Jump to content

Μαρία η Άσχημη (Mega)


mi3s
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πίστευα πως ο Άνθιμος έπαιζε χάλια.... μέχρι που είδα τον Παρθένη!!!
Maybe I'll hold my breath and jump right in
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 740
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ρε παιδια τι εγινε σημερα τελικα??

το εχασα το επεισοδιο...:cry:

Μπηκε η Μαρια στο σπιτι της και εμειναν ολοι καγκελο!μετα το ξεπερασαν και αρχισαν να μιλανε για την ecomoda.η ελεονωρα φιληθηκε με τον αδερφο του πριγκηπα και αυτος τους ειδε...επισης,στο συμβουλιο της ecomoda προτειναν να παραμεινει στα χερια της Μαριας η ecomoda...

 

Το αστειο της υποθεσης ειναι οτι ειπωθηκε οτι αυριο θα ξεκαθαρισουν ολα!!!:lol::lol:δηλαδη υπολογιζουμε σε καμια βδομαδα το αυριο.ηθελα να'ξερα,καθε επεισοδιο που δειχνει,σε ποσο χρονικο διαστημα στη σειρα αντιστοιχει?μιση ωρα???

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μπηκε η Μαρια στο σπιτι της και εμειναν ολοι καγκελο!μετα το ξεπερασαν και αρχισαν να μιλανε για την ecomoda.η ελεονωρα φιληθηκε με τον αδερφο του πριγκηπα και αυτος τους ειδε...επισης,στο συμβουλιο της ecomoda προτειναν να παραμεινει στα χερια της Μαριας η ecomoda...

 

Το αστειο της υποθεσης ειναι οτι ειπωθηκε οτι αυριο θα ξεκαθαρισουν ολα!!!:lol::lol:δηλαδη υπολογιζουμε σε καμια βδομαδα το αυριο.ηθελα να'ξερα,καθε επεισοδιο που δειχνει,σε ποσο χρονικο διαστημα στη σειρα αντιστοιχει?μιση ωρα???

χμ..μαλιστα!!

 

δλδ πηγε στο σπιτι η Μαρια??

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εεε μεχρι να βγαλει τα παπουτσια,να βαλει πιζαμακια,να κανει μπανιο και να κατσει να πει τα νεα στον φιλο της,θα περασει η επομενη βδομαδα
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

εεε μεχρι να βγαλει τα παπουτσια,να βαλει πιζαμακια,να κανει μπανιο και να κατσει να πει τα νεα στον φιλο της,θα περασει η επομενη βδομαδα
μπα,στο σημερινο ειπε οτι παει για υπνο.και αν σκεφτουμε την κουραση του ταξιδιου μαλλον θα κοιμαται για κανα 10ωρο...το Πασχα ελπιζω να περασει να πει ενα γεια στην ecomoda!:p εστω ενα ''Χριστος Ανεστη''!!!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

σοφι-κ τι εκανες παλιιιι??:lol::D

:lol: :lol: Το είχα υποψιαστεί και εγώ.

Οχι δεεεεεεεεεν.:ninja::worry:

Σαν δεν ντρεπεστε ρε. :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δείτε τα μούτρα της Λίλιαν και της Μαρκέλλας όταν βλέπουν την Μαρία την.. όμορφη...

http://img148.imageshack.us/img148/6898/93607979pi3.jpg

 

έλιωσααααα:lol::lol::lol: ιδίως η Λίλιαν όλα τα λεφτά!!!

Maybe I'll hold my breath and jump right in
Link to comment
Share on other sites

δείτε τα μούτρα της Λίλιαν και της Μαρκέλλας όταν βλέπουν την Μαρία την.. όμορφη...

http://img148.imageshack.us/img148/6898/93607979pi3.jpg

 

έλιωσααααα:lol::lol::lol: ιδίως η Λίλιαν όλα τα λεφτά!!!

 

 

:lol::lol::lol:καλο!!!:rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μπα,στο σημερινο ειπε οτι παει για υπνο.και αν σκεφτουμε την κουραση του ταξιδιου μαλλον θα κοιμαται για κανα 10ωρο...το Πασχα ελπιζω να περασει να πει ενα γεια στην ecomoda!:p εστω ενα ''Χριστος Ανεστη''!!!
ετσι το κοβω κ εγω!αν εκανε τοσο καιρο για να ερθει φαντασου ποτε θα εμφανιστει εκει........τα ζωα μου αργα που λενε....ε ενα τετοιο πραγμα!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Τώρα η Μαρία θα πάρει το αίμα της πίσω!:happy::D

 

Θα την παρακαλάνε να δώσει πίσω την εταιρεία!

