Jump to content

LG Shine (KE970)


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@sastros μπορεις να βρεις το λογισμικο μεσω :google:. εγω κατευθειαν εκει εψαξα και το βρηκα πανευκολα.

εγω παλι δεν το βρισκω, μπορεις να δωσεις ενα link

ΠΑΟΚ παντου!!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 498
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πήρα κι εγώ με επιδότηση το shine από το Πλαίσιο αρχικά σε ασημί χρώμα. Το τηλέφωνο ήταν άθλιο μιας και παρουσίαζε τα εξής προβλήματα: το καπάκι της μπαταρίας δεν πάταγε καλά δημιουργώντας απίστευτο τρίξιμο κατά το πάτημα του αριστερού softkey, η μπαταρία δεν κράταγες ούτε 12 ώρες με μηδενική χρήση, η ροδέλα ήταν ξεχαρβαλωμένη με αποτέλεσμα να έχει υπερβολική ευαισθησία στο πάνω-κάτω και να μην μπορείς να την χρησιμοποιήσεις σαν ok αφού σπρωχνόταν προς τα πάνω ή κάτω αντί για μέσα και η οθόνη σαν να έσβηνε όταν πατούσες το πλήκτρο απόρριψης για να γυρίσεις στο αρχικό μενού. Επειδή όμως είχα στον περίγυρό μου ένα μαύρο shine αγορασμένο τον Νοέμβριο το οποίο δεν παρουσίαζε τίποτα από όλα αυτά, το γύρισα πίσω και απαίτησα αντικατάσταση.

 

Το Πλαίσιο εξυπηρετώντας με άψογα ενέκρινε εντός 3 ωρών αντικατάσταση και αυτή την φορά το πήρα σε μαύρο χρώμα (για να ξορκίσω το κακό :lol:) αφού έβαλα πρώτα να το ανοίξουν μπροστά μου για να τσεκάρω το καπάκι της μπαταρίας. Η καινούργια συσκευή δεν παρουσιάζει κανένα από τα προβλήματα της παλιάς και είναι στιβαρότατη.

 

Το μόνο που έχω προσέξει είναι ότι σε προφίλ πτήσης και με την εξοικονόμηση ενέργειας ενεργοποιημένη καταναλώνει πολύ περισσότερη μπαταρία, ενάντια σε κάθε λογική. Το έχει παρατηρήσει κανείς αυτό? Παρόμοιο φαινόμενο είχα παρατηρήσει και στην πρώτη συσκευή αλλά σε εκείνη η μπαταρία ήταν άθλια έτσι κι αλλιώς οπότε αυτό ήταν το λιγότερο. :p

 

Να πω ότι χρησιμοποιώ Kingston 2 GB που από ό,τι έχω διαβάσει δημιουργεί προβλήματα με την μπαταρία σε διάφορα LG.

Link to comment
Share on other sites

αυτο το τριξιμο που λες, το εκανε και σε μενα. αλλα με τον καιρο σταματησε. ακουγεται πολυ σπανια...

τωρα, για ολα τα αλλα που ειπες (περι ροδελας, κλπ) τι να πω? ισως ετυχες στην σκαρτη συσκευη!

παντως, με εχει αφησει απολυτα ικανοποιημενο η συσκευη! πολυ στιβαρη κατασκευη, χωρις κανενα κολλημα μεχρι στιγμης. και η μπαταρια κραταει 3 μερες περιπου με αρκετη ωρα παιχνιδιων και μουσικης.

Link to comment
Share on other sites

Απο ταχυτητα πλοηγησης στ ιντερνετ πως τα παει..??..τ εχει δοκιμασει κανεις..??..βσκ εχω VODAFONE CU και λεω να εκμεταλλευτω μια προσφορα που εβγαλε για δωρεαν ιντερνετ στ κινητο..

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

δεν τι εχω δοκιμασει για νετ. βασικα θελω, γιατι και γω cu εχω και θελω να δω πως τα παει. πρεπει να κανω τπτ ρυθμισεις? και πως βλεπω τα δεδομενα(ογκο) που κατεβασα?
Link to comment
Share on other sites

οσοι εχετε το shine, εχετε παρατηρησει καποιο προβλημα στο ακουστικο κατα την διαρκεια κλησεων? το εχω στην υψηλοτερη ενταση (5) και δεν ακουγεται αρκετα! ειδικα αν ειμαι σε σημειο με αρκετη φασαρια, σχεδον δεν ακουω τιποτα. ειναι ετσι κατασκευασμενο απο την lg ή εχει καποιο προβλημα το δικο μου?
Link to comment
Share on other sites

οσοι εχετε το shine, εχετε παρατηρησει καποιο προβλημα στο ακουστικο κατα την διαρκεια κλησεων? το εχω στην υψηλοτερη ενταση (5) και δεν ακουγεται αρκετα! ειδικα αν ειμαι σε σημειο με αρκετη φασαρια, σχεδον δεν ακουω τιποτα. ειναι ετσι κατασκευασμενο απο την lg ή εχει καποιο προβλημα το δικο μου?

