Jump to content

HP iPAQ rw6815 Personal Messenger


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μία ερώτηση,

 

Θέλω να αγοράσω μνήμη για το κινητό. Ποια είναι η μεγαλύτερη που έχετε δοκιμάσει, η οποία βέβαια λειτούργησε χωρίς πρόβλημα και τι μάρκα; Ενδιαφέρομαι να αγοράσω μία SanDisk 2GB που την έχω δει σε καλή τιμή και θα ήθελα να είμαι σίγουρος ότι την υποστηρίζει!

 

Λέτε να έχω πρόβλημα με την μνήμη αυτή;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 977
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μία ερώτηση,

 

Θέλω να αγοράσω μνήμη για το κινητό. Ποια είναι η μεγαλύτερη που έχετε δοκιμάσει, η οποία βέβαια λειτούργησε χωρίς πρόβλημα και τι μάρκα; Ενδιαφέρομαι να αγοράσω μία SanDisk 2GB που την έχω δει σε καλή τιμή και θα ήθελα να είμαι σίγουρος ότι την υποστηρίζει!

 

Λέτε να έχω πρόβλημα με την μνήμη αυτή;

 

αυτη εχω απο e-shop και ειμαι οκ!

 

 

για μμς παιδια τι κανουμε????

How long? Not long, 'cause

what you reap is what you sow

Link to comment
Share on other sites

αυτη εχω απο e-shop και ειμαι οκ!

 

Από e-shop, ούτε μαστίχες.

 

Εγώ έχω πάρει αυτή

 

ΥΓ: Αλήθεια για ποιο λόγο θέλεις να πάρεις mms, μας προσφέρει κάτι παραπάνω από την miniSD;

Νομίζω ότι είναι πιο αργές (όχι ότι έχει σημασία αυτό), πιο ακριβές, αλλά και μικρότερης χωρητικότητας.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι αμα παρεις την ιδια καρτα απο e-shop πια η διαφορα???θα την εχουν χρησιμοποιησει??

Η αλη8εια ειναι οτι μαστιχες δεν εχει !!! :p

 

δεν αναφερομαι στις mmc αλλα αν εχει καποιος ρυ8μισεις για να λαμβανουμε mms

How long? Not long, 'cause

what you reap is what you sow

Link to comment
Share on other sites

Έδω και αρκετο καιρο εχει βγει WM 6 το εχω αλλα δεν το εχω δοκιμασει ακομη,παντως στο Mpx 200 εχω βαλει WM5 και δουλευε μια χαρα...λογικα και τα WM6 στο 6815 μια χαρα θα πανε......

Και κατι ακομη με ποιο προγραμα περναμε τα αρχεια CAB?

mpx 200
Link to comment
Share on other sites

Έδω και αρκετο καιρο εχει βγει WM 6 το εχω αλλα δεν το εχω δοκιμασει ακομη,παντως στο Mpx 200 εχω βαλει WM5 και δουλευε μια χαρα...λογικα και τα WM6 στο 6815 μια χαρα θα πανε......

Και κατι ακομη με ποιο προγραμα περναμε τα αρχεια CAB?

Τα WM6 τα έχεις για το 6815 ή μήπως είναι για κανένα HTC Wizard? Απο που τα βρήκες, σκέφτεσαι να τα βάλεις μήπως?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είναι για το 6815,γιατί υπάρχει καμία διαφορά?Πάντως μπορώ να βρώ και άλλο αν χρειαστει....Στην εγκατάσταση γράφει ότι είναι κάποιο update WM6 και είναι 64mb....τώρα θα δοκιμάσω και αν είναι να το ανεβάσω εδώ οκ....
mpx 200
Link to comment
Share on other sites

παιδια με τους ηχους κλησης τι κανουμε???δεν ειναι ΠΑΡΑ πολυ χαμηλοι???

 

Κάτι θα βρούμε....βασικά το πήρα πριν μια βδομάδα και δεν πρόλαβα να βρώ κατάλληλα προγράμματα....θα ύπάρχει κάποιο πρόγραμμα το οποίο θα δυναμώνει τον ήχο...Απ'ότι γνωρίζω πρέπει να πειράξουμε τα registry...

mpx 200
Link to comment
Share on other sites

http://img412.imageshack.us/img412/9936/wm6previewts1wj0qa4.png

 

 

Working mobile is about to take a leap forward with Windows Mobile 6 - bringing great enhancements to familiar Microsoft® mobile applications like Outlook® Mobile, Office Mobile, and now Windows Live™ for Windows Mobile. Plus with security, scalability and manageability improvements, you will find it easier than ever to make your mobile workforce productive.

 

Μέγεθος: 58,9Mb

Download

mpx 200
Link to comment
Share on other sites

http://img412.imageshack.us/img412/9936/wm6previewts1wj0qa4.png

 

 

Working mobile is about to take a leap forward with Windows Mobile 6 - bringing great enhancements to familiar Microsoft® mobile applications like Outlook® Mobile, Office Mobile, and now Windows Live™ for Windows Mobile. Plus with security, scalability and manageability improvements, you will find it easier than ever to make your mobile workforce productive.

 

Μέγεθος: 58,9Mb

Download

Αυτό το έβαλες στο 6815 και δουλεύει κανονικά δλδ; Και η επιστροφή στα WM5 πως γίνεται μετα;

Link to comment
Share on other sites

Τελευταία μου λένε ότι δε με ακούν καθόλυ καλά όταν χρησιμοποιώ τα hands free. Το έχει παρατηρήσει κανείς ή τα έπαιξε το μικρόφωνο των hands free και να αρχίσω το κλάμα...!
Link to comment
Share on other sites

Δεν το έβαλα ακόμα,άλλα θα το βάλω,προσπαθώ...Επιστροφή γίνεται εύκολα από το CD που συνοδεύεται με το 6815...Αλλά αν βάλεις WM6 και κάτι πάει στραβα και κολλήσει η συσκεύη ακυρώνεται η εγγύηση....

