Jump to content

GPS: Πλοήγηση στο αυτοκίνητο (PNAs)


SakisPlayer
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Eπειδή με βλέπω να γέρνω προς το ΤΙΒΟ. ΕΡΩΤΗΣΗ= Με ποιον τρόπο μπορεί να παίξει ΜΡ3, JPEG, και DIVX όπως υποστηρίζει η εταιρία? Μέσω κάρτας, μέσω σύνδεσης με USB, μέσω σκληρού δίσκου, μέσω bluetooth, πως γίνεται αυτό??? Επίσης γνωρίζουμε τι υποδοχές έχει (αν έχει) στο πλάι ή από πίσω??? Και πάλι σας ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 626
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Eπειδή με βλέπω να γέρνω προς το ΤΙΒΟ. ΕΡΩΤΗΣΗ= Με ποιον τρόπο μπορεί να παίξει ΜΡ3, JPEG, και DIVX όπως υποστηρίζει η εταιρία? Μέσω κάρτας, μέσω σύνδεσης με USB, μέσω σκληρού δίσκου, μέσω bluetooth, πως γίνεται αυτό??? Επίσης γνωρίζουμε τι υποδοχές έχει (αν έχει) στο πλάι ή από πίσω??? Και πάλι σας ευχαριστώ!

 

 

Παιζει μονο μεσω καρτας οτι του βαλεις .Υποδοχες δεν εχει.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,θα ηθελα να με βοηθησετε σχετικα με την αγορα ενος GPS.Αν και εψαξα σε διαφορες ιστιοσελιδες σχετικα με το θεμα ψιλομπερδευτικα.

Θα ηθελα να ρωτησω ποιο προγραμμα ειναι το ποιο ενημερωμενο για χαρτες της ελλαδος κυριως θεσσαλονικης.

Υπαρχει περιπτωση αγωραζοντας ενα μηχανημα που φοραει αλλο προγραμμα να μπορω να το αλλαξω εγω με προγραμμα δικης μου επιλογης,και να φορτωσω χαρτες αλλων χωρων.

Διαβασα οτι μπορουν να λειτουργησουν και στο χερι καποιου πεζου,παιζει ρολο το προγραμμα?

Θα με βοηθουσατε πολυ.Ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζουμε αν δέχεται κάρτες 2GB, και αν επίσης το πρόγραμμα τρέχει ήδη σε κάρτα, οπότε πρέπει να αλλάζω κάρτα κάθε φορά αν θέλω να δω μία ταινία π.χ. ???
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζουμε αν δέχεται κάρτες 2GB, και αν επίσης το πρόγραμμα τρέχει ήδη σε κάρτα, οπότε πρέπει να αλλάζω κάρτα κάθε φορά αν θέλω να δω μία ταινία π.χ. ???

 

Δεχετε καρτες 2 γιγα αλλα δεν νομιζω οτι ενα pna ειναι η κλαυτερη λυση για ταινιες και τραγουδια.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ρε παιδια...μπορει καποιος να προτεινει κατι απλο,ευχρηστο και οικονομικο???ποια ειναι η πιο φθηνη λυση δλδ για καποιον που δεν εχει πολλες απαιτησεις παρα ενα απλο gps με ελληνικους χαρτες??

Για το MASTER 390 BASIC απο ELECTROWORLD με 199ευρω...λεει τπτ???

ου μπλεξεις....γιατι πως ξεμπλεκεις:D ??????
Link to comment
Share on other sites

Κάρτα SD 128ΜΒ με προεγκατεστημένους χάρτες και λογισμικό πλοήγησης (PapaGO!R12)

 

http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&products_id=7966

 

αυτό δεν μου άρεσε....κατα τα άλλα ως συσκευή μια χαρά είναι.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

παιδια TiBO 4 ever!!!!!!!!!!!

και τρομερη υποστηριξη εδω

http://www.elasyn.gr/forum/

 

και για τους χαρτες εδω

http://www.ngi.gr./forum/

 

:luck:

 

Πριν το ΑΓΟΡΑΣΩ ειχα κανει μεγαλη ερευνα αγορας και τελικα κατεληξα στο ΤIbo S1000 με 4'' οθονη, ΙΣΩΣ λιγο πιο ακριβο απο τα αλλα, ΑΛΛΑ ΑΠΑΙΧΤΟ με χαρτες της NGi που ειναι μακραν απο οτι αλλο κυκλοφορει!!!

