Jump to content

Nova ADSL & Double Play (Forthnet)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αφου απο ntua κατεβαζεις με 1mb, ποσο υπευθυνη μπορει να ειναι η φορθνετ που απο rapidshare κατεβαζεις με 200κβ;; δεν εχεις ξανακουσει οτι το rapidshare δε δινει πανω απο μια ταχυτητα σε μια συνδεση; και ειδικα αν ειναι free account. τα τορρεντς μαλλον καποια ρυθμιση θα θελουν...

Τι να πω δεν ξερω.Βασικα δεν μπορω να κανω port forward μια θυρα με τιποτα σε αυτο το router!!!

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Κι εγώ συνδέθηκα στο 2play απο τις 8 του Αυγούστου. Η σύνδεσή μου γίνεται στα 16000 και σαν router χρησιμοποιώ το speedtouch 585 αφού ακόμα δεν μου έχουν στείλει απο την forthnet το δικό τους. Η αναγνώριση κλήσης δουλεύει κανονικά στο ασύρματο panasonic που έχω.
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ συνδέθηκα στο 2play απο τις 8 του Αυγούστου. Η σύνδεσή μου γίνεται στα 16000 και σαν router χρησιμοποιώ το speedtouch 585 αφού ακόμα δεν μου έχουν στείλει απο την forthnet το δικό τους. Η αναγνώριση κλήσης δουλεύει κανονικά στο ασύρματο panasonic που έχω.

 

Router D-Link DSL-G624T και συνδεση στα 14500!!

 

Παραπανω εχω συνεχεις διακοπες και lost of sync!!!

 

ενα μηνα τωρα το ψαχνουμε με τα παιδια απο τη forthnet θεσ/νικη

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

simera emena paraegine to kako.oli tin mera to router den sigxronize mexri pou tous pira til kai eipan oti 8a to koitaksoun....twra mpika gia simera.eleos.........

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

το πιο αισχρο και απο τα τρελα.

 

μπηκα στο κοπο να τρεξω για την συνδεση να κανω διακοπες και ιστοριες γιατι στο νετ αλλα και στο τηλ μου ελεγαν οτι ειμαι στο ιδιοκτητο δικτυο.

 

αφου εγινε η ολη ιστορια τωρα μου λενε οτι ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΣΤΟ ΙΔΙΟΚΤΗΤΟ!!ΔΗΛΑΔΗ ΝΑ ΠΑΡΩ ΜΙΑ ΚΑΡΑΜΠΙΝΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΩ ΕΚΕΙ????

 

μενω γλυφαδα!

http://www.myphone.gr/gallery/uploads/5309/2.jpg Βελιγραδι VOLIM TE UVEK! 13/2/97
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ συνδέθηκα στο 2play απο τις 8 του Αυγούστου. Η σύνδεσή μου γίνεται στα 16000 και σαν router χρησιμοποιώ το speedtouch 585 αφού ακόμα δεν μου έχουν στείλει απο την forthnet το δικό τους. Η αναγνώριση κλήσης δουλεύει κανονικά στο ασύρματο panasonic που έχω.

 

Συνέχεια: Χτές μου έφεραν το router της forthnet - siemens cl110 - και το έβαλα στην γραμμή για δοκιμή. Αποτέλεσμα συγχρόνισε πιο ψηλά 18000 και δεν έχω καμμία αποσύνδεση απο τότε. Απίθανο router και ας μην γεμίζει το μάτι.

Link to comment
Share on other sites

Συνέχεια: Χτές μου έφεραν το router της forthnet - siemens cl110 - και το έβαλα στην γραμμή για δοκιμή. Αποτέλεσμα συγχρόνισε πιο ψηλά 18000 και δεν έχω καμμία αποσύνδεση απο τότε. Απίθανο router και ας μην γεμίζει το μάτι.

ante kai sta dika mas

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

το πιο αισχρο και απο τα τρελα.

 

μπηκα στο κοπο να τρεξω για την συνδεση να κανω διακοπες και ιστοριες γιατι στο νετ αλλα και στο τηλ μου ελεγαν οτι ειμαι στο ιδιοκτητο δικτυο.

 

αφου εγινε η ολη ιστορια τωρα μου λενε οτι ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΣΤΟ ΙΔΙΟΚΤΗΤΟ!!ΔΗΛΑΔΗ ΝΑ ΠΑΡΩ ΜΙΑ ΚΑΡΑΜΠΙΝΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΩ ΕΚΕΙ????

