Jump to content

Νοσταλγία για τα παλιά Nokia


Phoenix701
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το εχουν παρακανει τα τελευταια χρονια με τετραγωνισμενα πληκτρολογια κτλ..

 

Βαρεθηκα να τη βλεπω να φτιαχνει βαρετα και στην πλειοψηφια της ασχημα μουντα κινητα που δεν εχουν κατι το διαφορετικο κατι το ασηνιθηστο(ασχετα με το τι προσφερουν παντα για την εξωτερικη εμφανιση μιλαω..!)

Που πηγαν οι εποχες που εβλεπες ενα νοκια και το ερωτευοσουν αμεσως...!

Νοκια οπως τα..5210, 3510ι, 7210, 7250, 7610, 6630, 6510, και το 7600 οπωσδηποτε!..

Νοκια με καμπυλες, με πρωτοποριακους σχεδιασμους, με λεπτομεριες στο πληκτρολογιο και πολλα αλλα, που τωρα εχουν χαθει με συσκευες τις με τετραγωνισμενα πληκτρα (πχ 7310,n79,5310,6300,,) που ακομα και τα slide της κινητα (3600,6500,6600.n96,,) δεν ξεχωριζουν απο κινητα αλλης μαρκας..!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Γιαυτο και το χω γυρισει στην σονυ που τωρα τελευταια κανει βηματα προς τα γουστα μου τουλαχιστον,,ελπιζοντας πως καποια μερα εκει στην νοκια θα αλλαξουν τον σχεδιαστη- ντιζαηνερ που εχουν προσλαβει για να φτιαχνει τα μοντελα τους.

Δε ξερω παντως.. ισως τα μοντελα αυτα να μην ειχαν πουλησει τοσο στο παρελθον και ισως τωρα φτιαχνουν απλα εμφανισιακα τηλεφωνα επειδη δινουν περισσοτερο εμφανση στις δυνατοτητες της συσκευης!

Ονειρο μου ειναι να βρω ενα τηλεφωνακι του στυλ νοκια 6510 με καμεριτσα,μπ3,ραδιο και φακο αλλα για να το βγαλουν προς πωληση αναρωτιεμαι...

 

ΣΑΣ Αρεσαν και σας αυτα τα κινητα?????

Link to comment
Share on other sites

φυσικα και μας αρεσαν και εχει περασει μια δεκατια και βαλε και ακομα ασχολουμαστε με αυτα:lol:

 

αν διαβασες το νημα πιο πανω θα ειδες ενα Post μου που αναρωτιεμαι Τι θα γινοταν σε περιπτωση που η Νοκια αποφασιζε να επανεκδοσει καποια παλια της μοντελα..like 8850

 

απλα Πανικοοοοος!:)

http://i43.tinypic.com/21lj1jd.jpgαθάνατο 'Στρογγυλό'
Link to comment
Share on other sites

φυσικα και μας αρεσαν και εχει περασει μια δεκατια και βαλε και ακομα ασχολουμαστε με αυτα:lol:

 

αν διαβασες το νημα πιο πανω θα ειδες ενα Post μου που αναρωτιεμαι Τι θα γινοταν σε περιπτωση που η Νοκια αποφασιζε να επανεκδοσει καποια παλια της μοντελα..like 8850

 

απλα Πανικοοοοος!:)

 

Μακαρι να γινοταν αυτο με διαφορα κινητα (8850,6310 κλπ κλπ) αλλα δεν εχει γινει και ουτε προκειται.

 

Περασαμε στην εποχη των πανομοιοτυπων κινητων-γκουμουτσα οπου το στυλ που ξεχωριζε το ενα κινητο απο το αλλο εδωσε την θεση του σε χαωδεις οθονες αφης.

 

Και κυριως φταιει το πρωτο iphone, αφου ακομα και πριν απο αυτο τα οποια κινητα αφης υπηρχαν ειχαν το δικο τους στυλ. Τωρα πια ειναι ολα ιδια στα χναρια της μηλο-αηδιας.

