Jump to content

Το χειρότερό σας κινητό ever!


 Κοινοποίηση

Xeiretero kinhto  

216 members have voted

  1. 1. Xeiretero kinhto

    • Motorola
      75
    • Nokia
      43
    • Sony Ericsson
      46
    • Samsung
      24
    • Sagem
      5
    • LG
      4
    • Άλλο
      19


Recommended Posts

NOKIA! ΝΟΚΙΑ! ΝΟΚΙΑ!τα συχαινομαι ειναι τα χειρωτερα κινητα στον κοσμο!εδωσα 400euro ακομα τα κλαιω!την καταρα μου να εχει η εταιρια!

 

Υποκειμενικό,την ίδια αποψη έχω για την s.e

Και εγώ πέταξα 470 ευρώ για κινητο της εταιρειας(s.e)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 156
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Υποκειμενικό,την ίδια αποψη έχω για την s.e

Και εγώ πέταξα 470 ευρώ για κινητο της εταιρειας(s.e)

 

Δεν είναι καθόλου υποκειμενικό.

Έχετε και οι 2 δίκιο για τα κινητά που λέτε.

Αν αυτό θέλουμε να το γενικεύσουμε για τις εταιρίες που έβγαλαν αυτά τα κινητά, είναι άλλο ζήτημα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι καθόλου υποκειμενικό.

Έχετε και οι 2 δίκιο για τα κινητά που λέτε.

Αν αυτό θέλουμε να το γενικεύσουμε για τις εταιρίες που έβγαλαν αυτά τα κινητά, είναι άλλο ζήτημα.

Ίσως ενα μοντέλο να μην αντιπροσωπευει ολοκληρη την εταιρεία,αλλα όταν ενας χρήστης πάρει για πρώτη φορά κινητο της συγκεκριμένης εταιρειας,τι εντυπωση θα έχει,και κατα πόσο θα εμπιστευτει ξανά να αγοράσει μοντέλο της?

Απο θέμα αξιοπιστίας επίσης παρα πολλά παραδειγματα,που δεν ειναι σε ενα μοντέλο της αλλα σε ολα.

Το κλασσικο πρόβλημα με την πλακέτα που το κινητο χρειάζεται αντικατάσταση.Προβλήματα λογισμικου.

Κ800=αξιοπιστο??:lol:

Ζ800/v800=αξιοπιστο?:lol:

k510,και κατι clamshell Και slide=καλή ποιότητα κατασκευης?:p

Στα μόνα κινητά που μπορει να κατασκευασει με αξιοπιστια οσον αφορα την κατασκευη ειναι τα candybar ισως και αυτα που ανοιγουν οπως το w550 ή w900.

Joistic ίσως?που περασαν 3 χρονια για να βγάλει ενα αξιοπιστο joistic(κ800)αν και αυτο θα δειξει.

Απο clamsshell και slide δεν ξέρει........

 

Ολοι οι ψήφοι εδώ ειναι κατα της Motorola ενώ εγω για πχ ποτε δεν ειχα πρόβλημα με την εταιρεια αυτη.

Link to comment
Share on other sites

Ίσως ενα μοντέλο να μην αντιπροσωπευει ολοκληρη την εταιρεία,αλλα όταν ενας χρήστης πάρει για πρώτη φορά κινητο της συγκεκριμένης εταιρειας,τι εντυπωση θα έχει,και κατα πόσο θα εμπιστευτει ξανά να αγοράσει μοντέλο της?

Απο θέμα αξιοπιστίας επίσης παρα πολλά παραδειγματα,που δεν ειναι σε ενα μοντέλο της αλλα σε ολα.

Το κλασσικο πρόβλημα με την πλακέτα που το κινητο χρειάζεται αντικατάσταση.Προβλήματα λογισμικου.

Κ800=αξιοπιστο??:lol:

Ζ800/v800=αξιοπιστο?:lol:

k510,και κατι clamshell Και slide=καλή ποιότητα κατασκευης?:p

Στα μόνα κινητά που μπορει να κατασκευασει με αξιοπιστια οσον αφορα την κατασκευη ειναι τα candybar ισως και αυτα που ανοιγουν οπως το w550 ή w900.

