Jump to content

Νοσταλγία για τα παλιά Nokia


Phoenix701
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ψωνισα απο τον hellotofriend2008.ετσι λεγεται το καταστημα στο ebay.ειμαι παρα πολυ εως υπερβολικα ευχαριστημενος!το τηλεφωνακι ειναι μια χαρα αφου να φανταστεις εχω κανει στην ακρη ενα omnia για αυτο εδω και μια εβδομαδα!βεβαια ο περιγυρος με κοροιδευει αλλα who cares???????????????

visit my photostream

Vaggelis Skoulaxenos

Link to comment
Share on other sites

ψωνισα απο τον hellotofriend2008.ετσι λεγεται το καταστημα στο ebay.ειμαι παρα πολυ εως υπερβολικα ευχαριστημενος!το τηλεφωνακι ειναι μια χαρα αφου να φανταστεις εχω κανει στην ακρη ενα omnia για αυτο εδω και μια εβδομαδα!βεβαια ο περιγυρος με κοροιδευει αλλα who cares???????????????

 

Μακαρι να υπηρχαν ακομη εκεινα τα ΝΟΚΙΑ, απλα εκεινα ηταν τηλεφωνα..

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

ψωνισα απο τον hellotofriend2008.ετσι λεγεται το καταστημα στο ebay.ειμαι παρα πολυ εως υπερβολικα ευχαριστημενος!το τηλεφωνακι ειναι μια χαρα αφου να φανταστεις εχω κανει στην ακρη ενα omnia για αυτο εδω και μια εβδομαδα!βεβαια ο περιγυρος με κοροιδευει αλλα who cares???????????????

 

απο αυτον σου ειχα προτεινει να ψωνισεις!Φιλανδικο ή Γερμανικο?

 

Κουτι παρελκομενα?Μερες παραδοσης?

http://i43.tinypic.com/21lj1jd.jpgαθάνατο 'Στρογγυλό'
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν κουτί δεν ηρθε!το κινητο(παρελκομενα) δεν ειναι όπως θα ηταν αν το αγοραζαμε οταν κυκλοφορουσε επισημα το κινητο.το κινητο ηρθε μεσα σε ενα φακελο με τις φουσκαλες και ενα φορτιστη με δυο μπαταριες!αυτα!ηρθε ακριβως σε 2 εβδομαδες!και αν υπολογισουμε και τον προβλημα με το ηφαιστειο που υπηρξε νομιζω οτι στον χρονο τους ηταν αψογοι!!

visit my photostream

Vaggelis Skoulaxenos

Link to comment
Share on other sites

Φιλανδικο ή Γερμανικο?Μπαταριες και φορτιστης αυθεντικα κομματια?
http://i43.tinypic.com/21lj1jd.jpgαθάνατο 'Στρογγυλό'
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια, με εχει πιασει παλι η "ταβλα" να παρω ενα Nokia 7280 (ξανα!).

 

Ξερετε...το κινητο-κραγιον....

 

Ακομα κραταει νψηλα την τιμη του

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα πάντως μοντέλα που δεν παράγονται πια.

 

Εγώ προσωπικά, ο,τι βγήκε πριν από την σειρά "Ν" και το Ν70 το θεωρώ παλιό (δηλαδή πριν το 2005)

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

παλια τοσο χρονολογικα οσο και λειτουργικα(πχ ασπρομαυρα ή εγρωμα χωρις καμερα)

 

εγω παλια νοκια θεωρω ολα του 2005 και κατω..

http://i43.tinypic.com/21lj1jd.jpgαθάνατο 'Στρογγυλό'
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη και το 6600 θεωρειται παλιο? Πως περναει ετσι ο καιρος ρε φουστη μ....

Κοιτουσα τις τελευταιες σελιδες στο θρεντ του 7650, και συνειδητοποιησα οτι εχω 3 χρονια το 7650 μου!!!:O Εμενα μου φαινεται σαν να το πηρα χθες που λεει ο λογος!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει ενας συγκεκριμενος κανονας για το τι θεωρειται παλιο και τι οχι.

Ειναι εντελως υποκειμενικο...

 

Αλλος πχ μπορει να θεωρει παλια μονο τα μονοχρωμα κινητα!

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

kαλοριζικα φιλε μου!

 

απο εδω Ελλαδα απο τα γνωστα μαγαζακια??

 

Σε ευχαριστω :happy: Ναι Ελλαδα, απο ενα μαγαζι κοντα στο σπιτι μου.

