Jump to content

Nova ADSL & Double Play (Forthnet)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγω χθες προσπαθησα να δω..αλλα οχι απο την αρχη...αλλα στο ημιχρονο και δεν με εβαλε.

ισως να θελει να συνδεθεις πριν το ματς και οχι ενδιαμεσα.:cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Κι εγώ το έκλεισα κάποια στιγμή και το ξανανοιξα στο β ημίχρονο και μπήκε αμέσως.
... and Justice for ... ALL ...
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το έκλεισα κάποια στιγμή και το ξανανοιξα στο β ημίχρονο και μπήκε αμέσως.

ποιον αγωνα ειδες??,εγω τον παοκ-παο δεν μπορεσα να το δω :(

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είδα το Ολυμπιακός-Ξάνθη no probs και πολύ καλή ποιότητα.

Ποια προσφορά εννοείς mol?

... and Justice for ... ALL ...
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις 4νετ και βάλεις νόβα ή αν έχει νόβα και βάλεις 4νετ αμέσως κόβεται 20% απο τους λογαρισμούς και των 2. Ισχύει για όλους τους υφιστάμενος πελάτες και των 2.
... and Justice for ... ALL ...
Link to comment
Share on other sites

τελευαταια προσφορά θυμαμαι ήταν 2paly economy + sportspack με 60 το μήνα και δωρεαν εξοπλισμό. Για δες αν ισχύει ακόμα. Ρώτα σε κανένα κατάστηαμα και ρώτα.
... and Justice for ... ALL ...
Link to comment
Share on other sites

Για ρώτα και για το nova-in-a-box να μας πεις καμιά πληροφορία για τις διάρκειες και τις δεσμέυσεις χρόνου, αν υπάρχουν.
... and Justice for ... ALL ...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Υπάρχει κάποιο μέλος με forthnet στην περιοχή της Αγ.Βαρβάρας Αττικής?

Να μου πει την γνώμη του και τυχόν προβλήματα με αυτόν τον πάροχο?

Δεν αντέχω άλλο τα 150άρια (ευρώ) του ΟΤΕ.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Για ρώτα και για το nova-in-a-box να μας πεις καμιά πληροφορία για τις διάρκειες και τις δεσμέυσεις χρόνου, αν υπάρχουν.

 

Τι εννοείς όταν λες δεσμεύσεις χρόνου; Προπληρωμένο πακέτο είναι.

Link to comment
Share on other sites

Για ρώτα και για το nova-in-a-box να μας πεις καμιά πληροφορία για τις διάρκειες και τις δεσμέυσεις χρόνου, αν υπάρχουν.

 

δε πηγα να ρωτησω τελικα. ισως σαββατο πρωι:)

 

για το box πιστευω θα ισχυει οτι λεει εδω

Link to comment
Share on other sites

Θα πέσει τρελό γέλιο με αυτούς τους δύο speakers!!!

Δελτίο Τύπου:

Το πιο ανατρεπτικό δημοσιογραφικό derby και το μεγάλο παιχνίδι, Live Streaming στο http://www.novasports.gr

 

Η Forthnet φέρνει αποκλειστικά για τους συνδρομητές των broadband υπηρεσιών της, την πιο απρόσμενη δημοσιογραφική συνάντηση Live Streaming από το studio του novasports.gr, καθώς και το μεγάλο ντέρμπι Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός, σε απευθείας σύνδεση από το στάδιο «Γεώργιος Καραϊσκάκης».

 

Σάββατο 19/2, 19.20 : O Όμιλος Forthnet δίνει το παρόν και στο μεγάλο ντέρμπυ της Superleague ανάμεσα στον Ολυμπιακό και τον Παναθηναϊκό με ένα από τα πιο ανατρεπτικά δημοσιογραφικά πάνελ !

Ο Φίλιππος Συρίγος βγαίνει στον… αιφνιδιασμό και υποδέχεται στο ειδικά διαμορφωμένο studio του novasports.gr, τον Κώστα Νικολακόπουλο και τον Κώστα Γκόντζο σε μια «εκρηκτική» συνάντηση!

