Jump to content

[Επίσημο] HTC Kaiser (Tytn II)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά συγγνώμη εάν έχει αναφερθεί ξανά αλλά όσο και εάν έψαξα στο διαδίκτυο δεν μπόρεσα να καταλήξω στο εάν το kaiser δέχεται 16 gb κάρτα μνήμης. Το gsmarena δεν το αναφέρει. θα ήθελα εάν γνωρίζει κάποιος σίγουρα ας μου πει γιατί έχω σοβαρό πρόβλημα χωρητικότητας πια με την 8gb. Φοβάμαι να ξοδέψω τα λεφτά μου και να μου παρουσιάσει μικροπροβλήματα και κολλήματα. Θέλω να είμαι σίγουρος ότι θα λειτουργεί απροβλημάτιστα καθώς έχω προγράμματα και πλοηγούς που τρέχουν από την κάρτα.Εάν όντως πέρνει τέτοια κάρτα το κινητό, θα ήθελα αν δε σας είναι κόπος να μου προτείνετε και μια μάρκα.Πάντως μέχρι στιγμής η 8gb sandisk που έχω λειτουργεί ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΑ!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Από τη στιγμή που η συσκευή σου δέχεται κανονικά τις microSDHC κάρτες, δεν βρίσκω λόγο να μην υποστηρίζει την 16άρα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Μπορεί κάποιος ρε παιδιά σας παρακαλώ να μου προτείνει ένα visual operating system για τα windows mobile στα windows του pc μου; Θέλω δηλαδή κάτι αντίστοιχο του vmware ή του virtual box αλλά για windows mobile.Θέλω δηλαδή μέσα στα windows του pc μου να τρέχω εικονικά windows mobile (και ελληνικά αν γίνεται).Κάτι τέτοιο θα μου ήταν φοβερά χρήσιμο ώστε πριν εγκαταστήσω μια εφαρμογή ή ένα παιχνίδι στο kaiser να τα δοκιμάζω πρώτα σε ένα εικονικό περιβάλλον στο pc μου για να δω πρώτον εάν πραγματικά μού είναι αναγκαία η εφαρμογή και δεύτερον να μη βρωμίζω άσκοπα το kaiser (βάζοντας και βγάζοντας...).Ευχαριστώ προκαταβολικά
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Κυκλοφορούν κάποιοι emulators στο net αλλά δεν είναι τόσο αντιπροσωπευτικοί με την εκάστοτε συσκευή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα παιδιά... πρροσπαθω να κάνω upgrade της rom και εκει που ξεκινάει κολάει στο 0% και μετα αναγκάζομαι να βγάλω την μπαταρία για να συνέλθει...

Έχει κανείς καμιά ιδέα??

Edited by boza
nikolas
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Είσαι σίγουρος ότι πας να περάσεις τη σωστή rom; Δώσε μας λίγο περισσότερα στοιχεία για τη συσκευή σου, είναι ελληνική ή αγγλική; Ποια rom πας να περάσεις;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος ότι πας να περάσεις τη σωστή rom; Δώσε μας λίγο περισσότερα στοιχεία για τη συσκευή σου, είναι ελληνική ή αγγλική; Ποια rom πας να περάσεις;

 

Έκανα βλακεία δεν το είχα ξεκλειδώσει... είναι ενός φίλου ο οποίος είχε την αρχική έκδοση και είχα ξεχάσει τη διαδικασία...

