Jump to content

HP iPAQ rw6815 Personal Messenger


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάντε συγχρονισμό και προσέξτε οτι αρχίζει να χάνει δευτερόλεπτα που γίνονται λεπτά στο τέλος της ημέρας. Μήπως συμβαίνει μόνο σε εμένα?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 977
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κάντε συγχρονισμό και προσέξτε οτι αρχίζει να χάνει δευτερόλεπτα που γίνονται λεπτά στο τέλος της ημέρας. Μήπως συμβαίνει μόνο σε εμένα?

 

Σε εμένα δε συμβαίνει κάτι τέτοιο:confused:

Link to comment
Share on other sites

Μεσα στο directory Windows θε βρεις το file pimg.exe.

Κανε κλικ και θα δεις οτι ειναι το κλασσικο προγραμμα για φωτογραφιες και οχι το προγραμμα της HP.

 

Φίλος, μόλις έλυσα το πρόβλημα χρησιμοποιόντας αυτό το πρόγραμμα! Έφτιαξα και τη συντόμευση στα προγράμμα και τώρα είμαι jet!

 

Να'σαι καλά!

Link to comment
Share on other sites

Kάνα νέο από την HP για ROM με τα wm6 έχουμε; πήγα στο site αλλα δεν είδα τίποτα και δεν βλέπω που να στείλω email η να κάνω post να τους το ζητήσω. Νομίζω πως πρέπει να αρχίσουμε να τους το ζητάμε. Η HTC ήδη ανάγγειλε πως θα βγάλει τα upgrades. Αν ξέρει κάποιος που πρέπει να κάνουμε post η να στείλουμε email διότι εγώ δεν το βρίσκω στο site. Ευχάριστο
Τώρα μάλιστα! τα κινητά μοιάζουν πια με υπολογιστές...
Link to comment
Share on other sites

Kάνα νέο από την HP για ROM με τα wm6 έχουμε; πήγα στο site αλλα δεν είδα τίποτα και δεν βλέπω που να στείλω email η να κάνω post να τους το ζητήσω. Νομίζω πως πρέπει να αρχίσουμε να τους το ζητάμε. Η HTC ήδη ανάγγειλε πως θα βγάλει τα upgrades. Αν ξέρει κάποιος που πρέπει να κάνουμε post η να στείλουμε email διότι εγώ δεν το βρίσκω στο site. Ευχάριστο

 

Υπάρχει τέτοιο πλάνο απο πλευράς HP; Το κόστος;

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τέτοιο πλάνο απο πλευράς HP; Το κόστος;
Δεν υπάρχει κόστος. θα βγάλουν την ROM και την κατεβάζουμε και την εγκαθιστούμε στο κινητό
Τώρα μάλιστα! τα κινητά μοιάζουν πια με υπολογιστές...
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να το πιέσουμε το θέμα συμφωνώ! Η HP είχε βγάλει update για την μεταφορά από 2003 σε WM5 σε αντίθεση με την Qtek τότε. Γιατί να μην το κάνει τώρα...;
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει κόστος. θα βγάλουν την ROM και την κατεβάζουμε και την εγκαθιστούμε στο κινητό

 

 

Μην είσαι απόλυτος σε αυτό. Παλιότερα είχα το 4700 και το είχα πάρει με win 2003 . Βγήκε τελικά Upgrade για mobile 5 αλλά κόστιζε γύρω στα 30-35 ευρώ από το site τους. Το κόστος δεν ήταν μεγάλο για την αναβάθμιση όπως βλέπεις. Υπήρχε όμως τέτοιο κόστος. Αν διαβάσεις προσεκτικά τα φυλλάδια τους πουθενά δεν λένε για αναβαθμίσεις λογισμικού δωρεάν.Οπότε καταλήγω πως για την καλύτερη ενημέρωση μας...δεν χρειάζεται να διαβάζουμε ( δεν υπάρχει κόστος). Πάντως ελπίζω και εγώ να βγεί γρήγορα η αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να το πιέσουμε το θέμα συμφωνώ! Η HP είχε βγάλει update για την μεταφορά από 2003 σε WM5 σε αντίθεση με την Qtek τότε. Γιατί να μην το κάνει τώρα...;
Deyan έχεις δίκιο. Η HP είναι πολύ καλή στο support συνήθως. Ελπίζω και νομίζω πως θα το κάνει. Αλλα ας πιέσουμε.