 

υγ: Ξεκινησα προταση με "και"...συντακτικα δν ειναι σωστο I know

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

αν οντως οι ανακατασκευες των παλιων Νοκια γινονται σε εργοστασιο της Νοκια ,τοτε ο υπευθυνος του τμηματος μπορει να ενημερωσει τον γενικο διευθυντη οτι μετα απο τοσα χρονια υπαρχει αμειωτο ενδιαφερον για μοντελα παλαιου τυπου..Ισως τοτε να γινει το μεγαλο μπαμ:ninja:
http://i43.tinypic.com/21lj1jd.jpgαθάνατο 'Στρογγυλό'
Link to comment
Share on other sites

αν οντως οι ανακατασκευες των παλιων Νοκια γινονται σε εργοστασιο της Νοκια ,τοτε ο υπευθυνος του τμηματος μπορει να ενημερωσει τον γενικο διευθυντη οτι μετα απο τοσα χρονια υπαρχει αμειωτο ενδιαφερον για μοντελα παλαιου τυπου..Ισως τοτε να γινει το μεγαλο μπαμ:ninja:

 

Δυστυχως η τεχνολογια δεν ειναι νοσταλγικη. Δεν ηταν και δεν θα ειναι ποτε

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

μπορει να μην ειναι αλλα η δυναμη του καταναλωτη ειναι τοσο μεγαλη που μπορει να κουνησει ολοκληρη πολυεθνικη..οργανωση θελει το πραγμα πιστευω..δεν το θεωρω απιστευτο
http://i43.tinypic.com/21lj1jd.jpgαθάνατο 'Στρογγυλό'
Link to comment
Share on other sites

Eλα βρε kid, πραγματικα πιστευεις οτι εκτος απο εμας και μερικους καμενους ανα τον κοσμο, ενδιαφερονται ανθρωποι για κινητα τεχνολογια 10ετιας και βαλε? Αμα δεν εχει 'τατς σκριν' και 'γουαϊφαϊ' το εργαλειο, δεν λεει :rolleyes:

 

Ασε το κοστος παραγωγης. Νεοι χωροι, νεα μηχανηματα, αναδιαταξεις, ισως και δημιουργια νεου/ων εργοστασιων (δεν προκειται να παραγονται διπλα διπλα με το ν97 πχ..) δημιουργια δυκτιου διανομης, πωλησεων, διαφημηση, αποθηκευση, μεταφορα, και σιγουρα αλλα που αγνοω... Χαμος...

 

Το καλυτερο που θα μπορουσε να γινει ειναι να αγοραστουν οι μητρες και τα παλια μηχανηματα απο καποια αλλη εταιρια, ωστε να παραγονται προσοψεις και housings με βαση τις προτυπες προδιαγραφες. Εννοειται με αδεια της νοκια, φυσικα, και με το σημα επανω. Ακομα και περιορισμενης παραγωγης.

(Κατι τετοιο γινεται, με το peugeuot 405. Μοντελο που ξεκινησε να παραγεται το 1987. Σταματησε να παραγεται το 1997. Μεχρι σημερα παραγεται στην Αιγυπτο, και απο τα μεσα του 2010 θα ξεκινησει να παραγεται στο Ιραν! Με αδειοδοτηση απο την πεζο.)

 

Ετσι θα αγοραζες ενα χρεπακι, σε λειτουργικη κατασταση φυσικα, και θα τσιμπουσες το πληρες housing και θα ησουν κυριος... με τις ευλογιες της νοκια.

Αν και παλι θα ειχα καποιες αμφιβολιες σχετικα με την συσταση και την ποιοτητα των υλικων... Αλλο πλαστικο εχει το 8210 μου, και αλλη το μελλοντικης παραγωγης 8210. Αν βεβαια ειναι 100% accurate μικρο το κακο.

