Jump to content

LG Shine (KE970)


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1.Όταν είσαι στην κάμερα πατάς το αριστερό softkey για να μπείς στις επιλογές τις κάμερας κ προχωράς μία φορά προς τα δεξιά με τη ροδέλα κ εκεί επιλέγεις την ανάλυση που θές.Η ανάλυση φαίνεται όμως κ πάνω αριστερά(οπότε αν γράφει 1600*1200 τότε είναι επιλεγμένα τα 2MP)

2.Ζουμ κάνει με τα πλήκτρα έντασης στο πλάι κ με τα πλήκτρα δεξιά κ αριστερά,αλλά στις αναλύσεις 1κ2ΜΡ δεν κάνει ζουμ.

3.Τα mp3 για να παίξουν στο mp3 player του κινητού από την κάρτα μνήμης θα πρέπει να βρίσκονται σε ένα φάκελο στην κάρτα που να τον ονομάσεις 'ΜΡ3' κ όλα τα τραγούδια που θες να τα βάλεις μέσα σε αυτον τον φάκελο.Αν τα βάλεις όμως μέσα σε υποφακέλους του φακέλου ΜΡ3 πάλι δεν θα παίζουν στον player.

 

σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!!!!:*

βέβαια που έβγαλα φωτο με αναλυση 1600*1200 δν φαινεται πολυ καλά:O αλλά δν πειραζει...σιγα!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Απαντήσεις 498
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδια βοηθεια.. Διαμορφωση καρτας μνημης λεει.. Δωστε κωδικο ασφαλειας λεει.. Δινω 0000 μου λεει λαθος... Αλλαζω κωδικο ασφαλειας του κινητου, δινω τον καινουργιο παλι λαθος μου λεει.. τι να κανω; Ξερει κανεις;

http://briefcase.pathfinder.gr/download/princessofthedawn/11956/308444/0/101_0139.jpg

Lord, let me be the person my dog thinks I am

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Το lg ke970 ειναι ακομη διαθεσιμο στα καταστηματα και στην πλεον εξευτελιστικη τιμη των 135€..:p

Τωρα για το μεχρι ποτε θα παραμεινει διαθεσιμο στην αγορα δεν το γνωριζω αλλα πιστευω πως μεχρι τα χριστουγεννα και μπορει και λιγο ποιο μετα να υπαρχει ακομη..

Εγω παντως λεω να το τσιμπισω καθως ειναι ευκαιρια σε τετοια τιμη...η οθονη του ειναι all the money...και anti-aliasing, 240x320, 2.2 inches...:happy:

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Παρτο απο e-shop φιλε 127ευρω.

Αξιζει τωρα να το παρεις.Εχει τρομερη τιμη.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω Nagata!!:)..

Διαβασα καπου οτι η συσκευασια του lg shine δεν θα περιεχει πια καλωδιο USB oπως η παλιοτερη...:worry:

Ειναι δυνατον κατι τετοιο?...ή κανω λαθος??

Γιατι το καλωδιο usb ειναι πλεον κατι απαραιτητο σε καθε συσκευασια κινητου τηλεφωνου...καθως ολοι πλεον εχουμε απο εναν υπολογιστη στο σπιτι μας..:p

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικιο το καλωδιο usb παει πλεον ξεχωριστα και κοστιζει 15 ευρω.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικιο το καλωδιο usb παει πλεον ξεχωριστα και κοστιζει 15 ευρω.

 

Μα δεν μπορω να καταλαβω τη λογικη της lg να αφαιρεσει το USB καλωδιο απ'την συσκευασια..:mad:

Αν αγορασω το συγκεκριμενο κινητο μετα απο που μπορω να βρω καλωδιο usb..??..σε γερμανους, βονταφον, oteshop, wind, multirama...??

Eπισης μονο αυτο αφαιρεθηκε απ'την παλια συσκευασια ή και τιποτε αλλο??:worry:

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Εγω στο e-shop το ειδα το καλωδιο στα 15ευρω.