Ενώ, εκείνοι που την κοροϊδεύανε θα μείνουνε... Άφωνοι!:lol:

Link to comment
Share on other sites

επειδή έχω χάσει κανα δυο επεισόδια...

τι έγινε βρε παιδιά? εμφανίστηκε τλκ στην εκομόδα? :confused:

http://dl5.glitter-graphics.net/pub/1310/1310135q5fto1gp1w.gif
Link to comment
Share on other sites

επειδή έχω χάσει κανα δυο επεισόδια...

τι έγινε βρε παιδιά? εμφανίστηκε τλκ στην εκομόδα? :confused:

 

οχι ακομα!!

 

αλλα αναμενεται!

 

τωρα εφτασε Ελλαδα...εχουμε ακομα!;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να ξερα.

Ακόμα πόσες π1πες θα ακούσουν τα αυτιά μας απ'αυτή τη σειρά? Και αναφέρομαι στην Ελεονόρα, στα δύο αδέρφια και στον φλουφλι.

 

Την έχω σκυλοβαρεθεί την σειρά.Άντε να πάει στην Εκο μοντα να δούμε κανα σασπενς.

Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να ξερα.

Ακόμα πόσες π1πες θα ακούσουν τα αυτιά μας απ'αυτή τη σειρά? Και αναφέρομαι στην Ελεονόρα, στα δύο αδέρφια και στον φλουφλι.

 

Την έχω σκυλοβαρεθεί την σειρά.Άντε να πάει στην Εκο μοντα να δούμε κανα σασπενς.

 

πεστω ψεματα...:p

 

τωρα που ειπες φλουφλις...ακου ονομα που βαλανε ρε συ!!:lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να ξερα.

Ακόμα πόσες π1πες θα ακούσουν τα αυτιά μας απ'αυτή τη σειρά? Και αναφέρομαι στην Ελεονόρα, στα δύο αδέρφια και στον φλουφλι.

 

Την έχω σκυλοβαρεθεί την σειρά.Άντε να πάει στην Εκο μοντα να δούμε κανα σασπενς.

etyxe na balo mega ekeini tin ora kai pragmatika aidiasa me tis malakies..

Pragmatika nomiza pos ebala star kai evlepa kapoia vrazilianiko.

Pragmatiko apaisio,oyte ena paidaki 5 xronon den mporei na ta dei ayta.

To katalabaino to mega poy thelei na to teleiosei sto telos tis sezon giati den exei ti na balei ayti tin ora,kai etsi tha katareysei to deltio eidision,alla oxi etsi..

Link to comment
Share on other sites

Δεν την έχω δει ποτέ τη σειρά οπότε δεν ξέρω για την υπόθεση κτλ ή πόσο καλή/κακή είναι, αλλά αυτή η πρωταγωνίστρια γιατί μου φαίνεται τόσο αχώνευτη που θέλω να τη σφαλιαρίσω;

Και υποτίθεται ότι τώρα είναι όμορφη και καλά;

Εμένα ένα αντιπαθητικό, ανορεξικό κορίτσι μου κάνει και μου τη σπάει μέχρι και ο ήχος της φωνής της.

Επίσης, έχω την εντύπωση πως και στην πραγματική ζωή πρέπει να είναι πολύ ξενέρωτο και ψυχρό πλάσμα.

Ίσως είναι η ιδέα μου βέβαια για τον χαρακτήρα της, αλλά έτσι μου κάνει και όσο για την εμφάνιση...άσχημη ήταν και άσχημη είναι.

Φάε κανά cheeseburger κοπέλα μου και βγάλ'την τρίχα από το χέρι!

