Jump to content

[Επίσημο] HTC Kaiser (Tytn II)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Nai ennoo NEON radio

 

exo hardspl 3.56

Garmin 4.3c

radio 1.71.09.01

 

 

alla tis dokimes tis ekana me to tomtom7

 

 

tha dokimaso me to igo8 kai me destinator kai tha po

Δοκίμασα και με το gps gate και τα αποτελέσματα είναι τα ίδια. Χρόνος κλειδώματος γύρω στα 25 seconds. Αν δεν έχεις τα επιθυμητά αποτελέσματα δοκίμασε να φλασάρεις το hard spl 3.29 cmonex (μπορείς να το φλασάρεις κατευθείαν από την κάρτα μνήμης ;) ). Σε λίγο θα σου δώσω και link ;)

 

Edit: Ορίστε και το link http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=420683

Απλώς... FAZER FZ6-S '04
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Διαφωνώ Με το ράδιο 1.71.09.01 (που έχει προτείνει ο zaharakis μερικές σελίδες πριν) το κλείδωμα δεν ξεπερνά τα 40 δευτερόλεπτα Το δοκίμαζα πριν από λίγο με χρονόμετρο στο χέρι Έκανα 3 δοκιμές (μετά από soft reset εννοείται και τις 3 φορές) και το περισσότερο που έκανε να κλειδώσει ήταν 40 δευτερόλεπτα. Με ενημερωμένο quick gps και απενεργοποιημένο το a-gps Δοκίμασέ το, αξίζει :D

 

 

χαιρετω ολα τα παιδια,μετα απο μακροχρονη απουσια (που δυστυχως θα συνεχιστει για λιγο ακομη λογω δουλειας..) :D

 

ετσια ακριβως οπως τα λεει ο zalaros και απλα να προσθεσω ,

και με hard spl 3.29 :)

 

πραγματικα ειναι παρελθον το αργο κλειδωμα στο gps με τα 6.1 ραδιος.

 

πλεον το κλειδωμα ικανου σηματος για πλοηγηση δεν ξεπερναει τα 30" και ολα ειναι πλεον οκ με τα wm 6.1 και τα παλια αναξιοπιστα ραδιος τους εχουν απλα πεθανει .

 

ρομ χρησιμοποιουμε με τον zalaro του sacajati hyper dragon lite ,ακομη δεν εχει βρεθει κατι πιο σταθερο και αξιοπιστο !!

 

να περνατε καλα και τα λεμε συντομα παλι (ελπιζω :O)

 

και μια συμβουλη,μην ψαρωνετε με τις νεες συσκευες!!ακομη το καιζερ μας ειναι μπροστα ;)

και ερχονται ακομα καλυτερα για αυτο :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
και μια συμβουλη,μην ψαρωνετε με τις νεες συσκευες!!ακομη το καιζερ μας ειναι μπροστα ;)

 

Δεν θα με βρεις σύμφωνο πλέον Δημήτρη. Κάποιος που το έχει... ας το κρατήσει. Αλλά εάν κάποιος πάει να αγοράσει σήμερα... έχει καλύτερες επιλογές. Το τονίζω για να μη δοθούν λάθος εντυπώσεις. :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

χρησιμοποιω hyperdragon III (111008) για λίγο ενω εχω δοκιμάσει και τις τρεις προηγούμενες εκδόσεις 6/10,2/10,26/9.

σε σχεση με το κλείδωμα του gps στο destinator 7 o χρόνος είναι πολύ μικρός δεν έχω χρονομετρήσει βεβαια αλλά σε καμία περίπτωση πάνω από μισό λεπτό. με το radio 1.65.24.36. και hardspl 3.29Hard2 (cmonex).να αναφέρω ότι προσπάθησα να εγκαταλειψω τις hyperdragonIII επειδή το malila2d δεν με ενθουσιάζει και τελικά πάλι σε αυτές κατέληξα αφου εγκαθιστώ το HTCHome και battery status τα οποία δεν μπορω να αποχωριστώ σαν today plugins.

Huawei Honor 6 H60-L04 B 521 root
Link to comment
Share on other sites

χρησιμοποιω hyperdragon III (111008) για λίγο ενω εχω δοκιμάσει και τις τρεις προηγούμενες εκδόσεις 6/10,2/10,26/9.

