Jump to content

Microsoft Windows Vista


mcde
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δε νομίζω ότι ήταν ξεκάθαρο ότι αναφερόσουν στο v1 του update!

 

Και φυσικά όταν σε ρώτησα, αν έχεις βάλει το update..αναφερόμουν στο καινούργιο (V2)!

 

Anyway..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γνωρίζετε κάποιο δωρεάν πρόγραμμα που να δημιουργεί φωτογραφίες από βίντεο; Έχω ήδη το Free Studio, αλλά θα επιθυμούσα η ποιότητα των φωτογραφιών να είναι όσο το δυνατόν καλύτερη.
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, είπα να ρωτήσω στο παρόν θέμα, μιας και το πρόγραμμα συμβατό με τα Vista πρέπει να είναι :D.
Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα:

 

Σήμερα αγόρασα το Wireless Desktop 2000 (mouse + keyboard) της Microsoft.

Στον υπολογιστή μου έχω τα Vista. Όταν το πρωτοσυνέδεσα μου ζήτησε να ψάξει για drivers. Το μήνυμα που μου έβγαλε μετά είναι πως βρέθηκαν drivers για τη συσκευή μου αλλά δεν μπορούν να εγκατασταθούν ή πιο συγκεκριμένα μου έβγαλε "Access Denied" στο USB Human Interface Device. Το UAC το είχα κλειστό. Δοκίμασα την εγκατάσταση και με ανοιχτό το UAC και πάλι τα ίδια. Κάποια στιγμή, είδε τον ποντίκι αλλά δεν έβλεπε το keyboard. Μετά είδε το keyboard αλλά δεν έβλεπε το mouse.

 

Τι μπορεί να συμβαίνει;;

Και επιτέλους πως μπορώ να αποκτήσω access για να μπορώ να κάνω την εγκατάσταση κανονικά... Σημειωτέον είμαι administrator!

 

Το δοκίμασα και στο Mac μου και εκεί δουλεύει τέλεια!!

Τι να πω;;;

 

VISTA!! :mad: :mad: :mad:

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

τα vista είναι upgrade ή clean installation?

 

Υ.Γ. μπορώ να σου δώσω δεκάδες συσκευές που παίζουν στα vista και το Mac δεν ξέρει καν ότι υπάρχουν... δεν είναι FLAME εδώ και παρακαλώ πολύ να το σεβαστείς.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

μα δεν το κάνω για να αρχίσω flame.

Το κάνω γιατί έχω πραγματικά απογοητευτεί απίστευτα από τα Vista και τα προβλήματά τους.

 

Όχι είναι upgrade.

 

ΥΓ: Το mac το ανέφερα για να πω πως δεν είναι hardware problem.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

φταίει ότι είναι upgrade.

 

WINDOWS (αλλά και στα tiger :p) δεν κάνουμε ΠΟΤΕ upgrade. το έχουμε γράψει πολλές φορές εδώ.

 

το γράφουν στο νετ ΟΛΟΙ! από τον Paul μέχρι και το site της Apple (στο faq για χρήση itunes σε vista :p).

 

Υ.Γ. αν κάμεις καθαρή εγκατάσταση θα δεις τεράστιες διαφορές σε θέματα αξιοπιστίας, ταχύτητας κλπ κλπ ;)

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, είπα να ρωτήσω στο παρόν θέμα, μιας και το πρόγραμμα συμβατό με τα Vista πρέπει να είναι :D.

το media player classic τραβαει και screenshots απο τα βιντεο, δεν ξερω αν σε καλυπτει. σε αψογη ποιοτητα, jpg ή bmp.

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα:

 

Σήμερα αγόρασα το Wireless Desktop 2000 (mouse + keyboard) της Microsoft.

Στον υπολογιστή μου έχω τα Vista. Όταν το πρωτοσυνέδεσα μου ζήτησε να ψάξει για drivers. Το μήνυμα που μου έβγαλε μετά είναι πως βρέθηκαν drivers για τη συσκευή μου αλλά δεν μπορούν να εγκατασταθούν ή πιο συγκεκριμένα μου έβγαλε "Access Denied" στο USB Human Interface Device. Το UAC το είχα κλειστό. Δοκίμασα την εγκατάσταση και με ανοιχτό το UAC και πάλι τα ίδια. Κάποια στιγμή, είδε τον ποντίκι αλλά δεν έβλεπε το keyboard. Μετά είδε το keyboard αλλά δεν έβλεπε το mouse.

 

Τι μπορεί να συμβαίνει;;

Και επιτέλους πως μπορώ να αποκτήσω access για να μπορώ να κάνω την εγκατάσταση κανονικά... Σημειωτέον είμαι administrator!

 

Το δοκίμασα και στο Mac μου και εκεί δουλεύει τέλεια!!

