Jump to content

[Επίσημο] HTC Kaiser (Tytn II)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν ειναι θεμα outlook αλλά ποιά διαδικασία έγινε τελευταία. Δηλαδή αν στο Outlook έσβησες όλες τις επαφές και συνδέσεις το κινητό στονι υπολογιστή ΟΛΕΣ οι επαφές από το κινητό θα χαθούν . Μπορείς να βάλεις ρύθμιση να θεωρείται ώς έγκυρο μόνο το κινητό ή μόνο ο υπολογστής άσχετα με το ποιο άλλαξε τελευταίο

 

mporei na egine kai etsi opos les.telos kalo ola kala:)

na rotiso

to GPS Photo ti akribos einai ???Den exo katalabei???

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

mporei na egine kai etsi opos les.telos kalo ola kala:)

na rotiso

to GPS Photo ti akribos einai ???Den exo katalabei???

 

 

τραβωντας μια φωτο με την λειτουργια του gps photo,αν πας στην φωτο που τραβηξες μετα,στο exif της θα αναφερει τις συντεταγμενες του σημειου που τραβηχτηκε η φωτο :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

τραβωντας μια φωτο με την λειτουργια του gps photo,αν πας στην φωτο που τραβηξες μετα,στο exif της θα αναφερει τις συντεταγμενες του σημειου που τραβηχτηκε η φωτο :)

 

den me polisimferei ayto:lol::lol::lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση όσον αφορά το youtube και το ΤΥΤΝΙΙ. Μπαίνω στη σελίδα m.youtube.com κανονικά από το PDA και αφού πατήσω το link με το βιντεο που θέλω να δω μου ανοίγει ένα πρόγραμμα-HTC Streaming Media for Pocket PC- και μου βγάζει μήνυμα λάθους, Failed to connect(όταν είμαι συνδεδεμένος μεσω του GPRS) και κάποιο άλλο αντίστοιχο μήνυμα όταν είμαι συνδεδεμένος με wifi.

Που μπορεί να οφείλετε αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάσα τo PointUI, φοβερό GUI αλλά με ενόχλησε που δεν υποστηρίζει ελληνικά, παρόλο που έχω αγγλική γλώσσα επιλέξει, αλλά μου φάνηκε πως έχει πολλά bugs.

 

Επίσης το unistall είναι δύσκολο. Εγώ φορτόντας παλιό backup το έκανα unistall

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάσα τo PointUI, φοβερό GUI αλλά με ενόχλησε που δεν υποστηρίζει ελληνικά, παρόλο που έχω αγγλική γλώσσα επιλέξει, αλλά μου φάνηκε πως έχει πολλά bugs.

 

Επίσης το unistall είναι δύσκολο. Εγώ φορτόντας παλιό backup το έκανα unistall

 

Το απεγκατέστησες μέσω Update Manager?

Πήγες κανονικά Start>Programs>Update Manager>Pointui Products> Home>1.02b Free>Uninstall ?

Είχα το μπλε και τόβγαλα για το μαύρο και δε μου παρουσίασε κανένα πρόβλημα..

Όσο αφορά τα Bugs μια χαρά το αισθάνομαι τώρα παρόλο που δε το χρησιμοποιώ σα κανονικό GUI μέχρι να ολοκληρωθεί (λείπουν οι επαφές και γενικά όλο το pointui concept μέχρι το τέλος), αλλά σαν taster έκδοση είναι πραγματικά "ορεκτική"..:lol:

"How can I know so many,

without even ever knowing anyone?.."

Link to comment
Share on other sites

Για κάποιο λόγο εμένα μου εμφανίζεται με όλα τα γραφικά 'συμπιεσμένα΄ στην οθόνη σαν να μην έχει το σωστό resolution...Ξέρει κανείς πως μπορώ να το διορθώσω? Επίσης πως μπορώ να κλείσω το application και να περάσω στα default screens του Windows Mobile?
Link to comment
Share on other sites

Επίσης πως μπορώ να κλείσω το application και να περάσω στα default screens του Windows Mobile?