σε σχεση με το κλείδωμα του gps στο destinator 7 o χρόνος είναι πολύ μικρός δεν έχω χρονομετρήσει βεβαια αλλά σε καμία περίπτωση πάνω από μισό λεπτό. με το radio 1.65.24.36. και hardspl 3.29Hard2 (cmonex).να αναφέρω ότι προσπάθησα να εγκαταλειψω τις hyperdragonIII επειδή το malila2d δεν με ενθουσιάζει και τελικά πάλι σε αυτές κατέληξα αφου εγκαθιστώ το HTCHome και battery status τα οποία δεν μπορω να αποχωριστώ σαν today plugins.

Και γω στα ίδια είμαι ;) Βασικά μέχρι και πριν από κανά 2 μέρες χρησιμοποιούσα αυτό το ράδιο. Φλάσαρα το 1.71.09.01 όμως και είναι όντως πολύ καλύτερο. Καλύτερη συμπεριφορά gps όσο αφορά το πόσο εύκολα κλειδώνει δορυφόρους ή όχι, σε σημεία δύσκολα (ανάμεσα σε πολυκατοικίες, μέσα στο αυτοκίνητο κλπ). Καλύτερη διαχείριση ενέργειας (περισσότερη αυτονομία μπαταρίας). Καλύτερο σήμα wifi. Δοκίμασε το αξίζει ;) :)

Απλώς... FAZER FZ6-S '04
Link to comment
Share on other sites

Και γω στα ίδια είμαι ;) Βασικά μέχρι και πριν από κανά 2 μέρες χρησιμοποιούσα αυτό το ράδιο. Φλάσαρα το 1.71.09.01 όμως και είναι όντως πολύ καλύτερο. Καλύτερη συμπεριφορά gps όσο αφορά το πόσο εύκολα κλειδώνει δορυφόρους ή όχι, σε σημεία δύσκολα (ανάμεσα σε πολυκατοικίες, μέσα στο αυτοκίνητο κλπ). Καλύτερη διαχείριση ενέργειας (περισσότερη αυτονομία μπαταρίας). Καλύτερο σήμα wifi. Δοκίμασε το αξίζει ;) :)

 

φίλε μου μόλις το έβαλα .....καποια στιγμη το είχα ξαναβάλει......εχω δει σχόλια όμως οτι τρωει πολύ μπαταρια .....εγω θα το παρακολουθησω..... χοντρικά και θα σου πω......:confused:

Huawei Honor 6 H60-L04 B 521 root
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, τελευταία μου γυρίζει την ώρα κανένα 2ωρο πίσω και μέσα σε 1-2 ώρες μου ξαναγυρίζει σε σωστή ώρα..

Any hint?..

"How can I know so many,

without even ever knowing anyone?.."

Link to comment
Share on other sites

τρέχει το touch flo 3d στο kaiser?? έχω ένα diamond στα χέρια μου και μου αρέσει πολύ το touch 3d αλλα θέλω και το πληκτρολόγιο του kaiser οπότε σκέφτομαι να αγοράσω ένα αν τρέχει το touch flo 3d ικανοποιητικά
Link to comment
Share on other sites

ναι τρέχει. Αν και υπάρχει η έκδοση touchflo2d Που τρέχει καλύτερα. Φυσικά υπάρχει και το touch pro αν σε ενδιαφέρει που είναι ένα diamond με πληκτρολόγιο και tv-out .
Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
τρέχει το touch flo 3d στο kaiser?? έχω ένα diamond στα χέρια μου και μου αρέσει πολύ το touch 3d αλλα θέλω και το πληκτρολόγιο του kaiser οπότε σκέφτομαι να αγοράσω ένα αν τρέχει το touch flo 3d ικανοποιητικά

 

Μπορείς να πάρεις το Pro... που τα έχει και τα δύο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, τελευταία μου γυρίζει την ώρα κανένα 2ωρο πίσω και μέσα σε 1-2 ώρες μου ξαναγυρίζει σε σωστή ώρα..

Any hint?..

 

 

Τρέχεις το destinator?

