Jump to content

Νοσταλγία για τα παλιά Nokia


Phoenix701
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To λες και χαμαιλεοντα αλλα η αληθεια ειναι πως αυτον τον "τιτλο" τον πηρε πρωτο το 6110 που ειχε και αυτο τετοιο πολυμορφο χρωμα.

κυκλοφορησε 1 χρονο περιπου πριν το 7110.

 

μπραβο ρε Mister 47!!

 

κινηταρα παντως ετσι? το design ειναι ασυλληπτο.

επειδη θυμαμαι τοτε σκηνικα (ειμουν 16) , το 7110 ηταν κατι σαν το iphone της εποχης αλλα το ειχαν πολυ λιγοτερα ατομα.

οταν το κραταγες σε κοιταγαν απο παντου με "θαυμασμο" και ""φθονο"". καταλαβαινεις πως το εννοω

 

θυμαμαι το εβλεπα σε βιτρινες (και στα τρόλευ που ηταν σε τεραστιες ολοσωμες φωτογραφιες) και ειχα μεινει με το στομα ανοιχτο.

απλα αξεπεραστο imo

 

*αν δεν ηταν τοσο μεγαλο και δεν ειχε και την κεραια, θα το ειχα για δευτερο. αλλα πλεον οσο και να το αγαπω ...νομιζω πως θα φαω κραξιμο αν το χρησιμοποιησω και θα φαινομαι σαν γραφικος

 

**λεω να ανεβασω εδω μια νοσταλγικη αναφορα μου στο 7110, ελπιζω οι διαχειριστες να μην εχουν προβλημα. αλλωστε για το 7110 θα μιλησω. ίσον παλιο, ίσον on topic

 

 

Με ποιές κάρτες σιμ, που κυκλοφορούν τώρα ( Q, Frog, Wind, Vodafone, Cosmote..... ), λειτουργεί σωστά η συγκεκριμένη συσκευή;.... :worry: :shifty:

 

λειτουργει κανονικα με ολες.

Edited by thePRODIGY

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

To λες και χαμαιλεοντα αλλα η αληθεια ειναι πως αυτον τον "τιτλο" τον πηρε πρωτο το 6110 που ειχε και αυτο τετοιο πολυμορφο χρωμα.

κυκλοφορησε 1 χρονο περιπου πριν το 7110.

 

μπραβο ρε Mister 47!!

 

κινηταρα παντως ετσι? το design ειναι ασυλληπτο.

επειδη θυμαμαι τοτε σκηνικα (ειμουν 16) , το 7110 ηταν κατι σαν το iphone της εποχης αλλα το ειχαν πολυ λιγοτερα ατομα.

οταν το κραταγες σε κοιταγαν απο παντου με "θαυμασμο" και ""φθονο"". καταλαβαινεις πως το εννοω

 

θυμαμαι το εβλεπα σε βιτρινες (και στα τρόλευ που ηταν σε τεραστιες ολοσωμες φωτογραφιες) και ειχα μεινει με το στομα ανοιχτο.

απλα αξεπεραστο imo

 

*αν δεν ηταν τοσο μεγαλο και δεν ειχε και την κεραια, θα το ειχα για δευτερο. αλλα πλεον οσο και να το αγαπω ...νομιζω πως θα φαω κραξιμο αν το χρησιμοποιησω και θα φαινομαι σαν γραφικος

 

**λεω να ανεβασω εδω μια νοσταλγικη αναφορα μου στο 7110, ελπιζω οι διαχειριστες να μην εχουν προβλημα. αλλωστε για το 7110 θα μιλησω. ίσον παλιο, ίσον on topic

 

Για να μην πω για την κατάσταση που είναι... Μετά από ένα καλό εξωτερικό καθάρισμα, η ποιότητα Nokia φωνάζει... :O Η μοναδική παραφωνία του είναι πως, όταν πατάς το κουμπί για να ανοίξει το πορτάκι, αυτό δεν ανοίγει.. Πιστεύω από την πολύ " καθαριότητα"...... :lol: Και είχε και ένα 3210 ο τύπος, αλλά δεν άνοιγε καν... Δεν μπορείς να φανταστείς τι αναμνήσεις πέρασαν από το μυαλό μου με το που είδα την πράσινη/κίτρινη οθόνη.............. :cry:

 