Edited by Enema
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

πιστευω οτι ενδιαφερονται γιατι ολοι πλεον ψαχνονται για δευτερη μικρη συσκευη χωρις φρουρου και αρωματα..κατι μικρο και μονο με τα βασικα..ομιλια και sms..

 

δε σου λεω να ανοιξει την παραγωγη η Νοκια επα'οριστον..για παραδειγμα θα μπορουσε αντι να βγαλει 3 υπερμοντελα για να γιορτασει τα γεννεθλια της να βγαλει 2 και 1 παλιο ακομα..αλλωστε η ιδια η Νοκια ειχα διαβασει οτι εχει ανακυρηξει τα παλια της μικρα μοντελα ως ΣΥΛΛΕΚΤΙΚΑ..πραγμα που δειχνει οτι δεν παυει να τα εχει σε υποληψη;)

http://i43.tinypic.com/21lj1jd.jpgαθάνατο 'Στρογγυλό'
Link to comment
Share on other sites

Το πλαισιο εχει ωραιοτατα nokia απο 30 ευρω, χωρις καμερα και τιποτα.

Επισης αν θυμαμαι καλα ερχονται κατι c-series ultrabasic με 2 σιμ και μπαταριες με διαρκεια bigger than life. Για ποιο λογο να ασχοληθουν οι καταναλωτες με παρωχημενη τεχνολογια? Επειδη ειναι ασπρομαυρα?

 

Ουτε εμενα μου αρεσει αυτο, αλλα δυστηχως ειμαστε ΜΕΓΑΛΗ μειοψηφια, και ρομαντικοι. Επειδη γυρναμε τετοια φορουμ, μας εχει δημιουργηθει η λανθασμενη εντυπωση οτι ειμαστε περισσοτεροι.

 

Σχετικα με το συλλεκτικο, εγω το βλεπω σαν ακομα ενα λογο να ΜΗΝ βγει κατι στην παραγωγη :worry: Οσοι πηραν, πηραν. Αλλιως δεν χανεται η εννοια της συλλεκτικοτητας?

 

Να τα εχει σε υποληψη ναι, αλλα η νοκια, οπως και καθε εταιρια, δεν δουλευει για την ψυχη της μανας της, ζηταει κερδος. Τετοιες κινησεις αποκλειται να αποφερουν κερδος, εκτος αν μιλαμε για κανονικο γδαρσιμο, που σιγα μην αγορασει κανενας απο την στιγμη που μπορουν ακομα να βρεθουν αριστες συσκευες.

 

Και γω θα γουσταρα παρα πολυ να ξεκινησει παραγωγη καινουριων παλιων ανταλλακτικων, αλλα δυστηχως απο ΔΥΣΚΟΛΟ εως ΑΚΑΤΟΡΘΩΤΟ το βλεπω... ΜΑΚΑΡΙ να βγω ψευτης, χαμενος δεν θα βγω. Απλα δεν ειναι αντικειμενα για τα οποια αξιζει να γινει κατι τετοιο οπως πχ για τα αυτοκινητα (bmw mobile tradition, mercedes classic center που αναπαλαιωνουν αυτοκινητα).

 

εδιτ

Αυτο το 6510 πολυ το ζαχαρωνω ρε μαμωτο....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

απλα βλεπω οτι ετσι οπως ασχολουμαστε εμεις και νοσταλγουμε τις εποχες εκεινες που ειχαμε στα χερια μας αυτα τα μικρα διαμαντακια ετσι τρελαινονται και οσοι τους μιλησεις για ενα παλιο νοκια που ειχαν!