 

Μια λύση γενικά είναι να βάλεις στην ώρα visiting και Home ακριβώς το ίδιο και να κάνεις soft reset

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

τρέχει το touch flo 3d στο kaiser?? έχω ένα diamond στα χέρια μου και μου αρέσει πολύ το touch 3d αλλα θέλω και το πληκτρολόγιο του kaiser οπότε σκέφτομαι να αγοράσω ένα αν τρέχει το touch flo 3d ικανοποιητικά

 

 

 

Μην το δοκιμάσεις το touch flo 3d είναι πολύ βαρύ και το γονατίζει .Εγώ το έβαλα και το μηχανάκι σερνόταν Το touchflo2d με όλα τα πρόγράμματα που το συνοδεύουν τρώει γύρω στα 40 mb μνήμη.

Link to comment
Share on other sites

? Τι εννοείς 40 mb μνήμη? Τρώει σίγουρα 25ΜΒ αποθηκευτικό χώρο αλλά έχεις πρόβλημα στην RAM?

 

 

Πως έβαλες το touchflo 3d?Έβαλες πρώτα τους Drivers? Γενικά δεν είναι πλήρως λειτουργικό ακόμα αλλά η επόμενη έκδοση θα είναι

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πως έβαλες το touchflo 3d?Έβαλες πρώτα τους Drivers?

 

Το TF3D δεν παίζει στο Kaiser. To TouchFlo 2D που κυκλοφορεί παίζει όμως.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, τελευταία μου γυρίζει την ώρα κανένα 2ωρο πίσω και μέσα σε 1-2 ώρες μου ξαναγυρίζει σε σωστή ώρα..

Any hint?..

 

Καλησπέρα!! Έχω κι εγώ το ίδιο πρόβλημα εδώ και αρκετό καιρό και δεν έχω βρει λύση.Με την διαφορά ότι το δικό μου αλλάζει από μόνο του ζώνη (οχι ώρα, η ώρα μένει σωστή). Και από εκεί που είναι ρυθμισμένο Ελλάδα GMT+2 ξαφνικά βρίσκεται Μόσχα GMT+3. Όταν αλλάζω τη ζώνη, με παει και μια ώρα πίσω. Όποιος έχει καμιά ιδέα...καλοδεχούμενη!!

Link to comment
Share on other sites

? Τι εννοείς 40 mb μνήμη? Τρώει σίγουρα 25ΜΒ αποθηκευτικό χώρο αλλά έχεις πρόβλημα στην RAM?

 

 

Πως έβαλες το touchflo 3d?Έβαλες πρώτα τους Drivers? Γενικά δεν είναι πλήρως λειτουργικό ακόμα αλλά η επόμενη έκδοση θα είναι

 

στο storage free έλεγε FREE 13.00ΜΒ .

 

Για το touchflo 3d ναι πρώτα τους Drivers αλλα σερνωταν.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά προσπαθώ ( μάταια ) να παίξω τα παραπάνω αρχεία στο kaiser. με το coreplayer δεν παίζουν ούτε με το tcpmp το τελευταίο . θυμάμαι ότι με προηγούμενα tcpmp έπαιζαν.

 

μου βγάζει ένα μήνυμα λάθους, ίδιο και στα δύο προγράμματα . φοράω hyperdragon .

 

υπάρχει λύση ?

LiteStep User

Παύλος :p

Link to comment
Share on other sites

Η Hyperdragon και η Garmin που έχω δουλέψει είναι πολύ καλές. Η Hyperdragon μάλλον είναι πιο ελαφριά αλλά η Garmin είναι ΠΟΛΥ όμορφη καθώς ο τύπος έχει ασχοληθεί ΠΑΡΑ πολύ με το φτιάχνει εικονίδια, γραφικά και ήχους (μόνο η splash είναι άθλια)
Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Gprs monitor παιδιά; Αν γίνεται κανένα free (αν υπάρχει) ! Ενεργοποίησα χθες τα 120mb της wind.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Gprs monitor παιδιά; Αν γίνεται κανένα free (αν υπάρχει) ! Ενεργοποίησα χθες τα 120mb της wind.

 

Proteinw to Spb GPRS Monitor gia afti ti douleia alla den einai free.

 

Free tha breis to KG Power Toys. Psakse gia tin teleftaia ekdosi gia na exei ypostiriksi gia ti syskevi sou. Tha to breis sto Pocket PC Software section.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Gprs monitor παιδιά; Αν γίνεται κανένα free (αν υπάρχει) ! Ενεργοποίησα χθες τα 120mb της wind.

 

 

Υπάρχει με το cd της συσκευασίας το SPB GPRS monitor και θα σου κάνει την δουλειά.

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...