 

Οι συνδρομητές των broadband υπηρεσιών εντός δικτύου της Forthnet θα έχουν την ευκαιρία να απολαύσουν αποκλειστικά και δωρεάν μια μοναδική ποδοσφαιρική βραδιά μέσα από τον υπολογιστή τους!

Δέκα λεπτά πριν από την έναρξη του μεγάλου ντέρμπι, στις 19.20, μπείτε στο http://www.novasports.gr, στην ενότητα Live Streaming, πατήστε PLAY και συνδεθείτε ζωντανά με το Studio όπου το ανατρεπτικό πάνελ θα σχολιάζει όσα θα συμβαίνουν στο στάδιο «Γ. Καραϊσκάκης», τις κινήσεις των δύο προπονητών και τις συνθέσεις των ομάδων, λίγα λεπτά πριν από την έναρξη του αγώνα.

Στη συνέχεια παρακολουθείστε σε ζωντανή σύνδεση από το Στάδιο «Γεώργιος Καραϊσκάκης» το μεγάλο ντέρμπι των «αιωνίων» σε περιγραφή του Ηλία Βλάχου και σχόλιο των Φίλιππου Συρίγου, Κώστα Νικολακόπουλου και Γιώργου Γκόντζου και φυσικά μετά το τέλος του αγώνα μείνετε συνδεδεμένοι για να ακούσετε τα συμπεράσματα, τα σχόλια και την κριτική των τριών δημοσιογράφων.

 

Είστε συνδρομητής υπηρεσιών Forthnet και απολαμβάνετε αποκλειστικά τα κορυφαία προνόμια!

 

Μη χάσετε το πιο σημαντικό ποδοσφαιρικό ραντεβού, το μεγάλο ντέρμπι Ολυμπιακός-Παναθηναϊκός και τη δημοσιογραφική συνάντηση που θα συζητηθεί, Live Streaming , το Σάββατο 19/2 στις 19.20 αποκλειστικά και μόνο από το http://www.novasports.gr!

 

Πηγή: http://www.sport-fm.gr/article/459444

Edited by maya2011
Link to comment
Share on other sites

Βγάζουν δηλαδή και εκπομπές στη streaming μετάδοση...καλό αυτό, ειδικά για δωρεάν υπηρεσία.Λέτε να το πάνε για κανονική IPTV;
Link to comment
Share on other sites

Μέσα σε 2 εβδομάδες η φορθνετ έχει προσθέσει αρκετά καλούδια για τους συνδρομητές της. Πρώτα το streaming και μετά ειδική μετάδοση μόνο για αυτή. Και τι μετάδοση? Θα πέσει πολύ γέλιο. Φύγαμε για ντέρμπι από το ιντερνετ γιατί με τους ξενέρωτους της Νετ δε νομίζω να έχει το ίδιο ενδιαφέρον!
... and Justice for ... ALL ...
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΜΗΝ ΤΥΧΗ ΚΑΙ ΕΧΕΤΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΧΑΘΗΚΑΤΕ ΓΙΑ ΜΙΑ ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΤΙΣ ΓΡΑΜΜΗΣ ΜΟΥ ΚΟΨΑΝΕ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΜΟΥ ΓΙΑ 25 ΗΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΜΕ ΑΦΗΣΑΝΕ ΣΤΟ ΕΛΕΟΣ ΤΟΥ ΘΕΟΥ
GREGORY
Link to comment
Share on other sites

α. Νομίζω ότι μηδένισες όσο δεν πάει άλλο. καταρχήν τη μεταφορά έκανες? κ ποιες σε άφησε χωρίς τηλ?

 

β. Η μετάδοση προχθες ήταν παααρα πολύ καλή από ποιότητα. Τα σχόλια πήραν φωτιά στο τέλος του αγώνα που έγινε και το σουσουρο! Για να δούμε στο Ολυμπιακός-ΑΕΚ θα παίξει μονομαζία Νικολακό-Κυφωνίδη άραγε?