P.S.: Μισό να βάλω μια κάρτα, να δω ακριβώς τι μήνυμα μου βγάζει... Check!! Έβαλα μια Vodafone Ολυμπιακός ( για τα γκολ :lol: ) και μου γράφει: Sim Card Not Accepted. Για κλείδωμα υποψιάζομαι.... ;)

Edited by mr_47
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Για να μην πω για την κατάσταση που είναι... Μετά από ένα καλό εξωτερικό καθάρισμα, η ποιότητα Nokia φωνάζει... :O Η μοναδική παραφωνία του είναι πως, όταν πατάς το κουμπί για να ανοίξει το πορτάκι, αυτό δεν ανοίγει.. Πιστεύω από την πολύ " καθαριότητα"...... :lol: Και είχε και ένα 3210 ο τύπος, αλλά δεν άνοιγε καν... Δεν μπορείς να φανταστείς τι αναμνήσεις πέρασαν από το μυαλό μου με το που είδα την πράσινη/κίτρινη οθόνη.............. :cry:

 

που να πιασεις και 7110 με κομπλε πορτακι

τεχνολογικος οργασμος : )

 

τελειο απλα.

 

**damn, το εχασα το κειμενο που ειχα ετοιμασει. μαλλον το εσβησα κατα λαθος. οχι ρε πστ!!

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο φιλε.. το 6110 ειχε το νικ του χαμελεωντα, οχι το 7110.. αυτα..

κατα τ' αλλα κ γω εγινα προσφατα κατοχος του 5100 και του 8146 και εφτασα αισιος τα 101 κινητα συνολο, τα 39 νοκια..

Η απόλαυση ξεκινάει στις 6 ίντσες και εκτοξεύεται στις 6.99...

 🥰 Poco F3 🥰 + Redmi Note 10 pro
 Greek Xiaomi Lovers

Link to comment
Share on other sites

που να πιασεις και 7110 με κομπλε πορτακι

τεχνολογικος οργασμος : )

 

τελειο απλα.

 

**damn, το εχασα το κειμενο που ειχα ετοιμασει. μαλλον το εσβησα κατα λαθος. οχι ρε πστ!!

 

Φαντάζομαι....

 

Καλοριζικο φιλε.. το 6110 ειχε το νικ του χαμελεωντα, οχι το 7110.. αυτα..

κατα τ' αλλα κ γω εγινα προσφατα κατοχος του 5100 και του 8146 και εφτασα αισιος τα 101 κινητα συνολο, τα 39 νοκια..

 

Σας ευχαριστώ και τους 2!!! :thanks:

 

P.S.: 101;... :blink: Και μετά λέω ότι έχω πολλά.... :p

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

*αν δεν ηταν τοσο μεγαλο και δεν ειχε και την κεραια, θα το ειχα για δευτερο. αλλα πλεον οσο και να το αγαπω ...νομιζω πως θα φαω κραξιμο αν το χρησιμοποιησω και θα φαινομαι σαν γραφικος

 

Eγώ με το 8850 είχα φάει κράξιμο απο φιλικά μου άτομα,που ήταν και το μισό σε όγκο...!Φαντάσου τότε που είχα βρεί το 7710,να το έπαιρνα και να το κυκλοφορούσα,τι θα άκουγα....!!!

 

Mε γειές mr_47 κι απο εμένα,και καλωσήρθες στα κλάμπ των νοσταλγών...! :lol:

 

*πολύ πίκρα ρε φίλε theProdigy για το άρθρο... :(

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε παιδια, θέλω και εγώ ένα 7110...:cry:

Α ρε Βασίλη, τα έχεις πάρει όλα εσύ και δεν περισσεύουν για τους υπόλοιπους!! :lol:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο φιλε.. το 6110 ειχε το νικ του χαμελεωντα, οχι το 7110.. αυτα..

κατα τ' αλλα κ γω εγινα προσφατα κατοχος του 5100 και του 8146 και εφτασα αισιος τα 101 κινητα συνολο, τα 39 νοκια..