Joistic ίσως?που περασαν 3 χρονια για να βγάλει ενα αξιοπιστο joistic(κ800)αν και αυτο θα δειξει.

Απο clamsshell και slide δεν ξέρει........

 

Ολοι οι ψήφοι εδώ ειναι κατα της Motorola ενώ εγω για πχ ποτε δεν ειχα πρόβλημα με την εταιρεια αυτη.

 

Οι χρήστες νόκια δεν νομίζω οτι μπορούν να μιλάνε για ποιότητα κατασκευής ή προβλήματα λογισμικού.

Στο σπίτι του κρεμασμένου κλπ κλπ.

Kαι δεν αναφέρομαι συγκεκριμένα στο n73, αλλά μιλάω γενικότερα.

Από εκεί και πέρα, έχεις δίκιο, μερικά μοντέλα της se παρουσιάζουν προβλήματα και τελευταία τα μοντέλα αυτά πληθαίνουν.

Το μέλλον θα δείξει αν θα φτιάξουν τα πράγματα.

Τα bugs πάντως είναι σχετικά σπάνια στα se.

 

Όσο για τη μοτο, εγώ καταλαβαίνω γιατί έχει πάρει τόσες ψήφους.

Αν σου έβγαζε πχ το λάδι για να στείλεις ένα μήνυμα, είναι φυσικό να το ψηφίσεις σαν το χειρότερο κινητό σου.

Αυτά βέβαια, διαπίστωσα από πρώτο χέρι, οτι ανήκουν στο παρελθόν κατά 95%, ενώ και σε κάποια πράγματα είναι πιο μπροστά από νόκια και se.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Κοιταξε εγώ δεν σου μίλησα σαν χρήστης νόκια,παρόλο που εχω το ν73.

Ο καιρός θα δειξει,ακομα 3 μήνες το έχω.

νοκια ειχα πολύ παλιά..

Αυτα τα έγραψα ως χρήστης sharp που ειχα τα τελευταία χρόνια και απογοητευτηκα σε μεγάλο βαθμο όταν πήρα το πρώτο μου sony ericsson.

Γιατι απο κει που ειχα πάντα ποιοτικες κατασκευες με κανένα πρόβλημα απολύτως στο λογισμικο οπως επισης και στην κατασκευη(δλδ δεν ειχα προβλήματα τζογου και γενικα χαλαρώματος στο καπακι clamshell)

Το 903 δεν μου ειχε κολλήσει ποτέ,και είναι πολύ πιο γρήγορα απο το τωρινό κινητο που έχω να φανταστεις.

Όταν πήρα s.e αντιμετώπισα μια αθλια κατασκευη,αθλιο clamshell,οθόνη χειρότερη κατα πολύ του gx20(που ήταν πολύ πιο παλιο),χειρότερη κάμερα απο gx20 πάλι,προβλήματα στο σήμα οταν εκλεινα το καπακι,και χιλιαδες restart και κολλήματα.Επισης είχα και μετά μια ωραια αντιμετώπιση απο το αθλιο service της.

Υστερα απο ολα αυτο λογικο μου φαίνεται να μην εμπιστευομαι την εταιρεια αυτη.

Γνωστοι μου τρεχουν στα service συνέχεια λογω ξαφνικου θανάτου.

Αντίθετα σπάνια θα δω να εχει καποιος πρόβλημα με Motorola,samsung,sharp αντε και νοκια(νοκια οσοι εχουν ειναι καθαρα θέμα λογισμικου,δλδ τους κολλάει κτλ.)

 

Η νοκια μας εχει beta tester,να φανταστεις 3 μήνες το εχω,και 3 φορές εχω κάνει αναβαθμιση λογω νέου λογισμικου.

 

Όντως κατι τετοιο παιζει με τα Moto,και εγώ συμφωνώ πως εχουν αλλάξει.

Θυμάμαι ακομα και στο v525 τι δυσκολο και περιεργο μενου ειχε.

Απο v3 και μετά αρχισε να ειναι πολύ καλύτερα.