 

μενω γλυφαδα!

 

Σε τι ταχυτητα ησουν συνδεδεμενος; ;)

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα

 

θα ήθελα τα φώτα σας για κάτι

 

είμαι εκτός ιδιώκτητου δικτύου που σημαίνει ότι είμαι στα 1024

 

Γιατί το routerάκι μου (siemens CL110) μου δείχνει ότι κλειδώνει στα 12 mbps?

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα

 

θα ήθελα τα φώτα σας για κάτι

 

είμαι εκτός ιδιώκτητου δικτύου που σημαίνει ότι είμαι στα 1024

 

Γιατί το routerάκι μου (siemens CL110) μου δείχνει ότι κλειδώνει στα 12 mbps?

giati mexri ekei pianei i grammi sou.emena kleidwne sta 15 kai epeidi ipirxe problima me riksane sta 8!!!

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Απ'ότι διαβάζω τα προβλήματα στο 2play είναι συχνά. Γενικά έχει μείνει κανείς ικανοποιημένος; Φαίνεται να βελτιώνεται η κατάσταση;

Προσπαθώ να καταλάβω αν αξίζει να ρισκάρω να περάσω στο 2play και να υποστώ την 12μηνη δέσμευση.

Μου φαίνεται απαράδεκτο να ζητάνε τόσο μεγάλη δέσμευση χωρίς να προσφέρουν ούτε καν δωρέάν τον εξοπλισμο(ένα σοβαρό ρουτερ και μια συσκευή τηλεφώνου,δικά τους , συμβατά, ελεγμένα κι αξιόπιστα) ,ώστε να γλιτώνεις από προβλήματα σε λάθος χρονισμούς κλπ.Στο δε Φορθνετ-soho (μόνο ιντερνετ στο ιδιόκτητό τους) που με ενδιαφέρει δεν δίνουν απολύτως τίποτα από εξοπλισμό.

Επίσης πόσο ιδιόκτητο είναι το δίκτυο της Φόρθνετ,αφού χρησιμοποιεί τα ίδια χάλκινα καλώδια του ΟΤΕ ,τα οποία προφανώς συντηρούν (ποτέ) συνεργεία του ΟΤΕ;

Link to comment
Share on other sites

giati mexri ekei pianei i grammi sou.emena kleidwne sta 15 kai epeidi ipirxe problima me riksane sta 8!!!

 

Πήρα τηλέφωνο κάποιον στην Forthnet σήμερα και του έιπα το πρόβλημα

η απάντηση ήταν ότι μέχρι τόσο ανοίγει την γραμμή ο ΟΤΕ όσο περνάς μεσω ΑΡΥΣ όταν περάσω στο ιδιώκτητο θα ανέβει όσο μπορεί να πιάσει η γραμμή μου μιας και η Forthnet θα το δώσει για 24Mbps

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα

 

θα ήθελα τα φώτα σας για κάτι

 

είμαι εκτός ιδιώκτητου δικτύου που σημαίνει ότι είμαι στα 1024

 

Γιατί το routerάκι μου (siemens CL110) μου δείχνει ότι κλειδώνει στα 12 mbps?

 

giati mexri ekei pianei i grammi sou.emena kleidwne sta 15 kai epeidi ipirxe problima me riksane sta 8!!!

 

Πήρα τηλέφωνο κάποιον στην Forthnet σήμερα και του έιπα το πρόβλημα

η απάντηση ήταν ότι μέχρι τόσο ανοίγει την γραμμή ο ΟΤΕ όσο περνάς μεσω ΑΡΥΣ όταν περάσω στο ιδιώκτητο θα ανέβει όσο μπορεί να πιάσει η γραμμή μου μιας και η Forthnet θα το δώσει για 24Mbps

 

Ρε παιδια, απο ποτε δινουν γραμμη πανω απο 1024 σε ΑΡΥΣ; :confused:

Μονο στο ιδιοκτητο δινουν περισσοτερα!