 

Εν το μεταξύ θα ήθελα να ξέρω αν στο wm6 έχουν diortosei το εξής σπαστικό: Πολλές φορες όταν θέλω να κάνω ok για μια ρύθμιση πρέπει να πατήσω το ok πάνω δεξιά. δεν υπάρχει το ok στα soft keys η έστω ένα κουμπάκι αρκετά μεγάλο και όχι μικρό μικρό πάνω δεξιά που δεν μπορεί να πατηθεί εύκολα χωρίς να χρησιμοποιήσω το stylus. Εγώ πολλές φορες πατάω με τα δάκτυλα (έχω screen protector) και δεν βλέπω το λόγο να βγάλω το stylus και να χάνω χρόνο. Αφήστε που είναι καθαρά έλλειψη διότι τις πιο πολλές φορες στα συγκεκριμένα menu στα οποια είναι το πρόβλημα υπάρχει το cancel στο δεξί softkey. Γιατί να μην υπάρχει και το ok στο αριστερό; Για να αναφέρω ένα παράδειγμα (όπου παρεπιπτόντως εκεί δεν υπάρχει ούτε το cancel) πηγαίνετε στα settings, voice command. Tα 2 softkeys είναι κενά δεν κάνουν τίποτα και το ok είναι μικρό μικρό πάνω δεξιά :wacko:

Τώρα μάλιστα! τα κινητά μοιάζουν πια με υπολογιστές...
Link to comment
Share on other sites

Μην είσαι απόλυτος σε αυτό. Παλιότερα είχα το 4700 και το είχα πάρει με win 2003 . Βγήκε τελικά Upgrade για mobile 5 αλλά κόστιζε γύρω στα 30-35 ευρώ από το site τους. Το κόστος δεν ήταν μεγάλο για την αναβάθμιση όπως βλέπεις. Υπήρχε όμως τέτοιο κόστος. Αν διαβάσεις προσεκτικά τα φυλλάδια τους πουθενά δεν λένε για αναβαθμίσεις λογισμικού δωρεάν.Οπότε καταλήγω πως για την καλύτερη ενημέρωση μας...δεν χρειάζεται να διαβάζουμε ( δεν υπάρχει κόστος). Πάντως ελπίζω και εγώ να βγεί γρήγορα η αναβάθμιση.
Ναι μπορεί να έχεις δίκιο. Συνήθως δεν βάζουν κόστος όμως. Η HTC ξέρουμε αν θα είναι με κόστος η αναβάθμιση του P3600 και P3300 πχ;
Τώρα μάλιστα! τα κινητά μοιάζουν πια με υπολογιστές...
Link to comment
Share on other sites

Deyan έχεις δίκιο. Η HP είναι πολύ καλή στο support συνήθως. Ελπίζω και νομίζω πως θα το κάνει. Αλλα ας πιέσουμε.

 

Εν το μεταξύ θα ήθελα να ξέρω αν στο wm6 έχουν diortosei το εξής σπαστικό: Πολλές φορες όταν θέλω να κάνω ok για μια ρύθμιση πρέπει να πατήσω το ok πάνω δεξιά. δεν υπάρχει το ok στα soft keys η έστω ένα κουμπάκι αρκετά μεγάλο και όχι μικρό μικρό πάνω δεξιά που δεν μπορεί να πατηθεί εύκολα χωρίς να χρησιμοποιήσω το stylus. Εγώ πολλές φορες πατάω με τα δάκτυλα (έχω screen protector) και δεν βλέπω το λόγο να βγάλω το stylus και να χάνω χρόνο. Αφήστε που είναι καθαρά έλλειψη διότι τις πιο πολλές φορες στα συγκεκριμένα menu στα οποια είναι το πρόβλημα υπάρχει το cancel στο δεξί softkey. Γιατί να μην υπάρχει και το ok στο αριστερό; Για να αναφέρω ένα παράδειγμα (όπου παρεπιπτόντως εκεί δεν υπάρχει ούτε το cancel) πηγαίνετε στα settings, voice command. Tα 2 softkeys είναι κενά δεν κάνουν τίποτα και το ok είναι μικρό μικρό πάνω δεξιά :wacko:

 

Δυστυχώς τα άλλα κινητά έχουν άλλα 2 κουμπιά για την έναρξη και για το ok που λες και εσύ ενώ το δικό μας όχι... Πάντως αυτό που λες δεν είναι εύκολο γιατί οι περισσότερες εφαρμογές χρησιμοποιούν τα softkeys... Εκτός και αν το ok γίνεται αν κρατάς πατημένο πχ το δεξί softkey... Αλλά δε νομίζω αυτά να διορθώνονται στα WM6

Link to comment
Share on other sites

Ναι μπορεί να έχεις δίκιο. Συνήθως δεν βάζουν κόστος όμως. Η HTC ξέρουμε αν θα είναι με κόστος η αναβάθμιση του P3600 και P3300 πχ;