 

Νοιώθεις ότι δεν έχει αρκετή ένταση γιατί το μικροφωνάκι ενισχύει αρκετά και το θόρυβο. Δοκίμασε όταν σου μιλάνε να "φράξεις" με το δάχτυλο (π.χ. τον αντίχειρα) το μικροφωνάκι.

Link to comment
Share on other sites

το ψαχνω και γω απο την μερα που πηρα το κινητο αλλα δεν βρηκα κατι! εχω ψαξει ολο το νετ αλλα τιποτα...
Link to comment
Share on other sites

ε, ενταξει, δεν ειναι κατι τραγικο...

btw εχει ενεργοποιησει καποιος την υπηρεσια του c.u. με τα 30mb? πηρα στην voda,ειπαν θα στειλουν ρυθμισεις αλλα τιποτα. εψαξα και στο site της βοντα αλλα δεν εχει το ke970.

Link to comment
Share on other sites

ε, ενταξει, δεν ειναι κατι τραγικο...

btw εχει ενεργοποιησει καποιος την υπηρεσια του c.u. με τα 30mb? πηρα στην voda,ειπαν θα στειλουν ρυθμισεις αλλα τιποτα. εψαξα και στο site της βοντα αλλα δεν εχει το ke970.

 

Καλά δεν πεθαίνω κι όλας, αλλά με ψιλοχαλάει...

Για το internet πάρε τις παραμέτρους με SMS σελίδα http://portal.vodafone.gr/vdmsgr/index.jsp. Εμένα παίζουν κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

ε, ενταξει, δεν ειναι κατι τραγικο...

btw εχει ενεργοποιησει καποιος την υπηρεσια του c.u. με τα 30mb? πηρα στην voda,ειπαν θα στειλουν ρυθμισεις αλλα τιποτα. εψαξα και στο site της βοντα αλλα δεν εχει το ke970.

 

Τελικά βρήκα ένα τρόπο να βγαίνω από τη φωτογραφική μηχανή χωρίς να ανοίγω το slide: Μετά τη φωτό διαλέγω αποστολή και μετά ακυρώνω τη διαδικασία με το δεξί πλήκτρο. Δεν είναι και πολύ σόϊ λύση αλλά κάνει τη δουλειά.

 

Τώρα έχω ένα άλλο πρόβλημα: έβαλα στο κινητό μια φωτό jpg 240χ320 και όταν την έκανα ταπετσαρία εμφανίστηκε χάλια. Αν τη βάλω σαν bmp εμφανίζετε σωστά. Μήπως γνωρίζετε γιατί;

Link to comment
Share on other sites

βσκ κι εμενα συμβαινει κατι τετοιο..και παρατηρησα στον φακελο με τις προεγκατεστημενες φωτογραφιες για φοντο που εχει το κινητο ειναι σε bmp..οποτε κατι σημαινει αυτο..:confused:

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

 

Τώρα έχω ένα άλλο πρόβλημα: έβαλα στο κινητό μια φωτό jpg 240χ320 και όταν την έκανα ταπετσαρία εμφανίστηκε χάλια. Αν τη βάλω σαν bmp εμφανίζετε σωστά. Μήπως γνωρίζετε γιατί;

 

το είχαμε συζητήσει εδώ παλιότερα

κάνε ένα search

αν θυμάμαι καλά πρέπει να τις ανοίγεις και να τις κάνεις αποθήκευση ξανά με το photo editor

Ζωή είναι αυτό που συμβαίνει την ώρα που εσύ κάνεις σχέδια για το μέλλον.

 

c_k / ck_test

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά please όποιος ξέρει γιατί θα τρελαθώ,όταν πάει κάποιος να μου στείλει ένα βίντεο 200 MB ας πούμε ή όταν πάω εγώ να το μεταφέρω από τον υπολογιστή μου στο κινητό μου δεν μου το δέχεται γιατί λέει ότι η μνήμη πλήρης.Το θέμα είναι ότι έχω εξωτερική μνήμη 1 GB αλλά αυτό το χαζό αναγνωρίζει την μνήμη του κινητού όταν πάω να μεταφέρω το βίντεο,τι πρέπει να κάνω για να αποθηκεύεται αυτόματα στην εξωτερική μνήμη;
Link to comment
Share on other sites