 

Niceeeeeee

Απο τα πλεον συλλεκτικα (για μενα παιζει στην ιδια κατηγορια με το 8810)

 

 

@mr_47

Με γεια το 8310 :shifty:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Mία εν μέρη νοσταλγική φώτο απο το επερχόμενο Review του 1280 για το myphone.gr

 

http://imageshack.us/f/715/img20120116191854.jpg/

 

SL 75 + Nokia 1280

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

 

Aπο σήμερα το 6600 μου εκτελεί,πρός το παρόν,χρέη 2ης συσκευής.Aν και θέλω πάλι το 8850,φοβάμαι το θέμα με την οθόνη του ρε γ@μώτο...Aλλιώς επιστρέφω αμέσως πίσω,χωρίς 2η σκέψη...

 

Eνεμά πιθανόν ξέρεις περισσότερο,αλλά και όποιος άλλος ξέρει: αν η συσκευή (8850) βρίσκετε μόνιμα σε σταθερό σημείο,χωρίς να ζορίζεται σε τσέπες και άλλα μέρη,θα καταστραφεί η οθόνη;Eκτός απο την φθορά του χρόνου,πάντα....

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Eνεμά πιθανόν ξέρεις περισσότερο,αλλά και όποιος άλλος ξέρει: αν η συσκευή (8850) βρίσκετε μόνιμα σε σταθερό σημείο,χωρίς να ζορίζεται σε τσέπες και άλλα μέρη,θα καταστραφεί η οθόνη;Eκτός απο την φθορά του χρόνου,πάντα....

 

Kαταστραφει εννοεις το προβλημα που δεν εμφανιζονται μερικες γραμμες?

 

Αν σε καθησυχαζει, ειχα ιδιο προβλημα με το 8210, αλλαξα οθονη, και μεχρι σημερα που καθεται το κινητο η οθονη ειναι ακομα αψογη.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Kαταστραφει εννοεις το προβλημα που δεν εμφανιζονται μερικες γραμμες?

 

Αν σε καθησυχαζει, ειχα ιδιο προβλημα με το 8210, αλλαξα οθονη, και μεχρι σημερα που καθεται το κινητο η οθονη ειναι ακομα αψογη.

 

Εν μέρει αυτό...Εννοώ να μην δείχνει τίποτα μετά απο λίγο καιρό...

 

Η συσκευή σπάνια θα βγαίνει εκτός σπιτιού,οπότε δεν θα πιέζεται το επίμαχο σημείο σε τσέπες κλπ.Απλά για να γλυτώσω την (κανονικά υποχρεωτική) αλλαγή οθόνης,ψάχνω τρόπους αποφυγής της μέχρι όσο πάει....

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Αν εχει ηδη προβλημα δεν ξερω τι μπορει να γινει. Υποθετω οτι οσο δεν το πειραζεις δεν θα χαλαει.

 

Νομιζω το εχω ξαναπει, αλλα πολυ θα ηθελα να δω 8850 με οθονη απο 8250. Σαν το μπλε του 6510 δηλαδη.:p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν εχει ηδη προβλημα δεν ξερω τι μπορει να γινει. Υποθετω οτι οσο δεν το πειραζεις δεν θα χαλαει.

 

Νομιζω το εχω ξαναπει, αλλα πολυ θα ηθελα να δω 8850 με οθονη απο 8250. Σαν το μπλε του 6510 δηλαδη.:p

 

΄Aρα το βάζω σε χρήση κι άγιος ο θεός...Θα το προσέχω περισσότερο,και ελπίζω να αντέξει...

 

Tο έχεις ξαναπεί,τότε που ρωτούσα αν μπαίνει η οθόνη του 2100....

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Ρε guyz εχει βρει κανεις τροπο να περναει στη σουιτα της ΝΟΚΙΑ τα μυνηματα, καταλογο κλπ. χωρις να του βγαζει κινεζικα τα ελληνικα? μιλαω για 6510,8310.
Mutilator :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Μολις ανακαλυψα κατι βλακωδες :p

 

Η μεταλλικη βαση για το Ν91 μου, απο τοτε που την πηρα, ειχε μια μουντη υφη, η οποια δεν ταιριαζε με το μεταλλο του κινητου.

Σκεφτειτε ταλαιπωρημενο σιδερο διπλα σε γυαλιστερο αλουμινιο για παραδειγμα.

 

Σημερα που εβλεπα κατι φωτο, ειδα οτι η βαση στις φωτογραφιες, ηταν απο το ιδιο ακριβως μεταλλο :confused:

Ψεκασα λοιπον δοκιμαστικα την βαση με λιγο klinex που κανουμε τους νεροχυτες :lol: το αφησα να κατσει και το ετριψα με ενα πανι απο πανω.

