Jump to content

Σύνδεση του υπολογιστή στο ίντερνετ μέσω του κινητού


LiKBeAsT
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν εμφανίζεται καθόλου. Μου πετάει ένα παράθυρο για να αποθηκεύσω αρχείο .php :rolleyes:

Αν μπείς από τον opera θα είναι μια χαρά. Γίνεται και στον firefox. Κάποιος εδω μέσα είχε πει πως θα κάνεις force content-type ... αν το βρω θα σου πω.

 

 

 

edit-----

 

Αυτό είναι : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1729478#post1729478

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 78
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

LiKBeAsT μπορούμε να κάνουμε κάτι παρόμοιο με αλλα κινητά εκτος samsung?

πχ nokia n73,se k750 ή v903?

 

φιλε μ επειδη εχω samsung δν μπορω να σου απαντησω με σιγουρια..

 

Απο nokia είχα το nGage αλλα επειδη η εφαρμογη που εδινε η nokia για τον υπολογιστη (το σιντι που συνοδευε το κινητο δηλ..) δν μου επαιζε (μπορει να εκανα κ εγω καμια βλακεια..:rolleyes: ) δν ειχα ασχοληθει καθολου με το θεμα..

 

αν καποιος το εχει κανει σε nokia ας ενημερωσει...

 

αυτο μηπως μπορεις να μας το εξηγησεις λιγο..γιατι με μια γρηγορη ματια που του εριξα δν καταλαβα πως θα το κανουμε...

 

 

LiK

:happy:
Link to comment
Share on other sites

για κινητά nokia, μπορείτε να ακολουθήσετε τις οδηγείες μου, στον οδηγό "Χρήση της εφαρμογής Opera mini μέσω TIM Plus Non-Stop (gwap)"

Είναι στην πρώτη σελίδα!

Η στέρηση είναι παιδί της γνώσης. Δεν στερείσαι κάτι αν δεν γνωρίζεις ότι υπάρχει
Link to comment
Share on other sites

mia aporia..yparxei kapoio problhma otan kapoios paei na kanei "Χρήση της εφαρμογής Opera mini μέσω TIM Plus Non-Stop (gwap)"...?

 

gt egw apla etrexa to Opera mini kai ola kala...oute ru8miseis oute tpt..

:happy:
Link to comment
Share on other sites

φιλε μ επειδη εχω samsung δν μπορω να σου απαντησω με σιγουρια..

 

Απο nokia είχα το nGage αλλα επειδη η εφαρμογη που εδινε η nokia για τον υπολογιστη (το σιντι που συνοδευε το κινητο δηλ..) δν μου επαιζε (μπορει να εκανα κ εγω καμια βλακεια..:rolleyes: ) δν ειχα ασχοληθει καθολου με το θεμα..

 

αν καποιος το εχει κανει σε nokia ας ενημερωσει...

 

 

αυτο μηπως μπορεις να μας το εξηγησεις λιγο..γιατι με μια γρηγορη ματια που του εριξα δν καταλαβα πως θα το κανουμε...

 

 

LiK

 

Χρειάζεται αυτό to add-on πρώτα

https://addons.mozilla.org/firefox/3207/

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

twra ok..;)

 

to ebala..8a to dokimasw kapoia stigmh k 8a to pros8esw ston odhgo!!

thx

 

mou 3eka8arizeis ligo k auto

 

""""mia aporia..yparxei kapoio problhma otan kapoios paei na kanei "Χρήση της εφαρμογής Opera mini μέσω TIM Plus Non-Stop (gwap)"...?

 

gt egw apla etrexa to Opera mini kai ola kala...oute ru8miseis oute tpt..""""

:happy:
Link to comment
Share on other sites

twra ok..;)

 

to ebala..8a to dokimasw kapoia stigmh k 8a to pros8esw ston odhgo!!

thx

 

mou 3eka8arizeis ligo k auto

 

""""mia aporia..yparxei kapoio problhma otan kapoios paei na kanei "Χρήση της εφαρμογής Opera mini μέσω TIM Plus Non-Stop (gwap)"...?

 

gt egw apla etrexa to Opera mini kai ola kala...oute ru8miseis oute tpt..""""

