Jump to content

Windows Mobile 6.0 (Crossbow)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μεγάλε για να σου δείχνει το όνομα πρέπει να εγκαταστήσεις αυτό το μικρό γ@μάτο προγραμματάκι:

 

http://www.saman-cz.com/ppc/SMSDRFixWM5.CAB

 

Για περισσότερες πληροφορίες:

 

http://www.saman-cz.com/ppc/drfovrw.html

Σε ποιά δείχνει;

1. Λήψη sms

2. Αναφορά παράδοσης sms

3. Λήψη mms

4. Αναφορά παράδοσης mms

5. Ειδοποίηση χαμένων κλήσεων

Σε παρακαλώ φίλε μου μπορείς να μας πείς ακριβώς. Ευχαριστώ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 239
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε ποιά δείχνει;

1. Λήψη sms

2. Αναφορά παράδοσης sms

3. Λήψη mms

4. Αναφορά παράδοσης mms

5. Ειδοποίηση χαμένων κλήσεων

Σε παρακαλώ φίλε μου μπορείς να μας πείς ακριβώς. Ευχαριστώ.

 

Φίλε κάνει ακριβώς αυτό που είπα. Δείχνει το όνομα του παραλήπτη του SMS που έστειλες, στην αναφορά παράδοσης των SMS

Link to comment
Share on other sites

Φίλε κάνει ακριβώς αυτό που είπα. Δείχνει το όνομα του παραλήπτη του SMS που έστειλες, στην αναφορά παράδοσης των SMS

Μόνο αυτό κάνει; Τίποτε άλλο από τα υπόλοιπα;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μόνο αυτό κάνει; Τίποτε άλλο από τα υπόλοιπα;

 

 

Τρεξτο βρε φιλε μου και δες αν σου κανει .....:cry:

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια,εχει βρει κανεις την λυση για τα MMS+WM6?Γιατι μπορω να στειλω αλλα δεν μου ερχονται... Εχω δοκιμασει 2-3 αλλες ROM,αλλα παλι το ιδιο...Θελει τπτ εξτρα ρυθμισεις?Επισης οσοι σκεφτονται να βαλουν τα Wm6 στο S200,να ξερετε οτι πεταει με αυτα!συγκεκριμενα την εκδοση V3 του Smart1...
Link to comment
Share on other sites

Για το mio A701 θα βγουν τα wm6?

 

NAI και για ολες τις συσκευες που βγηκαν 2-3 χρονια πριν.

Τι λετε βρε παιδια?

 

Εγω απορω και για αυτες που ηδη κυκλοφορουν πως βγηκαν τοσες πολλες..

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια,εχει βρει κανεις την λυση για τα MMS+WM6?Γιατι μπορω να στειλω αλλα δεν μου ερχονται... Εχω δοκιμασει 2-3 αλλες ROM,αλλα παλι το ιδιο...Θελει τπτ εξτρα ρυθμισεις?Επισης οσοι σκεφτονται να βαλουν τα Wm6 στο S200,να ξερετε οτι πεταει με αυτα!συγκεκριμενα την εκδοση V3 του Smart1...

 

Φίλε προφανώς πρέπει να περάσεις σωστά τις ρυθμίσεις του Provider σου... Εγώ με 9100 και WM6 (δική μου ROM) παίζει πολύ καλά.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε προφανώς πρέπει να περάσεις σωστά τις ρυθμίσεις του Provider σου... Εγώ με 9100 και WM6 (δική μου ROM) παίζει πολύ καλά.

 

τις ρυθμισεις που κυκλοφορουν εδω στο site βαζω....θα το ψαξω περισσοτερο...

Link to comment
Share on other sites

Εχω φτιαξει εναν οδηγο για αναβαθμιση απο WM5 σε WM6 για οσους εχουν προβληματα ή αποριες.Τον εχω ποσταρει στο XDA-Developers:
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=310452

Θελει register πρωτα και ειναι στα αγγλικα.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε τρομερός ο οδηγός! Έχω μία απορία όμως, έχω συσκευή .0001 - μπορώ να κάνω την αναβάθμιση αυτή μόνος μου ή ισχύει το ίδιο όπως και με την απλή αναβάθμιση που έπρεπε να το τρέχω στην αντιπροσωπία?
Link to comment
Share on other sites

