Jump to content

Νοσταλγία για τα παλιά Nokia


Phoenix701
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το 6600 το παλιο φανταζομαι ετσι?αν το επαθε ετσι ξαφνικα δοκιμασε να το συνδεσεις με κανα pc μηπως και ξεκολησει,βγαλε και βαλε τη μπαταρια και καμια 10αρια φορες και 8α παρι τα πανω...μερικα μοντελακια το παθαινουν αυτο οταν εχεις καιρο να τα δουλεψεις;)
http://i43.tinypic.com/21lj1jd.jpgαθάνατο 'Στρογγυλό'
Link to comment
Share on other sites

ναι φιλε μου το παλιο

τα εκανα ολα αυτα αλλα τιποτα!!

θα κανω το γνωστο .. θα το αφησω καμια 15αρια μερες να φτιαξει μονο του :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πηρα ενα 3510 (το απλο) χρωματος ασπρου.

3 ευρω το πηρα και μετα απο ενα καθαρισμο που του εκανα ειναι οπτικα και λειτουργικα τελειο!

 

Δεν το ειχα ποτε το κινητο αυτο. Θυμαμαι η αδερη μου το ειχε πριν 5-6 χρονια και μου αρεσε αρκετα.

Παραδεισος ευχρηστιας και ταχυτητας συνθεσης SMS

 

μολις εβγαλα και μια photo:

 

[ATTACH]15962[/ATTACH]

Edited by thePRODIGY

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

3€? απο που? ebay???

 

εγω μαλλον συντομα, θα αποκτησω 3210, 3310, 3330. μονο και μονο για την συλλογη μου

 

Aπο παζαρι Θησειο. Μου ετυχε ομως καλο κομματι, αφου δεν εχει ουτε ενα προβλημα. Τυχερος ημουν:)

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πηρα ενα 3510 (το απλο) χρωματος ασπρου.

3 ευρω το πηρα και μετα απο ενα καθαρισμο που του εκανα ειναι οπτικα και λειτουργικα τελειο!

 

Δεν το ειχα ποτε το κινητο αυτο. Θυμαμαι η αδερη μου το ειχε πριν 5-6 χρονια και μου αρεσε αρκετα.

Παραδεισος ευχρηστιας και ταχυτητας συνθεσης SMS

 

μολις εβγαλα και μια photo:

 

[ATTACH]15962[/ATTACH]

 

να το χαιρεσαι φιλαρακι!πολυ στιβαρο τηλεφωνο και δεν εχω συναντησει ουτε ενα με προβλημα!;)

http://i43.tinypic.com/21lj1jd.jpgαθάνατο 'Στρογγυλό'
Link to comment
Share on other sites

να το χαιρεσαι φιλαρακι!πολυ στιβαρο τηλεφωνο και δεν εχω συναντησει ουτε ενα με προβλημα!;)

 

Oντως ειναι αψογο.. Αχαρο βεβαια αλλα πολυ ευχρηστο. Το λειτουργο εδω και μια μερα ως δευτερο και λογω watch up εχω γραψει αρκετα μηνυματα.

ΤΑΧΥΤΑΤΟ (πιο ανετο στο γραψιμο απο τα αλλα παλια νοκια που ειχα. 7110, 6310i, 6210, 3110, 6100, 7210 κλπ)

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

λιγο off topic αυτο που θα πω αλλα σαν το 6300 σε μηνυμα δεν ειναι κανενα!γτ πχ το 3510 εχει κουμπια λαστιχο και δε βολευει τοσο,ενω το 6300 μεταλλο!
http://i43.tinypic.com/21lj1jd.jpgαθάνατο 'Στρογγυλό'
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πηρα ενα 3510 (το απλο) χρωματος ασπρου.

3 ευρω το πηρα και μετα απο ενα καθαρισμο που του εκανα ειναι οπτικα και λειτουργικα τελειο!

 

Καθότι θα επισκεπτώ την πρωτεύουσα αυτές τις μέρες, αυτό το παζάρι γίνεται κάθε μέρα εκεί; Βρίσκεις πολλά μοντέλα;:)

Link to comment
Share on other sites

παιδια βρηκα nokia 8910 και nokia 8910i απο ebay.ειναι refurbished απο site hong kong.να φοβαμαι μηπως ειναι μαιμου?υπαρχει τετοια περιπτωση?ή ειναι οντως κανονικα nokia που τα εχουν φρεσκάρει παλι και ειναι μια χαρα??

visit my photostream

Vaggelis Skoulaxenos

Link to comment
Share on other sites

παιδια βρηκα nokia 8910 και nokia 8910i απο ebay.ειναι refurbished απο site hong kong.να φοβαμαι μηπως ειναι μαιμου?υπαρχει τετοια περιπτωση?ή ειναι οντως κανονικα nokia που τα εχουν φρεσκάρει παλι και ειναι μια χαρα??

 

Η δευτερη περιπτωση που λες ειναι.

Ανακατασκευασμενα ΝΟΚΙΑ. Ειχα παρει και εγω απο τον ιδιο πωλητη ειμαι σιγουρος (Jerryng, Jerring κατι τετοιο ), ενα 7110. Σε μια βδομαδα, η οθονη εδειχνε ξεθωριασμενη.