Έχουν βγει νομίζω διάφορες εκδόσεις του opera για java κινητά . Κάποιες από αυτές δεν μπορούν να χρησιμοποιήσουν proxy server οπότε δε δούλευαν ενώ άλλες χρησιμοποιούν. Νομίζω οτι κάπως έτσι έχουν τα πράγματα, αν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιος.

Στην έκδοση του Opera για pocket pc πάντως που χρησιμοποιώ υπάρχουν ρυθμίσεις για proxy οπότε δεν υπάρχει πρόβλημα... τώρα για τη java έκδοσή του δε το έχω ψάξει

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εχουν μονταρει καποιες ρωσοι..εκ των οποιων η 1,25 αν δν κανω λαθος εχει και αγγλικα...οφισιαλ η τελευταια ειναι η 3.

 

""Κάποιες από αυτές δεν μπορούν να χρησιμοποιήσουν proxy server οπότε δε δούλευαν ενώ άλλες χρησιμοποιούν. ""εγω δν ρυθμισα τπτ..οπως εμπαινα με τον πλοηγου του κινητου ετσι κ με οπερα..το μονο π ειχα κανει ηταν οτι ειχα βαλει ΤΙΜ πλασ στις επιλογεσ του πλοηγου για προφιλ..για να εχω το δωρεαν δηλ...αρα...?

 

 

τν κανω για νανι..

c u & gn

:happy:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα. Aυτό το Post είναι από Firefox και ύστερα από σύνδεση με το κινητό.

Οι ταχύτητες είναι χάλια μαύρα, αλλά μην τα θέλουμε όλα δικά μας.

Μερικές φορές μου πετάει κάτι κουλά .php αρχεία για download, αλλά με ένα refresh όλα στρώνουν.

 

Από το κινητό χρησιμοποιώ την τελευταία έκδοση της εφαρμογής, opera mini και οι ταχύτητες ομολογώ ότι είναι καλύτερες.

 

Να υποθέσω ότι αυτή είναι η ταχύτητα του δικτύου gprs της TIM ή οφείλεται στο ότι μπαίνουμε μέσω gwap ;

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχω ξαναπεί ότι μπορείτε να ανοίξετε κανονικά το 90% των σελίδων που δεν ανοίγει ο firefox ή ο ΙΕ, απλά μπαίνοντας με τον Opera 9!!

Εγώ αυτή τη στιγμή, έτσι έχω συνδεθεί και postαρω κανονικότατα...

 

Μπορείς να πεις τι ρυθμήσεις έχεις;

Με opera που είπες δοκίμασα και συνδέεται αλλά πρώτα

βγάζει ένδειξη λάθους και εάν πατήσω προβολή ώς html τότε εμφανίζει σωστά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα. Aυτό το Post είναι από Firefox και ύστερα από σύνδεση με το κινητό.

Οι ταχύτητες είναι χάλια μαύρα, αλλά μην τα θέλουμε όλα δικά μας.

Μερικές φορές μου πετάει κάτι κουλά .php αρχεία για download, αλλά με ένα refresh όλα στρώνουν.

 

Από το κινητό χρησιμοποιώ την τελευταία έκδοση της εφαρμογής, opera mini και οι ταχύτητες ομολογώ ότι είναι καλύτερες.

 

Να υποθέσω ότι αυτή είναι η ταχύτητα του δικτύου gprs της TIM ή οφείλεται στο ότι μπαίνουμε μέσω gwap ;

Είναι κυρίως θέμα gprs και σήματος που έχεις κάθε στιγμή. Μέσω tim internet μπορεί να είναι ακόμα πιο γρήγορα όχι όμως μεγάλη διαφορά απλώς επειδή δε χρησιμοποιεί proxy server.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παράθεση:

Αρχικό Μήνυμα από KostasDj_2

Παιδιά, έχω ξαναπεί ότι μπορείτε να ανοίξετε κανονικά το 90% των σελίδων που δεν ανοίγει ο firefox ή ο ΙΕ, απλά μπαίνοντας με τον Opera 9!!

Εγώ αυτή τη στιγμή, έτσι έχω συνδεθεί και postαρω κανονικότατα...

 

Μπορείς να πεις τι ρυθμήσεις έχεις;

Με opera που είπες δοκίμασα και συνδέεται αλλά πρώτα

βγάζει ένδειξη λάθους και εάν πατήσω προβολή ώς html τότε εμφανίζει σωστά.

 

 

 

 

 

Παιδιά και εγω το iδιο πρόβλημα αντιμετοπίζω τι κάνουμε?

