Jump to content

Nova ADSL & Double Play (Forthnet)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Παιδια μου ειπανε οτι το 2play μπλοκαρει τα torrent. Αληθευει;

 

ΝΑΙ.

 

Εγω με azureus κατεβαζω μολις με 20!!

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μου ειπανε οτι το 2play μπλοκαρει τα torrent. Αληθευει;

 

Όσο αληθεύει ότι τα έχεις με την κοπελιά στην υπογραφή σου :wacko:

Στα πόσα τελικιάζει η γραμμή σας?:X
Link to comment
Share on other sites

έχω 2play εδώ και ένα μήνα και όλα είναι καλά εκτός από το ότι είμαι στο messenger και μιλάω με web camera και η εικόνα όπως και ο άθλιος ήχος έρχονται απελπιστικά αργά!!! σαν να έχω 56k. αν είναι δυνατόν...

ξέρει κανείς σας τι μπορεί να φταίει και πως μπορώ να το αντιμετωπίσω?

Link to comment
Share on other sites

05/07/2007 12:16:05

Checking for Middleboxes . . . . . . . . . . . . . . . . . . Done

running 10s outbound test (client to server) . . . . . 436.34Kb/s

running 10s inbound test (server to client) . . . . . . 6.19Mb/s

 

αλλα ουτε και αυτα δεν πιανω.τι να μου κανει το download manager.αν θες δοκιμασε και αυτο ftp://ftp.forthnet.gr/pub/fedora/updates/6/SRPMS/

δηλαδη τι? να πιασω 800?δεν μου λεει κατι να πιασω 800 απο τη στιγμη που συγχρονιζω στα 18 000 και η γραμμη μου δεν εχει προβλημα, γιατι αφου συγχρονισε εκει παει να πει οτι μπορει να τα σηκωσει.τα 800 ειναι απαραδεκτα αφου τα σηκωνει η γραμμη ακομη και για τα 10000.και δεν θελω να πιασω ουτε τα 18000 ασ πιασω ομως 15000 -16000 ικανοποιημενος θα ειμαι

Εγώ πάντως σου είπα. Κατέβασε με πολλά connections (γι' αυτό χρειάζεσαι download manager...) κάτι απο ftp.ntua.gr και τότε πες μας.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως σου είπα. Κατέβασε με πολλά connections (γι' αυτό χρειάζεσαι download manager...) κάτι απο ftp.ntua.gr και τότε πες μας.

 

το εκανα και τι εγινε????μια απο τα ιδια αντε λιγο καλητερα.οπως κατεβαζει ο μοζιλα με το δικο του χωρις manager.το μονο που ειδα ηταν λιγο πιο γρηγορη η μεγιστη ταχυτητα.αμελητεο ομως γιατι δεν νομιζω να εγινε και κατι αν κατεβαζω με 20-30 παραπανω.απο τη στιγμη που θα επρεπε να κατεβαζω με 1200-1300 τουλαχιστον παραπανω.καμια αλλη ιδεα???

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

έχω 2play εδώ και ένα μήνα και όλα είναι καλά εκτός από το ότι είμαι στο messenger και μιλάω με web camera και η εικόνα όπως και ο άθλιος ήχος έρχονται απελπιστικά αργά!!! σαν να έχω 56k. αν είναι δυνατόν...

ξέρει κανείς σας τι μπορεί να φταίει και πως μπορώ να το αντιμετωπίσω?

Kane port forward. An den kses poies portes prepei na anoikseis anoikse tes oles apo 1 ws 65500.

An fovasai mhpws kapoios hacker mpei sto pc sou xaxaxaxa, google it na vreis poies portes prepei na anoikseis.

Elpizw na voithisa.