Στα lg απ'οσο ξερω οταν σου στελνει καποιος ενα αρχειο (μεσω bluetooth) αυτο αποθηκευεται αυτοματα στην μημη του τηλεφωνου και αυτο δυστυχως δν μπορεις να το αλλαξεις..οσον αφορα την μεταφορα μεσω PC απλα αν εχεις καρτα μνημης σου εμφανιζονται 2 αφερουμενοι δισκοι (ενας της μνημς του τηλ. και ο αλλος της καρτας μνημης)..ε το περνας κατευθειαν σε αυτον της καρτας μνημης..:)

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Βλακεία τους,αν είναι δυνατόν.Το πρόβλημα είναι ότι δεν έχω καλώδιο αλλά bluetooth usb και δεν μου ξεχωρίζει τις μνήμες αλλά μου δείχνει μόνο την μνήμη του τηλεφώνου..
Link to comment
Share on other sites

βγάλε την κάρτα, βάλε την σε ένα card reader, γραψε το αρχειο που θέλεις, βάλε την κάρτα πάλι στο LG

ένα card reader κοστίζει περίπου 5 ευρώ...

Ζωή είναι αυτό που συμβαίνει την ώρα που εσύ κάνεις σχέδια για το μέλλον.

 

c_k / ck_test

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, η μητέρα μου έχει ένα LG KE970 και τον τελευταίο καιρό τησ κλέινει διαρκώς, όχι από μπαταρία αλλά έτσι ξεκάρφωτα. υποθέτω ότι θέλει αναβάθμιση το firmware αλλά δεν μπορώ να βρω κάποιο στη σελίδα της LG. βρίκα σε μια άλλη σελίδα δύο firmware με την ονομασία LG KE970 Firmware v.10h και LG KE970 Firmware v.10e αλλά δεν έχει περισσότερες πληροφορίες για το τι είναι το ένα και τι το άλλο. η ημερομηνία και στα δύο αρχεία έιναι 21/5/2008. ψάχνω για ένα firmware που θα υποστηρίζει την ελληνική γλώσσα. αν έχετε κάποια ιδέα, παρακαλώ ενημερώστε με.

 

ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
καλησπέρα, η μητέρα μου έχει ένα LG KE970 και τον τελευταίο καιρό τησ κλέινει διαρκώς, όχι από μπαταρία αλλά έτσι ξεκάρφωτα. υποθέτω ότι θέλει αναβάθμιση το firmware αλλά δεν μπορώ να βρω κάποιο στη σελίδα της LG. βρίκα σε μια άλλη σελίδα δύο firmware με την ονομασία LG KE970 Firmware v.10h και LG KE970 Firmware v.10e αλλά δεν έχει περισσότερες πληροφορίες για το τι είναι το ένα και τι το άλλο. η ημερομηνία και στα δύο αρχεία έιναι 21/5/2008. ψάχνω για ένα firmware που θα υποστηρίζει την ελληνική γλώσσα. αν έχετε κάποια ιδέα, παρακαλώ ενημερώστε με.

 

ευχαριστώ.

 

πήγαινέ το στον γερμανό

Ζωή είναι αυτό που συμβαίνει την ώρα που εσύ κάνεις σχέδια για το μέλλον.

 

c_k / ck_test

Link to comment
Share on other sites

na mai pali:p

loipon, pou mporo na vro afto to piso kapaki? tha protimousa kapoio fisiko katastima toy esoterikou kai an einai kai efkolo kapou stin thessaloniki.

efxaristo

*sorry gia ta greeklish, alla molis egkatestisa neo leitoyrgiko kai den exo valei tin elliniki glossa akomi.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
παιδιά μπορεί να μου πει κάποιος με ποιον τρόπο αν γίνεται μπορώ να κρατήσω backup τα sms από το κινητό? το lg mobile suite δεν έχει τέτοια δυνατότητα από όσο το έψαξα...ευχαριστώ...
Link to comment
Share on other sites

Να πώ κι εγώ τονπόνο μου...

Λοιπόν το shine μου έπεσε κάτω πρίν λίγες μέρες (πρώτη του φορά-το έχω 1 χρόνο) και όταν το σήκωσα δούλευαν όλα καλά. Το βράδυ το έκλεισα και το άλλο πρωί.. Τέζααα! Δεν ξαναάνοιξε από τότε. Το φόρτισα εννοείται μήπως έπαθε τπτ η μπαταρία αλλά τίποτα. Δοκίμασα την μπαταρία στο shine ενός φίλου κ δούλευε κανονικά. Οπότε τί κάνω; Δοκίμασα να ανοίξω κ το δικό μου με την μπαταρία του άλλου, αλλά τίποτα. Καμιά ιδέα μήπως;;

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...