Μπα δεν πρεπει να αφαιρεσαν τιποτα αλλο

απο την συσκευασια.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ok thnx μπηκα στο e-shop και το ειδα...μπηκα και στις ιστοσελιδες των μουλτιραμα, γερμανο, κοσμοτε και καμια δεν το ειχε...μαλλον αν παρω τη συσκευη θα παραγγηλω το καλωδιο usb απ'το radio shack το οποιο φερνει τετοια και εχει και καταστημα εδω στη Συρο..:D..απο οτι καταλαβα επισης ουτε και cd περιεχει η συσκευασια γιατι σε οποιο site μπηκα ελεγε μονο για φορτιστη, μπαταρια, οδηγιες χρησης και handsfree..μαλλον το εκανε αυτο η lg για να μειωσει καπως την τιμη της συσκευης...

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλημερα σας

 

μηπως κατα τυχη γνωριζει καποιος απο εσας αν παιζει να βρω καποιο updater στο net για το τηλ αυτο?κολησε το τηλ χθες και μενει στην αρχικη οθονη.και δεν εχω τον χρονο να τρεχω να το πηγαινω για service.εξαλου οταν κολαει μονο αυτο ειναι!

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και εγώ από E-shop 127 ε το μαύρο

Πανέμορφο!!!!!!

Το μενού του κλασικό LG σχεδόν ίδιο με του ΚΕ500

 

billy7 μια και το αγορασες μπορεις να μου πεις τι σου ειχε μεσα η συσκευασια του κινητου..??

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

α οκ thnx..

βασικα υπηρχε ενα ζητημα με το αν εχει usb η συσκευασια του κινητου..μεγαλη χαζομαρα που το αφαιρεσαν...:mad:

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά καλησπέρα μόλις έγινα και γω κάτοχος του συγκεκριμένου κινητού. Βασικά έχω μια απορία το κινητό στις εικόνες έχει προεγκατεστημένα κάποια αρχεία swf τα οποια τρέχουν κανονικά και σαν backround .. αλλα όταν δοκιμάζω να περάσω κάποια εξωτερικά swf ο φάκελος των εικόνων δεν τα αναγνωρίζει για την ακρίβεια δεν τα εμφανίζει καθόλου μονο στο φάκελο "Αλλα" αλλα από κει δεν μπορώ να τα τρέξω...

 

Και κάτι άλλο οι εικόνες GIF μπορούν να χρησιμοποηθούν σαν desktop; Γιατί κάθε φορα που κάνω την συγκεκριμένη επιλογή βγάζει το μήνυμα "Μεγάλη εικόνα δεν μπορεί να οριστεί ως ταπετσαρία"

 

Ευχαριστώ εκ το προτερων για οποιες απαντήσεις

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα μόλις έγινα και γω κάτοχος του συγκεκριμένου κινητού. Βασικά έχω μια απορία το κινητό στις εικόνες έχει προεγκατεστημένα κάποια αρχεία swf τα οποια τρέχουν κανονικά και σαν backround .. αλλα όταν δοκιμάζω να περάσω κάποια εξωτερικά swf ο φάκελος των εικόνων δεν τα αναγνωρίζει για την ακρίβεια δεν τα εμφανίζει καθόλου μονο στο φάκελο "Αλλα" αλλα από κει δεν μπορώ να τα τρέξω...

 

Και κάτι άλλο οι εικόνες GIF μπορούν να χρησιμοποηθούν σαν desktop; Γιατί κάθε φορα που κάνω την συγκεκριμένη επιλογή βγάζει το μήνυμα "Μεγάλη εικόνα δεν μπορεί να οριστεί ως ταπετσαρία"

 

Ευχαριστώ εκ το προτερων για οποιες απαντήσεις

 

Μαλλον μπορεις να βαλεις συγκεκριμενου μεγεθους εικονα σαν desktop...δοκιμασε να βαλεις καποια αλλη εικονα gif που να μη ειναι αρκετα μεγαλη (να μην ξεπερναει τα 85-100kb)..συνηθως τετοιες ''παραξενιες'' εχουν τα lg κινητα..:down:

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω στην καινουργια συσκευασια το πισω μερος του κινητου παραμενει μεταλλικο ετσι..??..δεν φανταζομαι να το αντικατεστησαν με κανενα φτηνιαρικο πλαστικο ωστε να ριξουν την τιμη..??:worry:..οσοι το εχουν αγορασει προσφατα αν μπορουν να μ απαντησουν..

 

ευχαριστω!!:)

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Κι εγω πηρα το lg shine...το πηρα στα 125Ε..:happy:

Λοιπον πρωτες εντυπωσεις:

-πολυ καλη οθονη..

-μου φανηκε οτι εχει λιγο τζογο...κανεις αλλος εχει παρατηρησει κατι τετοιο..??