Link to comment
Share on other sites

Πόσα connections έβαλες; Έβαλες τουλάχιστον 10;

 

τα εκανα ολα αλλα πατατες το νετ.απο το πρωι προσπαθω να βγαλω γραμμη και εβγαλα τωρα.ειμαι μιση ωρα αναμονη και περιμενω ακομα.δηλαδη χωρισ αυτα τα προγραματα δεν μπορω να εκμεταλευτω πληρωσ την ταχητυτα μου???

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

τα εκανα ολα αλλα πατατες το νετ.απο το πρωι προσπαθω να βγαλω γραμμη και εβγαλα τωρα.ειμαι μιση ωρα αναμονη και περιμενω ακομα.δηλαδη χωρισ αυτα τα προγραματα δεν μπορω να εκμεταλευτω πληρωσ την ταχητυτα μου???

εγω παντως βαζω στοιχημα οτι η φορθνετ δε φταιει. σου φαινεται τοσο παραξενο τα sites να μη δινουν πανω απο μια ταχυτητα σε ενα connection μονο;

αν ειχες 1gbit συνδεση τι θα γινοταν; :p

στο pc σου ειναι ολα καλα; πως συνδεεις το ρουτερ; ποιο ρουτερ εχεις; firewalls, antivirus;

 

ps: torrents δεν κοβει και ουτε θα κοψει ποτε.-

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω εχω διακοπες καθως κανω downloading ή σερφαρω.:(

 

Δηλαδη ολα παγωνουν και μετα απο λιγο ξεκολλαει και συνεχιζουν τα downloads και το φορτωμα σελιδων.:wacko:

 

Εχετε καμμια ιδεα τι μπορει να φταιει? :blink:

 

Εχω παρει τηλεφωνο αλλα δεν βλεπω να μπορουν να μου δωσουν λυση καθως μου λενε οτι τα στατιστικα της συνδεσης ειναι καλα.

 

Μου το κανει και με το US Robotics που δινουν αυτοι αλλα και με ενα D-Link G624T

 

 

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως βαζω στοιχημα οτι η φορθνετ δε φταιει. σου φαινεται τοσο παραξενο τα sites να μη δινουν πανω απο μια ταχυτητα σε ενα connection μονο;

αν ειχες 1gbit συνδεση τι θα γινοταν; :p

στο pc σου ειναι ολα καλα; πως συνδεεις το ρουτερ; ποιο ρουτερ εχεις; firewalls, antivirus;

 

ps: torrents δεν κοβει και ουτε θα κοψει ποτε.-

 

με το pc ολα καλα και ειναι πανω σε ethernet.επιτελους με το internet download manager τα καταφερα.δοκιμαζα σε γρηγορα site.εκει που κατεβασα 850 το πολυ τωρα παιζω στα 1900+ σε γρηγορες σελιδες.δοκιμαστε στην nvidia να κατεβασετε.ειναι πολυ καλη και γρηγορη.παντα ομως με download manager αλλιως οι ταχυτητεσ ειναι χαμηλες και παλι σε σχεση με αυτο που μπορεις να παρεις.

 

γιατι ομως δεν μπορουμε να κατεβασουμε απλα μονο με τον brownser σε μεγαλη ταχητυτα αφου η σελιδα εχει να δωσει????αν καποιος γνωριζει ας μου πει.πρεπει δηλαδη να μπεις με πολλα conections.μηπως παιζει και κατι αλλο???:worry:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οι servers που φιλοξενούν τα διάφορα sites έχουν ένα περιορισμό στο bandwidth/connection. Έτσι με 1 connection σου δίνει ας πούμε 850kB/s, με 3 connections σου δίνει 3*850=2250kB/s. Μετά μπαίνει και ο περιορισμός bandwidth/συνδεδεμένη ip. :)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω εχω διακοπες καθως κανω downloading ή σερφαρω.:(

 

Δηλαδη ολα παγωνουν και μετα απο λιγο ξεκολλαει και συνεχιζουν τα downloads και το φορτωμα σελιδων.:wacko:

 

Εχετε καμμια ιδεα τι μπορει να φταιει? :blink:

 

Εχω παρει τηλεφωνο αλλα δεν βλεπω να μπορουν να μου δωσουν λυση καθως μου λενε οτι τα στατιστικα της συνδεσης ειναι καλα.