Ιδιατερα μετα το v3x Και επειτα με τα ολοκαινουρια v3xx και maxx.

Αλλα ειναι μην της βγει το όνομα..:lol:

Link to comment
Share on other sites

Κοιταξε εγώ δεν σου μίλησα σαν χρήστης νόκια,παρόλο που εχω το ν73.

Ο καιρός θα δειξει,ακομα 3 μήνες το έχω.

νοκια ειχα πολύ παλιά..

Αυτα τα έγραψα ως χρήστης sharp που ειχα τα τελευταία χρόνια και απογοητευτηκα σε μεγάλο βαθμο όταν πήρα το πρώτο μου sony ericsson.

Γιατι απο κει που ειχα πάντα ποιοτικες κατασκευες με κανένα πρόβλημα απολύτως στο λογισμικο οπως επισης και στην κατασκευη(δλδ δεν ειχα προβλήματα τζογου και γενικα χαλαρώματος στο καπακι clamshell)

Το 903 δεν μου ειχε κολλήσει ποτέ,και είναι πολύ πιο γρήγορα απο το τωρινό κινητο που έχω να φανταστεις.

Όταν πήρα s.e αντιμετώπισα μια αθλια κατασκευη,αθλιο clamshell,οθόνη χειρότερη κατα πολύ του gx20(που ήταν πολύ πιο παλιο),χειρότερη κάμερα απο gx20 πάλι,προβλήματα στο σήμα οταν εκλεινα το καπακι,και χιλιαδες restart και κολλήματα.Επισης είχα και μετά μια ωραια αντιμετώπιση απο το αθλιο service της.

Υστερα απο ολα αυτο λογικο μου φαίνεται να μην εμπιστευομαι την εταιρεια αυτη.

Γνωστοι μου τρεχουν στα service συνέχεια λογω ξαφνικου θανάτου.

Αντίθετα σπάνια θα δω να εχει καποιος πρόβλημα με Motorola,samsung,sharp αντε και νοκια(νοκια οσοι εχουν ειναι καθαρα θέμα λογισμικου,δλδ τους κολλάει κτλ.)

 

Η νοκια μας εχει beta tester,να φανταστεις 3 μήνες το εχω,και 3 φορές εχω κάνει αναβαθμιση λογω νέου λογισμικου.

 

Όντως κατι τετοιο παιζει με τα Moto,και εγώ συμφωνώ πως εχουν αλλάξει.

Θυμάμαι ακομα και στο v525 τι δυσκολο και περιεργο μενου ειχε.

Απο v3 και μετά αρχισε να ειναι πολύ καλύτερα.

Ιδιατερα μετα το v3x Και επειτα με τα ολοκαινουρια v3xx και maxx.

Αλλα ειναι μην της βγει το όνομα..:lol:

 

Επίσης πολλά νόκια έχουν και προβλήματα κατασκευής(ειδικά τα slide)

Τα sharp ήταν ποιοτικά, αλλά πάλι έχανες άλλα πράγματα(παιχνίδια, θέματα, υποχρεωτικά vodafone μενου, υποχρεωτικά μεγάλο μέγεθος κλπ κλπ)

Πάντως της μοτο στην Ελλάδα της έχει βγεί το όνομα για τα καλά και δεν προβλέπεται βελτίωση σε αυτό.:p

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ολοι στη ζωη κανουμε λαθη.Ετσι κι εγω,οταν αρχισα να ασχολουμαι πιο φανατικα με τα κινητα,καποια στιγμη ανταλλαξα το Nokia 7610 μου μ'ενα φιλο για ενα Siemens S65 κι ενα NGage μαζι...Τι το ηθελα ο μαυρος???Τα ειδα ολα με το αθλιο Siemens.Το μονο που μου αρεσε ηταν ο σχεδιασμος του.Τιποτα αλλο!Την τριτη μερα του εδωσα πισω το S65,πηρα το 7610 μου και του εδωσα κι ενα χρηματικο ποσο και κρατησα το ΝGage.:p
ΜΑΧ.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Ολοι στη ζωη κανουμε λαθη.Ετσι κι εγω,οταν αρχισα να ασχολουμαι πιο φανατικα με τα κινητα,καποια στιγμη ανταλλαξα το Nokia 7610 μου μ'ενα φιλο για ενα Siemens S65 κι ενα NGage μαζι...Τι το ηθελα ο μαυρος???Τα ειδα ολα με το αθλιο Siemens.Το μονο που μου αρεσε ηταν ο σχεδιασμος του.Τιποτα αλλο!Την τριτη μερα του εδωσα πισω το S65,πηρα το 7610 μου και του εδωσα κι ενα χρηματικο ποσο και κρατησα το ΝGage.:p