 

Και δωρεάν να το δίνουν στην HTC το μεγαλύτερο κόστος είναι η ACE HELLAS που την παντρεύεσαι αν αγοράσεις ένα HTC. Και το κόστος της ACE HELLAS είναι πολύ μεγάλο φιλε athadef 21 αν αναλογιστείς πως όταν χάλασε το μεγαφωνάκι στο S 200 που είχα η παραπάνω αντιπροσωπεία έκανε 3 εβδομάδες να το φτιάξει. Σε αυτά τα πλαίσια καταλαβαίνεις το κόστος του να έχεις σήμερα ένα HTC... Απλά κρίμα που τέτοιες συσκευές τις έχουν δώσει σε τέτοιες αντιπροσωπείες. Ακόμα και το τσίρκο MEDRANNO να επέλεγαν σαν αντιπρόσωπο καλύτερα θα ήταν ..... αν και ζητώ συγνώμη από το Τσίρκο Medranno για τα πιό πάνω.

Link to comment
Share on other sites

Και δωρεάν να το δίνουν στην HTC το μεγαλύτερο κόστος είναι η ACE HELLAS που την παντρεύεσαι αν αγοράσεις ένα HTC. Και το κόστος της ACE HELLAS είναι πολύ μεγάλο φιλε athadef 21 αν αναλογιστείς πως όταν χάλασε το μεγαφωνάκι στο S 200 που είχα η παραπάνω αντιπροσωπεία έκανε 3 εβδομάδες να το φτιάξει. Σε αυτά τα πλαίσια καταλαβαίνεις το κόστος του να έχεις σήμερα ένα HTC... Απλά κρίμα που τέτοιες συσκευές τις έχουν δώσει σε τέτοιες αντιπροσωπείες. Ακόμα και το τσίρκο MEDRANNO να επέλεγαν σαν αντιπρόσωπο καλύτερα θα ήταν ..... αν και ζητώ συγνώμη από το Τσίρκο Medranno για τα πιό πάνω.
Έχεις δίκιο. Πάντως η HP σε service είναι πολύ καλύτερη από ότι έχω ακούσει
Τώρα μάλιστα! τα κινητά μοιάζουν πια με υπολογιστές...
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς τα άλλα κινητά έχουν άλλα 2 κουμπιά για την έναρξη και για το ok που λες και εσύ ενώ το δικό μας όχι... Πάντως αυτό που λες δεν είναι εύκολο γιατί οι περισσότερες εφαρμογές χρησιμοποιούν τα softkeys... Εκτός και αν το ok γίνεται αν κρατάς πατημένο πχ το δεξί softkey... Αλλά δε νομίζω αυτά να διορθώνονται στα WM6
Αν είναι έτσι, κρίμα που δεν τα έβαλε η HP και στο δικό μας και τότε όντως δεν θα διορθωθεί με τα wm6
Τώρα μάλιστα! τα κινητά μοιάζουν πια με υπολογιστές...
Link to comment
Share on other sites

Kai sinexizo sxetika me tin mpataria tou 6815....

Xthes loipon mou sinevei to e3is: to vradi einai sto 41%. To kinito menei se anamoni me anoixto to kinito se thesi me polu kalo sima.

To proi to anoigo kai vlepo 9%. Mesa se ena lepto kai afou exo diavasei to minima peri xamilis mpatarias paei 4%! #anadiavazo minima xamilis mpatarias kai kapaki minima oti to kinito prepei na kleisei gia na prostatepsei tin mpataria. Ekeini tin stigmi i mpataria exei paei sto 1% kai to ipaq kleinei.

Auta......

Thelo apla na simeioso gia alli mia fora oti auto pou periegrapsa den einai se KAMIA periptosi o kanonas. Kathe allo.... apla prospatho na vro ena patern pou simbainoun ta parapano kai i mpataria teleionei les kai exei 'gefurosei' me kapoio tropo.....i kati tis troi apisteuti energeia akoma kai kleisto......