Τι να πω;;;

 

VISTA!! :mad: :mad: :mad:

 

Αντίστοιχα εμένα μου έκανε το ίδιο με Bluetooth USB,κάποιο conflict σίγουρα,μάλλον πρέπει να ψάξεις για drivers στο απέραντο net.....:mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

Αντίστοιχα εμένα μου έκανε το ίδιο με Bluetooth USB,κάποιο conflict σίγουρα,μάλλον πρέπει να ψάξεις για drivers στο απέραντο net.....:mad::mad:

Μα δε με άφηνε να εγκαταστήσω τους drivers που κατέβηκαν από την ίδια την αναζήτηση των Windows!

 

Anyway, τελικά έκανα επανεγκατάσταση των Windows, και είμαι πάλι στη φάση... βρες drivers, κάνε εγκατάσταση στα πάντα...

 

Και όλα αυτά...από ένα KEYBOARD!!

 

Που να το πω και να με πιστέψουν...:mad:

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Μα δε με άφηνε να εγκαταστήσω τους drivers που κατέβηκαν από την ίδια την αναζήτηση των Windows!

 

Anyway, τελικά έκανα επανεγκατάσταση των Windows, και είμαι πάλι στη φάση... βρες drivers, κάνε εγκατάσταση στα πάντα...

 

Και όλα αυτά...από ένα KEYBOARD!!

 

Που να το πω και να με πιστέψουν...:mad:

 

Το ίδιο και μένα,τελικά όμως τσακισα δυο USBδακια και πήρα από Mediamarkt ενα της Hama με προγραμμα και drivers BlueSoleil 5.0.5 και ξεμπέρδεψα,το μόνο που δουλεύει απροβλημάτιστα,γενικά υπάρχει θέμα με τους drivers και θα υπάρχει για καιρό ακόμη.Νομίζω όμως ότι λίγο καλύτερα είναι τα πράγματα απ΄ότι ήταν 2-3 μήνες πριν.

Link to comment
Share on other sites

το media player classic τραβαει και screenshots απο τα βιντεο, δεν ξερω αν σε καλυπτει. σε αψογη ποιοτητα, jpg ή bmp.

Σ'ευχαριστώ. Το πρόγραμμα αυτό αναπαράγει όλες τις μορφές βίντεο;

Καμία ιδέα;

 

Σ'εμένα εμφανίζεται κανονικά το Firefox στον "Ορισμό προεπιλεγμένων προγραμμάτων". Μήπως το πρόγραμμα δεν έχει εγκατασταθεί σωστά στον υπολογιστή σου;

Link to comment
Share on other sites

@ Hyde

 

φυσικά και όχι :)

 

στα vista είμαστε: start menu-> type "default"-> open default programs και θα έχει πολλές επιλογές ;)

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Μα δε με άφηνε να εγκαταστήσω τους drivers που κατέβηκαν από την ίδια την αναζήτηση των Windows!

 

Anyway, τελικά έκανα επανεγκατάσταση των Windows, και είμαι πάλι στη φάση... βρες drivers, κάνε εγκατάσταση στα πάντα...

 

Και όλα αυτά...από ένα KEYBOARD!!

 

Που να το πω και να με πιστέψουν...:mad:

το πληκτρολόγιο είναι vista ready? είναι καινούριο?

 

επειδή με ένα καινούριο ασύρματο ποντίκι είχα το ίδιο όταν τα vista ήταν upgrade. μετά που τα έκαμα καθαρή εγκατάσταση όλα οκ :)

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Το πληκτρολόγιο και το ποντίκι είναι το MS Wireless Desktop 2000.

Τελικά αυτό έκανα και εγώ και τώρα παίζει κανονικά, με το που το συνέδεσα το βρήκε το εγκατέστησε και όλα ΟΚ.

 

Κάπου διάβασα βέβαια ότι μπορεί ξαφνικά να επανέλθει το πρόβλημα (όχι για το ίδιο πληκτρολόγιο, για άλλη USB συσκευή που να πρωτοσυνδέσεις επάνω). Έχεις ακούσει κάτι;

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

το οποιο το ρυθμιζω που?

το γραφω σε dvd και το βλεπω και στο pc και στο dvd και παλι κινεζικα.

 

 

 

καμμια απαντηση σαυτο?

δοκιμασα κ στο αλλο pc μου με windows xp και μου βγαζει κινεζικα παλι.ενω την εγραφε κανονικα παλλια την ταινια τωρα οχι.

Link to comment
Share on other sites

Για χαρά ..!!

Έχω τα windows xp professional gr και σε ένα διαγωνισμό κέρδισα τα windows vista ultimate gr αξίζει να τα βάλω??

Άκουσα ότι στα μέσα του 2008 η υποστήριξη τoν windows xp θα σταματήσει.. ισχύει ?

 

Ο υπολογιστής μου απαρτίζεται από τα εξής:

 

CPU: p4 sta 2,8Ghz

RAM: 1,5Gb sta 333mhz me dual channel

KARTA GRAFIKON: nvidia 7600GS me 265mb

HD: WD sata 250GB

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...