 

ΥΓ

Προσεξτε πριν αγορασετε, να κανετε ερευνα αγορας!!!

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

το tibo είναι πολύ καλό, το έχω δει από κοντά.

 

και η 4 είναι ότι πρέπει για το αυτοκίνητο.

 

το μόνο μειονέκτημα ήταν στη βάση, κουνιόταν πολύ μέσα στο αυτοκίνητο στις λακούβες και σε ζάλιζε αν κοιτούσες την οθόνη...

Link to comment
Share on other sites

ειναι καλό αυτό να το παραγγείλω?

http://www.pixmania.com/gr/gr/550715/art/route-66/aoouiiii-gps-chicago-8000.html

βασικα ψαχνω κάποιο να μου λέει πόσα χλμ έκανα και πόση ώρα μου απομένει ακόμη!

Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

ειναι καλό αυτό να το παραγγείλω?

http://www.pixmania.com/gr/gr/550715/art/route-66/aoouiiii-gps-chicago-8000.html

βασικα ψαχνω κάποιο να μου λέει πόσα χλμ έκανα και πόση ώρα μου απομένει ακόμη!

Το Route66 έχει μόνο χάρτες της Αθήνας και όχι καλούς.

Link to comment
Share on other sites

ειναι καλό αυτό να το παραγγείλω?

http://www.pixmania.com/gr/gr/550715/art/route-66/aoouiiii-gps-chicago-8000.html

βασικα ψαχνω κάποιο να μου λέει πόσα χλμ έκανα και πόση ώρα μου απομένει ακόμη!

 

και βεβαια να το παρεις!!!

Για Αμερικη ειναι super.

 

αυτο που ζητας το κανουν ολες οι συσκευες :wink:

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

είναι σούπερ το Tibo, το μόνο μειονέκτημα είναι ότι έχει ασταθή βάση.

 

Το βάζεις στο αυτοκίνητο και κουνιέται πολύ πάνω κάτω με αποτέλεσμα να ζαλίζεσαι. Τουλάχιστον αυτό που είχα δοκιμάσει εγώ. Κατά τα άλλα είναι εξαιρετικό!!

Link to comment
Share on other sites

Επεξεργαστής: Samsung 2410 266 MHz:blink:

 

υπάρχουν ακόμα αυτοί; έχω να τους δω από το Mio 168 που είχα ....:lol:

 

Δουλευει ομως παιδες και δουλευει αξιοπιστα...:cool:

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω μια βοηθεια...θελω κι εγω αυτες τις μερες να αγορασω GPS και ειμαι μεταξυ του ΜΙΟ PNA C220 MioMap V3 Greece απο Electroworld η Πλαισιο στα 199ευρω και ενος μεταχειρισμενου και αχρησιμοποιητου (απλα ανοιγμενου δλδ) TeleMatix SatNav 300 το οποιο καινουριο εχει στο Πλαισιο 289 και μπορω να το παρω κανα 100 πιο κατω...δηλ 180 ισως και 170 απο γνωστο!Με τα παντα μεσα κλπ...

Τι προτεινετε??Ποιο αξιζει??Εχουν ιδια χαρακτηριστικα σχεδον απ'οτι ειδα απλα το SatNav εχει χαρτες NGI ενω το ΜΙΟ χαρτες ΤeleAtlas κτ τετοιο νομιζω...

Υπαρχει τπτ αλλα σ'αυτα τα λεφτα?

ου μπλεξεις....γιατι πως ξεμπλεκεις:D ??????
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω τη γνώμη σας για το Garmin Muvi 200W, με οθόνη 4,3'' με χάρτη Auto Drive Hellas, που πουλιέται από media markt 319 ευρώ..

 

Το θέλω μόνο για χρήση σε αυτοκίνητο.Το μόνο που με προβληματίζει είναι κατά πόσο είναι καλό το software-χάρτες που τρέχει.Ξέρουμε αν μπορεί να πάρει destinator?

 

Τι λέτε;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...