 

Μου το κανει και με το US Robotics που δινουν αυτοι αλλα και με ενα D-Link G624T

 

 

 

 

για μενα τιποτα hostolis? :blink: :( :O

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω εχω διακοπες καθως κανω downloading ή σερφαρω.:(

 

Δηλαδη ολα παγωνουν και μετα απο λιγο ξεκολλαει και συνεχιζουν τα downloads και το φορτωμα σελιδων.:wacko:

 

Εχετε καμμια ιδεα τι μπορει να φταιει? :blink:

 

Εχω παρει τηλεφωνο αλλα δεν βλεπω να μπορουν να μου δωσουν λυση καθως μου λενε οτι τα στατιστικα της συνδεσης ειναι καλα.

 

Μου το κανει και με το US Robotics που δινουν αυτοι αλλα και με ενα D-Link G624T

 

 

 

εγω εχω ενα λινκσις wag354g και δοκιμασα το siemens poy moy steilane.κατα ενα περιαργο τροπο μου κολαγε το pc οταν επαιζα παιχνιδια.για τρελο κολιμα ομως.γενικοτερα κατι δεν μου αρεσε σε σχεσι με πριν.εβαλα παλι το λινκσις και ολα κομπλε.δοκιμασε κανενα firmaware update.το Encapsulation πρεπει να εναι pppoe kai to Multiplexing: llc

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εγω εχω ενα λινκσις wag354g και δοκιμασα το siemens poy moy steilane.κατα ενα περιαργο τροπο μου κολαγε το pc οταν επαιζα παιχνιδια.για τρελο κολιμα ομως.γενικοτερα κατι δεν μου αρεσε σε σχεσι με πριν.εβαλα παλι το λινκσις και ολα κομπλε.δοκιμασε κανενα firmaware update.το Encapsulation πρεπει να εναι pppoe kai to Multiplexing: llc

 

Δεν μπορώ να ξέρω.. :/

Ethernet ή USB ;

 

gbalabi ευχαριστω θα δοκιμασω.:D

 

hostolis ειναι ethernet :(

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

paidia egw lew na parw ena netgear http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=1&category=810&product=695238

8a ipostirizei to adsl2+ tis forthnet?

kai logiko 8a einai kalitero apo to router tis forthnet!!!!

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

paidia egw lew na parw ena netgear http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=1&category=810&product=695238

8a ipostirizei to adsl2+ tis forthnet?

kai logiko 8a einai kalitero apo to router tis forthnet!!!!

Δεν υποστηρίζει ADSL2+.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

paidia egw lew na parw ena netgear http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=1&category=810&product=695238

8a ipostirizei to adsl2+ tis forthnet?

kai logiko 8a einai kalitero apo to router tis forthnet!!!!

Παρε το Linksys wag200g απο eshop. 74 eura.

Kai adsl2+ kai wireless kai xysta mesa exei.....

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι υποστηρίζει, συγγνώμη που δε το έψαξα καλύτερα πριν.

http://www.netgear.com/Products/RoutersandGateways/GWirelessRouters/DG834G.aspx?detail=Specifications

Κακώς που στο site του πλαισίου δεν το αναφέρουν όμως.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τι εξοπλισμό σας έστειλαν απο Forthnet ?

 

Αναφερομαι για την προσφορα της 1ης Ιουνιου, εμενα μου εστειλαν ενα Siemens CL-110 Combo

 

Δεν μου πολυγεμισε το ματι... port forwarding δεν καταφερα να κανω ακομα και τα τορεντ-ακια μου σερνονται...

________________________________________

Η ζωή είναι στιγμές ας έρχονται μόνο καλές !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...