι με ειχε εντυπωσιασει αν εξαιρεσεις το φοβερο χιουμορ σε καποια σημεια το δευτερο μισο με αποζημειωσε πληρως...
Συμφωνω απολύτως :)

 

 

...

βαθμ. για μενα: 8/10 οχι τιποτα αλλο αλλα εχω ακομα την αισθηση του v for vendeta (10/10) αν και μιλαμε για εντελως διαφορετικο ειδιος

Εγω είμαι ακόμα κολλημένος με το στοίχημα του slevin (10/10)....ρε πως την πάτησα ετσι :p
Link to comment
Share on other sites

μια απορια ομως εχω ρε παιδια..

ο Μπαρμποσα στο πρωτο πεθανε με σφαιρα κατευθειαν στην καρδια και εσβησε επιτοπου γιατι εκεινη την στιγμη λυθηκε η καταρα και εβγαλε αιμα..

πως γινεται να ζει ακομη? .. εχω χασει επεισοδια?

Link to comment
Share on other sites

μια απορια ομως εχω ρε παιδια..

ο Μπαρμποσα στο πρωτο πεθανε με σφαιρα κατευθειαν στην καρδια και εσβησε επιτοπου γιατι εκεινη την στιγμη λυθηκε η καταρα και εβγαλε αιμα..

πως γινεται να ζει ακομη? .. εχω χασει επεισοδια?

 

Υποθέτω ότι δεν εχεις παίξει το Monkey Island ποτέ ?

(σε κάθε τίτλο ο Le Chuck σκοτωνόταν, στον επόμενο να σου τον πάλι ζωντανό -λεμε τώρα- και μάχιμο)

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

μια απορια ομως εχω ρε παιδια..

ο Μπαρμποσα στο πρωτο πεθανε με σφαιρα κατευθειαν στην καρδια και εσβησε επιτοπου γιατι εκεινη την στιγμη λυθηκε η καταρα και εβγαλε αιμα..

πως γινεται να ζει ακομη? .. εχω χασει επεισοδια?

 

egw pisteuw ton anesthse auth h magissa h maurh!!!!;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Την είδα και'γω την ταινιούλα. Αν και σπάζομαι όταν αφήνει ανοικτούς λογαρισμούς για κάτι που θα κάνω ένα ολόκληρό χρόνο να δω (δεν καταστρέφω τις ταινίες που θέλω να δω στο σινεμά βλέποντάς τις σε DVD), μου άρεσε αρκετά έως πολύ.

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

εξαιρετικό! μόλις τελείωσα το DVD :D

αργεί το 3ο δυστυχώς και έχω μπεί στην πρίζα τρελά! :D

"Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,

ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul."

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

παιδια μην τρελλενεστε και τοσο..μια αναλαφρη αμερικανικη κομωδια ηταν στο 1ο μερος και στο δευτερο πηγαν να το κανουν αλα lotr...ελεος
IPHONE 4 The Ultimate
Link to comment
Share on other sites

παιδια μην τρελλενεστε και τοσο..μια αναλαφρη αμερικανικη κομωδια ηταν στο 1ο μερος και στο δευτερο πηγαν να το κανουν αλα lotr...ελεος
Γιατί, είπε κανείς ότι είναι κάτι άλλο; :worry: Ότι είναι για Όσκαρ (εκτός ίσως από ειδικών εφε); Αριστούργημα της 7ης τέχνης; Δεν νομίζω. Απλά οι ερμηνείες για το είδος της ήταν πολύ καλές, όπως και τα ειδικά εφε και έβγαζε γέλιο. Και φυσικά, η ώρα πέρναγε πολύ ευχάριστα.

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Και ο Orlando όμως μια χαρά είναι!

Ειδικά στην ταινία σε μία φάση που έδειξε τις πλατάρες του!!!!;) :cool:

"Ακόμα κι όταν θα νομίζεις

πως μου πήρες την ψυχή, θα σε καίω.

Κι όταν ακόμη θα νομίζεις

πως για πάντα έχω χαθεί, θα ανατέλλω..."

Link to comment
Share on other sites

Xτες είδα την ταινία και ενθουσιάστηκα για άλλη μια φορά....Μόο το τέλος με χάλασε γιατί μας άφησε με την απορία. Υπομονή μέχρι του χρόνου
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά κουράστηκα και βαρέθηκα. Την πρώτη ταινία την είχα καταδιασκεδάσει και πήγαινα με αρκετές προσδοκίες αλλά είδα ένα κλασσικό μέτριο sequel: μεγαλύτερο, με εντυπωσιακότερα εφφέ αλλά χωρίς έμπνευση. Και βέβαια ξενέρωσα με το γεγονός ότι δεν ήταν αυτοτελές (πότε θα περάσει αυτή η ηλίθια μόδα- ευκαιρία κονόμας; ) Μόνο κάποιες καλές σκηνές του Johnny Depp βρήκα διασκεδαστικές, άντε και το ότι η Νάιτλι έχει ομορφύνει.

Το 3ο θα το δώ σε DVD και αν...

2/5 από εμένα.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Μου άρεσε πολύ η πρώτη αλλά αυτή εδώ ήταν σκέτη απογοήτευση. Κρίμα!!

Το γελιοποίησαν υπερβολικά το πράγμα, ειδικά στη σκηνή με τη ρόδα και γενικά το γύρισαν υπερβολικά στο παραμύθι με τον Ντέηβις και τους δικούς του. :down: :down:

KCB
Link to comment
Share on other sites

Emena h tainia se sigkrisi panta me tin prwti mou fanike metrio-athlia...Isws epeidi kopike apotoma to 2o meros, enw me kourase polu xwris logo!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Luau! If you're hungry for hunk of fat and juicy meat,

Eat my buddie Pumbaa here cuz he is a treat! A hundred dollar dine, a tasty swine, all you gotta do is get in line. Are ya achin'?

Link to comment
Share on other sites

μετα απο ποσο καιρο να την περιμενω σε dvd?

δεν απαντησε κανεις σε αυτο.

εγω βασικα αναρωτιεμαι γιατι δεν σας αρεσε, θα παω να την ξαναδω δεν μπορω να περιμενω.

Link to comment
Share on other sites

μετα απο ποσο καιρο να την περιμενω σε dvd?

δεν απαντησε κανεις σε αυτο.

εγω βασικα αναρωτιεμαι γιατι δεν σας αρεσε, θα παω να την ξαναδω δεν μπορω να περιμενω.

 

Aν κανουν το ιδιο οπως με την 1η ταινια, θα σκασει μυτη σε Ευρωπη και Αμερικη τα Χριστουγεννα και εδω μεσα Ιανουαριου.

 

Κι εγω αναρωτιεμαι γιατι χαλαστηκατε, μια χαρα διασκεδαστικοτατη ηταν...θα ξαναπαω κι εγω σιγουρα να τη δω. Και το γελιο που θα ξαναριξω με τον Τζακούλη σουβλακι να προσπαθει να ξεφυγει απο τους ζουλου ειναι αρκετο κινητρο! :lol:

 

ps.Η υπογραφη σου τα σπαει!!!

http://img230.imageshack.us/img230/962/shirtlw.jpg

In this light and on this evening

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...