Jump to content

HP iPAQ rw6815 Personal Messenger


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδες καλησπερα...το παραγγειλα απο e-shop.gr και περιμενω τον μισθο να πεσει για να το παρω...να ρωτησω αυτο φορτιζει απο usb οπως μιο και αν ναι υπαρχει κολπο να το απενεργοποιησουμε για ναμην γινονται ασκοπες φορτισεις???επισης 8α η8ελα να σας ρωτησω πιο gps receiver χρησιμοπποιητε...

How long? Not long, 'cause

what you reap is what you sow

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 977
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδες καλησπερα...το παραγγειλα απο e-shop.gr και περιμενω τον μισθο να πεσει για να το παρω...να ρωτησω αυτο φορτιζει απο usb οπως μιο και αν ναι υπαρχει κολπο να το απενεργοποιησουμε για ναμην γινονται ασκοπες φορτισεις???επισης 8α η8ελα να σας ρωτησω πιο gps receiver χρησιμοπποιητε...

Η φόρτιση γίνεται όπως λες, αλλά υπάρχει ρύθμιση να απενεργοποιηθεί η φόρτιση από usb. Οταν με το καλό σου έρθει θα το βρείς αμέσως! Για gps προσωπικά δε γνωρίζω

Link to comment
Share on other sites

παιδες καλησπερα...το παραγγειλα απο e-shop.gr και περιμενω τον μισθο να πεσει για να το παρω...να ρωτησω αυτο φορτιζει απο usb οπως μιο και αν ναι υπαρχει κολπο να το απενεργοποιησουμε για ναμην γινονται ασκοπες φορτισεις???επισης 8α η8ελα να σας ρωτησω πιο gps receiver χρησιμοπποιητε...

 

Βρήκες και εσύ μαγαζί να το παραγγείλεις.

Να εύχεσαι να μη σου πάθει κάτι.

Link to comment
Share on other sites

το μαγαζι ειναι αριστο και με εξυπηρετουν αψογα τα παιδια στο χαλανδρι...ουτως η αλλως δεν καλυπτει την εγγυηση το εκαστοτε μαγαζι αλλα η hp ;).Αμα εχετε καποιο καλο gps να μου προτινετε παρακαλω καντε το (Y)

How long? Not long, 'cause

what you reap is what you sow

Link to comment
Share on other sites

το μαγαζι ειναι αριστο και με εξυπηρετουν αψογα τα παιδια στο χαλανδρι...ουτως η αλλως δεν καλυπτει την εγγυηση το εκαστοτε μαγαζι αλλα η hp ;).Αμα εχετε καποιο καλο gps να μου προτινετε παρακαλω καντε το (Y)

 

Έγινεεεεε.

 

Όταν είναι να σου πάρουν λεφτά είναι πολύ καλοί (αν και αυτό ακόμα, παίζεται)

 

Όταν είναι να σε υποστηρίξουν όμως, δηλαδή σε περίπτωση βλάβης τότε...

 

Όσο αφορά στο gps που ρωτάς, το fortuna slim είναι δοκιμασμένο και ΟΚ.

 

Πάντως προσπάθησε να βρεις κάποιο gps που φορίζει με mini usb για να μην χρειάζεται να κουβαλάς δύο φορτιστές.

 

Επίσης έχουν κυκλοφορήσει κάποια μοντέλα που έχουν φωτοβολταϊκό στοιχείο και μπορούν να φορτίστουν (συντηρηθούν) και με τον ήλιο.

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ για τις οδηγιες σου περι θυρα φορτισης....αυτο που μου προτινεις μου το χουν ξανα προτινει και πρεπει να ειναι καλο..εχει mini usb?αν οχι πιο θα μου προτινες???σε ευχαριστω εκ των προτερων ;)

How long? Not long, 'cause

what you reap is what you sow

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά ψάχνω για ένα που να τα έχει όλα, δηλαδή mini usb, ηλιακή κυψέλη και κονέκτορα για εξωτερική κεραία.

 

Δεν έχω βρει κάτι ακόμα, αν και έχω κατά καιρούς κάποια κομμάτια που φαίνονται καλά (αλλά δε τα θυμάμαι), αλλά θα πρέπει να κάνω συμβιβασμούς (δεν έχουν κάποιο από τα τρία χαρακτηριστικά που αναφέρω πιο πάνω). Κατά συνέπεια δεν μπορώ να σου προτείνω κάτι συγκεκριμένο.