... and Justice for ... ALL ...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

μετά από απίστευτη ταλαιπωρία,κομμένο τηλέφωνο και ίντερνετ, ψέμματα κι αδιαφορία από τη Forthnet αιτήθηκα κι επέστρεψα στον ΟΤΕ εδώ κι ένα μήνα. Ξαφνικά η Forthnet ανασύρει από το αρχείο της κι ενεργοποιεί μια παλιά αίτησή μου προ τριμήνου (25/12/2010) που είχα κάνει για αλλαγή προγράμματος και πρόκειται να με επιστρέψει με το ζόρι στο δίκτυό της. Όπως φαίνεται δεν υπάρχει τρόπος να το αποφύγω.

Ο ΟΤΕ μου δηλώνει ανίκανος να με κρατήσει στο δίκτυό του καθώς ισχυρίζεται πως σε κάθε αίτηση των άλλων παρόχων παραδίδει τον πελάτη, άσχετα τι επιθυμεί ο πελάτης!!!

 

Αν κάποιος γνωρίζει τρόπο να εναντιωθώ σε αυτό παρακαλώ να με βοηθήσει.

 

Η Forthnet προτείνει να της στείλω μια αίτηση διακοπής αλλά με αυτή με υποχρεώνει να αποδεχτώ ως δικό μου σφάλμα την μετακίνηση και ενυπόγραφα την εξουσιοδοτώ να:

α) με χρεώσει με όσα έξοδα θέλει για διακοπή

β) να χάσω το νούμερό μου,

γ) και να κάνει έως 60 ημέρες για να με επαναπροωθήσει στον ΟΤΕ...

 

Έχω γράψει και στην ΕΕΤΤ αλλά από εκεί θα αργήσει όποια απάντηση.

 

Όποια βοήθεια παρακαλώ χρήσιμη!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

μετά από απίστευτη ταλαιπωρία,κομμένο τηλέφωνο και ίντερνετ, ψέμματα κι αδιαφορία από τη Forthnet αιτήθηκα κι επέστρεψα στον ΟΤΕ εδώ κι ένα μήνα. Ξαφνικά η Forthnet ανασύρει από το αρχείο της κι ενεργοποιεί μια παλιά αίτησή μου προ τριμήνου (25/12/2010) που είχα κάνει για αλλαγή προγράμματος και πρόκειται να με επιστρέψει με το ζόρι στο δίκτυό της. Όπως φαίνεται δεν υπάρχει τρόπος να το αποφύγω.

Ο ΟΤΕ μου δηλώνει ανίκανος να με κρατήσει στο δίκτυό του καθώς ισχυρίζεται πως σε κάθε αίτηση των άλλων παρόχων παραδίδει τον πελάτη, άσχετα τι επιθυμεί ο πελάτης!!!

 

Αν κάποιος γνωρίζει τρόπο να εναντιωθώ σε αυτό παρακαλώ να με βοηθήσει.

 

Η Forthnet προτείνει να της στείλω μια αίτηση διακοπής αλλά με αυτή με υποχρεώνει να αποδεχτώ ως δικό μου σφάλμα την μετακίνηση και ενυπόγραφα την εξουσιοδοτώ να:

α) με χρεώσει με όσα έξοδα θέλει για διακοπή

β) να χάσω το νούμερό μου,

γ) και να κάνει έως 60 ημέρες για να με επαναπροωθήσει στον ΟΤΕ...

 

Έχω γράψει και στην ΕΕΤΤ αλλά από εκεί θα αργήσει όποια απάντηση.

 

Όποια βοήθεια παρακαλώ χρήσιμη!

