Jump to content

HP iPAQ rw6815 Personal Messenger


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω βάλει τα ανεπίσημα WM6 από Atom σε 6815 Messenger...Οι πρώτες εντυπώσεις είναι ότι:

1)η συσκεύη λειτουργεί γρηγορότερα χωρίς να κολλάει

2)Περιβάλλον εργασίας είναι πιο ευχάριστο

3)Λύθηκε το πρόβλημα με την καθυστέρηση του κουδουνίσματος όταν έρχεται εξερχόμενη κλήση

4)Προστέθηκε ανοιχτή ακρόαση

 

Ένα μειονέκτημα που βγήκε στην επιφάνεια είναι ότι η μπαταρία αδειάζει αρκετά γρήγορα

mpx 200
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 977
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εξαφανιστικε η επιλογη "ρυθμισεις" απο την εναρξη!!!Τωρα πως εγινε αυτο δεν ξερω....Εχει κανεις καμια λυση?!Εκτος απο Hard Reset,το οποιο θελω να αποφυγω,και soft reset γιατι δεν πιανει!

My Phones: Ericsson T20s, Siemens C35i, Nokia 3330, Siemens CX65, Nokia 6230, HP Ipaq RW6815, Sony Ericsson W302, LG Viewty KU990i, Alcatel OT-990,Samsung S4 Mini LTE

 

Minix X8-H, PS3, XBOX360

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εξαφανιστικε η επιλογη "ρυθμισεις" απο την εναρξη!!!Τωρα πως εγινε αυτο δεν ξερω....Εχει κανεις καμια λυση?!Εκτος απο Hard Reset,το οποιο θελω να αποφυγω,και soft reset γιατι δεν πιανει!

 

Pigaine me ena file explorer (px Resco) sto path windows/Start Menu kai koita ean yparxei ekei o fakelos Rythmiseis. Endexomenws na exei metakinithei (apo lathos isws) kai giafto na min to blepeis.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Θα περασω το resco explorer και θα το κοιταξω.Παντως με τον ενσωματωμενο file explorer και μεσω του PC δεν υπαρχει ο φακελος....

 

 

[EDIT]

Και με το resco explorer τα ιδια...Καμια αλλη ιδεα ρε παιδια?Να γλιτωσω το Hard Reset......

 

PS. Μην δινεται ποτε το PDA σας να το σκαλιζουν οι -ασχετοι- φιλοι σας!Να τι παθαινετε....

My Phones: Ericsson T20s, Siemens C35i, Nokia 3330, Siemens CX65, Nokia 6230, HP Ipaq RW6815, Sony Ericsson W302, LG Viewty KU990i, Alcatel OT-990,Samsung S4 Mini LTE

 

Minix X8-H, PS3, XBOX360

Link to comment
Share on other sites

Κοντά έπεσες:)

 

Έπρεπε να κατεβάσω δύο αρχεία .cab τα οποία εγκατέστησα στο κινητό και μετά αποσυμπίεσα τα αρχεία της αναβαθμισμένης ROM, αντικατέστησα το αρχείο .exe με άλλο και η ''υποβάθμιση'' ολοκληρώθηκε επιτυχώς. Όλα αυτά βέβαια στο Laptop που τρέχει XP γιατί στα Vista η διαδικασία αποτυγχάνει.

 

Καλησπερα !Ειχες την Ελληνικη ROM? Αν μπορεις βαλε το link η ανεβασε τα αρχεια που χρησιμοποιησες ετσι θα μπορουμε να το κατεβασουμε οσοι εχουμε κανει παρομοια αλλαγη .

Ευχαριστω εκ των προτερων:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα !Ειχες την Ελληνικη ROM? Αν μπορεις βαλε το link η ανεβασε τα αρχεια που χρησιμοποιησες ετσι θα μπορουμε να το κατεβασουμε οσοι εχουμε κανει παρομοια αλλαγη .

Ευχαριστω εκ των προτερων:)

 

 

Οκ, αλλά ποιό αργά το βράδυ γιατί θα πρέπει να τα ξαναβρώ. Όχι ότι θα είναι πρόβλημα.

 

Αναμείνατε:D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα !Ειχες την Ελληνικη ROM? Αν μπορεις βαλε το link η ανεβασε τα αρχεια που χρησιμοποιησες ετσι θα μπορουμε να το κατεβασουμε οσοι εχουμε κανει παρομοια αλλαγη .

Ευχαριστω εκ των προτερων:)

 

Λοιπόν, επειδή δε βρίσκω τις ιστοσελίδες, θα δώσω συνοπτικές οδηγίες επι του θέματος:

 

Ψάξτε για τα αρχεία SdkCerts.cab και pda-hack.net_hp_rw6815_camera_patch_wwe.cab μέσω Google. Τα κατεβάζετε, τα περνάτε στο iPAQ και τα εγκαθιστάτε.

 

Κατεβάζετε απο εδώ την αναβαθμισμένη ελληνική Rom. Την αφήνετε να τρέξει μέχρι να αποσυμπιέσει όλα τα αρχεία και μετά πατάτε cancel και ακυρώνετε τη διαδικασία.