 

Το αποτελεσμα ηταν οτι με δυνατο τριψιμο, εφυγαν 2 layers(!) μακας? ηταν σαν να ξεφτυζε το μεταλλο :wacko: και απο κατω αποκαλυφθηκε ενα γυαλιστερο κομματι μεταλλου! Οτι να'ναι. .

http://img440.imageshack.us/img440/2280/dsc06181w.jpg

 

Ωρα να κανω μπρατσα :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ειναι γυαλιστερο και ευχαριστο στην υφη! :happy:

Ρε μπας και ημουν κορακι στην προηγουμενη ζωη μου :p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μολις ανακαλυψα κατι βλακωδες :p

 

Η μεταλλικη βαση για το Ν91 μου, απο τοτε που την πηρα, ειχε μια μουντη υφη, η οποια δεν ταιριαζε με το μεταλλο του κινητου.

Σκεφτειτε ταλαιπωρημενο σιδερο διπλα σε γυαλιστερο αλουμινιο για παραδειγμα.

 

Σημερα που εβλεπα κατι φωτο, ειδα οτι η βαση στις φωτογραφιες, ηταν απο το ιδιο ακριβως μεταλλο :confused:

Ψεκασα λοιπον δοκιμαστικα την βαση με λιγο klinex που κανουμε τους νεροχυτες :lol: το αφησα να κατσει και το ετριψα με ενα πανι απο πανω.

 

Το αποτελεσμα ηταν οτι με δυνατο τριψιμο, εφυγαν 2 layers(!) μακας? ηταν σαν να ξεφτυζε το μεταλλο :wacko: και απο κατω αποκαλυφθηκε ενα γυαλιστερο κομματι μεταλλου! Οτι να'ναι. .

http://img440.imageshack.us/img440/2280/dsc06181w.jpg

 

Ωρα να κανω μπρατσα :lol:

 

Δοκίμασε και zif...Tο 3330 μ'αύτο το είχα ασπρίσει...Και όχι μόνο αυτό,αλλά και κάτι λεύκα DC που είχα,γίνονταν σάν καινούρια!(άσχετο αν κρατούσαν για λίγο....:( )

 

Aλλά το δυνατό τρίψιμο δεν το γλυτώνεις!!! :lol:

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Μολις ανακαλυψα κατι βλακωδες :p

 

Η μεταλλικη βαση για το Ν91 μου, απο τοτε που την πηρα, ειχε μια μουντη υφη, η οποια δεν ταιριαζε με το μεταλλο του κινητου.

Σκεφτειτε ταλαιπωρημενο σιδερο διπλα σε γυαλιστερο αλουμινιο για παραδειγμα.

 

Σημερα που εβλεπα κατι φωτο, ειδα οτι η βαση στις φωτογραφιες, ηταν απο το ιδιο ακριβως μεταλλο :confused:

Ψεκασα λοιπον δοκιμαστικα την βαση με λιγο klinex που κανουμε τους νεροχυτες :lol: το αφησα να κατσει και το ετριψα με ενα πανι απο πανω.

 

Το αποτελεσμα ηταν οτι με δυνατο τριψιμο, εφυγαν 2 layers(!) μακας? ηταν σαν να ξεφτυζε το μεταλλο :wacko: και απο κατω αποκαλυφθηκε ενα γυαλιστερο κομματι μεταλλου! Οτι να'ναι. .

http://img440.imageshack.us/img440/2280/dsc06181w.jpg

 

Ωρα να κανω μπρατσα :lol:

 

Μάλλον το χρώμα, με το οποίο είναι βαμμένη η βάση, βγάζεις....... :X

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Τελειωσα!

Πω, αλλαξε ολο το γραφειο μου ναουμ, τωρα γυαλιζει ολοκληρο :D

 

@mr_47

ισως! αλλα ετσι ειναι καλυτερα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

φωτο δεν εχει? :p τςτς μισες δουλειες...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Τελειωσα!

Πω, αλλαξε ολο το γραφειο μου ναουμ, τωρα γυαλιζει ολοκληρο :D

 

@mr_47

ισως! αλλα ετσι ειναι καλυτερα.

 

If it's fine with you, it is fine with me. :) Το είχα κάνει σε πρόσοψη του 3210 μου, από ασημί είχε γίνει λευκή. :lol:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...