Link to comment
Share on other sites

Παράδοξως τη συμπαθώ τη σειρά, αν και τη θεωρώ χαμηλού επιπέδου, αλλά όσο και αν τη συμπαθώ δεν μπορώ να παρακολουθήσω όλοκληρο επεισόδιο. Βαριέμαι πολύ.
Link to comment
Share on other sites

Όσο υπάρχει η Ελεονώρα και οι θαμώνες του El Rostro νομίζω κανείς δε μπορεί να παρακολουθήσει ολόκληρο επεισόδιο!
Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::lol::lol:

 

καλό!!!! δε θα μπορούσα να συμφωνήσω περισσότερο...εγώ όταν έχω χρόνο την κατεβάζω και βλέπω μόνο τα σημαντικά κομμάτια...

'cause somewhere in the crowd there' s you!..
Link to comment
Share on other sites

etyxe na balo mega ekeini tin ora kai pragmatika aidiasa me tis malakies..

Pragmatika nomiza pos ebala star kai evlepa kapoia vrazilianiko.

Pragmatiko apaisio,oyte ena paidaki 5 xronon den mporei na ta dei ayta.

 

:shock::shock::shock::shock:

Ρε φίλε έλεος πως τα πετάς έτσι αυτά;

Έχει βουήξει ο τόπος πως η Μαρία η άσχημη είναι διασκευή λατινοαμερικάνικης σειράς και όλως τυχαίως δεν υπήρξε ούτε Ελεονώρα, ούτε αδέρφια, ούτε Φλούφλης στην πρωτότυπη έκδοση!!! Έλεος πια με αυτό το ρατσισμό για τις λατινοαμερικάνικες σειρές επειδή και μόνο είναι λατινοαμερικάνικες!

 

Ειδικά όταν τις βρίζεις για τις βλακείες ελληνικής έμπνευσης που ενέταξαν σε ένα καθαρό και γρήγορο κολομβιανό σενάριο που δεν τα είχε αυτά, δε μπορώ παρά να πω πως είναι από τα πιο γελοία μηνύματα που διάβασα ποτέ σε φόρουμ.

 

Ειδικά η αντίστοιχη Ελεονώρα τόσο στο Κολομβιανό όσο και στο Μεξικάνικο εμφανίστηκε όλες και όλες 3 φορές στη σειρά σε πολύ σημαντικά συνέδρια της εταιρείας!

Link to comment
Share on other sites

:shock::shock::shock::shock:

Ρε φίλε έλεος πως τα πετάς έτσι αυτά;

Έχει βουήξει ο τόπος πως η Μαρία η άσχημη είναι διασκευή λατινοαμερικάνικης σειράς και όλως τυχαίως δεν υπήρξε ούτε Ελεονώρα, ούτε αδέρφια, ούτε Φλούφλης στην πρωτότυπη έκδοση!!! Έλεος πια με αυτό το ρατσισμό για τις λατινοαμερικάνικες σειρές επειδή και μόνο είναι λατινοαμερικάνικες!

 

Ειδικά όταν τις βρίζεις για τις βλακείες ελληνικής έμπνευσης που ενέταξαν σε ένα καθαρό και γρήγορο κολομβιανό σενάριο που δεν τα είχε αυτά, δε μπορώ παρά να πω πως είναι από τα πιο γελοία μηνύματα που διάβασα ποτέ σε φόρουμ.

 

Ειδικά η αντίστοιχη Ελεονώρα τόσο στο Κολομβιανό όσο και στο Μεξικάνικο εμφανίστηκε όλες και όλες 3 φορές στη σειρά σε πολύ σημαντικά συνέδρια της εταιρείας!

ta perissotera vrazilianika etsi einai,den xreiazetai kai megali prospatheia na to katalabeis,arkei na akoyseis toys yperoxoys dialogoys.

Kai to simeio me ta dyo aderfia poy tha sfazontan gia tin eleonora kai o foyflis itan out!

an ypirxei to apospaspa sto youtube na to blepan k alloi.

tragikoi dialogoi.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η καραμέλα με τα "περισσότερα βραζιλιάνικα" ... Κάθε φορά τα ίδια και από ανθρώπους που δεν έχουν κάτσει ποτέ τους να δουν σειρά τέτοιας καταγωγής.

 

Επιπλέον μάθε λίγη γεωγραφία! Μιλάς σαν τους άσχετους αμερικάνους που βομβαρδίζουν το Ιράκ και που νομίζουν ότι συνορεύει με τη Κίνα!