 

Ολοι μα ολοι ειναι συναισθηματικα δεμενοι με τα παλια τους τηλεφωνα γιατι ηταν και τα πρωτα στην αγορα και σιγουρα πιστευω οτι θα προτιμουσαν να αγορασουν ενα παλιο σε επανεκδοση παρα ενα τωρινο που το μονο παραπανω που μπορει να σου προσφερει ειναι η εγχρωμη οθονη(ο θεος να την κανει δηλαδη γιατι οι ψευτοσυσκευες με τα 30 και 40 ευρω που λες εχου νκατι χρωματα που σε πιανει το κεφαλι σου)

 

Οσο για τη μπαταρια χαλαρα υποστηριζω τα παλια κινητακια..Ξεχνας την αυτονομια ενος παλιου την στιγμη που το πρωτοειχες αγορασει??Τωρα στα εγχρωμα μονο η φωτεινοτητα στην οθονη σου τρωει μιση μερα διαρκειας..τί να λεμε?

http://i43.tinypic.com/21lj1jd.jpgαθάνατο 'Στρογγυλό'
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα για να ειμαι ειλικρινης, το se w910 μου ξεχνουσα ποτε το φορτισα τελευταια φορα :lol: Και τα καινουρια αμα δεν ξοδευεις την μπαταρια με browsing, φωτογραφιες, bt, wifi και λοιπα ενεργοβορα μια χαρα αυτονομια εχουν :p

 

Νταξ, παντως σε ποιες ηλικιες πιστευεις οτι θα (ξανα)ειχαν απηχηση τα παλια κινητα? Η δικη μου γενια ηταν η τελευταια που τα προλαβε (πρωτη-δευτερα γυμνασιου ημουν οταν βγηκαν 7650,7210,6610, se t68, siemens s55, sharp gx10, panasonic gd87 και τα ρεστα), οποτε θεωρω οτι οποιοσδηποτε κατω των 19 δεν θα τα νοσταλγουσε. Δηλαδη μιλαμε για μια αγορα ηλικιακα 20-35? Και ποσοι απο αυτους ΟΝΤΩΣ τα νοσταλγουν (μολις ρωτησα την αδερφη μου και ειπε οχι), ποσοι απο αυτους θα αγοραζαν ΟΝΤΩΣ, και οχι 'νταξ μωρε ας εβγαινε και βλεπουμε'?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παντως πρεπει να ειμαστε στην ιδια ηλικια πανω κατω:lol:

 

τωρα μπορει να ειπε οτι δεν τρελαινεται αλλα αν εβλεπε τη φιλη της να κυκλοφορει με ενα αστρατευρο 8850 τοτε θα αλλαζε γνωμη:D

http://i43.tinypic.com/21lj1jd.jpgαθάνατο 'Στρογγυλό'
Link to comment
Share on other sites

Μπα, ειναι σονυερικσον-ου:lol: Μισει το Τ9 των νοκια :wacko:

Το μονο κινητο που καταφερε να την προσηλυτισει για λιγο ηταν το n-gage που την κρατησε απασχολημενη για μερικες ωρες με τα παιχνιδια, αλλα τωρα το ξεχασε και αυτο :p

Ασχετο, η ηλικια μου ειναι στο προφιλ :p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το πλαισιο εχει ωραιοτατα nokia απο 30 ευρω, χωρις καμερα και τιποτα.

Επισης αν θυμαμαι καλα ερχονται κατι c-series ultrabasic με 2 σιμ και μπαταριες με διαρκεια bigger than life. Για ποιο λογο να ασχοληθουν οι καταναλωτες με παρωχημενη τεχνολογια? Επειδη ειναι ασπρομαυρα?

 

Ουτε εμενα μου αρεσει αυτο, αλλα δυστηχως ειμαστε ΜΕΓΑΛΗ μειοψηφια, και ρομαντικοι. Επειδη γυρναμε τετοια φορουμ, μας εχει δημιουργηθει η λανθασμενη εντυπωση οτι ειμαστε περισσοτεροι.

 

Σχετικα με το συλλεκτικο, εγω το βλεπω σαν ακομα ενα λογο να ΜΗΝ βγει κατι στην παραγωγη :worry: Οσοι πηραν, πηραν. Αλλιως δεν χανεται η εννοια της συλλεκτικοτητας?

