Jump to content

HP iPAQ rw6815 Personal Messenger


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Efxaristo gia tin parapano apantisi kai tha dokimaso me tin HP mipos kai lythei to provlima.

Distixos den mporo na grapso me ellinikous xaraktires.

Ena epipleon provlima sta parapano einai to oti to rw6815 an kai sinergazetai me to PT Motorola pou exo einai adinato na sinergasthei me to BT pou einai egkatestimeno sto autokinito mou (manisio).

To BT tis BMW den anagnorizei ellinikous xaraktires.

Jannis

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 977
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γιαυτό δεν ξέρω, αν δεν αναγνωρίζει ελληνικούς χαρακτήρες ή θα πρέπει βρείς λύση μέσω της BMW ή να γράφεις τα πάντα αγγλικούς χαρακτήρες...
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά σε όλους . Αγόρασα και εγώ το 6815 και προέρχομαι απο QTEK S 200. Παιδιά όχι μόνο ράδιο δεν βρίσκω αλλά πουθενά μα πουθενά το pocket msn , hotmail, αλλά ακόμα και το να δημιουργήσω εναν pop3 λογαριασμό στο mail !!!!

 

Παρακαλώ την βοήθεια σας...

Link to comment
Share on other sites

Οκ ο λογιαριασμός Pop3 δημιουργήθηκε αλλά το πρόβλημα με το pocket msn παραμένει. Είναι άφαντο σε όποιο file και αν έχω ψάξει. Μήπως έχει κανείς την λύση?
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει pocket MSN! Εγώ βρήκα και εγκατέστησα το Live Messenger πάντως. Δε θυμάμαι ακριβώς από που, κάπου εδώ στο forum είχαν δώσει ένα link μάλλον στο thread για τις εφαρμογές
Link to comment
Share on other sites

ΤΕΛΙΚΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΜΕ ΤΗΝ HP ΠΗΡΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ POCKET MSN Η ΕΛΛΗΝΙΚΗ ROM. ΣΤΟ 6815 ΕΧΟΥΝ ΦΟΡΤΩΣΕΙ ΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ WINDOWS MOBILE 5 ΑΠΟ MICROSOFT ( ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΞΕΛΛΗΝΙΣΜΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ HP ) ΟΠΩΣ ΕΧΟΥΜΕ ΔΕΙ ΣΕ ΑΛΛΕΣ ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ ΚΑΙ Η MICROSOFT ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΒΑΛΕΙ ΜΕΣΑ ΤΟ POCKET MSN. ΠΙΘΑΝΩΣ ΝΑ ΤΟ ΒΡΟΥΜΕ ΣΕ ΕΠΕΡΧΟΜΕΝΟ UPDATE ΕΝΩ ΑΜΕΣΑ ΥΠΑΡΧΕΙ Ο WINDOWS LIVE MESSENGER ΕΣΤΩ KAI ΣΕ BETA ΜΟΡΦΗ
Link to comment
Share on other sites

ΤΕΛΙΚΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΜΕ ΤΗΝ HP ΠΗΡΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ POCKET MSN Η ΕΛΛΗΝΙΚΗ ROM. ΣΤΟ 6815 ΕΧΟΥΝ ΦΟΡΤΩΣΕΙ ΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ WINDOWS MOBILE 5 ΑΠΟ MICROSOFT ( ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΞΕΛΛΗΝΙΣΜΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ HP ) ΟΠΩΣ ΕΧΟΥΜΕ ΔΕΙ ΣΕ ΑΛΛΕΣ ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ ΚΑΙ Η MICROSOFT ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΒΑΛΕΙ ΜΕΣΑ ΤΟ POCKET MSN. ΠΙΘΑΝΩΣ ΝΑ ΤΟ ΒΡΟΥΜΕ ΣΕ ΕΠΕΡΧΟΜΕΝΟ UPDATE ΕΝΩ ΑΜΕΣΑ ΥΠΑΡΧΕΙ Ο WINDOWS LIVE MESSENGER ΕΣΤΩ KAI ΣΕ BETA ΜΟΡΦΗ

Μήπως σου είπανε στο περίπου πότε περιμένουν κάποια αναβάθμιση;

Link to comment
Share on other sites

Που εκεί έτσι και αλλοιώς αυτό θα χρησιμοποιούμε

 

http://www.microsoft.com/windowsmobile/microsoftprograms/live.mspx

 

ήδη το χρησιμοποιώ...κολάει καμιά φορά παρά την καλή ταχύτητα wirelles που έχω εδώ.

 

έτσι θα είμαστε με τα mobile 6 όπως λέει η microsoft. Ελπίζω να φτιαξουνε λίγο το περιβάλλον όμως..