Πιο πολυ με το n-gage ασχολουμαι παρα με το n91 παντως:p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Aν δεν εισαι τρελος με την μουσικη δεν θα σου αρεσει το Ν91

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

E κοιτα, τα 60αρια τα ξερω δεν θα τα μαθω τωρα, το ν91 δεν μου προσφερει κατι "παραπανω" σε επιπεδο λειτουργικου απο τα αλλα 60αρια, οποτε πρακτικα το γνωριζω το κινητο... εγω το πηρα για το mp3 του... το n-gage ομως εχει αλλο σχημα και ο εξομοιωτης gameboy ειναι απολαυση.....

Παντως πολυ καλο και δυνατο mp3 και το n-gage... αμα δεν ειχε λιγο φυσημα και ειχε και κανα equalizer θα ηταν ακομα καλυτερο...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Eχει κανεις ιδεα που μπορω να βρω ή αν πουλαει κανεις προσοψη για n-gage?:cry: Ουτε καν στο ebay εχει. Θελω original.:cry:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

To videακι που ανεβασα ως φορο τιμης στο 7110 :)

Eχω μαζεψει 6 και συνεχιζω

 

http://www.youtube.com/watch?v=T-G31p5BxGc

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

To videακι που ανεβασα ως φορο τιμης στο 7110 :)

Eχω μαζεψει 6 και συνεχιζω

 

http://www.youtube.com/watch?v=T-G31p5BxGc

 

Αδερφε ειπαμε αγαπη, αλλα οχι και ετσι :lol:

Λειτουργουν ολα?

 

****το θα ανεβαζα φωτο απο το n-gage μου αλλα παραειναι συχρονο μπροστα στα μονοχρωμα

επιπλεον δεν ειναι και στην καλυτερη εξωτερικη κατασταση

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια!σημερα πηγα να αναστησω ενα νοκια 3330!!ενω του εβαλα καινουρια μπαταρια και εχοντας καινουριο φορτιστη το βαζω στην πριζα και ενω παει να ξεκινησει η φορτιση μου βγαζει μηνυμα ΔΕΝ ΦΟΡΤΙΖΕΙ.γνωριζει κανεις τι μπορει να φταιει??

visit my photostream

Vaggelis Skoulaxenos

Link to comment
Share on other sites

Xμμμ, αποτι ξερω δεν ειναι προβλημα του κινητου, αλλα της μπαταριας/φορτιστη. Ειπες οτι εβαλες καινουρια. Εχεις παλια μπαταρια να δοκιμασεις?

 

Eπισης βρηκα αυτο εδω το κειμενο

The problem is in the charger. When you connect the charger, it detects the load (i.e. the phone) and varies its output in a specific way that is identified by the phone. For example, the charger might be at 5V first, then, upon connecting it to the phone, it might go to 0V, then back up to 5V again. Unless these specific transitions take place, the phone will deny charging. Nokia use this method to prevent people from using fake chargers, and I guess it protects your phone because fake chargers are not always that great.

 

I have tried charging my Nokia 1100 using a lab power supply set to 5V and I got the "Not charging" message, so if you are seeing this you may have a damaged or fake charger.

Edited by Enema
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδες φορτιστης ειναι το θεμα,το ιδιο προβλημα ειχα και εγω παλια μεχρι οιυ αντικατεστησα τον κλασσικο της νοκια με τον αντιστοιχο ταχυφορτιστη επισης της νοκια με το μεγαλο φυσικα βυσμα μπροστα για παλαια μοντελα:)
http://i43.tinypic.com/21lj1jd.jpgαθάνατο 'Στρογγυλό'
Link to comment
Share on other sites

ο φορτιστης ομως ειναι αυτος που μου εστειλαν με τα 8850 και 8210 απο ασια.λειτουργουν κανονικά με αυτα τα κινητα.το προβλημα ειναι μονο με το 3330..θυμαμαι μαλιστα πολυ καλα οτι το κινητο δεν ειχε παθει τιποτα.απλα το ειχα αφησει γιατι ειχα αγορασει καινουριο και τωρα παλι το εφερε στο προσκηνιο.

visit my photostream

Vaggelis Skoulaxenos

Link to comment
Share on other sites

οι φορτιστες απο ασια ειναι τρεχα γυρευε!δοκιμασε με εναν κανονικο αυθεντικο νοκια,το κλασσικο με το χοντρο καρφι και πες μας!

 

οσο για τους αλλους στειλτους σε κανα καδακι ανακυκλωσης μη κανουν κανα τσαφ και πιασεις φωτια:lol:

http://i43.tinypic.com/21lj1jd.jpgαθάνατο 'Στρογγυλό'
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...