Jump to content

[Επίσημο] HTC Kaiser (Tytn II)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οταν εχω την συσκευη συνδεδεμενη με το καλωδιο usb στο Pc και παταω την συσκευη να ανοιξει δεν ξερω αλλα αργει παρα πολυ η ανοιγει και μενει στο ιδιο σημειο..... ενω οταν την ξεκιναω χωρις να ειναι συνδεδεμενη ανοιγει κανονικα....που μπορει να οφειλετε αυτο?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά έχω 2 ερωτήσεις.

α) το tytn II έχει Χαραγμένα τα Ελληνικά στο hardware πληκρολόγιο?

β) μου είπαν ότι άν εχεις το gps ενεργοποιημένο και σε πάρουν και τηλέφωνο κολάει Ισχύει?

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όσους γιορτάζουν:)

 

Στην κάρτα μνήμης έχω 2 προγραμματάκια ένα το destinator και ένα το greek sms writer.

Οταν μπαίνω στην κάρτα και το τρέχω από εκεί ανοίγει κανονικά το πρόγραμμα.

Οταν όμως πετάω το αρχείο εχε στο φάκελο windows-start menu-programs και μπαίνω μετά στα προγράμματα να το τρέξω από εκεί δεν τα ανοίγει:mad

 

Πως μπορώ να τα κάνω να φαίνονται στο φάκελο προγραμμάτων και να τα τρέχω από εκεί χωρίς να εγκαταστήσω κάποιο άλλο πρόγραμμα όπως για παράδειγμα το spb pocket plus ???

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όσους γιορτάζουν:)

 

Στην κάρτα μνήμης έχω 2 προγραμματάκια ένα το destinator και ένα το greek sms writer.

Οταν μπαίνω στην κάρτα και το τρέχω από εκεί ανοίγει κανονικά το πρόγραμμα.

Οταν όμως πετάω το αρχείο εχε στο φάκελο windows-start menu-programs και μπαίνω μετά στα προγράμματα να το τρέξω από εκεί δεν τα ανοίγει:mad

 

Πως μπορώ να τα κάνω να φαίνονται στο φάκελο προγραμμάτων και να τα τρέχω από εκεί χωρίς να εγκαταστήσω κάποιο άλλο πρόγραμμα όπως για παράδειγμα το spb pocket plus ???

Απο το Resco Explorer θα πας στη καρτα μνημης και θα βρεις το εικονιδιο που δουλευει πχ Destinator θα κρατησεις πατημενο το πενακι και θα επιλεξεις send to - Start menu as shorcut!:)
Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά στον Δημήτρη τον Ζαχαράκη τη βασική κολώνα αυτού του "μίτου".. (καλά υπερτεχνικός ο όρος μίτος, ψάξτε την παιδιά, τώρα μούρθε..)

 

Ευχαριστούμε Δημήτρη μας για όλα κι αν αυτή η "κλωστή" φτάνει σιγά σιγά στο τέλος της (σνιφ :cry:) μαζί θα σε ακολουθήσουμε σε μίαν άλλη νέα..!! (για το HD το κόβω εε?)

:bow:

"How can I know so many,

without even ever knowing anyone?.."

Link to comment
Share on other sites

Απο το Resco Explorer θα πας στη καρτα μνημης και θα βρεις το εικονιδιο που δουλευει πχ Destinator θα κρατησεις πατημενο το πενακι και θα επιλεξεις send to - Start menu as shorcut!:)

 

:up:ευχαριστω:up:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά στον Δημήτρη τον Ζαχαράκη τη βασική κολώνα αυτού του "μίτου".. (καλά υπερτεχνικός ο όρος μίτος, ψάξτε την παιδιά, τώρα μούρθε..)

 

Ευχαριστούμε Δημήτρη μας για όλα κι αν αυτή η "κλωστή" φτάνει σιγά σιγά στο τέλος της (σνιφ :cry:) μαζί θα σε ακολουθήσουμε σε μίαν άλλη νέα..!! (για το HD το κόβω εε?)

