Jump to content

Προτάσεις για να τιμήσω παλιό μου φίλο Ολλανδό.


SakisPlayer
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα.

Παραμονές Χριστουγέννων έλαβα ενα γράμμα πολύ παράξενο. Είχε της βασίλισσα της Ολλανδίας στο γραμματόσημο και γράμματα με γραφικό τύπο λίγο παράξενο αλλα... κάτι μου θύμιζε.

Έκπληκτος όταν άνοιξα και άρχισα να διαβάζω το γράμμα είδα πως ήταν ο καλός μου φίλος martin απ'την Ολλανδία, που είχε φύγει (και απο τότε χαθεί) εδώ και 21 χρόνια.

Η χαρά μου ήταν μεγάλη διοτι τον σκεφτόμουν συχνά αλλα δεν είχα τρόπο εύρεσης.

Και αυτός, κάπως στην τύχη το έστειλε. Όπως έγραψε, έστειλε το γράμμα ελπίζοντας πως σε αυτή την διεύθυνση θα μένει ακόμη ο παλιός φίλος του. Το ίδιο έκανε και με πολλά άλλα παιδιά που είχε γνωρίσει τότε. Απ'ότι μου είπε σε δεύτερο γράμμα του, εκτός απο μένα, μόνο μια κοπέλα βρέθηκε απο όλες τις παλιές επαφές.

Είναι παντρεμένος, έχει 3 παιδιά και έχει πλέον φτάσει τα 40 και βρίσκεται σε κάποιο πόστο της ποδοσφαιρικής ομάδας feyenoord.

Θα έρθει τον Οκτώβριο και θέλω να μου πείτε κάποιες ιδέες τιμητικής βραδιάς.

 

Ιδού ενα απόσπασμα του γράμματος.

I bet loutsa looks different after all these years , because of the new

airport.

When we come to greece we stay in Voula and we have rented a car

because I

want to show my wife Attica.

 

Λέτε να κάνω και εναν ποδοσφαιρικό αγώνα προς τιμήν του μιας και τότε είχαμε μια πολύ δυνατή ομάδα και έτσι θα μαζέψω παλαιούς παίκτες - φίλους του; (είμασταν με Μπασινά, Γκούμα, Μπούρα και άλλα ταλέντα της εποχής)

Και εκεί να του δώσουμε και μια πλακέτα τιμητική η κάτι τέτοιο;

 

Λέτε να ψάξω και να μαζέψω πολλούς της τότε παρέας της οποίας τα μέλη έχω χάσει και εγώ ακόμη; (μιλάμε για 50-80 άτομα στον πυρήνα. Γενικά είμασταν περίπου 200 άτομα!)

 

Περιμένω να μου γράψετε πολλές ιδέες.

 

Με πήγε πολύ πίσω ο Martin και αυτό ήταν ευχάριστο.:)

Link to comment
Share on other sites

ειναι πολυ καλη η ιδεα σου εφ οσον συνδεεστε ποδοσφαιρικα...

απλα το βρισκω καπως δυσκολο να ερθουνε ολοι οσοι αναφερεις λογο υποχρεωσεων...

η κινηση και μονο ομως ειναι πολυ καλη...

ισως μετα φαγητο και χορος και ολα θα ειναι τελεια....

Link to comment
Share on other sites

βρε Σακη, εχεις να φας δουλεμα.............

 

χωρις παρεξηγηση παντα

 

Καλη Χρονια

Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Παραμονές Χριστουγέννων έλαβα ενα γράμμα πολύ παράξενο. Είχε της βασίλισσα της Ολλανδίας στο γραμματόσημο και γράμματα με γραφικό τύπο λίγο παράξενο αλλα... κάτι μου θύμιζε.

Έκπληκτος όταν άνοιξα και άρχισα να διαβάζω το γράμμα είδα πως ήταν ο καλός μου φίλος martin απ'την Ολλανδία, που είχε φύγει (και απο τότε χαθεί) εδώ και 21 χρόνια.

Η χαρά μου ήταν μεγάλη διοτι τον σκεφτόμουν συχνά αλλα δεν είχα τρόπο εύρεσης.