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Msn μπαίνει, αλλά προσωπικά, όταν σερφάρω, με πετάει. Πιθανότατα λόγω χαμηλής ταχύτητας.

 

Anyway, για Firefox το πρόβλημα λύνεται με τον εξής τρόπο.

Κατεβάζετε το Plugin: https://addons.mozilla.org/firefox/3207/

Αφού έχετε κάνει σωστά τις ρυθμίσεις που υπάρχουν στην 1η σελίδα του γειτονικού θέματος, πληκτρολογείτε στην address bar : http://Http://www.myphone.gr

Αφού σας εμφανίσει το λάθος, πηγαίνετε tools - Force content type - ξετσεκάρετε την επιλογή πάνω αριστερά "Disable force content type" - πατάτε το κουμπάκι "new" Και προσθέτετε

http://www.myphone.gr και στο Πεδίο old content type βάζετε application/xhtml + xml ενώ στο πεδίο new content type βάζετε text/html.

Πατάτε OK και ξανα προσπαθήστε να μπείτε!

 

Αναφορικά , το GPRS της ΤΙΜ είχε πρόβλημα πριν από μερικά λεπτά, για 20 λεπτά περίπου. Το επιβεβαίωσαν από το CC.

 

Πολύ καλή φάση πάντως για όποιον χρειάζεται απλά να διαβάζει τα νέα, να παίρνει/στέλνει τα mail του κτλ.

Το κακό είναι ότι καταβροχθίζει την μπαταρία του κινητού σε Notime!

 

Αν υπήρχε δίκτυο 3g στην περιοχή και το κινητό μου υποστήριζε 3g , η ταχύτητα θα ήταν μεγαλύτερη ή υπάρχει κάποιο πρόβλημα λόγω του gwap;

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Msn μπαίνει, αλλά προσωπικά, όταν σερφάρω, με πετάει. Πιθανότατα λόγω χαμηλής ταχύτητας.

 

Anyway, για Firefox το πρόβλημα λύνεται με τον εξής τρόπο.

Κατεβάζετε το Plugin: https://addons.mozilla.org/firefox/3207/

Αφού έχετε κάνει σωστά τις ρυθμίσεις που υπάρχουν στην 1η σελίδα του γειτονικού θέματος, πληκτρολογείτε στην address bar : http://Http://www.myphone.gr

Αφού σας εμφανίσει το λάθος, πηγαίνετε tools - Force content type - ξετσεκάρετε την επιλογή πάνω αριστερά "Disable force content type" - πατάτε το κουμπάκι "new" Και προσθέτετε

http://www.myphone.gr και στο Πεδίο old content type βάζετε application/xhtml + xml ενώ στο πεδίο new content type βάζετε text/html.

Πατάτε OK και ξανα προσπαθήστε να μπείτε!

 

Αναφορικά , το GPRS της ΤΙΜ είχε πρόβλημα πριν από μερικά λεπτά, για 20 λεπτά περίπου. Το επιβεβαίωσαν από το CC.

 

Πολύ καλή φάση πάντως για όποιον χρειάζεται απλά να διαβάζει τα νέα, να παίρνει/στέλνει τα mail του κτλ.

Το κακό είναι ότι καταβροχθίζει την μπαταρία του κινητού σε Notime!

 

Αν υπήρχε δίκτυο 3g στην περιοχή και το κινητό μου υποστήριζε 3g , η ταχύτητα θα ήταν μεγαλύτερη ή υπάρχει κάποιο πρόβλημα λόγω του gwap;

το msn δεν δουλεύει γιατι χρησιμοποιεί και κάποιες άλλες πόρτες οι οποίες δεν δουλεύουν λόγω του οτι χρησιμοποιούμε τον wap proxy της TIM .

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τι να σας πω..Όταν συνδέομαι από το laptop μέσω TIMPLUS , το msn δουλεύει κανονικότατα.

Το μόνο πρόβλημα ξαναλέω είναι ότι με πετάει που και πού.