:bow:

 

H άποψη μου για το HD είναι πολύ κακή. Μια και καλά Multimedia συσκευή που χωλαίνει στα Multimedia.... Ο επεξεργαστής του δεν φαίνεται να ανταπεξέρχεται για τις απαιτήσεις ούτε του ζουμ ούτε των βίντεο. Επίσης δεν έχει πλήκτρα οπότε ο δημήτρης δεν βλέπω να το παίρνει...

 

 

Προσωπικά δεν βλέπω κάτι καλύτερο από το Kaiser σήμερα. Πολύ καλό (και καλύτερο σχεδόν σε όσα έχει) είναι το όμνια αλλα ΔΕΝ εχει πληκτρολόγιο. Αν πάντως σήμερα ήταν να πάρω κάτι (εκτός του ΤΥΤΝ2) θα ήταν μόνο το όμνια και μετα το προ.

 

Δείτε λίγο την τιμή του ΤΥΤΝ2 στο expansys και θα καταλάβετε. Επείδη πάντα υπάρχουν οι καμπύλες τιμών βάση ζήτησης και προσφοράς... ο Τιτάνας είναι τόσο ψηλά γιατί απλά πουλάει τόσο ψηλά.

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας...νεος και εγω στον χωρο και αγορασα το tytn 2...ειμαι ολιγον ασχετος..πχ...δεν ξερω πως να βαλω θεματα...υπαρχει καποιος οδηγος που λεει το ΠΩΣ κανουμε ινσταλ προγραμματα και πως περναμε διαφορα πραγματα μεσα στο κινητο? :) σας ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας...νεος και εγω στον χωρο και αγορασα το tytn 2...ειμαι ολιγον ασχετος..πχ...δεν ξερω πως να βαλω θεματα...υπαρχει καποιος οδηγος που λεει το ΠΩΣ κανουμε ινσταλ προγραμματα και πως περναμε διαφορα πραγματα μεσα στο κινητο? :) σας ευχαριστω πολυ

 

ίσως να άρχιζες από τη σελίδα 1?..:O

κοίτα κι εδώ..

"How can I know so many,

without even ever knowing anyone?.."

Link to comment
Share on other sites

γεια σε ολα τα παιδια του thread :)

 

Χρόνια πολλά στον Δημήτρη τον Ζαχαράκη τη βασική κολώνα αυτού του "μίτου".. (καλά υπερτεχνικός ο όρος μίτος, ψάξτε την παιδιά, τώρα μούρθε..)

 

Ευχαριστούμε Δημήτρη μας για όλα κι αν αυτή η "κλωστή" φτάνει σιγά σιγά στο τέλος της (σνιφ ) μαζί θα σε ακολουθήσουμε σε μίαν άλλη νέα..!! (για το HD το κόβω εε?)

 

σε ευχαριστω πολυ Δημητρη για τα χρονια πολλα επισης φιλε μου:)

 

οσο για την κολωνα του μιτου,μηπως τα παραλες? :)

 

 

H άποψη μου για το HD είναι πολύ κακή. Μια και καλά Multimedia συσκευή που χωλαίνει στα Multimedia.... Ο επεξεργαστής του δεν φαίνεται να ανταπεξέρχεται για τις απαιτήσεις ούτε του ζουμ ούτε των βίντεο. Επίσης δεν έχει πλήκτρα οπότε ο δημήτρης δεν βλέπω να το παίρνει...

 

 

Προσωπικά δεν βλέπω κάτι καλύτερο από το Kaiser σήμερα. Πολύ καλό (και καλύτερο σχεδόν σε όσα έχει) είναι το όμνια αλλα ΔΕΝ εχει πληκτρολόγιο. Αν πάντως σήμερα ήταν να πάρω κάτι (εκτός του ΤΥΤΝ2) θα ήταν μόνο το όμνια και μετα το προ.