Λοιπόν επειδή και εγώ έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο αλλα όχι σε τέτοιο βαθμό. Παρατήρησα τα εξής: Ακόμα και χωρίς να συνδέσω το κινητό με τον υπολογιστή για έναν ανεξήγητο για μένα λόγο, όχι πάντα αλλα πολλές φορες δουλεύει το activesync (σε background το βλέπω στο handyswitcher που έχω σαν task manager). Εάν κλείσω το activesync έχω την εντύπωση πως μου καίει παραπάνω μπαταρία από ότι αν το αφήσω! σαν να υπάρχει κάποιος λόγος που το κινητό το άνοιξε. Μπορεί να είναι η ιδέα μου αυτό αλλα ας το ψάξει κάποιος και ας μας πει. Ας πει επίσης αν όπως και σε μενα ανοίγει μονο του το activesync πολλές φορες σε background. Επαναλαμβάνω πάντως πως σε καμια περίπτωση δεν έχω απώλειες ρεύματος σαν και αυτές του staurakis. ούτε καν τις πλησιάζω.
Τώρα μάλιστα! τα κινητά μοιάζουν πια με υπολογιστές...
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω.

 

Έχει ασχοληθεί κανένας με τον υπερχρονισμό του επεξεργαστή του HP iPAQ rw6815;

 

Αν ναι, με ποιό τρόπο και με ποιά προγράμματα;

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω.

 

Έχει ασχοληθεί κανένας με τον υπερχρονισμό του επεξεργαστή του HP iPAQ rw6815;

 

Αν ναι, με ποιό τρόπο και με ποιά προγράμματα;

 

xcpu scalar λέγεται το πρόγραμμα και έχει καταπληκτικές ρυθμίσεις.

 

Σε μένα για κάποιο λόγο κολλούσε το pda σε άσχετες φάσεις και το έβγαλα.

Link to comment
Share on other sites

xcpu scalar λέγεται το πρόγραμμα και έχει καταπληκτικές ρυθμίσεις.

 

Σε μένα για κάποιο λόγο κολλούσε το pda σε άσχετες φάσεις και το έβγαλα.

 

Το δοκίμασα αυτό το πρόγραμμα και όντως φαίνεται πολύ καλό. Αποφάσισα όμως να το αφαιρέσω διότι δεν έχω προηγούμενη εμπειρία και ελπίζωντας πως κάποιος απο εδώ θα γνωρίζει κάτι παραπάνω σχετικά.

 

Κρίμα είναι να το καταστρέψω;)

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα αυτό το πρόγραμμα και όντως φαίνεται πολύ καλό. Αποφάσισα όμως να το αφαιρέσω διότι δεν έχω προηγούμενη εμπειρία και ελπίζωντας πως κάποιος απο εδώ θα γνωρίζει κάτι παραπάνω σχετικά.

 

Κρίμα είναι να το καταστρέψω;)

 

Αυτό το πραγραμματάκι λειτουργεί ουσιαστικά ως οικονόμος ενέργειας.

 

Αν δε σου έχει βγάλει πρόβλημα γιατί να το βγάλεις;;;

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το πραγραμματάκι λειτουργεί ουσιαστικά ως οικονόμος ενέργειας.

 

Αν δε σου έχει βγάλει πρόβλημα γιατί να το βγάλεις;;;

 

Αυτό το πρόγραμμα, όπως κατάλαβα, λειτουργεί ώς υπερχρονιστής του επεξεργαστή. Το έβγαλα λοιπόν διότι δε θέλω να υπάρξει πρόβλημα. Το ότι δε μου έβγαλε πρόβλημα άμεσα δε σημαίνει πως δε θα μου βγάλει κάποια στιγμή. Εξάλλου κανείς δε μπορεί να μου εγγυηθεί τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, πως κάνουμε hard reset στο rw6815; Mobile Office, Media Player 10 και Internet Explorer χάνονται; Επίσης, η εφαρμογή που διαχειρίζεται τη κάμερα χάνεται;
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, πως κάνουμε hard reset στο rw6815; Mobile Office, Media Player 10 και Internet Explorer χάνονται; Επίσης, η εφαρμογή που διαχειρίζεται τη κάμερα χάνεται;

Τίποτα δεν χάνεται (από αυτά που είπες, γιατί οι επαφές και ότι έβαλες εσύ είναι λογικό να χαθούν!) μην ανησυχείς, το κινητό θα έχει ότι είχε και την πρώτη φορά που το άνοιξες.

 

Ο τρόπος είναι ο εξής: κρατάς πατημένα τα πλήκτρα έναρξης και τερματισμού κλήσης το πλήκτρο power και το reset.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα ηθελα να σας ρωτησω αν το 6815 που εχετε εχει το software Voice command οπως αναφερει η ΗΡ στο site της σχετικα. Εγω παντως δεν το εχω.

 

Περιλαμβανόμενο λογισμικό

Αποκλειστικές εφαρμογές HP: Today Panel Lite, Java Virtual Machine, Auto Configurator , Microsoft Voice Command , Wi-Fi Utility tool, Modem Link

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...