Jump to content

Windows Mobile 6.0 (Crossbow)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μολις εκανα Install το παρακατω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=296794 θα το δοκιμασω και θα πω τη γνωμη μου...Οσο για ελληνικη ρομ θα ελεγα αστο καλυτερα :)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 239
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

στο s200 το εχει δοκιμασει κανεις ? λετε να παιζουν ?
Ναι φιλε μου,κανονικοτατα και γρηγορα αλλα με bugs προς το παρον!:)
Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

file lepes pos paei mexri tora i kainouria rom gt thelo na tin dokimaso kai ego

εχει εξτρα μπαρα κατω χαμηλα σαν today plagin ειναι σχετικα γρηγορη,μετα απο ρεσετ εχει 20μβ μνημη ελευθερη, καλα παει για 5 ωρες που ειναι πανω

Link to comment
Share on other sites

gnorizei kaneis an peraso ta win 6 tha mporo na kano videocalls kai na xrhs genika to 3g?aN O XI pios o logos na th balei kaneis efoson sou sterei to 3g.gia mena auto eina ******* sketh
Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

3g δουλευει κανονικοτατα με οσες εχω βαλει...οσο για την βιντεοκλιση στον 1.5 χρονο που εχω 3g εχω κανει 1 .... αρα δεν με καει ιδιαιτερα
Link to comment
Share on other sites

den antexa kai tin perasa kai ego file lepes .einai grigori kai statheri mexri stigmis

μα δεν μπορεις να κανεις κι αλλιως...εχω βαρεθει να κανω Install προγραμματα παλι :):):):)

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη αν βαλουμε wm6 στο p3600 χεχναμε ρομ με gps ktl?

 

Οχι δεν νομιζω. Η RΟΜ WM6 που θα βγει για το 3600 θα υποστηρίζει 100% GPS.

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως παιδια στον τιτανα εχω την black VI 1.2 με spl 1.13, http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=298936

ειναι οτι πιο γρηγορο (απο οσες ρομ εχω δοκιμασει..και ειναι πολλες...)εχω δει στον τιτανα http://www.qtek.gr/forum/images/smilies/omg.gif

 

το τηλεφωνο απλα δεν παιζεται!!εχω παθει πλακα παιδια...το ζοριζω,το φορτωνω με εφαρμογες να τρεχουν στο παρασκηνιο και αυτο εκει...σφαιρα!!ανοιγει τα παντα αμεσα ακομα και οταν καταφερεις να ριξεις την ram σε 17-18 mb ελευθερηhttp://www.qtek.gr/forum/images/smilies/omg.gifπαιρνεις τηλ και σταματας κληση σαν ενα κανονικο τηλ....

 

το αρνητικο ειναι οτι δεν δεχεται ελληνικα (leng,aek map κλπ-""πεθαινει"" το τηλ και πας για hard reset εκτος κι αν εχεις πρωτα εγκαταστησει το ilauncher που με την safe mode επιλογη του θα σε σωσει απο το hard...)

αλλα και κανενα cab της ελληνικης ρομ που εχουν σχεση με την αλλαγη γλωσσας...

αλλα με τετοια ταχυτητα θυσιαζω ευχαριστως τα ελληνικα!!ουτως η αλλως μονο για την αναζητηση των επαφων τα εχω αναγκη ...

ελληνικο sms μπορω να στειλω ανετα μεσω του interkeybord απλα δεν εχει το πληκτρολογιο του τιτανα ελληνικα και πρεπει να γραφω με το stylus..

 

και ειναι νωρις ακομη για τα wm6 απο οτι φαινεται..εχουν πολλα να μας δωσουν ακομηhttp://www.qtek.gr/forum/images/smilies/smile.gif

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

μερικες ακομη

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

κι αλλες

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

και μερικες τελευταιες :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

και το dial pad με video call χαρη στην δουλεια που εχουν κανει τα παιδια στους xda developers :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτά τα roms κάνουν για όλα τα ppc? Δεν υπάρχει φόβος να γίνει κάτι???

 

Δημητρη οργανωσε ενα σεμιναριο please....:D

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτά τα roms κάνουν για όλα τα ppc? Δεν υπάρχει φόβος να γίνει κάτι???

 

Δημητρη οργανωσε ενα σεμιναριο please....:D

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτά τα roms κάνουν για όλα τα ppc? Δεν υπάρχει φόβος να γίνει κάτι???