Και αυτός, κάπως στην τύχη το έστειλε. Όπως έγραψε, έστειλε το γράμμα ελπίζοντας πως σε αυτή την διεύθυνση θα μένει ακόμη ο παλιός φίλος του. Το ίδιο έκανε και με πολλά άλλα παιδιά που είχε γνωρίσει τότε. Απ'ότι μου είπε σε δεύτερο γράμμα του, εκτός απο μένα, μόνο μια κοπέλα βρέθηκε απο όλες τις παλιές επαφές.

Είναι παντρεμένος, έχει 3 παιδιά και έχει πλέον φτάσει τα 40 και βρίσκεται σε κάποιο πόστο της ποδοσφαιρικής ομάδας feyenoord.

Θα έρθει τον Οκτώβριο και θέλω να μου πείτε κάποιες ιδέες τιμητικής βραδιάς.

 

Ιδού ενα απόσπασμα του γράμματος.

I bet loutsa looks different after all these years , because of the new

airport.

When we come to greece we stay in Voula and we have rented a car

because I

want to show my wife Attica.

 

Λέτε να κάνω και εναν ποδοσφαιρικό αγώνα προς τιμήν του μιας και τότε είχαμε μια πολύ δυνατή ομάδα και έτσι θα μαζέψω παλαιούς παίκτες - φίλους του; (είμασταν με Μπασινά, Γκούμα, Μπούρα και άλλα ταλέντα της εποχής)

Και εκεί να του δώσουμε και μια πλακέτα τιμητική η κάτι τέτοιο;

 

Λέτε να ψάξω και να μαζέψω πολλούς της τότε παρέας της οποίας τα μέλη έχω χάσει και εγώ ακόμη; (μιλάμε για 50-80 άτομα στον πυρήνα. Γενικά είμασταν περίπου 200 άτομα!)

 

Περιμένω να μου γράψετε πολλές ιδέες.

 

Με πήγε πολύ πίσω ο Martin και αυτό ήταν ευχάριστο.:)

Καλή ιδέα ο αγώνας!Θα έχει πολύ γέλιο!

Link to comment
Share on other sites

Ποιός άλλαξε τον τίτλο που ΕΓΩ γούσταρα και διάλεξα για το thread;

Καλά, δουλειά δεν έχουν να κάνουν μερικοί απο το να ανακατέβονται στα πόδια των άλλων; Κλωτσάω κιόλας ξέρετε, ε;

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι μετά το "Είμαι ζωντανός!" αυτό είναι το δεύτερο καλύτερο Sakis thread του forum. Βαθύτατο respect!...

 

Άνετα στην τρίτη θέση το Βαρεμένος show

http://www.projectforum.com/img/maclogo.gifSwitched to Mac
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν συμφωνώ πάντως με τον ποδοσφαιρικό αγώνα... ο άνθρωπος έρχεται να ξεσκάσει από τις δουλείες του εκεί (που έχουν σχέση με ποδόσφαιρο) και δεν νομίζω να θέλει να τα ξαναδεί αυτά...

Μπορείς να του πεις ότι θα πάτε σε ένα εστιατόριο , εσείς οι 2 (ή οι 4 αν έχετε και γυναίκες) και χωρίς να το ξέρει αυτός , εσύ να έχεις καλέσει ΟΛΟΥΣ τους φίλους του/σας!

Καταλαβαίνεις τι θα πάθει αν τους δει όλους απότομα , χωρίς να το περιμένει ...! Να τον πας σε κανένα γραφικό Ελληνικό κουτούκι με Greek live πενιές , τέτοια γουστάρουν αυτοί!

Φτιάξτε του και καμιά τιμητική πλακέτα με τις υπογραφές σας , ή τα ονόματά σας... κάτι σαν ευχαριστήρια κάρτα! Επίσης καλή ιδέα θα ήταν και μια μπάλα ποδοσφαίρου με τις υπογραφές από όλα τα φιλαράκια του!

Υ.σ. , αλήθεια τι τίτλο είχες και στον αλλάξαν!

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι μετά το "Είμαι ζωντανός!" αυτό είναι το δεύτερο καλύτερο Sakis thread του forum. Βαθύτατο respect!...

 

Άνετα στην τρίτη θέση το Βαρεμένος show

Δεν παίζει να το έγραψες αυτό!:secret::respect:

Να συμπλήρωσω την φοβερή εξέλιξη του Είμαι ζωντανός με Φίλιππο - Michelle!