Έγώ πάντως δεν μασάω έχω εμπειρία από ένα Smartphone που είχα...Πρέπει να ακολουθείς όλες τις οδηγίες....Αυτές προσπαθώ να βρώ τώρα για να περάσω WM6

mpx 200
Link to comment
Share on other sites

Δεν το έβαλα ακόμα,άλλα θα το βάλω,προσπαθώ...Επιστροφή γίνεται εύκολα από το CD που συνοδεύεται με το 6815...Αλλά αν βάλεις WM6 και κάτι πάει στραβα και κολλήσει η συσκεύη ακυρώνεται η εγγύηση....

Έγώ πάντως δεν μασάω έχω εμπειρία από ένα Smartphone που είχα...Πρέπει να ακολουθείς όλες τις οδηγίες....Αυτές προσπαθώ να βρώ τώρα για να περάσω WM6

αν δουλεύει θα ήταν πολύ καλά. κρατα μας ενήμερους
Τώρα μάλιστα! τα κινητά μοιάζουν πια με υπολογιστές...
Link to comment
Share on other sites

Αναμένουμε νέα σου για τα WM6! Αυτό πάντως που είπες για το cd είσαι σίγουρος ότι το cd που είχε μαζί το κινητό έχει τη ROM του κινητού για να γυρίσεις πίσω. Θα ψάξω την κούτα να το δώ αλλά μου φαίνεται χλωμό... Anyway
Link to comment
Share on other sites

-Εχει φύγει το χρώμα στο σημείο - ακίδα που τρίβεται και "κουμπώνει" το πορτάκι ?

-Όταν αποσυνδέω το φορτιστή μου δείχνει γρήγορα 98 % μπαταρία και γενικά η πτώση έως το 85 % είναι γρήγορη ? Χρησιμοποιείτε το πορτάκι ?

Link to comment
Share on other sites

Ναι με πολύ λίγη χρήση του πορτακιού έχει αρχίσει να φεύγει χρώμα αλλά πλέον δε χρησιμοποιώ το πορτάκι γιατί δεν είναι βολικό.

 

Η φόρτιση πέφτει στο 99 μόλις αποσυνδέσω το φορτιστή. Τώρα κάτω από το 90 δε θυμάμαι ακριβώς πόσο γρήγορη είναι αλλα εμένα μου φαίνεται πιο αργή από ότι απο 90 και κάτω

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα η μπαταρία αδείαζει γρήγορα...χωρις σχεδον καθολου να μην έχω χρησιμοποιήσει τη συσκεύη,μέσα σε 4 ώρες η μπαταρία μου πήγε στα 77%....

 

Όσο αφορά WM6 προς το παρόν δεν υπάρχει τίποτα είναι μόνο για Qtek,HTC...η εταιρία τους έχει δημιουργήσει update...στην ουσία τα WM6 που λένε,είναι WM5SE...αυτό σημαίνει ότι είναι update και αναμένεται να κυκλοφορίσει στο 2ο τρίμηνο του 2007 δηλαδή τώρα...Επόμενο Windows Mobile θα είναι WM Photon...Όπως κατάλαβα θα πρέπει να περιμένουμε ΗΡ να μας δώσει το update WM6...Εγώ όμως συνεχίζω να ψάχνω....

 

Όσο αφορά αν θα μπορέσουμε να ξαναγυρίσουμε στα WM5,χωρίς να είμαι απόλυτα σίγουρος νομίζω ότι γίνεται αφού στο CD υπάρχει το CD-Key των Windows Mobile 5 και προφανώς το έχουμε προπληρώσει...στη Microsoft κοστίζει 40 ευρώ...

mpx 200
Link to comment
Share on other sites

Τώρα πχ έχω βγάλει το κινητό από το φορτιστή από τις 8.30 σήμερα και τώρα 14.10 είναι στο 94% και έχω πάρει γύρω στα 5' τηλέφωνα. Το bluetooth και το wifi κλειστά. Μήπως έχετε κανένα today plugin που να σας τρώει μπαταρία; το βράδυ λογικά θα μου έχει φτάσει γύρω στο 80 θα σας πώ τότε και με πόση χρήση.
Link to comment
Share on other sites

Τώρα στο τέλος της μέρας είμαι με 72% μπαταρία με γύρω στα 10' ομιλία με ελάχιστη χρήση bluetooth και λίγη αναπαραγωγή φωτογραφιών και μουσικής. Τα μόνα plugin που έχω είναι αυτά που είχε το κινητό από την αρχή, ένα plugin που μετράει το χρόνο ομιλίας μου και το pTravelalarm
Link to comment
Share on other sites

Η HP ειχε ανακοινωσει οτι θα υποστηριξει ρτην μεταβαση στο Crossbow δλδ τα WM6.Οποτε καλο θα ηταν να μην πειραξετε τα μηχανηματα σας και βγουν εκτος εγγυησης.Υπομονη για τη f/w update.Παντως και το crossbow δεν ειναιν κατι φοβερο.Περιεχει κυριως αισθητικες εξελιξεις(3d icons,bars) και tweaks που θα μπορουσαν να περιληφθουν σε μια απλη εκδοση AKU.Πραγματικες αλλαγες στα Photon
"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι στο θέμα μνήμης...

 

Είδα στο e-shop μία TRANSCEND miniSD 2 GB σε πολύ καλή τιμή (27 €). Υπάρχει περίπτωση ασυμβατότητας με την μνήμη αυτή; Να παραγγείλω άφοβα;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...