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις πως γίνεται αυτο με το κ750i; το παλεψα αλλα ενω εγινε συνδεση ο ιντερνετ explorer δεν ανοιγε καμια σελιδα. εχω windows xp και οι δεν ειδα πουθενα αυτα που αναφερονται στην πρωτη σελιδα, ενω πηγα στις επιλογες της συνδεσης που ειχα φτιαξει
Link to comment
Share on other sites

το παλεψα αλλα ενω εγινε συνδεση ο ιντερνετ explorer δεν ανοιγε καμια σελιδα. εχω windows xp και οι δεν ειδα πουθενα αυτα που αναφερονται στην πρωτη σελιδα, ενω πηγα στις επιλογες της συνδεσης που ειχα φτιαξει

dokimases etsi...?

Είσαι σίγουρος οτι όλα μπήκαν οκ..?

Δοκίμασε να βάλεις από τις ρυθμίσεις του internet explorer τη σύνδεση αυτή ως default...

:happy:
Link to comment
Share on other sites

να κάνω μια ερώτηση;

δεν έχω tim plus... συμφέρει να βάλω για να κάνω απλή περιήγηση στο internet εκεί που δεν έχω σύνδεση ; είναι πολύ αργή για να διαβάζω νέα,φορουμ,μειλς;

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις πως γίνεται αυτο με το κ750i; το παλεψα αλλα ενω εγινε συνδεση ο ιντερνετ explorer δεν ανοιγε καμια σελιδα. εχω windows xp και οι δεν ειδα πουθενα αυτα που αναφερονται στην πρωτη σελιδα, ενω πηγα στις επιλογες της συνδεσης που ειχα φτιαξει

Εγώ ποστάρω από το w800.

Αφού έχεις κάνει την σύνδεση τα του τηλεφώνου παραλείπονται.

 

Παράτα τον internet explorer και βάλε τον firefox με τις ρυθμήσεις που αναφέρονται στην πρώτη σελίδα.

 

Όσες δεν εμφανίζονται με τον firefox θα τις δεις με opera (με το πρόβλημα που αναφέρω ότι έχω στο post που έχω κάνει παραπάνω)

Link to comment
Share on other sites

να κάνω μια ερώτηση;

δεν έχω tim plus... συμφέρει να βάλω για να κάνω απλή περιήγηση στο internet εκεί που δεν έχω σύνδεση ; είναι πολύ αργή για να διαβάζω νέα,φορουμ,μειλς;

 

Από το κινητό, η ταχύτητα είναι μια χαρά.

Από το pc όμως, είναι αρκετά αργή η σύνδεση , εώς σπαστική θα έλεγα. Βασικά δεν χάνεις και τίποτα αν δοκιμάσεις. Θα σου κοστίσει 3.5 ευρώ.

 

Το σπαστικότερο από όλα είναι το gmail που κάνει λίγο περισσότερο χρόνο να το ανοίξει, από ότι κάνει για το yahoo πχ.

 

Για μια απλή πλοήγηση παρόλαυτα, εκεί που δεν έχεις σύνδεση, όχι μόνο λέει, ειδικά όταν το χρειάζεσαι.

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

για να δουλεύει σωστά ο msn με το nonstop, πρέπει να ανοίξετε τον IE, να πάτε:

Tools>Properties>Connections (εκεί επιλέγετε το modem του κινητού σας και πατάτε settings)>Automatically Detect settings καθώς και πιο κάτω το Use a proxy server for this connection.

Στο πεδίο από κάτω, βάλτε στο address το 192.168.200.10 και στο port το 9401.

τσεκάρετε ακόμα το Bypass proxy server for all local adresses.

Μετά, πατήστε στο advanced και προσέξτε να είναι επιλεγμένη η εντολή use the same proxy server for all adresses

 

Είστε έτοιμοι!

Λογικά, τώρα ο msn θα πρέπει να δουλεύει τέλεια!

Η στέρηση είναι παιδί της γνώσης. Δεν στερείσαι κάτι αν δεν γνωρίζεις ότι υπάρχει
Link to comment
Share on other sites

paidia mia erotisi... Otan eimaste internet (meso kinitou panta) mporoume na dexomaste kanonika kliseis? To leo giati otan eimai internet kapoies fores dexomai kanonika eiserxomenes eno kapoies alles mou erxetai mhnyma apo TIM gia kiseis eno aytoi pou me kalousan mou elegan oti fainotan pos milousa... Xerei kaneis an isxyei kati tetoio?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ γράφω Ελληνικότατα με Firefox και Timplus. Είσαι σίγουρος ότι κατέβασες το Plugin και έβαλες σωστά τις ρυθμίσεις;
iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...