Jump to content

Altec Telecoms


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παραμυθια,εχω ενα χρονο altecnet στο γραφειο και εχω κατεβασει 100giga απο τορεντς.Και ξερω πολλους ακομη με altecnet που δεν εχουν το παραμικρο προβλημα.Μαλιστα και η ταχυτητα ειναι απο πολυ καλη εως αριστη.

Μη βιάζεσαι. Καθόλου παραμύθια δεν είναι.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 100
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ρε παιδιά εγώ έχω κάνει αίτηση ADSL 768 πριν μια βδομάδα και ακόμη δεν την έχουν πάρει στα χεριά τους μου λένε διότι έχουν πολύ δουλειά. Και εφόσον την περάσουν στον υ/η θα χρειαστούν άλλες 12 μέρες για ενεργοποίηση. Εμένα μου κάνει για πολύ ανοργάνωτη εταιρία.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
paidia eidate tin sinergasia altec telecoms me Toshiba?me kathe neo laptop Toshiba dinoun kai 12mini adsl sta 1024mb ola pliromena,kali sinergasia mias aksiopistis eterias sta laptop kai mia eteria sto internet.apla poli kalo prosfora 2 se 1 paketo
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Ως χρήστης της altec telecoms εδώ και περίπου ένα χρόνο, έχω να πω πως είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.. Κατεβάζω μονίμως με μέγιστη ταχύτητα και χωρίς κολλήματα (πολλά έχω ακούσει για άλλους provider).. Και όσο για το θέμα του παράνομου.. Στο εξωτερικό υπάρχουν νόμοι που απαγορεύουν να κατεβάσεις οτιδήποτε παράνομα (μουσική, ταινία κλπ).. Ας ελπίσουμε πως δε θα έρθει ποτέ στη ελλαδίτσα μας κάτι τέτοιο.. (Έτσι και αλλιώς αν έρθει, μας βλέπω όλους να γυρνάμε σε pstn, δε θα χρειάζεται το adsl καθόλου.. :) )
Για ότι γνωρίζω απαντάω.. Για τα υπόλοιπα... ας απαντήσουν οι ειδικοί (αν υπάρχουν).... :cool:
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά εγώ έχω κάνει αίτηση ADSL 768 πριν μια βδομάδα και ακόμη δεν την έχουν πάρει στα χεριά τους μου λένε διότι έχουν πολύ δουλειά. Και εφόσον την περάσουν στον υ/η θα χρειαστούν άλλες 12 μέρες για ενεργοποίηση. Εμένα μου κάνει για πολύ ανοργάνωτη εταιρία.

 

Η διαδικασία σύνδεσης δεν είναι απλή γιατί εμπλέκεται και ο ΟΤΕ στη μέση.. Μόλις δώσεις όλα τα χαρτιά, συνήθως λένε πως συνδέεσαι σε ένα μήνα, οπότε ακόμη είσαι εντός χρόνου.. Πάντως καλά κάνεις και τους παίρνεις τηλέφωνο να τους το θυμίζεις.. ;)

Για ότι γνωρίζω απαντάω.. Για τα υπόλοιπα... ας απαντήσουν οι ειδικοί (αν υπάρχουν).... :cool:
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά από 17- 4 έχω κάνει αίτηση στην altec και από ότι έμαθα την έστειλαν στον οτε στις 02-5 :pig: . εχθές είδα ότι συνδέθηκε η γραμμή μου από τον οτε , αλλά δεν μου την έχουν ενεργοποιήσει από την altec :angry: :angry: :rocket: :rocket: :protest: :protest: . Περιμένουν λέει να τους ενημερώσει ο οτε .

Οι τύποι είναι εντελώς ‘’ κλαϊν μαϊν ‘’. Αφού εσύ αγόρασες το πακέτο… δεν τους ενδιαφέρει μετά.

Είμαι περίεργος να δω ποτέ θα έχω ADSL ?