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά σε όλους . Αγόρασα και εγώ το 6815 και προέρχομαι απο QTEK S 200. Παιδιά όχι μόνο ράδιο δεν βρίσκω αλλά πουθενά μα πουθενά το pocket msn , hotmail, αλλά ακόμα και το να δημιουργήσω εναν pop3 λογαριασμό στο mail !!!!

 

Παρακαλώ την βοήθεια σας...

 

Μια ερώτηση φίλε μου,αφού είχες το s200 θέλω να μου πείς όσον αφορά την ταχύτητα και διάφορα κολλήματα είδες διαφορά στο ipaq???συγκριτικά πάντα με το s200 :)

pocophone X3 NFC // huawei watch gt :!:
Link to comment
Share on other sites

Re paidia exo ena provlima me to kinito. I ora tou kinitou kolaei san na kilaei pio arga o xronos gia paradeigma exo tin idia ora me to pc kai meta apo mia mera to kinito mou einai 15 lepta piso apo tin kanoniki ora. Exei kaneis kapoio paromoio provlima me emena giati tha trelatho:mad:
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση φίλε μου,αφού είχες το s200 θέλω να μου πείς όσον αφορά την ταχύτητα και διάφορα κολλήματα είδες διαφορά στο ipaq???συγκριτικά πάντα με το s200 :)

 

 

Οκ το 6815 είναι σαφώς πιό γρήγορο από το s 200 αφού έχει διπλάσια ταχύτητα στον επεξεργαστή. Για τον λόγο αυτό ( για να κάνεις μια δίκαιη σύγκριση ) θα πρέπει να δεις αντίστοιχα το HTC 3600 που έχει παρόμοια χαρακτηριστικά με το HP 6815. Εξίσου σημαντικό όμως με τα χαρακτηριστικά και τις δυνατότητες της κάθε συσκευής είναι να μάθεις για το After Sale Service της συσκευής που ψάχνεις γιατί υπάρχει πιθανότητα να μπλέξεις σε καταστάσεις με αντιπρωσοπείες - service που ούτε τις φαντάζεσαι και από μόνες τους είναι ικανές όχι μόνο να σου καταστήσουν την συσκευή σου άχρηστη για 2-3 plus εβδομάδες ( και μιλάμε για κινητό τηλέφωνο - άρα είδος πρώτης ανάγκης ) , αλλά και να σου χαλάσουν την διάθεση γιατί διαπιστώνεις την προχειρότητα την ανοργανωσιά και την έλειψη σεβασμού στην επένδυση που έχεις κάνει. Σε αυτά τα πλαίσια ψάξε και θα βρε'ις την άκρη σου:)

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστώ για την απάντηση σου.Είχα το s200 αλλά παρά το overclocking δεν με ικανοποίησε η ταχύτητα του και έτσι το πούλησα,αλλά το 6815 φαίνεται καλύτερη περίπτωση και πιο μαζεμένο στο μέγεθος,ένα κλικ μικρότερο είναι πολύ σημαντικό!το σκέπτομαι :)
pocophone X3 NFC // huawei watch gt :!:
Link to comment
Share on other sites

Οκ το 6815 είναι σαφώς πιό γρήγορο από το s 200 αφού έχει διπλάσια ταχύτητα στον επεξεργαστή. Για τον λόγο αυτό ( για να κάνεις μια δίκαιη σύγκριση ) θα πρέπει να δεις αντίστοιχα το HTC 3600 που έχει παρόμοια χαρακτηριστικά με το HP 6815. Εξίσου σημαντικό όμως με τα χαρακτηριστικά και τις δυνατότητες της κάθε συσκευής είναι να μάθεις για το After Sale Service της συσκευής που ψάχνεις γιατί υπάρχει πιθανότητα να μπλέξεις σε καταστάσεις με αντιπρωσοπείες - service που ούτε τις φαντάζεσαι και από μόνες τους είναι ικανές όχι μόνο να σου καταστήσουν την συσκευή σου άχρηστη για 2-3 plus εβδομάδες ( και μιλάμε για κινητό τηλέφωνο - άρα είδος πρώτης ανάγκης ) , αλλά και να σου χαλάσουν την διάθεση γιατί διαπιστώνεις την προχειρότητα την ανοργανωσιά και την έλειψη σεβασμού στην επένδυση που έχεις κάνει. Σε αυτά τα πλαίσια ψάξε και θα βρε'ις την άκρη σου:)

 

Σαυτό φίλε έχεις απόλυτο δίκιο αν και το HTC 3300 είναι πιο φιγουράτο, έχει radio, GPS προτίμησα το 6815 γιατί πιστεύω ότι το με την ΗΡ δεν θα βρεθείς ποτέ ξεκρέμαστος, εδώ διαβάζω ότι με την HTC αν πας τουαλέτα με το κινητό στη τσέπη ή έχει φύγει λίγο το χρώμα από την συσκευή χάνεις την εγγύηση, αστεία πράγματα δηλαδή... όπως λες και εσύ το after sale είναι ένας από τους σπουδαιότερους λόγους να αγοράσεις ένα προιόν

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορεί το after sales της HP να σκίζει (κρίνοντας από τη μοναδική εμπειρία που είχα) αλλά για να βρεις αξεσουάρ (γραφίδα, cradle, θήκη κλπ) πρέπει να ψάξεις στο e-bay (αμερικής παρακαλώ).