 

Δείτε λίγο την τιμή του ΤΥΤΝ2 στο expansys και θα καταλάβετε. Επείδη πάντα υπάρχουν οι καμπύλες τιμών βάση ζήτησης και προσφοράς... ο Τιτάνας είναι τόσο ψηλά γιατί απλά πουλάει τόσο ψηλά.

 

Θαναση ειμαι και εγω ενας που συμφωνω για ολα αυτα που λες ;)

ετσι ειναι δυστυχως φιλε μου....δεν ειναι τπτ απο αυτα που υποσχεται το HD...και βασικα μεταξυ μας...δεν ειναι τπτ γενικα...το εψαξα λιγο το θεμα σημερα που βρηκα λιγο χρονο και απογοητευτηκα...και το ειχα και στα υποψιν :lol:

 

εχω μια βδομαδα τωρα το ομνια και ειλικρινα αν αφαιρεσω μονο την ελλειψη πληκτρολογιου(που εκει το καιζερ θα ειναι για πολυ καιρο ακομη το αγαπημενο μου),δεν υστερει πουθενα αλλου απεναντι στο HD...

 

παλι μ@λ@κια εκανε η htc....

μετα το καιζερ δεν εχω δει τπτ μα τπτ που πραγματικα θα με κανει να παρω καποιο προιον αυτης της εταιρειας....

 

α και κατι αλλο...το xperia ειναι πλεον διαθεσιμο στο expancys...:rolleyes:

και με τρωει το χερι μου απο την ωρα που το ειδα.....λετε???να καταφερει να αντικαταστησει το καιζερ μου?

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Έχω δει σε ξένα site στο internet να πουλάνε εξοπλισμό για να βάλεις 2 νούμερα

τηλεφώνου σε μια κάρτα sim. Γνωρίζει κανείς αν υπάρχει κάποιο κατάστημα στην

περιοχή της Αθήνας που να μπορεί να μου κάνει αυτή τη δουλειά.

Προφανώς αναφέρομαι για νούμερα από διαφορετικές εταιρίες.

Θέλω να έχω το Cosmote νούμερο μου και ένα Wind για το internet.

 

Thanks.....

Link to comment
Share on other sites

πιθανά...μπορεί.

 

Πάρε το να μου πεις! :P

 

Omnia vs Kaiser?

 

το καιζερ ειναι ακομη αναντικαταστατο :!:

 

αλλα εχω παθει πλακα με την καμερα του ομνια και με καποια πραγματακια που θα τα ηθελα στο καιζερ..αρα λοιπον καταλαβαινεις οτι καλο μεν το ομνια...αλλα δεν μπορω να το κρατησω χωρις να εχω και το καιζερ μου;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

το καιζερ ειναι ακομη αναντικαταστατο :!:

 

αλλα εχω παθει πλακα με την καμερα του ομνια και με καποια πραγματακια που θα τα ηθελα στο καιζερ..αρα λοιπον καταλαβαινεις οτι καλο μεν το ομνια...αλλα νv μπορωg να τοe κρατησω χωρις να εχω και το καιζερ μου;)

 

εγώ έχω πάθει πλάκα με την αναπαραγωγή video του omnia:blink:

 

http://tube.e-pcmag.gr/video/xan/samsung-i900-omnia

 

χρόνια πολλά μητσάρα !!!!:D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Nαι είναι πολύ καλό.. δυστυχως η HTC το κρατάει για τα πολύ μελοντικά μοντέλα καθώς το HD αδυνατεί να κάνει αυτά τα πράγματα...
Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω πάθει πλάκα με την αναπαραγωγή video του omnia:blink:

 

http://tube.e-pcmag.gr/video/xan/samsung-i900-omnia

 

χρόνια πολλά μητσάρα !!!!:D

 

ευχαριστω πολυ κωστη :) να σαι καλα φιλε μου :)

 

Nαι είναι πολύ καλό.. δυστυχως η HTC το κρατάει για τα πολύ μελοντικά μοντέλα καθώς το HD αδυνατεί να κάνει αυτά τα πράγματα...