 

Ελπιζω να μην παθεις παρομοια πραγματα. Παντως γενικοτερα, αξιζει να το ψαξεις πιο πολυ και να δωσεις κατι παραπανω και να παρεις ενα "αυθεντικο" Φινλαδικο/Γερμανικο κλπ κλπ Νοκια. Ειδικα σε αυτα τα κινητα πολυτελειας.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

γνωριζετε που μπορω να βρω τετοια κινητα νοκια πολυτελειας απο καποιο μερος στο ιντερνετ αλλα να ειναι καινουρια?στο κουτι κανονικα..

visit my photostream

Vaggelis Skoulaxenos

Link to comment
Share on other sites

γνωριζετε που μπορω να βρω τετοια κινητα νοκια πολυτελειας απο καποιο μερος στο ιντερνετ αλλα να ειναι καινουρια?στο κουτι κανονικα..

 

Για πιο ασφαλεια, δες στο ebay. Εχει και αλλους πωλητες περα απο κινεζους κλπ..

 

Και απο Αγγλια εχω βρει και απο Κεντρικη Ευρωπη ,Βαλκανια κλπ

 

Αν δεις λιγο την περιγραφη του προιοντος που πουλανε, μπορεις να καταλαβεις αν ειναι ανακατασκευης.

 

 

Μιλάω για original κατασκευης.. Οχι για καινουργια!! Που να βρεις καινουργια πια. Κλειστα στο κουτι τους απο το 2003....

Edited by thePRODIGY

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

στο ebay δεν ειναι αναγκη να αγορασεις refubrished!μπορεις να βρεις τηλεφωνακια με κουτα χαρτια κτπ σε αψογη σχεδον κατασταση!οσο για το Jerry...κατι εχω ψωνισει και εγω..συστηνεται ανεπιφυλαχτα!;)
http://i43.tinypic.com/21lj1jd.jpgαθάνατο 'Στρογγυλό'
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Δεν το γελαω :) Αν εχει κανεις σκοπο να αγορασει απο εκει, ψηνομαι να αγορασω και γω κατι και τα μεταφορικα μισα-μισα...

 

Ασχετο, εχει κανεις υποψην του κανα μαγαζι με μεταχειρα-παλια κινητα στην Θεσσαλονικη? Υπαρχει ενα μαγαζι διπλα στο σπιτι μου αλλα κοβει *****:wacko:

 

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by stendor
Αφαιρέθηκαν οι άσεμνες εκφράσεις από το μήνυμα. Θα σε παρακαλούσα στο μέλλον να αποφεύγεις τέτοιου είδους εκφράσεις/
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλα αυτο το μαγαζι εχει μεσα ομως ΚΟΥΤΕΣ ΜΕ ΚΙΝΗΤΑ ΟΤΙ ΘΕΣ :lol:

Πηγα σημερα, ειχε μεχρι και 9210, 3650, ngage, καμια 5αρια Ν90, νομιζω ειδα και κατι αρχαια νοκια με κεραια.

 

Κατα πασα πιθανοτητα εκλεισα N91 και n-gage :D

Αν ολα πανε καλα την Δευτερα θα μου λειπει μονο το 3650 για να συμπληρωσω τα 4 πρωτα S60:D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλα αυτο το μαγαζι εχει μεσα ομως ΚΟΥΤΕΣ ΜΕ ΚΙΝΗΤΑ ΟΤΙ ΘΕΣ :lol:

Πηγα σημερα, ειχε μεχρι και 9210, 3650, ngage, καμια 5αρια Ν90, νομιζω ειδα και κατι αρχαια νοκια με κεραια.

 

Κατα πασα πιθανοτητα εκλεισα N91 και n-gage :D

Αν ολα πανε καλα την Δευτερα θα μου λειπει μονο το 3650 για να συμπληρωσω τα 4 πρωτα S60:D

 

Τα 4 πρωτα ηταν τα 7650, 3650, 3660 και 6600. Σωστα?

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Καλα αυτο το μαγαζι εχει μεσα ομως ΚΟΥΤΕΣ ΜΕ ΚΙΝΗΤΑ ΟΤΙ ΘΕΣ :lol:

 

Από που και πόσο τα πήρες τελικά ?

-----------------

Σ.Ζωγράφος

Link to comment
Share on other sites

Τα 4 πρωτα ηταν τα 7650, 3650, 3660 και 6600. Σωστα?

Το 3660 δεν το λαμβανω και πολυ υποψην μου.

Η χρονολογικη σειρα ηταν 7650, 3650, ngage, 6600 και καπου εκει αναμεσα το 3660 αν δεν κανω λαθος.

 

Από που και πόσο τα πήρες τελικά ?

Οχι ακομα, απο δευτερα ;) Ν91 σε αρκετα καλη κατασταση αποτι ειδα στα 150, ngage αν κατσει και αυτο +60 ευρω.

Αλλα ειναι σε αρκετα ασχημη κατασταση, οποτε μπορει να το παζαρεψω λιγο ή τουλαχιστον να ζητησω καμια καινουρια προσοψη free of charge. Στην τελικη το ngage το μαζεψα απο τα καλαθια με τα ελλατωματικα/untested δεν ηταν ακομα (και ουτε νομιζω να το εβαζε και ποτε) προς πωληση.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...