 

Πάνω δεξιά κάνε κλικ στο γρανάζι και μετα sroll κάτω και "close home".

"How can I know so many,

without even ever knowing anyone?.."

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!

Eδω κ λιγες μερες ειμαι και εγω κατοχος καιζερ και εχω τρελαθει λιγακι. στεναχωριθηκerα ομως λιγο με την καμερα κ το τους driver gia ta γραφικα.

Ξερει κανεις πως μπρουμε να παρουμε το yahoomail sto pc me καποια εφαρμογη οπως ουτλουκ? Ξερω λιγο ασχετο αλλα πριν καιρο ειχα ψαξει αρκετα για κατι τετοιο αλλα δεν μπορεσα να βρω κατι. Τορα με το καιζερ καθε φορα που που συγχρονιζομε με usb ή συνδεομαι με Wlan στο pc, αυτοματα τα μειλ του yahoo μεταφεροντε στο καιζερ. Μπορω ακομα κ να στειλω απο το καιζερ(oxi apo την σελιδα του yahoo)!! Δεν ειναι φοβερο?!?! Δεν μπορω να καταλαβω πως γινετε ομως αυτο. Καποιος file exprorer gia to καιζερ που να μπορει να βλεπει κοινοχρηστους φακελου κ αρχεια στο pc μεσο wlan? Ακομα κατι αλλο, γινετε με me usb to pc na βλεπει το καιζερ σαν αποθηκευτικο μέσο? (όπως δηλαδη usb stick)

 

ευχαριστο.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!

Eδω κ λιγες μερες ειμαι και εγω κατοχος καιζερ και εχω τρελαθει λιγακι. στεναχωριθηκerα ομως λιγο με την καμερα κ το τους driver gia ta γραφικα.

Ξερει κανεις πως μπρουμε να παρουμε το yahoomail sto pc me καποια εφαρμογη οπως ουτλουκ? Ξερω λιγο ασχετο αλλα πριν καιρο ειχα ψαξει αρκετα για κατι τετοιο αλλα δεν μπορεσα να βρω κατι. Τορα με το καιζερ καθε φορα που που συγχρονιζομε με usb ή συνδεομαι με Wlan στο pc, αυτοματα τα μειλ του yahoo μεταφεροντε στο καιζερ. Μπορω ακομα κ να στειλω απο το καιζερ(oxi apo την σελιδα του yahoo)!! Δεν ειναι φοβερο?!?! Δεν μπορω να καταλαβω πως γινετε ομως αυτο. akoma ειπαρχει καποιος file exprorer gia to καιζερ που να μπορει να βλεπει κοινοχρηστους φακελου κ αρχεια στο pc μεσο wlan?

ευχαριστο.

Κοινόχρηστους μπορείς να δείς ακόμα και με τον ενσωματωμένο file browser αν βάλεις Άνοιγμα και γράψεις \\+το όνομα του υπολογιστή σου κτλ. Βέβαια κάτι καλύτερο θα ήταν ο resco explorer (πήγαινε στο http://www.ipmart-forum.com για περισσότερες εφαρμογές και πληροφορίες) ο οποίος βλέπει τους υπολογιστές στο δίκτυο και πολλά άλλα.

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Το απεγκατέστησες μέσω Update Manager?

Πήγες κανονικά Start>Programs>Update Manager>Pointui Products>

 

 

o filos pio pano exei dikio.den ginete apegatastasi.kai etsi opos eipes esi file tranaee prospa8o alla distixo ftano mexri Start>Programs>Update Manager>Pointui Products>

meta den mou bgazei kapia alli epilogi...:O

kamia idea pos alios mporoume na to kanoume apegatastasi????:O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

o filos pio pano exei dikio.den ginete apegatastasi.kai etsi opos eipes esi file tranaee prospa8o alla distixo ftano mexri Start>Programs>Update Manager>Pointui Products>

meta den mou bgazei kapia alli epilogi...:O

kamia idea pos alios mporoume na to kanoume apegatastasi????:O

Διάβασες αυτό;

http://forums.pointui.com/viewtopic.php?f=12&t=130

Link to comment
Share on other sites

o filos pio pano exei dikio.den ginete apegatastasi.kai etsi opos eipes esi file tranaee prospa8o alla distixo ftano mexri Start>Programs>Update Manager>Pointui Products>

meta den mou bgazei kapia alli epilogi...:O

kamia idea pos alios mporoume na to kanoume apegatastasi????:O

 

Πρέπει να σου βγάζει να επιλέξεις PointUI ή Update Manager..