 

θαναση αν ειχε και το πληκτρολογιο θα ηταν πραγματικα παρα πολυ καλο...το παιδευω να δω με κανα μεγαλο πληκτρολογιο αν θα με βολεψει....

καμερα (φωτο- βιντεο)

αναπαραγωγη,τρεξιμο μενου,βαρος και αυτονομια ειναι πραγματικα τρομερο το ομνια :blink:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Παιδία έχω μπερδευτεί λίγο σκεφτομαι να πάρω το tytn II η το htc pro αλλά δεν μπορώ να αποφασίσω. Ενώ πίστευα ότι το pro είναι καλύτερο διαβάζω για ζέσταμα μπαταρίας ΚΛΠ και ακόμα δέν μπορώ να καταλάβω γιατί το pro στο expansys εχει πιο φθηνά απο το tytn
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

ακόμα δέν μπορώ να καταλάβω γιατί το pro στο expansys εχει πιο φθηνά απο το tytn

 

και οχι μονο στο expancys...αλλα παντου ;)

 

δεν νομιζω οτι ειναι τυχαιο :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
χρονια πολλα στον φιλο μου τον δημητρη(καθυστερημενα):happy:το θεμα ειναι οτι η htc εχει ενα xda απο πισω,οποτε οσοι θελουν να πειραζουν και να παιζουν με ρομ θα τα βρουν δυσκολα τα πραγματα:( (εδω καταφεραν να δουλευει σωστα το 9000)
Link to comment
Share on other sites

χρονια πολλα στον φιλο μου τον δημητρη(καθυστερημενα):happy:το θεμα ειναι οτι η htc εχει ενα xda απο πισω,οποτε οσοι θελουν να πειραζουν και να παιζουν με ρομ θα τα βρουν δυσκολα τα πραγματα:( (εδω καταφεραν να δουλευει σωστα το 9000)

 

Γιαννη σε ευχαριστω πολυ φιλε μου,να χαιρεσαι την οικογενεια σου :)

 

αυτο ειναι και το μεγαλο ατου που σπρωχνει πολλους καταναλωτες να αγορασουν προιοντα της htc,οι xda :!:

 

χωρις αυτους αμφιβαλλω αν θα ηταν τοσο ψηλα στις προτιμησεις του αγοραστικου κοινου αυτη η εταιρεια ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πιστεύω πως το xda συντηρείται (όχι οικονομικά απαραίτητα) από την HTC ή από ανθρώπους που την πλαισιώνουν.

 

Μου είναι δύσκολο να πιστέψω πως βρίσκονται τόσα build, τόσο εύκολα και πόσο εύκολα ξεκλειδώνονται τα κλειδώματα χωρίς βοήθεια από μέσα

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πιστεύω πως το xda συντηρείται (όχι οικονομικά απαραίτητα) από την HTC ή από ανθρώπους που την πλαισιώνουν.

 

Μου είναι δύσκολο να πιστέψω πως βρίσκονται τόσα build, τόσο εύκολα και πόσο εύκολα ξεκλειδώνονται τα κλειδώματα χωρίς βοήθεια από μέσα

 

οντως δεν πρεπει να ειναι συμπτωση που ειναι μονο υποστηρικτες-βελτιωτες αυτης της εταιρειας μονο :O

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

ακριβώς...

 

Η HTC βέβαια έχει και ένα σωρό διαφημιστές από πίσω της...

 

Δείτε πόσα φορουμ γράφουν για HTC... πόσοι βγάζουν ΜΟΝΟ τα θετικά των συσκευών στην αρχή και μετά σιωπούν μέχρι να βγει το επόμενο μοντέλο. Γϊνεται πολύ σωστό μάρκετιγκ

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...