 

Πάντως στη θέση σου θα έπερνα κάτι που έχω ακούσει ότι δουλεύει (όπως το fortuna slim) για να γνωρίσω το άθλημα και στη συνέχεια θα έψαχνα με την ησυχία μου για κάτι καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

Η ανοιχτη του ακροαση ειναι καλη???στο αμαξι ακουγεται ή θα πρεπει να προμηθευτω και blue hands free?

How long? Not long, 'cause

what you reap is what you sow

Link to comment
Share on other sites

Η ανοιχτη του ακροαση ειναι καλη???στο αμαξι ακουγεται ή θα πρεπει να προμηθευτω και blue hands free?

 

Ε.. δεν είναι και πολύ δυνατή... Κυρίως ο άλλος δε σε ακούει άμα έχεις μακρυά το κινητό. Μάλλον πως θα χρειαστείς κάτι αν και καλύτερα να το δοκιμάσεις (κρατάς για λίγο πατημένο το πράσινο μέσα στην κλήση ε)

 

pws epanaferoyme th rom se ena hw6915?

 

 

Καταρχάς πηγαίνεις στο topic του HP6915... ;):p

Ε να σου πω πως γίνεται στο 6815 μήπως και είναι ο ίδιος τρόπος. Κρατάς ταυτόχρονα πατημένα τα πλήκτρα τερματισμού, κλήσης (κόκκινο, πράσινο) και το πλήκτρο power (που κλείνει τη συσκευή) και με το πενάκι το reset (μέσα στην τρυπούλα δίπλα στο usb του κινητού)

Link to comment
Share on other sites

Ε.. δεν είναι και πολύ δυνατή... Κυρίως ο άλλος δε σε ακούει άμα έχεις μακρυά το κινητό. Μάλλον πως θα χρειαστείς κάτι αν και καλύτερα να το δοκιμάσεις (κρατάς για λίγο πατημένο το πράσινο μέσα στην κλήση ε)

 

 

 

 

Καταρχάς πηγαίνεις στο topic του HP6915... ;):p

Ε να σου πω πως γίνεται στο 6815 μήπως και είναι ο ίδιος τρόπος. Κρατάς ταυτόχρονα πατημένα τα πλήκτρα τερματισμού, κλήσης (κόκκινο, πράσινο) και το πλήκτρο power (που κλείνει τη συσκευή) και με το πενάκι το reset (μέσα στην τρυπούλα δίπλα στο usb του κινητού)[/quoteτο

 

 

το εκανα αυτο αλα τιποτα κατι εχει πατηει η ρομ μαλλον κατι αλο μηπως?

Link to comment
Share on other sites

το εκανα αυτο αλα τιποτα κατι εχει πατηει η ρομ μαλλον κατι αλο μηπως?

 

Ε τότε πρέπει να ψάξεις να βρείς ROM να την ξαναπεράσεις στο κινητό σου. Από το site της HP λογικά αν έχει βγεί θα τη βρείς. Πήγαινε μια βόλτα όμως στο φορουμ του 6915 μπορεί τα παιδιά εκεί να γνωρίζουν γιατί εμείς εδώ δεν μπορούμε να σε βοηθήσουμε σε κάτι άλλο συγκεκριμένα για το κινητό σου.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Εχω μια απορια και θα ηθελα καποιες οδηγιες για να μην την πατησω.Ειμαι αναμε στο hp 6815 και το p990...Τι μου προτεινετε εσεις που το εχετε δουλεψει κιολας....Και κατι αλλο.Το hp εχει δυνατοτητα να γινει και gps με κεραια για το αυτοκινητο και τετοια?
Link to comment
Share on other sites

Το 6815 όπως όλα τα PDA έχουν τη δυνατότητα GPS αγοράζοντας μια συσκευή GPS (περίπου 100ευρώ). Μερικά PDA έχουν ενσωματωμένο το GPS (όχι το 6815).