Link to comment
Share on other sites

Αυτά συμβαίνουν φίλε μου με το δημόσιο, δεν το έχεις μάθει τόσα χρόνια??? Το ότι ο ΠΟΤΕ σύνδεσε τη γραμμή δε σημαίνει τίποτα να το πεις εσύ στην altec, πρέπει να λάβουν χαρτί από τον ΠΟΤΕ πρώτα.. :wacko:

 

"Οι τύποι είναι εντελώς ‘’ κλαϊν μαϊν ‘’. Αφού εσύ αγόρασες το πακέτο… δεν τους ενδιαφέρει μετά."

Και δεν είναι έτσι.. Εμένα χρειάστηκε ένας μήνας να με συνδέσουν και μετά ήταν εκεί όποτε χρειάστηκα τη βοήθειά τους.. Θα το καταλάβεις εν καιρώ..

 

ΥΓ: Δε δουλεύω στην Altec telecoms, μην πέσετε να με φάτε.. :lol: Απλά πιστεύω πως τα καλά πρέπει να λέγονται όπως λέγονται και τα άσχημα..

Για ότι γνωρίζω απαντάω.. Για τα υπόλοιπα... ας απαντήσουν οι ειδικοί (αν υπάρχουν).... :cool:
Link to comment
Share on other sites

Ολα τα προβληματα τα δημιουργει ο οτε στην αλτεκ! Εχω 1024 και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος!Τους 4ρις πρωτους μηνες ο οτε με ειχε πεταξει οπως και ολους τους αλους (vivodi,forthnet κτλ)σε ενα πιταρισμενο dslam του και η συνδεση μου σερνωταν!Μετα απο απειλες για μυνησεις και δηλωση 20 φορες για βλαβη μου αλαξαν dslam και τωρα πεταει ολη μερα χτυπαει 100-120 download!!!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ήμουν ένα τρίμηνο μόνο στην Altec και δεν είχα κάποιο σοβαρό παράπονο.

 

Το μόνο πιθανό αρνητικό που σκέφτομαι για όσους κάνουν νέες συνδέσεις Altec τώρα είναι ότι έχουν αρχίσει και δίνουν αβέρτα 12μηνα πακέτα, με αποτέλεσμα να "μπουκώσει" πιθανόν στο μέλλον και να σέρνεται το σύμπαν. Φυσικά αυτό δεν είναι βέβαιο ότι θα συμβεί, αλλά λέμε τώρα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Τι έγινε ρε spash? Σου κάνανε τη σύνδεση? Για να μη διαμαρτύρεσαι μάλλον θα είσαι οκ.. :)
Για ότι γνωρίζω απαντάω.. Για τα υπόλοιπα... ας απαντήσουν οι ειδικοί (αν υπάρχουν).... :cool:
Link to comment
Share on other sites

?? Τους πήρες τηλέφωνο να τους ρωτήσεις? Τι σου είπαν? Αν δεν έχεις κάνει εσύ κάποιο λάθος, το πιο πιθανό είναι να φταίει ο ΠΟΤΕ. Μονίμως μπλοκάρει όλους τους άλλους provider. Δυστυχώς...
Για ότι γνωρίζω απαντάω.. Για τα υπόλοιπα... ας απαντήσουν οι ειδικοί (αν υπάρχουν).... :cool:
Link to comment
Share on other sites

μεχρι που σε λιγο θα αρχισω να βριζω. το μονο που μου λενε .ειμαστε στο τελυταιο σταδιο και περιμενουμε τον οτε . Μαλλον απο οτι μου ειπε ενας φιλος δεν υπαρχουν γραμμες

 

 

Σκεφτομουν να παρω τηλ τον Οτε αλλα μου ειπαν απο την ALTEC να μην παρω γιατι μπορει να πουν οτι δεν ηρθε καν αιτηση

ΤΟ θεμα ειναι οτι δεν ξερω αν πραγματικα ειναι προβλημα του ΟΤΕ η απλα στην ALTEC το καθυστερουν επειδη ειναι προσφορα δωρο 12 μηνες adsl μεσω της προσφορας τους ido . Και σουλενε δωρο ειναι τι θα κανει . αστον να περιμενει....