 

billys με ποσα κατεβαζεις; Επισης, στην περιοχη σου υπαρχει καλυψη; :confused:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα..εχω το εξης προβλημα... εδω και 4 μερες ειμαι συνδεδεμενος με 2play. μου συνδεετε κανονικα το ιντερνετ αλλα οταν βαζω το FlashGet να κατεβασω 4-5 αρχεια ταυτοχρονα μετα απο λιγο κοβετε η παροχη του ιντερνετ ενω μενω συνδεδεμενος με το ασυρματο ρουτερ που εχω (level one). γνωριζει κανεις τιποτα σχετικα με αυτο???
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα συνδέθηκα, router siemens, με 7116/509 Kbps

Η απόλυτη ξεφτίλα??? Δεν παραείναι χαμηλά??? Τι μπορεί να φταίει ρε παιδιά?

kai egw me 8 eimai.eisai poli makria apo to dslam sou.koita eilikrina dn einai kai poli xalia an skefteis oti o ote dinei tin 8 mbps 40 euro!!!!!

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Αχ! Αυτή η forthnet με τα τηλεφωνά εξυπηρετήσεις που έχει και με τους άσχετους που απαντάνε δεν άντεξα άλλο το τι έχω ακούσει . 2 μήνες δεν είναι σίγουροι σε ποιο τηλεφωνικό κέντρο ανήκω. Το κέντρο που ανηκο είναι σχεδόν δίπλα στο σπίτι μου:blink:
Link to comment
Share on other sites

kai egw me 8 eimai.eisai poli makria apo to dslam sou.koita eilikrina dn einai kai poli xalia an skefteis oti o ote dinei tin 8 mbps 40 euro!!!!!

 

Ναι ok, κοίτα όμως μια περίπτωση που έρχεται κόντρα σε ότι λέμε...

http://insomnia.gr/vb3/showthread.php?t=204567&page=6

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 20 μέρες υπάρχει απο το ιδιόκτητο δίκτυο τις forthnet γραμμή για την περιοχή μου(Γέρακας) αλλά απο όσα έχω ακούσει απο γνωστούς που έχουνε forthnet(μου λένε ότι τι μια μέρα έχουν ιντερνετ και την άλλη τπτ κτλ.) και με όσα διαβάζω εδώ αναρωτιέμαι κατά πόσο αξίζει να φύγω απο τον οτε και την 1024/256 σύνδεση μου και να πάω σε κάτι που όποτε του έρθει δουλεύει.

Για δώστε τα φώτα σας βρε παιδιά.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έκανα κ εγώ την αίτηση... Δε μου λετε?? 2 παιδιά που είπαν οτι πιάνουν ταχύτητες 8-7Μbit, τι attenuetion έχετε?? Εγώ έχω 15db downstream κ σύμφωνα με το οδηγό του adslgr.com θα πιάνω μέχρι 22... Έχω καμιά ελπίδα να την δω αυτήν την ταχύτητα?
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έκανα κ εγώ την αίτηση... Δε μου λετε?? 2 παιδιά που είπαν οτι πιάνουν ταχύτητες 8-7Μbit, τι attenuetion έχετε?? Εγώ έχω 15db downstream κ σύμφωνα με το οδηγό του adslgr.com θα πιάνω μέχρι 22... Έχω καμιά ελπίδα να την δω αυτήν την ταχύτητα?

 

Φυσιολογικά γύρω στα 20 σίγουρα. Για να δείς την απόσταση διαιρείς το 15 που έχεις εσύ με το 13.81

Είσαι στο χιλιόμετρο. Αρχηγός είσαι! Τι να πούμε εμείς τα κακόμοιρα που απέχουμε 3 χιλιόμετρα απ' το dslam και είμαστε στα 7500? Εγώ έχω attenuation 43db. Λες και απέχουμε 30 χιλιόμετρα άντε με τους απατεώνες! Το θέμα απόστασης είναι μεγάλη απάτη και βρωμιά!!! Έχω εξοργιστεί με το θέμα. Φταίνε οι γραμμές του ΟΤΕ λένε! Και τι μας νοιάζει εμάς τη στιγμή που τους πληρώνουμε για 24? Ε όχι απ' τα 24 στα 7 ρε παιδιά!!! Είπαμε! όχι κι έτσι ρε ψεύτες!!!

Link to comment
Share on other sites

Ε πήγαινε σε άλλον πάροχο να πληρώνεις τα διπλάσια για να έχεις 4 mbit.

 

Μα καλά ρε φίλε αυτό κατάλαβες απ' αυτό που είπα???

:blink:

Link to comment
Share on other sites

Μα καλά ρε φίλε αυτό κατάλαβες απ' αυτό που είπα???

:blink:

koita kai egw anagkastika simbibastika

eixa attenuation 34 kai to router kleidwne sta 15.epeidi omws ekane sixna aposindesis mou to kleidwsane sta 8.entaksei psiloksenerwsa alla....

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...