 

για τιτανα αυτη που λεω εγω μονο:)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Δημήτρη είσαι κορυφή

Το μηχάνημα πάει σφαίρα (αλλά ξαναγύρισα στα wm5 λόγο Εληνικών) αν βρείς τρόπο και για τα Ελληνικά... ξέρεις που να τα στείλεις:)

Link to comment
Share on other sites

Για ελληνικά θέλω και εγώ αν μπορείτε να βρείτε τρόπο στείλτε pm

 

 

παιδια την αναβαθμιση την εχω ανεβασει εκει

 

 

http://rapidshare.com/files/22514695/Tytn.zip

 

μην ξεχνατε οτι πρεπει κανονικα να εχετε την γνησια ρομ του τηλ (συνηθως) για να πανε ολα καλα κατα την εγκατασταση;)

 

και κατι βασικο ! για να εμφανιστουν τα ελληνικα στο τηλ θα πρεπει μετα το τελος της εγκαταστασης του update και αφου κανει restart to τηλ να κανετε hard reset..:)

 

για οτι αλλο εδω ειμαστε:)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

παιδια την αναβαθμιση την εχω ανεβασει εκει

 

 

http://rapidshare.com/files/22514695/Tytn.zip

 

μην ξεχνατε οτι πρεπει κανονικα να εχετε την γνησια ρομ του τηλ (συνηθως) για να πανε ολα καλα κατα την εγκατασταση;)

 

και κατι βασικο ! για να εμφανιστουν τα ελληνικα στο τηλ θα πρεπει μετα το τελος της εγκαταστασης του update και αφου κανει restart to τηλ να κανετε hard reset..:)

 

για οτι αλλο εδω ειμαστε:)

για να δουλεψει η ελληνικη extended rom θα πρεπει να βρειτε την εφαρμογη hard-spl.μονο με αυτη θα δουλεψει σωστα.εχω ηδη 2 φορες περασει ξανα την ελληνικη ρομ

Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

το παραθετω αυτο γιατι η ρομ wm5 που κατεβασα ειχε bootloader 1.06 και η ελληνικη extended rom δεν δουλεψε.ενω την περασα οταν εκανα hard reset δεν την εγκατεστησε.οποτε χρησιμοποιησα το hard-spl που κανει το tytn προσωρινα super-cid ωστε να περαστει οποιαδηποτε rom ακομα κ cooked(ουτως η αλλως η ελληνικη ρομ δεν ειναι τιποτε αλλο απο μια cooked rom).φιλε ζαχαρακης αν κανω καπου λαθος διορθωσε με.αυτα που γραφω τα γραφω απο προσωπικη εμπειρεια μετα απο 2 flashαρισματα.τελικα με την πολυποθητη αναβαθμιση τι γινεται.ελεγαν για τελος της εβδομαδος αλλα τωρα που μπηκα στο σιτε τζιφος....
Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

το παραθετω αυτο γιατι η ρομ wm5 που κατεβασα ειχε bootloader 1.06 και η ελληνικη extended rom δεν δουλεψε.ενω την περασα οταν εκανα hard reset δεν την εγκατεστησε.οποτε χρησιμοποιησα το hard-spl που κανει το tytn προσωρινα super-cid ωστε να περαστει οποιαδηποτε rom ακομα κ cooked(ουτως η αλλως η ελληνικη ρομ δεν ειναι τιποτε αλλο απο μια cooked rom).φιλε ζαχαρακης αν κανω καπου λαθος διορθωσε με.αυτα που γραφω τα γραφω απο προσωπικη εμπειρεια μετα απο 2 flashαρισματα.τελικα με την πολυποθητη αναβαθμιση τι γινεται.ελεγαν για τελος της εβδομαδος αλλα τωρα που μπηκα στο σιτε τζιφος....

εχεις απολυτο δικιο!

 

αυτο ενοουσα λεγοντας οτι θα πρεπει να υπαρχε κατα προτιμηση η γνησια ρομ στο τηλ για αποφυγη αυτων των προβληματων...οι cooked roms δεν δεχονται downgrades λογω συνηθως μεγαλυτερου spl ,απο 1.09 εως και 1.13 η τελευταια...

 

το SSPL-Hermes.exe που τρεχουμε απο το τηλ κοροιδευει την ρομ ("δειχνει"" οτι το τηλ ειναι bootloader 1.09 )που θελουμε να εγκαταστησουμε στην περιπτωση που αυτη εχει μικροτερο bootloader απο αυτο που εχουμε ηδη στο τηλεφωνο μας μετα απο καποια ρομ που εχουμε δοκιμασει...

 

ειναι επιπονη διαδικασια ....και μερικες φορες....δυστυχως δεν πανε παντα ολα κατευχην :lol::lol:

 

οσο για την αναβαθμιση....δεν τρελαινομαι και πολυ να σου πω την αληθεια...τις εχω δοκιμασει και τις δυο acu και την 3.3 αλλα και την 3.3.1...

 

 

οσο για το SSPL παρτε το απο εκει http://rapidshare.com/files/23365514/HTC_Hermes_SIM_CID_Unlock_v3.zip

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...