-το usb λειπει απ'την συσκευασια..αλλα αυτο δεν ειναι για μενα προβλημα καθως πηρα μια micro sd 1gb και χρησιμοποιω τον ανταπτορα..:D

-το καπακι δεν ειναι καθαρα μεταλλικο αλλα ειναι ενα ειδους ας πουμε αλουμινιου..

-το πληκτρολογιο αρκετα καλο στο πατημα..μονο τα 2 πληκτρα διπλα απ'το τροχο πατιουνται λιγο πιο δυσκολα..

 

Τωρα το εχω και φορτιζει...για περισσοτερα πιο μετα..:)

 

ΕDIT: Το φιανομενο του τζογου ειναι εντονοτερο οταν ειναι ανοιχτο δλδ να φαινεται το πληκτρολογιο...πλιζ πειτε αν οντως εχετε παρατηρησει κατι οποιος το εχει γτ ειμ ετοιμος να παω αυριο στο καταστημα..:cry:

EDIT2: Δεν φτανει ο τζογος που εχει το κινητο αλλα μολις παρατηρησα οτι στο κουτι του τα παντα ειναι γραμμενα στα πολωνεζικα..

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Παιδες το εχω περιπου 6 μηνες,αλλα το βαρεθηκα!!!Πραγματι ομως καλο τηλεφωνο και ποτε δεν ειχα προβλημα με την μπαταρια.Μαλλον θα παω σε flip phone-clamshell τωρα!Ξερει μηπως κανενας που κυμαινεται η τιμη του ως μεταχειρισμενο?
Link to comment
Share on other sites

Παιδες το εχω περιπου 6 μηνες,αλλα το βαρεθηκα!!!Πραγματι ομως καλο τηλεφωνο και ποτε δεν ειχα προβλημα με την μπαταρια.Μαλλον θα παω σε flip phone-clamshell τωρα!Ξερει μηπως κανενας που κυμαινεται η τιμη του ως μεταχειρισμενο?

 

E λογικα γυρω στα 75-85Ε...παντως κανονικα εχει γυρω στα 130Ε..βεβαια αυτο κρινεται και απ'την κατασταση που βρισκεται..εγω το εχω μονο 2 μερες και θελω να το δωσω..απογοητευτηκα..η νεα συσκευασια ελλειπης, το υλικο κατασκευης του φτηνιαρικο, ειχε και τζογο..γενικα καμια σχεση με την πρωτη συσκευη που ειχε κυκλοφορησει..και αυτο μονο για να ριξουν την τιμη..:(

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως που το πηρα πριν 6 μηνες,εχω πληρη συσκευασια (hands free,usb cable ,cd,φορτιστη) και απολυτως κανενα προβλημα με την κατασκευη του.Το αντιθετο μαλιστα!!Μου κανει εντυπωση αυτο που λες γιατι το πρωτο που μου κεντρισε το ενδιαφερον ειναι η στιβαρη του συναρμολογηση και τα πολυ καλα υλικα του.Τουλαχιστον στο TITANIUM BLACK που εχω εγω.
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως που το πηρα πριν 6 μηνες,εχω πληρη συσκευασια (hands free,usb cable ,cd,φορτιστη) και απολυτως κανενα προβλημα με την κατασκευη του.Το αντιθετο μαλιστα!!Μου κανει εντυπωση αυτο που λες γιατι το πρωτο που μου κεντρισε το ενδιαφερον ειναι η στιβαρη του συναρμολογηση και τα πολυ καλα υλικα του.Τουλαχιστον στο TITANIUM BLACK που εχω εγω.

 

Ναι δυστυχως αυτο ισχυε στην παλιο μοντελο του τηλεφωνου...κι εγω ειχα την εντυπωση πως θα προκειται για μια στιβαρη συσκευη οπως λες κι εσυ αλλα δυστυχως την πατησα καθως αυτο ισχυε πλεον στην παλια..ενω στην καινουργια συσκευη την οποια αγορασα ισχυουν τα ακριβως αντιθετα μονο και μονο για να μειωσει το τελικο κοστος της..κριμα..:(

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Θαθελα να το βαλω στις αγγελιες του forum για πωληση με τιμη 80 euros αλλα δυστυχως δεν με αφηνουν οι κανονισμοι...!!!Οποτε πρεπει να βρω αλλον τροπο....
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...