Ωραίες εποχές...:food:

 

edit: Εδώ ρε Σάκη έσβησαν το δικό μου Post που θα έβαζε τέλος στο ποιός είναι αυτός ο ολλανδός. Το ακόμη χειρότερο βέβαια είναι οτι ο mod αντι να το διαγράψει το topic του άλλαξε και τίτλο!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Υ.σ. , αλήθεια τι τίτλο είχες και στον αλλάξαν!

Martin conijn. The return!!! πρέπει να είχε.

Για το ποιός είναι, με λίγο googling βρήκα αυτό. Τώρα αν είναι απλή συνωνυμία, δεν ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

μιας κ δεν θα ρθει μονο μια μερα.. ή

θα μαζεψεις οσους ξερεις απο τοτε κ θα πατε με τις γυναικες σας σε στυλ ρεμπεταδικο ή μπουζουκια...

αλλη μερα μπαλα κ ταβερνα σουβλατζιδικο μετα...

κ αφου περασουν οι μερες ενα strip show...:P

 

mia ερωτηση τι ειδους παρεα κανατε 50-70 ατομα πυρηνα κ καμμια 200αρα οι απ εξω?

Link to comment
Share on other sites

Ποιός άλλαξε τον τίτλο που ΕΓΩ γούσταρα και διάλεξα για το thread;

Καλά, δουλειά δεν έχουν να κάνουν μερικοί απο το να ανακατέβονται στα πόδια των άλλων; Κλωτσάω κιόλας ξέρετε, ε;

 

λολ απ όλα τα φόρουμ μόνο στο myphone βλέπω αυτά που βλέπω ελεοοοοοος :D

Link to comment
Share on other sites

Martin conijn. The return!!! πρέπει να είχε.

Για το ποιός είναι, με λίγο googling βρήκα αυτό. Τώρα αν είναι απλή συνωνυμία, δεν ξέρω.

 

πράγματι, ταιριάζει το προφίλ. Δεν είναι αυτός όμως.

 

Καλές ιδέες έχετε δώσει έως τώρα.

Δεν μιλάω γι'αυτούς που μπήκαν σαν τις κουτσομπόλες να σχολιάσουν. Μιλάω για τους υπόλοιπους.

Άλλοστε κάποιοι πλύν θεμάτων που πέρνουν μέρος με απότερο σκοπό θέσεις διαμελισμού της Ελλάδος δεν γουστάρουν τίποτε άλλο.:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζετε που μπορώ να φτιάξω κάποια πλακέτα που να σκαλίσει επάνω τις υπογραφές και τα ονόματα των παιδιών της παρέας; Η είναι δύσκολο αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Αν γίνει πάντως αυτός ο αγώνας, στείλε μου pm!

"Ακόμα κι όταν θα νομίζεις

πως μου πήρες την ψυχή, θα σε καίω.

Κι όταν ακόμη θα νομίζεις

πως για πάντα έχω χαθεί, θα ανατέλλω..."

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζετε που μπορώ να φτιάξω κάποια πλακέτα που να σκαλίσει επάνω τις υπογραφές και τα ονόματα των παιδιών της παρέας; Η είναι δύσκολο αυτό;
υπαρχουν μαγαζια που κανουν αυτη τη δουλεια.

για αθηνα δε μπορω να σου δωσω καποια διευθυνση..

και σε κλειδαραδες μπορεις να ρωτησεις...

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Ποιός άλλαξε τον τίτλο που ΕΓΩ γούσταρα και διάλεξα για το thread;

Καλά, δουλειά δεν έχουν να κάνουν μερικοί απο το να ανακατέβονται στα πόδια των άλλων; Κλωτσάω κιόλας ξέρετε, ε;

 

Για πέσμου βρε Σάκη, φιλικά σε ρωτώ και όχι σαν Moderator, πας καλά? :worry:

 

Δε φτάνει που έκανα τον τίτλο σχετικό με το θέμα για να καταλαβαίνει κάποιος ποιός ο σκοπός του ,βγαίνεις και παραπονούμενος από πάνω? :wacko:

 

Ο τίτλος " martin conijn is back" , νομίζεις ότι ήταν καλύτερος? :blink:

Εκτός από εσένα ποιός άλλος νομίζεις ότι τον γνωρίζει σε αυτό το φόρουμ ? :confused:

 

Με κάνεις και μετανοιώνω που διέγραψα τα μηνύματα του johner και τα άλλα τα περιπαικτικά μήπως και προστατεύσω το θέμα και λάβεις καμμιά σοβαρή απάντηση. Αλλά οκ Σάκη , no prob. Προς γνώση και συμμόρφωση. Θενκ γιου.