Βασικα η HTC δεν νομιζω να δωσει τα WM6 για τα Prophet(Qtek S200)... Οι εκδοσεις που κυκλοφορουν ειναι απο αλλα PPC,ΑΛΛΑ δουλευουν τελεια στο S200.Ναι μπορεις να κανεις αναβαθμιση απο το σπιτι αλλα θα χασεις την εγγυηση της ACE HELLAS...
Link to comment
Share on other sites

diavasa kai ego ton odhgo pou dineis!alla fobamai na kano upgradee se wm6 giati mporei na xalasei to kainourio ppc mou!akoma exo diavasei oti exoun akoma polla bugs ta wm6 sto s200!den yparxei periptosh na bgei aythentikh rom apo ace hellas?an nai tha mporo na thn balo sto s200 mou?einai aggliko to ppc mou!einai to spv m600 ths orange!thanks!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια...Πηρα το Fujitsu-Siemens Pocket Loox T830.Υπαρχει περιπτωση να μπουνε τα WM6 ή μπα...?

 

thnx

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια...Πηρα το Fujitsu-Siemens Pocket Loox T830.Υπαρχει περιπτωση να μπουνε τα WM6 ή μπα...?

 

thnx

 

ΟΧΙ :(

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Για το Χ500 την ελληνική ρομ WM6 ξέρει κανείς πότε την αναμένουμε!!!???

 

Προσπαθω να κρατηθώ να μην βάλω την αγγλική μην κάνω καμιά βλακεία!!

Yπάρχουν δυο τρόποι για να πετύχεις…

1)ποτέ μη λες όλα όσα ξέρεις

2)

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατι σονι και ντε πρεπει να μπούν τα WM6 στο S200....

1ον ειναι ιδια... μονο facelift εγινε.. εγω εβαλα τα wishbar advance και καθαρισα είναι σαν WM vista... ελεος με την παλιο microsoft!:D

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατι σονι και ντε πρεπει να μπούν τα WM6 στο S200....

 

:blink::blink::blink:μα για να γινει το τηλεφωνο γρηγορο και σταθερο με καλυτερη διαχειριση ραμ,χωρις κολληματα και κρασσαρισματα,χωρις καθημερινες επανεκκινησεις και χωρις πολλα αλλα προβληματα που εχουν τα wm5....

 

 

 

 

1ον ειναι ιδια... μονο facelift εγινε..

 

μαλλον δεν εχεις δουλεψει τηλ με wm6 ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατι σονι και ντε πρεπει να μπούν τα WM6 στο S200....

1ον ειναι ιδια... μονο facelift εγινε.. εγω εβαλα τα wishbar advance και καθαρισα είναι σαν WM vista... ελεος με την παλιο microsoft!:D

 

Ανοιγμα φακελου windows με WM5--->10+ secs(μετα απο hard reset):(

 

Ανοιγμα φακελου windows με WM6--->5- secs(αφου το γεμισα προγραμματα):)

Link to comment
Share on other sites

Τα Wm6 είναι η AKU 4.x των WM5 ... έχουν διορθώσει αρκετά Bugs και έτσι η ταχύτητα του ppc έχει βελτιωθεί. Μπορώ να πω όμως πως τα wm5 είναι εξίσου γρήγορα μετά από λίγη ώρα χρήσης . Δηλαδή η διαφορά ταχύτητας που διαφαίνεται , μετά από λίγη ώρα (μόλις ενημερωθεί το page file και η cache τα wm5 πάνε ακριβώς το ίδιο...) μειώνεται αισθητά και τότε το μηχανάκι αποκρίνεται πολύ γρήγορα

 

Αυτές τις διαπιστώσεις τις έχω κάνει αφού έχω λειτουργήσει αρκετό καιρό διάφορες εκδόσεις των wm6 και τα wm5 ...

 

Δυστυχώς αφού απέτυχα να κάνω μια WM6 ελληνική έκδοση που να τρέχει πλήρως για το 9100 γύρισα στην Official rom με AKU 2.17 και είμαι εξίσου ευχαριστημένος με όλες τις προηγούμενες ROM που είχα δοκιμάσει.

 

 

 

ΌΜΩΣ τα Windows mobile 6 είναι ΠΟΛΥ πιο όμορφα και έχουν μεγαλύτερη απόκριση από τα wm5 (καθώς η διαχείριση της μνήμης και του page file μαζί με την αυτόματη χρήση του garbage collector στα wm5 επαναφέρουν μετά από λίγη ώρα στην αργή αρχική κατάσταση μετα το reboot) ...

 

 

Αν δεν θέλεις να αλλάζεις ROMs κάθε 3 και λίγο και να σπαζοκεφαλιάζεις με τις εκδόσεις , κράτα την official rom (που στο s200 είναι 2.2 ...που είναι πιο γρήγορη απο την 2.17 του 9100) και πραγματικά απόλαυσε τις αρετές του PPC σου.

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...