Να ρωτήσω κάτι άλλο.. video κλήση πώς μπορώ να κάνω?? πρέπει να το υποστιρίζει η rom η φταίει κάτι άλλο??

nikolas
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Για το πρώτο θέμα θα χρειαστεί να κάνεις hars-spl λοιπόν. Όσον αφορά τη βιντεοκλήση, σίγουρα πρέπει να την υποστηρίζει η εκάστοτε rom όπως η επίσημη για παράδειγμα. Κατά τα άλλα δεν το έχω ψάξει ιδιαίτερα αυτό το θέμα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
γεια σας τσακαλακια..8ελω λιγο βοη8εια...ο χαζος ειπα να αλλαξω rom στο htc kaiser που εχω...και δν μαρεσε κανενα απο αυτα που εβαλα...και δν μπωρο να βρω τωρα τα windows professional 6..μηπως μπορει να με βοη8ισει κανεισ?? Edited by alexhss
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εννοείς την official rom της συσκευής σου; Θα τη βρεις εδώ. Και αν έχεις ελληνική συσκευή βάλε και τα ελληνικά της.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου και εγω πριν λιγο πηρα ενα bluetooth και αφου ταλεπωρηθηκα λιγο τα καταφερα

καταρχην δες απο το control panel που υπαρχει εικονιδιο για το bluetooth σε ποιο com ειναι η σύνδεση για serial port ( σε εμενα ηταν το com 7)

επειδη οπως ειδα τα εχεις κανει ολα πολλες φορες και επειδη καποια στιγμη εγινε η συνδεση στο activesync (οπως και εμενα δηλ και μετα ξαναταλεπωρηθηκα)

κανε τα εξης

βαλε στο connection settings του activesync sto pc την επιλογη com 2 οχι δηλ την com 7 που είναι η σωστη. σβησε το λαπτοπ απο τις συνδεσεις του καισερ και επανεκινησε το λαπτοπ (με το com 2 στο activesync);)

στη συνεχεια κανε παλι μια προσπαθεια απο το active sync του καισερ βρες το λαπτοπ σου και φυσικα θα σου δινει επιλογες μονο stereo headset kai serial port;)

αφου δεις αυτα σβήσε παλι το λαπτοπ απο τις συνδεσεις του καισερ στο bluetooth

kai phgaine sto activesync απο το λαπτοπ στο connection settings kai βαλε τωρα το com 7 kai κανε ρεσταρτ το λαπτοπ.

τωρα πηγαινε παλι στο activesync του καιζερ bale connect via bluetooth kane new device και θα δεις το λαπτοπ σου με επιλογες stereo headset και activesync αντι serial com:blink: κανε save και εισαι οκ

βασικικα το προβλημα οφειλεται sto activesync Και τις ρυμίσεις που κραταει για αυτο θελει restart to laptop( αντι να βάλεις την επιλογη com2 μπορεις να ξετσεκαρεις την επιλογη συνδεση μεσω com και να επανεκινήσεις ετσι)

καλη τύχη!

λοιπόν... επειδή από ένα λάθος χάθηκε η σύνδεση με το activesync μέσω bluetooth και ταλαιπωρήθηκα πάλι πάρα πολύ για να κάνω σύνδεση activesync μέσω bluetooth μετά από πάρα πολύ ψάξιμο και επειδή η λύση για εμένα ήταν κάτι πολύ "κουφό" που βρήκα στο xda και δεν το πίστευα νιώθω χρέος να το αναφέρω εδώ!

Βασικά εμένα το πρόβλημα μου ήταν το πολύ συνηθισμένο δηλ από τα settings του bluetooth όταν κάνω add new device βρίσκει το pc μου αλλά δεν βγάζει την επιλογή activesync αλλά serial port!!!!! η λύση δόθηκε ......όταν κατά την διαδικασία add new device από τα settings του bluetooth βρίσκει το pc μου και μου προτείνει κωδικό πρέπει να μπει ένας κωδικος με 8 ψηφία τουλάχιστον .....¨οσες φορές προσπαθούσα η πατούσα Next και δεν έμπενε καθόλου κωδικός η έβαζα έναν 4ψήφιο και ποτέ με περισσότερα ψηφία .....!!!!! και ποτέ δεν έβγαινε η επιλογη activesync τσεκαρισμένη αλλά μόνο serial port!!!!:blink:

Huawei Honor 6 H60-L04 B 521 root
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα σε όλους,

Το TyTN II μου εντελώς ξαφνικά από χτες το βράδυ αρνείται πεισματικά να συνδεθεί με το wifi δίκτυο μου, το διαπίστωσα όταν προσπάθησα να συγχρονιστώ (όπως κάνω σχεδόν καθημερινά) με το gmail, και από εκείνη την στιγμή και μετά απλά δεν συνδέεται ενώ βλέπει κανονικά το δίκτυο και μου το δείχνει διαθέσιμο όταν πατάω σύνδεση...ΔΕΝ...