 

Να τα εχει σε υποληψη ναι, αλλα η νοκια, οπως και καθε εταιρια, δεν δουλευει για την ψυχη της μανας της, ζηταει κερδος. Τετοιες κινησεις αποκλειται να αποφερουν κερδος, εκτος αν μιλαμε για κανονικο γδαρσιμο, που σιγα μην αγορασει κανενας απο την στιγμη που μπορουν ακομα να βρεθουν αριστες συσκευες.

 

Και γω θα γουσταρα παρα πολυ να ξεκινησει παραγωγη καινουριων παλιων ανταλλακτικων, αλλα δυστηχως απο ΔΥΣΚΟΛΟ εως ΑΚΑΤΟΡΘΩΤΟ το βλεπω... ΜΑΚΑΡΙ να βγω ψευτης, χαμενος δεν θα βγω. Απλα δεν ειναι αντικειμενα για τα οποια αξιζει να γινει κατι τετοιο οπως πχ για τα αυτοκινητα (bmw mobile tradition, mercedes classic center που αναπαλαιωνουν αυτοκινητα).

 

εδιτ

Αυτο το 6510 πολυ το ζαχαρωνω ρε μαμωτο....

 

Όπως τα λες είναι.

Μην τρελαθούμε κιόλας....

Έτσι και αλλιώς, εμείς δεν είχαμε αυτά τα κινητά πριν από 10 χρόνια?

Και τι τα κάναμε? τα αλλάξαμε με καινούρια και πιο καινούρια κλπ κλπ...

 

Μπορεί από τη μια να τα νοσταλγούμε, αλλά δεν θα έδινα 600 ευρώ για ένα ολοκαίνουριο 8810;)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως παιδιά για δεύτερη συσκευή εχω ένα 3310 για το οποίο βρήκα καινούργια στο κουτί αυθεντική πρόσοψη από εξωτερικό και το κινητό είναι τζι τζι!

 

Για μηνύματα/ομιλία είναι όλα τα λεφτά.Αν έβγαιναν στην κυκλοφορία παλιά μοντέλα σαν επανεκδόσεις σε λογικές τιμές σίγουρα θα αγόραζα ένα και θα το προτιμούσα από τα φτηνά κινητά που βγάζουν με άθλιας ανάλυσης οθόνες,κάμερες vga κλπ. Καλύτερα άσπρομαύρη οθόνη στυλ 6210 πχ. παρά το χαλί των έγχρωμων που βάζουν στα φτηνά κινητά.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες, δηλαδη αυτη η οθονη τι προβλημα εχει? :wacko:

Νοκια 1616

http://www.mobile-review.com/review/image/nokia/1616/pic/pic11.jpg

http://www.mobile-review.com/review/image/nokia/1616/pic/all-face.jpg

http://www.mobile-review.com/review/image/nokia/1616/pic/pic01.jpg

 

Κοντευουμε 2011, η τεχνολογια εχει προχωρησει, οι οθονες δεν ειναι οπως τις πρωτες εγρχωμες που τις εβλεπες και ζαλιζοσουν.

 

---

 

Eye candy! Ο μπαγασας εχει 8110,8810,8210,8310 και 8850 σε 1080p HD video, για να τα απολαυσετε! :D

http://www.youtube.com/user/vespamandarinia#g/u

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτο το νοκια το βλεπω συνεχεια τωρα τελευταια σε φυλλαδια κινητης τηλεφωνιας και ομολογο ειναι το πιο ασχημα απλο κινητο που εχω δει σε κινητο.Εμφανισιακα δε μου λεει τιποτα και προτιμω να μην εχω κινητο παρα να μου δωσουν αυτο,, και με το ζορι!! μπλιαχ Edited by REDHOTSTEF
Link to comment
Share on other sites

μεχρι και η μπαταρια του ειναι μικροτερη σε χωριτικοτητα απο οτι του 8850..φαντασου:lol:
http://i43.tinypic.com/21lj1jd.jpgαθάνατο 'Στρογγυλό'
Link to comment
Share on other sites

@enema:

Το πρόβλημα είναι η ανάλυση σε συνδυασμό με το μέγεθος της οθόνης τα οποία οδηγούν σε πίξελιασμα στα γράμματα. Προσωπικα αυτήν την ποιότητα απεικόνισης την θεωρώ μη αποδεκτή και προτιμώ να εχω ένα κινητό με άσπρομαύρη οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον περασα απο το εν λογω μαγαζι.