Link to comment
Share on other sites

Παραμυθια,εχω ενα χρονο altecnet στο γραφειο και εχω κατεβασει 100giga απο τορεντς.Και ξερω πολλους ακομη με altecnet που δεν εχουν το παραμικρο προβλημα.Μαλιστα και η ταχυτητα ειναι απο πολυ καλη εως αριστη.

Δεν είναι παραμύθια. Είναι γεγονός.

Αναγκάστηκε να ζητήσει συγνώμη η Altec και να αλλάξει πολιτική.

Δεν είναι όμορφο να γινόμαστε τόσο παθιασμένοι οπαδοί των εταιριών ώστε να προσβάλλουμε τους άλλους.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι παραμύθια. Είναι γεγονός.

Αναγκάστηκε να ζητήσει συγνώμη η Altec και να αλλάξει πολιτική.

Δεν είναι όμορφο να γινόμαστε τόσο παθιασμένοι οπαδοί των εταιριών ώστε να προσβάλλουμε τους άλλους.

 

Έτσι και αλλιώς πιστεύω πως η όλη κίνηση της altec telecom σκόνταφτε στο απόρρητο των τηλεπικοινωνιών... Δεν επιτρέπεται νομικά να παρακολουθεί σε ποιες σελίδες μπαίνεις όταν είσαι στο internet. Το ξέρει αλλά δεν επιτρέπεται να σε ελέγξει. Κάποιος θα τους το σφήριξε μάλλον και ανασκεύασαν (και καλά έκαναν γιατί η πολιτική της έδιωχνε τους πελάτες της).

Για ότι γνωρίζω απαντάω.. Για τα υπόλοιπα... ας απαντήσουν οι ειδικοί (αν υπάρχουν).... :cool:
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Έχω αλτεκ πάνω απο 3 χρόνια. Είμαι απόλυτα ικανοποιημένος μέχρι στιγμής.

 

Υ.Γ.: Ανήκει στον Λαμπράκη;

Link to comment
Share on other sites

O Αθανασούλης πρέπει να είναι ιδιοκτήτης αλλά δεν ορκίζομαι...
Για ότι γνωρίζω απαντάω.. Για τα υπόλοιπα... ας απαντήσουν οι ειδικοί (αν υπάρχουν).... :cool:
Link to comment
Share on other sites

απέστειλα την αίτηση πρίν 2 ημέρες, με πήραν οι ίδιοι για να επιβεβαιώσουν τη λήψη της. να δούμε και πότε θα γίνει ενεργοποίηση .
Link to comment
Share on other sites

Ότι θα στην κόψουν είναι σίγουρο... Μπορεί αύριο ή και σε ένα μήνα, εξαρτάται... Αλλά και το ότι θα ζητήσουν τα χρήματα που τους χρωστάς είναι σίγουρο...
Για ότι γνωρίζω απαντάω.. Για τα υπόλοιπα... ας απαντήσουν οι ειδικοί (αν υπάρχουν).... :cool:
Link to comment
Share on other sites

Απολαύστε ταχύτητες και τρέξτε να προλάβετε να κάνετε σύνδεση με την altec μη σας προλάβει άλλος και σας πάρει το κελεπούρι.

 

http://www.speedtest.net/result/144140647.png

 

Αυτή χθες το βράδυ

 

http://www.speedtest.net/result/144338929.png

 

κι αυτή σήμερα το μεσημέρι.

 

 

Α και για να μη ξεχνιόμαστε, πληρώνω για σύνδεση 1024 / 256 το ευτελές ποσόν των 35 ευρώ. :X

Link to comment
Share on other sites

Κι επειδή πάντα υπάρχουν και χειρότερα, απολαύστε.

 

http://www.speedtest.net/result/144362731.png

 

Μήπως φταίει η γραμμή σου ; (ποια είναι τα στατιστικά της;)

Μην ξεχνάς είσαι με ΑΡΥΣ, αν είναι πιταρισμένος ο κόμβος του ΟΤΕ κλάφ'τα

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δε κάνουμε ένα thread με tests απο διάφορες εταιρίες;

 

Έγω πιάνω καλύτερες ταχύτητες απο Αγγλία

 

http://www.speedtest.net/result/144794415.png

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...