 

Όσο αφορά τη σύγκριση που κάνεις δεν έχω άποψη για το P990, αλλά αυτό που στατιστικά ισχύει είναι ότι όποιος παίρνει PDA (με windows mobile) πολύ δύσκολα ξαναγυρίζει σε άλλα τηλέφωνα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια να κανω μια ερωτηση μιας και ειμαι καινουριος με το κινητο και με τα wm5,,,,τα μπ3 που τα κοπιαρουμε για να τα δει το κινητο σαν ring tone??

How long? Not long, 'cause

what you reap is what you sow

Link to comment
Share on other sites

παιδια να κανω μια ερωτηση μιας και ειμαι καινουριος με το κινητο και με τα wm5,,,,τα μπ3 που τα κοπιαρουμε για να τα δει το κινητο σαν ring tone??

Κανονικά πρέπει να τα βάζεις στο φάκελο windows\rings αλλά δουλεύει και στο φάκελο My Documents αν δεν κάνω λάθος. Σου προτείνω όμως να μετατρέπεις τα mp3 σε wav και να τα βάζεις γιατί αλλιώς το κινητό καθυστερεί πολύ να κτυπήσει όταν σε καλούν.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παμε στα βαθια λιγο, πηρα το LD-3W gps receiver της νοκια...

το κανω search βαζω τον default κωδικο γινεται το pair...οση ωρα γινεται αναβουν τα μπλε λαμπακια(οτι επικοινωνουν)και τελειωνει εκει η διαδικασια...(προστεθηκε με επιτυχια)οταν ομως βαλω το destinator δεν το βρισκει και λογικο γιατι:

το δοκιμαζω με αλλο pocketpc με win2003 κανει τα ιδια ακριβως αλλα οταν προστεθει με επιτυχεια συνεχιζουν να αναβουν και στα 2 τα λαμπακια τα μπλε που σημαινει οτι εξακολουθουν να μιλανε και μετα το pairing (πραγμα που δεν κανει το δικο μου).Το δοκιμαζω και σε αλλο pocketpc με win5 και παιζει και σε αυτο!!!!Τα κοινα που ειχαν τα 2 pocketpc ειναι οτι :ειναι hp ipac και εχουν ΤΟΝ ΙΔΙΟ BLUETOOTHMANAGER που ειναι διαφορετικος απο τον δικο μας και με το που το ανοιχνευει βγαζει κατι υπηρεσιες που υποστηριζει το gps receiver ενω το δικο μας δεν τις βγαζει....μπορουμε να βρουμε διαφορετικο bluetooth manager να βαλουμε?????

How long? Not long, 'cause

what you reap is what you sow

Link to comment
Share on other sites

luste mou mia aporia !! telika to 6815 exei radiofono h oxi?

 

διαβασε λιγο πριν και θα καταλαβεις! εγω προσωπικα πιστευω οτι θα βγαλουν firmware το οποιο θα το εχει! εδω στο htc 3600 το πουλουσαν και ελεγαν οτι δεν ειχε gps και τελικα εχει και ειναι και πολυ δυνατο!;)

Link to comment
Share on other sites

to parakolouthousa ap thn arxh to thema alla meta varrethika kai to parathsa !! tora omos skeftomai na to agoraso kai tha me endiefere na exei kai radiofono !! xerete pou mporo na to vro fthna?
Link to comment
Share on other sites

to parakolouthousa ap thn arxh to thema alla meta varrethika kai to parathsa !! tora omos skeftomai na to agoraso kai tha me endiefere na exei kai radiofono !! xerete pou mporo na to vro fthna?

 

http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&products_id=5326

http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.000901

http://www.eml.gr/default.asp?pid=17&itm=6462&ct=198&la=1

Link to comment
Share on other sites

διαβασε λιγο πριν και θα καταλαβεις! εγω προσωπικα πιστευω οτι θα βγαλουν firmware το οποιο θα το εχει! εδω στο htc 3600 το πουλουσαν και ελεγαν οτι δεν ειχε gps και τελικα εχει και ειναι και πολυ δυνατο!;)

 

Από το στόμα και στου Θεού το αυτί, αλλά δεν το βλέπω... :(

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και γω μετά από αρκετές σκέψεις,το μόνο μεινέκτημά του είναι πως δεν έχει GPS, αλλά το πρόβλημα αυτό λύνετε εύκολα
mpx 200
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...