Τα κινητα οντως υπαρχουν, και δεν ειναι προς πωληση . -

Μου ειπε αμα θελω μπορει να μου βρει άλλα, απο 60 μεχρι 350 ευρω :blink:

Ναι σουυυυυυρ:lol:

 

Ειχε ενα μαυρο 8910ι, ενα γκρι 8910, 2 ασημι 8850, 2 8810, 3 6510 (2 χρυσα ενα μπορντω), 2 8310 (ενα ασπρο και ενα χρυσο-κοκκινο αν θυμαμαι καλα) και κατι ερικσον που δεν τα προσεξα.

 

Τα κινητα σε καμια περιπτωση δεν ηταν τζιτζι με τα δικα μου στανταρ. Ολα ειχαν εμφανοτατες φθορες, τα 8810 ειχαν φυσιολογικη πατινα, το μπορτω 6510 ειχε ραγισμενο τζαμακι προσοψης, και τα 3 ειχαν ψιλοφθορες στα κουμπια, τα 8850 ηταν μαλλον τα καλυτερα σε κατασταση αλλα ειχαν γρατζουνιες μπροστα στα καπακια που φαινονταν απο φυσιολογικη αποσταση. Τα γραμματα μπροστα στην προσοψη νομιζω οτι ειχαν αρχισει να χανουν λιγο το χρωμα τους, Εννοειται οτι δεν μπορεσα να τα περιεργαστω γιατι ηταν κλειδωμενα στην βιτρινα.

 

Για το αν ηταν αυθεντικα, δεν μπορω να πω. Με βαση τις φθορες ΙΣΩΣ ναι, γιατι ειναι πολυ παλια, και εξειδικευμενα προιοντα, οποτε αποκλειεται να τα αγορασε προσφατα (εδω δεν μου επερναν το ν91), αρα ειτε του εμειναν στοκ, ειτε τα αγορασε απο 3ους προκειμενου να τα βαλει στην βιτρινα. Αμα ηταν αγορασμενα refurb για αυτον τον σκοπο θα ηταν σιγουρα σε καλυτερη κατασταση, οποτε η μονη πιθανοτητα να ειναι refurb ειναι να αγοραστηκαν ως refurb απο 3ους, και μετα πουληθηκαν, αλλα αν αναλογιστουμε το ποτε ξεκινησαν να βγαινουν τα refurb λιγο δυσκολο να τα αγορασε γιατι ειναι παλια.

Verdict: Original

 

Και αν η κατωτατη τιμη που μου εδωσε ηταν 60 ευρω (πχ 6510), και η ανωτατη 350(για τα 8910) για ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΑ κινητα, καλα κρασια. Long live ebay:lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

 

Γ. Αμα ηταν αγορασμενα refurb για αυτον τον σκοπο θα ηταν σιγουρα σε καλυτερη κατασταση, οποτε η μονη πιθανοτητα να ειναι refurb ειναι να αγοραστηκαν ως refurb απο 3ους, και μετα πουληθηκαν, αλλα αν αναλογιστουμε το ποτε ξεκινησαν να βγαινουν τα refurb λιγο δυσκολο να τα αγορασε γιατι ειναι παλια.

Verdict: Original

 

 

εμπλεξες τα μπουτια σου ρε φιλε για το αν ειναι ανακατασκευη ή οχι:lol::lol:

 

ευχαριστουμε για τις πληροφοριες αλλα να σε ρωτησω,γιατι δέν τα πουλαει εφοσον τα εχει βιτρινα,ρωτησες??

