Jump to content

Asus P526 (Pegasus)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημερα. ηθελα να μαθω απο καποιον που πηρε το gadget αυτο εαν ειναι ικανοποιημενος.η οθονη ειναι αφης?σε σχεση με το p535 υπερεχει πρακτικα?το μενου ειναι σε ελληνικα?συγγνωμη ειμαι νεος στο σπορ και μου παρουσιαστηκε σε τιμη ευκαιριας αυτο το μοντελο απο μεγαλη εταιρεια παραγωγης λογισμικου οποτε πιθανολογω οτι θα εχει ελληνικο μενου...ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 113
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
η οθονη ειναι αφης?σε σχεση με το p535 υπερεχει πρακτικα?το μενου ειναι σε ελληνικα?

 

H othoni einai sigoura afis (opws se ola tou eidous).

 

Se sxesi me to P535 exw kapoies amfibolies gia tin apodosi mias kai to P526 exei OMAP (:!:) epeksergasti! :wacko:

 

Ean to paraggeileis apo to ekswteriko sigoura den exei elliniko menu alla einai efkolo me merika programmatakia na to kaneis na ypostirizei plirws ellinika se sms kai epafes.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

H othoni einai sigoura afis (opws se ola tou eidous).

 

Se sxesi me to P535 exw kapoies amfibolies gia tin apodosi mias kai to P526 exei OMAP (:!:) epeksergasti! :wacko:

 

Ean to paraggeileis apo to ekswteriko sigoura den exei elliniko menu alla einai efkolo me merika programmatakia na to kaneis na ypostirizei plirws ellinika se sms kai epafes.

 

Ευχαριστω για την απαντηση.Απο Ελλαδα θα το παρω με λογισμικο για destinator φανταζομαι στα ελληνικα και τιμη καλη.Το ΟΜΑΡ τι ειναι ακριβως?χωρις να θελω να φανω αδαης....Οπως επισης υποστηριζει wi fi το 526?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ευχαριστω για την απαντηση.Απο Ελλαδα θα το παρω με λογισμικο για destinator φανταζομαι στα ελληνικα και τιμη καλη.Το ΟΜΑΡ τι ειναι ακριβως?χωρις να θελω να φανω αδαης....Οπως επισης υποστηριζει wi fi το 526?

 

Apo Ellada? Na doume an kai pote tha erthei. OMAP einai o epeksergastis sta 201MHz. Apla einai enas epeksergastis pou enw gia pollous thewreitai kseperasmenos, oi etairies eksakolouthoun na ton bazoun se nees syskeves (blepe episis Mio A702). WiFi den to blepw na ypostirizei.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Είναι έυκολο να μου πει κάποιος που έχει το p526, αν μπορείς να βάλεις κάποιο mp3 να χτυπάει όταν έρχεται μήνυμα αλλά και ως ξυπνητήρι;

Επίσης είδα ότι όταν το κινητό είναι κλειστό, το ξυπνητήρι δεν χτυπάει. Έτσι γίνεται;

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Είναι έυκολο να μου πει κάποιος που έχει το p526, αν μπορείς να βάλεις κάποιο mp3 να χτυπάει όταν έρχεται μήνυμα αλλά και ως ξυπνητήρι;

 

Petakse ta arxeia sto fakelo /Storage Card/My Documents kai tha mporeis na ta deis apo ekei.

 

Gia to ksypnitiri xrisimopoiise to pTravelAlarm kai tha ta breis me afto.

 

Επίσης είδα ότι όταν το κινητό είναι κλειστό, το ξυπνητήρι δεν χτυπάει. Έτσι γίνεται;

 

Etsi ginetai.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Έχεις pm.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Κατά τη δημιουργία μηνύματος, φαίνεται ότι σε αυτό μπορούν να εισαχθούν 160 χαρακτήρες. Μόλις γραφτεί το 1o γράμμα, στον μετρητή φαίνεται ότι απομένουν 70 χαρακτήρες. Φυσικά μετά τους 70 χαρακτήρες υπάρχει χρέωση 2 μυνήματος.

Υπάρχει κάποιο update ή καινούριο firmware, που να το διορθώνει;

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημέρα! Το πήρα το Σάββατο αλλά με αγγλικά. Παίζει πουθενά Ελληνική ROM?