 

Επίσης ενώ το κινητό έχει αρκετά μικροπροβλήματα δεν υπάρχει νέο firmware (ούτε καν φήμη).

Link to comment
Share on other sites

Ειστε ευχαριστημενοι με την ακουστικη του (στο ακουστικο), σαν τηλεφωνο;;

Δυστυχώς όχι... Όταν γύρω έχει πολύ θόρυβο δεν μπορείς να ακούσεις τπτ... Εγω από αυτό συγκεκριμένα δεν είμαι ικανοποιημένος (χρησιμοποιώντας όμως τα hands free δεν έχω πρόβλημα, είναι δυνατά αρκετά), αν και διάβασα ότι μπορεί να διορθωθεί σε update...

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς όχι... Όταν γύρω έχει πολύ θόρυβο δεν μπορείς να ακούσεις τπτ... Εγω από αυτό συγκεκριμένα δεν είμαι ικανοποιημένος (χρησιμοποιώντας όμως τα hands free δεν έχω πρόβλημα, είναι δυνατά αρκετά), αν και διάβασα ότι μπορεί να διορθωθεί σε update...

 

Υπάρψει φήμη update?!!!!

 

Πότε????

Link to comment
Share on other sites

Για το 6828 που βγηκε τον 6ο του '06,το πρωτο fw update κυκλοφορησε το Νοεμβρη δλδ 5 μηνες μετα,και το 20 τον Δεκεμβρη.

ομοιως και για τα 69xx εκει γυρω στο 6μηνο σκαει μυτη η πρωτη αναβαθμιση.Τωρα για το 6815 δεν ξερω μιας και θα εξαρτηθει και απο την πελατειακη βαση του.Παντως για νεο PPC ειναι απιστευτα σταθερο(ουτε ενα crash μεχρι στιγμης και το χω σκισει με o/c)αν και εχει τα προβληματακια του.Βεβαια στην πραγματικοτητα δεν ειναι τοσο νεο μαλον περσινο ειαι καθως βασιζεται στο Atom,αλλα για την HP ο χρονος ξεκινα ουσιαστικα απο το καλοκαιρι

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Για το 6828 που βγηκε τον 6ο του '06,το πρωτο fw update κυκλοφορησε το Νοεμβρη δλδ 5 μηνες μετα,και το 20 τον Δεκεμβρη.

ομοιως και για τα 69xx εκει γυρω στο 6μηνο σκαει μυτη η πρωτη αναβαθμιση.Τωρα για το 6815 δεν ξερω μιας και θα εξαρτηθει και απο την πελατειακη βαση του.Παντως για νεο PPC ειναι απιστευτα σταθερο(ουτε ενα crash μεχρι στιγμης και το χω σκισει με o/c)αν και εχει τα προβληματακια του.Βεβαια στην πραγματικοτητα δεν ειναι τοσο νεο μαλον περσινο ειαι καθως βασιζεται στο Atom,αλλα για την HP ο χρονος ξεκινα ουσιαστικα απο το καλοκαιρι

 

Μακάρι να μπορούσα να πω και εγώ το ίδιο, όσο αφορά την σταθερότητα του κινητού. Μου κάνει διάφορα.

Βασικότερο είναι το θέμα φόρτισης. Για να φορτίσει πρέπει να κάνεις διάφορα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορεί το after sales της HP να σκίζει (κρίνοντας από τη μοναδική εμπειρία που είχα) αλλά για να βρεις αξεσουάρ (γραφίδα, cradle, θήκη κλπ) πρέπει να ψάξεις στο e-bay (αμερικής παρακαλώ).

 

Επίσης ενώ το κινητό έχει αρκετά μικροπροβλήματα δεν υπάρχει νέο firmware (ούτε καν φήμη).

 

 

φίλε taaz η ipaq choice επιτέλους έβγαλε και μπαταρία,βέβαια είχε και γραφίδες, cradle κλπ.Αν ενδιαφέρεσαι ρίξε μια ματιά εδώ http://h71015.www7.hp.com/Generic3.aspx?page=ipaqrw6800

Οσον αφορά τα προβλήματα με τη φόρτιση γιατι; εγώ δεν έχω σαυτό κανένα πρόβλημα. Αφού το εστειλες για σερβις έπρεπε το αναφέρεις σαν πρόβλημα. Το μόνο αδύνατο σημείο είναι η ρημάδα η μπαταρία "μεγάλη ρουφήχτρα..."

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...