 

Ο drillgr πιο πανω απαντησε ακριβεστατα σχετικα με αυτο που σου ελεγα για τη μαπα οθονη..αν εχεις ασχοληθει ποτε με τετοιου ειδους μοντελα θα καταλαβαινες:)

http://i43.tinypic.com/21lj1jd.jpgαθάνατο 'Στρογγυλό'
Link to comment
Share on other sites

:p

Απλα λεω οτι η μονη περιπτωση να ειναι refurb ειναι να αγοραστηκαν απο το μαγαζι ως refurb, κομματακι δυσκολο, γιατι δεν αγοραζουν γενικα παλια κινητα (αν υποθεσουμε οτι τα refurb ξεκινησαν να βγαινουν προσφατα). Οποτε το πιο πιθανο ειναι να ειναι original.

 

Τωρα γιατι τα εχει στην βιτρινα δεν ρωτησα... δεν ηταν 'ορεξατοι' οι υπαλληλοι εκεινη την στιγμη αν με πιανεις :rolleyes:, και σηκωθηκα εφυγα απευθειας.

 

Σχετικα με την οθονη, τι να πω βρε παιδια, οπως βολευεται ο καθενας:worry: Η αληθεια ειναι οτι δεν εχω δουλεψει απο κοντα, στις φωτο τουλαχιστον μια χαρα φαινεται....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

refubrished Παιζουν απο την εποχη που κυκλοφορουσαν τα παλια ΝοΚια να ξερεις;)
http://i43.tinypic.com/21lj1jd.jpgαθάνατο 'Στρογγυλό'
Link to comment
Share on other sites

Μου ειπε αμα θελω μπορει να μου βρει άλλα, απο 60 μεχρι 350 ευρω

 

Τραγικος ο τυπος.. μαλλον ψαχνει για θυματα..

 

σημερα ειδα το 8800 σε ενα μαγαζι 260 ευρω.. πολλα πιστευω.. 150 παιζει να το βρω εδω μεσα, χαλαρα.. δεν ειναι πολυ παλιο αλλα ειναι πανεμορφο.. Βασικα σκεφτομαι η συλλογη μου απο δω και περα να απαρτιζεται απο 1 μοντελο καθενος στυλ.. πχ το 8810, 8850, 8800, και 8600 luna που ειναι πανω κατω ιδια σε design να εχω μονο 1 απο αυτα, οχι και τα 4..

Η απόλαυση ξεκινάει στις 6 ίντσες και εκτοξεύεται στις 6.99...

 🥰 Poco F3 🥰 + Redmi Note 10 pro
 Greek Xiaomi Lovers

Link to comment
Share on other sites

Τραγικος ο τυπος.. μαλλον ψαχνει για θυματα..

 

σημερα ειδα το 8800 σε ενα μαγαζι 260 ευρω.. πολλα πιστευω.. 150 παιζει να το βρω εδω μεσα, χαλαρα.. δεν ειναι πολυ παλιο αλλα ειναι πανεμορφο.. Βασικα σκεφτομαι η συλλογη μου απο δω και περα να απαρτιζεται απο 1 μοντελο καθενος στυλ.. πχ το 8810, 8850, 8800, και 8600 luna που ειναι πανω κατω ιδια σε design να εχω μονο 1 απο αυτα, οχι και τα 4..

 

Και τα 150 πολλά είναι. Εγώ πήρα από το ebay 4 κομμάτια (για να είμαι σίγουρος ότι θα φτιάξω ΣΙΓΟΥΡΑ ένα τέλειο για 'μένα) με 20-30 Euro το καθένα, μαζί με μεταφορικά.

 

Τελικά κράτησα 2 και πούλησα τα άλλα 2.

-----------------

Σ.Ζωγράφος

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...