 

 

Νοκια 6288...εσπασε η εσωτερικη οθονη 2 φορες απο μονο του χωρις να πεσει!

Link to comment
Share on other sites

Νοκια 6288...εσπασε η εσωτερικη οθονη 2 φορες απο μονο του χωρις να πεσει!

 

Και το έχεις ακόμα avatar? :)

Link to comment
Share on other sites

Νοκια 6288...εσπασε η εσωτερικη οθονη 2 φορες απο μονο του χωρις να πεσει!

 

ποια ειναι η εσωτερικη οθονη στο 6288????????????? :blink:

:X
Link to comment
Share on other sites

ποια ειναι η εσωτερικη οθονη στο 6288????????????? :blink:

 

Ουπς έχεις δίκαιο. :)

Εννοεί το εσωτερικό της οθόνης; :cool:

Link to comment
Share on other sites

ποια ειναι η εσωτερικη οθονη στο 6288????????????? :blink:

 

Η οθόνη πίσω από το τζαμάκι.....μάλλον:blink:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη πίσω από το τζαμάκι.....μάλλον:blink:

 

 

 

 

nai...το χω avatar γιατι τι χω ακομα...αλλα τον ιουνιο θα αλλαξω...ΑΛΛΗΛΟΥΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.

Link to comment
Share on other sites

ΕΣΕΙΣ ΠΟΙΑ ΚΙΝΗΤΑ ΝΟΜΙΖΕΤΕ ΟΤΙ ΧΑΛΑΝΕ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΑ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΑΣ?

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

τα ΕRICSSON. τουλαχιστον προ αμνημονευτων ετων που ειχα 3 συσκευες αυτης της εταιρειας ημουν συνεχεια στο service.

υ.γ. καμμια αλλη συσκευη δεν εχω αλλαξει επειδη χαλασε. μονο τις 3 παραπανω. Συμπτωση?

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται Motorola!!! 3 συσκευές έχω αλλάξει, και οι 3 στους 4 μήνες το πολύ τρελά κολλήματα. Αν και πολύ καλή η ποιότητα κατασκευής, το software τους απαράδεκτο. Το πηγαινα στο service, επαιρνα μια χαρά, μετά από μία εβδομάδα πάλι πρόβλημα...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι πιστεύω ότι κανένα κινητό τηλέφωνο δεν είναι για πέταμα.Αυτή είναι η αποψή μου και την στηρίζω στο γεγονός ότι τα κινητά τηλέφωνα φτιάχτηκαν για να μας εξυπηρετούν στην επικοινωνία από απόσταση και μόνο και πιστεύω ότι αυτό το κάνουν μια χαρά.:D
Link to comment
Share on other sites

νομίζω τα s-e έχουν τα πρωτεία! Είχα ένα τ310 το οποίο κολλούσε συνέχεια και μεχρι την προηγούμενη εβδομάδα είχα το κ700ι στο οποίο έσπασε το power button ενώ απο την αρχή συνεχίστηκε η παράδοση για τα κολλήματα του software!
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται Motorola!!! 3 συσκευές έχω αλλάξει, και οι 3 στους 4 μήνες το πολύ τρελά κολλήματα. Αν και πολύ καλή η ποιότητα κατασκευής, το software τους απαράδεκτο. Το πηγαινα στο service, επαιρνα μια χαρά, μετά από μία εβδομάδα πάλι πρόβλημα...

 

ακριβως το ιδιο επαθα με τα Ericsson!

καθε βδομαδα ημουν στο service

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...