 

Πάτε εδώ και κατεβάζετε τα δύο τελευτάια αρχεία, τα οποία ουσιαστικά είναι τα ίδια αλλά για να είστε σίγουροι ότι θα πιάσει.

 

Αποσυμπιέζετε το αρχείο, και κάνετε copy paste το .exe στον φάκελο που έχουν αποσυμπιεστεί τα αρχεία του ROM Setup (Συνήθως είναι στον C ώς iPaq)

 

Τρέχετε το .exe με συνδεδεμένο το iPAQ και welcome back!

Link to comment
Share on other sites

re paidia kato paula den ehei auto to til? de mporo na grapso ki ego to email mou. einai krima na allaxo ki ego email gia tin kato paula pou de mou vgazei. kai kati akoma thelo na kano to 1.12 update alla eho vista kai de mporo na to kano. iparhei kamia lisi? ektos vevaia apo to na to kano apo kapoion ipologisti me XP.
Link to comment
Share on other sites

παιδια hart reset ολοκληροτικο πως γινεται στο τηλ?

 

κοιτα θα χρειαστεις μαλλον και τριτο χερι γιατι πρεπει να κανεισ καμποσα ταυτοχρονα. Kρατάς πατημένα τα πλήκτρα έναρξης και τερματισμού κλήσης το πλήκτρο power και με τη γραφιδα πατας το reset.:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδια hart reset ολοκληροτικο πως γινεται στο τηλ?

 

Gia rikse mia matia se afto:

Einai 3 ta koubia + to soft reset. Patas katarxin ta 2 softkeys, meta me tin grafida patas to reset kai to kratas patimeno eno taftoxrona patas kai ta dio softkeys kai meta patas kai afineis to power. Meta afineis kai ta alla koubia (thelei 3-4 xeria alla meta apo prospatheia ginetai :confused:)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια:D Γνωριζει καποιος να μου πει αν υπαρχει εφαρμογη/ες που να στελνει μαζικα μεσω bluetooth εικονες,ηχους οπως γινεται στα κινητα????
Link to comment
Share on other sites

re paidia kato paula den ehei auto to til? de mporo na grapso ki ego to email mou. einai krima na allaxo ki ego email gia tin kato paula pou de mou vgazei. kai kati akoma thelo na kano to 1.12 update alla eho vista kai de mporo na to kano. iparhei kamia lisi? ektos vevaia apo to na to kano apo kapoion ipologisti me XP.

 

κανενας ρε παιδια για βοηθεια στα προβληματα μου? :cry::cry::cry:

Link to comment
Share on other sites

Όσο αφορά την κάτω παύλα γιατί δε δοκιμάζεις να βάλεις κάποιο άλλο πληκτρολόγιο; Αφού ούτως ή άλλως το πληκτρολόγιο που έχουν τα windows είναι επιεικώς άθλιο... Εγώ έχω το hikeyboard πάντως που έχει και για sms. Και η κάτω παύλα βρίσκεται κανονικά εκεί όπως στα κανονικά πληκτρολόγια.

 

Για την αναβάθμιση δε γνωρίζω να σου πω...

Link to comment
Share on other sites

κανενας ρε παιδια για βοηθεια στα προβληματα μου? :cry::cry::cry:

 

Resco KeyboardPro ενα απο τα καλυτερα στο ειδος του και χωρις προβληματα εως τωρα και αρκετα skins

http://www.resco.net/pocketpc/keyboard/default.asp:);)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Resco KeyboardPro ενα απο τα καλυτερα στο ειδος του και χωρις προβληματα εως τωρα και αρκετα skins

http://www.resco.net/pocketpc/keyboard/default.asp:);)

 

Pocket CM Keyboard

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια:D Γνωριζει καποιος να μου πει αν υπαρχει εφαρμογη/ες που να στελνει μαζικα μεσω bluetooth εικονες,ηχους οπως γινεται στα κινητα????

 

Help:!::!::!:

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα θεματάκι. Κάθε τόσο (περίπου μία με 2 φορές την ημέρα) και συνήθως όποτε ανοιγοκλείνει το κινητό τηλέφωνο (ως δίκτυο) λαμβάνω αυτό το μήνυμα που έχω κάνει capture screen. Ξέρει κανείς σε τι αναφέρεται και πώς το αποφεύγω;

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

HD2 T-Mobile WM6.5 OS Version: 5.2.21892(21892.5.0.89) - Manila version: 2.5.20121412.2 - ROM version: 2.13.531.1(90963) WWE / 28/04/2010 - Radio version: 2.10.50.26 - Protocol version: 15.39.50.07U
Link to comment
Share on other sites

Μου το έκανε και μένα θυμάμαι... Μήπως το κάνει αυτό όταν έχεις συνδεδεμένο το ppc με τον υπολογιστή σου με bluetooth?

 

Νομίζω κάτι έχει να κάνει με τις ρυθμίσεις vpn που κάνεις για να έχεις internet στο κινητό μέσω bluetooth από τον υπολογιστή. Αλλά δεν γνωρίζω ακριβώς να σου πω αυτή τη στιγμή...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...