Πέρασα από την αρχή τις παραμέτρους αλλά και πάλι ΔΕΝ, να πω ότι το wifi λειτουργεί κανονικά μιας και το δοκίμασα με το laptop μου και συνδέθηκα κανονικότατα.

Έχετε καμιά ιδέα τί μπορεί να φταίει ;

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Θα χρειαστεί να κάνεις hard reset.

 

Μου έκανες την καρδιά περιβόλι...:shock:;Όσα χρόνια το έχω δεν χρειάστηκε ποτέ να κάνω hard reset...Tί έπαθε τώρα το ρημάδι ;

Τέλος πάντων, εάν πάρω Full Backup με το Spb που έχω εγκατεστημένο, μετά το hr θα υπάρχουν όλα μέσα στο κινητό όπως τώρα και θα παίζουν και τα προγράμματα Destinator κτλ ;

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αν επαναφέρεις ολόκληρο το backup λογικά θα επαναφέρεις και το πρόβλημα. Εντούτοις με το hard reset θα αποφανθείς αν είναι πρόβλημα της συσκευής ή όχι. Όσον αφορά το Destinator και άλλες εφαρμογές που βρίσκονται στην κάρτα μνήμης δεν χάνονται. Μόνο ένα shortcut στα προγράμματα αρκεί για να το ανοίγεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την αμεσότατη απάντηση.

 

Update

Και εκεί που έλεγα πάει πάμε για hard reset...λέω δεν ξανασετάρω τις παραμέτρους του rooter για το ασύρματο...τελειώνω εκεί, ξαναπερνάω από την αρχή τις ρυθμίσεις και στο κινητό και.....όλα ξαναδούλεψαν στην εντέλεια !!!!!:)

Edited by Stavros_P
Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Έτσι φαίνεται.....:cry: χα χα !!!

Τώρα βέβαια αφού βρήκε το δίκτυο προέκυψε άλλο θέμα.....δεν συγχρονίζει σωστά με το gmail.....:lol:

Μόλις συνδέθηκε με το δίκτυο έκανε έναν αρχικό συγχρονισμό επαφές, ημερολόγιο,email αλλά, στη συνέχεια και αφού είδα ότι δεν έχει περάσει στις επαφές τις αλλαγές που έχω κάνει στο gmail το διάστημα που δεν έβρισκε σύνδεση, το ξαναέβαλα να συγχρονίσει αλλά ενώ δείχνει να ξεκινάει...δεν ολοκληρώνει !

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Η κεραια του gps που ειναι ρε παιδια ξερει κανεις?

ποια ειναι η ιδανικη θεση για να τους βλεπει καλυτερα?

Mutilator :shifty:
Link to comment
Share on other sites

παιδια μηπως θα μπορουσε καποιος να μ πει τα αρντηικα και τα θετικα αυτησ τησ συσκευησ?

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδια μηπως θα μπορουσε καποιος να μ πει τα αρντηικα και τα θετικα αυτησ τησ συσκευησ?

 

Διάβασε στα προηγούμενα post και θα πάρεις μια εικόνα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

απλα ειναι λιγο δυσκολο να διαβασω τα προηγουμενα ποστ ολα και δν εχω τν χρονο γι'αυτο ρωταω αμα ειναι ευκολο.και επισησ ειναι ευκολο να μ πειτε ποια προγραμματα ειναι χρησιμα να βαλω εξαρχησ?ξερω απο wm καθως εχω ομνια Edited by arxontas2323

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...