Has anyone really been far even as decided to use even go want to do look more like?
Link to comment
Share on other sites

παντως το θεματακι που το ειδαμε με φιλους μου...

μου ειπαν "αντι να φερει ο Ολλανδος τιποτα..θα του κανουμε και γιορτη?"

τελος off topic

 

καλη συνεχεια...

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Για πέσμου βρε Σάκη, φιλικά σε ρωτώ και όχι σαν Moderator, πας καλά? :worry:

 

Δε φτάνει που έκανα τον τίτλο σχετικό με το θέμα για να καταλαβαίνει κάποιος ποιός ο σκοπός του ,βγαίνεις και παραπονούμενος από πάνω? :wacko:

 

Ο τίτλος " martin conijn is back" , νομίζεις ότι ήταν καλύτερος? :blink:

Εκτός από εσένα ποιός άλλος νομίζεις ότι τον γνωρίζει σε αυτό το φόρουμ ? :confused:

 

Με κάνεις και μετανοιώνω που διέγραψα τα μηνύματα του johner και τα άλλα τα περιπαικτικά μήπως και προστατεύσω το θέμα και λάβεις καμμιά σοβαρή απάντηση. Αλλά οκ Σάκη , no prob. Προς γνώση και συμμόρφωση. Θενκ γιου.

Έχεις χάσει το χιούμορ σου Ντενιζ μου. Το moderating στο έχει διαβάλει αρκετά, δυστηχώς.:O

 

Όσο και να σου φαίνεται εσένα περίεργο, και ο τίτλος που είχα φτιάξει μου άρεσε πολύ περισότερο διοτι προσέδιδε κινηματογραφική αίσθηση και δεύτερον, το σχόλιο του johner μου άρεσε πάρα πολύ και τον ευχαριστώ.:D

 

Σε ευχαριστώ πάντως για την θετική σου πρόθεση. Να μην μετανοιώνεις γιαυτό.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις χάσει το χιούμορ σου Ντενιζ μου. Το moderating στο έχει διαβάλει αρκετά, δυστηχώς.:O

 

Όσο και να σου φαίνεται εσένα περίεργο, και ο τίτλος που είχα φτιάξει μου άρεσε πολύ περισότερο διοτι προσέδιδε κινηματογραφική αίσθηση και δεύτερον, το σχόλιο του johner μου άρεσε πάρα πολύ και τον ευχαριστώ.:D

 

Σε ευχαριστώ πάντως για την θετική σου πρόθεση. Να μην μετανοιώνεις γιαυτό.

 

Εκτός από το χιούμορ φαίνεται ότι του έχει μεταβάλει και το φύλο :lol: (Ντενίζ= γυναικείο. Επίσης η θάλασσα στα τούρκικα. Τώρα πετούν το προσωπείο αυτοί που θέλουν το διαμελισμό της χώρας :D )

 

Αλήθεια γιατί πρέπει να δίνει κινηματογραφική αίσθηση ο τίτλος ενός τόπικ για την επιστροφή ενός φίλου; Ο Μπάτμαν είναι;

Εμένα να σου πω την αλήθεια μου έδωσε την αίσθηση ότι επιστρέφει κάποιος eurotrash pop τραγουδιστής από τα '80s.

 

Φιλικά πάντα, ελπίζω να τον καλοδεχθείς.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να μην μπει ο άνθρωπος και δει τι έχουμε γράψει πάντως. :p

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχουμε γράψει κάτι κακό.

Αυτό που με χαλάει πάντως είναι πως θα έρθει με την γυναίκα του. Αυτή μπορεί να έχει ιδιαιτερότητες που δεν γνωρίζω.

Link to comment
Share on other sites

Πονηρούλη........:shifty::shifty:

 

Είσαι απίστευτος OveLix...Απλά :respect:

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...