 

Είχες κλείσει 12μηνο στη forthnet όταν έκανες την αίτηση μεταφοράς στον ΟΤΕ? Αν όχι δυστυχώς δεν μπορείς να αποφύγεις να χρεωθείς το τέλος απενεργοποίησης, πράγμα το οποίο ισχύει για όλα τα συμβόλαια που έχουν δέσμευση και όχι μόνο στη forthnet. Για να μείνεις στον ΟΤΕ, απλά ζήτα την ακύρωση της αίτησης, και προχώρα σε αίτημα απενεργοποίησης, ώστε να πληρώσεις και να μην χρειαστεί το πήγαινε-έλα! Καλύτερα όμως ρώτα σε κανένα κατάστημα για μια πιο ανώδυνη διαδικασία, αλλά αν δεν είχες κλείσει το 12μηνο τότε τα έξοδα θα πρέπει να τα πληρώσεις.

... and Justice for ... ALL ...
Link to comment
Share on other sites

Δεν με απασχολούν τα έξοδα αλλά η κοροϊδία και ο εκβιασμός της Forthnet .Δυστυχώς η περίπτωσή μου είναι λίγο περίπλοκη (από λάθη της Forthnet).

24/12/2010 Κάνω αίτηση από ΟΤΕ να πάω στην Forthnet.

25/12/2010 (μια ημέρα μετά) αιτούμαι να με ενεργοποιήσουν (όταν το κάνουν) σε διαφορετικό πρόγραμμα από το αρχικό, λένε πως γίνεται, ζητούνε Αιτηση διακοπής και Νεα Αίτηση ενεργοποίησης (27/12/2010).

13/1/2011 Με ενεργοποιεί κανονικά για 3 ημέρες. Μετά αρχίζουν τα προβλήματα.

17/1/2011 Μου κόβει το τηλ επειδή εκτελεί την αίτηση διακοπής...αλλά δεν μου το λένε, δεν το βλέπουν στην τηλεφ.εξυπ.

Ψάχνω το πρόβλημα, δηλωνω βλάβη, ψάχνουν βλάβη, την βρίσκουν, τη διορθώνουν αλλά τίποτα. Ξαναδηλώνουμε βλάβη, βρίσκουν βλάβη και στο κομμάτι του ΟΤΕ , θα το δήλωναν στον ΟΤΕ και περιμένω. Πάλι τίποτα. Μετά από πίεση στον ΟΤΕ μου λένε πως δεν έχει δηλωθεί βλάβη ποτέ, η δε Forthnet δίνει ανεπαρκείς εξηγήσεις: "θα το δηλώσουμε, το δηλώσαμε, θα δούμε από βδομάδα". Μετά απο 2 εβδομάδες αναμονής και κοροϊδίας (χωρίς τηλ και ίντερνετ) κάνω αίτηση να επιστρέψω στον ΟΤΕ.

31/1/2011 με επιστρέφουν στον ΟΤΕ ,με χρεώνουν έξοδα να φύγω, με χρεώνει έξοδα να συνδεθώ ο ΟΤΕ αλλά τουλάχιστον νομίζω πως τελειώσε το θέμα.

4/2/2011 Η Forthnet αποφασίζει να με επιστρέψει πάλι στο δίκτυό της εκτελώντας την παλιά αίτηση αλλαγής πακέτου (27/12/2010) 2+ μήνες μετά. Αδιαφορεί για το γεγονός οτι με είχε ήδη ενεργοποιήσει μια φορά στο δίκτυό της, δεν μου παρείχε τα συμφωνημένα, με άφησε 1 μηνα χωρίς τηλ,και με ανάγκασε να φύγω, πλήρωσα τα τέλη, πήγα στον ΟΤΕ, τώρα με ξαναυποχρεώνει στην ίδια διαδικασία για να ξαναφύγω...Έλεος.

Γνωρίζει κάποιος αν μπορώ να εναντιωθώ και να επιλέξω εγώ τον τελικό μου πάροχο;

Link to comment
Share on other sites

ΠΙστεύω ότι έπρεπε να πας σε ένα καταστημα της 4νετ και να τους πεις να μη σε επανενεργοποιήσουν και να μην κανεις πρώτα την αίτηση στον ΟΤΕ. Γιατί δεν πας τώρα σε ένα κατάστημα και να τους πεις ότι δε θέλεις να επιστρέψεις και να διακανονίσεις την μη ενεργοποίηση σου πάλι?
... and Justice for ... ALL ...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...