Τη τελευταία 5ετία έχουν παίξει 2 βραζιλιάνικες σειρές στην Ελλάδα και 30 αργεντίνικες, μεξικάνικες, βενεζολάνικες, περουβιανές, κολομβιανές. Πορτογαλικά μιλάνε στην Βραζιλία, Ισπανικά στις υπόλοιπες χώρες. Εντελώς διαφορετικό στήσιμο οι βραζιλιάνικες σειρές, εντελώς διαφορετικό οι μεξικάνικες, εντελώς διαφορετικό οι αργεντίνικες. Διαφέρουν τόσο όσοι οι ελληνικές σειρές από τις τούρκικες, τις ιταλικές, τις αλβανικές, τις βουλγάρικες.

 

Παντού υπάρχουν σκουπίδια, παντού υπάρχουν και διαμάντια όμως. Οι λατινοαμερικάνοι έχουν τα δικά τους, εμείς έχουμε τα δικά μας. Δε μπορεί να μπαίνει στο ίδιο τσουβάλι το Παρα πέντε με το Τζίτζικα και το μέρμηγκα όπως δε μπορούν να μπαίνουν στο ίδιο τσουβάλι όλες οι λατινοαμερικάνικες σειρές.

 

 

Kai to simeio me ta dyo aderfia poy tha sfazontan gia tin eleonora kai o foyflis itan out!

an ypirxei to apospaspa sto youtube na to blepan k alloi.

tragikoi dialogoi.

Δε διαφωνούμε εδώ άνθρωπέ μου συμφωνώ και επαυξάνω! Δες και τα προηγούμενά μου μηνύματα! Απλά δεν υπάρχουν τέτοια σκηνικά στις λατινοαμερικάνικες σειρές και δεν υπήρχαν ούτε στη σειρά στην οποία βασίστηκε η Μαρία η άσχημη! Οπότε είναι αδύνατο να θυμίζουν οι ιστορίες της Ελεονώρας "βραζιλιάνικη σειρά"! Τέλος!

Link to comment
Share on other sites

ο μόνος τρόπος για να παρακολουθήσεις τη σειρά, είναι να τη γράψεις και να τη δεις αργότερα, με fast forward στις βαρετότατες παράπλευρες ιστορίες (Ελεονώρα, ζαχαροπλαστείο, απόκληρες, σερβιτόροι κλπκλπκλπ)...

 

η ουσία κάθε επεισοδίου είναι το πολύ 10 λεπτά σύνολο, και αυτά μόνο αξίζουν να τα δείς ... ειδικά τώρα που θα εμφανιστεί στην Εκομόντα μεταμορφωμένη, θα έχει πλάκα ...

 

εντάξει, δε βλέπουμε και το απαύγασμα της τηλεοπτικής τέχνης, αλλά πιστεύω ότι υπάρχουν αξιοπρεπέστατες υποκριτικές στιγμές και των πρωταγωνιστών αλλά και των δεύτερων ρόλων μέσα στη σειρά, και όπως και να το κάνουμε η ιστορία του ασχημόπαπου που έγινε κύκνος, η Σταχτοπούτα και όλα τα σχετικά παραμύθια, πάντα θα ελκύουν το κοινό ... γιατί το γυρνάνε πίσω στην εποχή της αθωότητας ...

 

το μόνο που,αν θέλετε, αξίζει να παρακολουθήσουμε είναι το πώς το πρωταγωνιστικό τρίο (Δαλιάνη, Ανανιάδης, Καλογεράκου) θα αξιοποιήσουν την επιτυχία τους, και πως θα αξιοποιηθούν σε επομενες δουλειές ... γιατί η μετάβαση από την απόλυτη αναγνωρισιμότητα, στην ανασφάλεια της νέας δουλειάς και πιθανώς σε αποτυχημένες επιλογές, είναι τρομερά ψυχοφθόρα ...

Melvin Udall: Judging from your eyes, I'd say you were fifty.

Carol: Judging from your eyes, I'd say you were kind.

 

-->"As Good As It Gets"

Link to comment
Share on other sites

επιτελους σημερα εκανε την εμφανιση της!!:lol:

 

αντε γιατι μας γκαστρωσε...:p

 

Εχει κανεις το σημερινο επεισοδιο η ξερετε αν μπορω να το καταβασω απο καπου? Το εχασα :O

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...