Πάντως είναι πολύ ωραίο και καλής ποιότητας υλικά!

scos :innocent:
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση. Να ρωτήσω και κάτι ακόμη με το greek leg της Paragon γίνονται όλα ελληνικά (sms Τ9, μενού)?
scos :innocent:
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση. Να ρωτήσω και κάτι ακόμη με το greek leg της Paragon γίνονται όλα ελληνικά (sms Τ9, μενού)?

 

Den to exw dokimasei stin sygkekrimeni syskevi. Den exeis na xaseis tipota me mia dokimi an kai proswpika den egkrinw tetoiou eidous lyseis.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση. Να ρωτήσω και κάτι ακόμη με το greek leg της Paragon γίνονται όλα ελληνικά (sms Τ9, μενού)?

 

Το μονο που εχεις να χασεις ειναι οτι μετα πας για hard reset γιατι θα σου κολλήσουν τα παντα, μην το δοκιμασεις, φυσικά και θα βρεις Ελληνική Ρομ στο support της Asus , ψαξε και στο xda-developers για forcebootloader και θα το καταφερεις, ειναι ψιλομπελάς αλλα οχι ακατόρθωτο, εγω ετσι μετέτρεψα το γερμανικο μου 526 σε κανονικότατο ελληνικό, ελπίζω να σε βοήθησα.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
φυσικά και θα βρεις Ελληνική Ρομ στο support της Asus

 

Nai... exeis dikio: http://support.asus.com/download/download.aspx?SLanguage=en-us&model=P526 :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το μονο που εχεις να χασεις ειναι οτι μετα πας για hard reset γιατι θα σου κολλήσουν τα παντα, μην το δοκιμασεις, φυσικά και θα βρεις Ελληνική Ρομ στο support της Asus , ψαξε και στο xda-developers για forcebootloader και θα το καταφερεις, ειναι ψιλομπελάς αλλα οχι ακατόρθωτο, εγω ετσι μετέτρεψα το γερμανικο μου 526 σε κανονικότατο ελληνικό, ελπίζω να σε βοήθησα.

Επειδή είμαι ψιλοάσχετος... στο support της Asus έχει μόνο new firmware και όχι rom (είναι το ίδιο...?) και απ΄ότι είδα δεν κάνει να το περάσω σε rom με διαφορετική region.

scos :innocent:
Link to comment
Share on other sites

Το μονο που εχεις να χασεις ειναι οτι μετα πας για hard reset γιατι θα σου κολλήσουν τα παντα, μην το δοκιμασεις, φυσικά και θα βρεις Ελληνική Ρομ στο support της Asus , ψαξε και στο xda-developers για forcebootloader και θα το καταφερεις, ειναι ψιλομπελάς αλλα οχι ακατόρθωτο, εγω ετσι μετέτρεψα το γερμανικο μου 526 σε κανονικότατο ελληνικό, ελπίζω να σε βοήθησα.

Μπορείς να μου στείλεις με pim ή με mail πως έκανες το δικό σου?

scos :innocent:
Link to comment
Share on other sites

Τελικά τα κατάφερα και πέρασα το firmware! Tώρα όλα είναι ελληνικά!
scos :innocent:
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει δυνατότητα να έχω επαφές στη sim χωρίς να φαίνονται στον κατάλογο?
scos :innocent:
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα αυτό το patch που δίνει η Asus για τη διόρθωση του προβλήματος με τους 70 χαρακτήρες στο sms αλλά πάπαλα... γνωρίζει κανείς πως διορθώνεται?
scos :innocent:
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Κάποιος... Μήπως δεν κάνω κάτι καλά?

 

Έχεις ενεργοποιήσει την επιλογή Unicode στις ρυθμίσεις των μηνυμάτων;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχεις ενεργοποιήσει την επιλογή Unicode στις ρυθμίσεις των μηνυμάτων;

Ήταν ενεργό. Μόλις το απενεργοποίησα έγραψε με 160 χαρακτήρες αλλά στο τηλέφωνο που το έστειλα (ένα mpx220)

μου έβγαλε ερωτηματικά...

scos :innocent:
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Οκ! το απενεργοποίησα και νταξει! Ευχαριστώ και πάλι!

 

Tsekare kai ean o paraliptis ta diabazei kanonika kai den blepei erwtimatika (??????? ????) kai eisai entaksei.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Asus P526 (Pegasus)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...