Λοιπόν για να δούμε..

Αν βάλατε την 1.02b θα πρέπει να εγκαταστήσεις τον update manager χειροκίνητα τρέχοντας (από file explorer) Program files>PointUI>Update Manager>1.0a>UpdateManager.exe

Αφου ολοκληρωθεί η εγκατάσταση τσεκάρετε να δείτε αν μπορείτε να κάνετε online update μέσα από το GUI του PointUI.. Αν όλα έχουν πάει καλά τότε θα μπορείτε λογικά να δείτε Update Manager και PointUI Home για απεγκατάσταση στο Start>Programs>Update Manager>Pointui Products>

 

Σορυ αν δε βοήθησα πάλι..

Δείτε λίγο και στο επίσημο forum σχετικά με το θέμα και βλέπουμε:http://forums.pointui.com/viewtopic.php?f=12&t=130

"How can I know so many,

without even ever knowing anyone?.."

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.Μολις πηρα το καινουριο μου λαπ με VISTA . Συνδεω το kaiser με λαπ με usb, τιποτα.Ξανασυνδεω,ξανατιποτα!Τι να κανω , που να κοιταξω?:cry: Μεχρι χθες ειχα xp..Εννοειται οτι εγκατεστησα το mobile device center.Ευχαριστω πολυ.:worry:

 

Edit: Συγνωμη,λυθηκε!Προβληματικο βυσμα στο καλωδιο..Sorry..:O

http://briefcase.pathfinder.gr/download/grigol/19385/247603/0/120x90.jpg
Link to comment
Share on other sites

γεια σας και παλι παιδες... αλλη μια ερωτηση. εχω βρει μερικα παιχνιδια τα οποια αυτος που τα ανεβασε δινει διο link.

Ενα για VGA και ενα για QVGA το kaiser τι απο τα δυο εχει?

ευχαριστω

και κατι ασχετο την κυριακη πηγα για καφε και επαιζα με τις συνδεσεις και βρηκα ασυρματο δυκτιο της forthnet. μπηκα σε διαφορα site αλλα περισοτερο εβλεπα βιντεακια απο youtume mobile... respect!!!!

(δεν χρεωνεται αυτη η υπηρεσια ετσι ? :p)

Τωρα που πηρα το Viewty το HTC Tytn II (kaizer) ειναι free.

Οχι οτι πριν το ειχα ακουμπησει... οποιος ενδιαφερεται το δινω...

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και παλι παιδες... αλλη μια ερωτηση. εχω βρει μερικα παιχνιδια τα οποια αυτος που τα ανεβασε δινει διο link.

Ενα για VGA και ενα για QVGA το kaiser τι απο τα δυο εχει?

ευχαριστω

και κατι ασχετο την κυριακη πηγα για καφε και επαιζα με τις συνδεσεις και βρηκα ασυρματο δυκτιο της forthnet. μπηκα σε διαφορα site αλλα περισοτερο εβλεπα βιντεακια απο youtume mobile... respect!!!!

(δεν χρεωνεται αυτη η υπηρεσια ετσι ? :p)

 

QVGA :)

 

οχι δεν χρεωνεται αν ειναι μεσω wifi αλλα αν συνδεεσαι μεσω gprs...

 

περαστικα σου :cry:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

thank you zaharakis εισαι θεος... για δευτερη φορα μου δινεις τα φωτα σου ;)

Τωρα που πηρα το Viewty το HTC Tytn II (kaizer) ειναι free.

Οχι οτι πριν το ειχα ακουμπησει... οποιος ενδιαφερεται το δινω...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κοιτάξτε αυτό: http://www.engadget.com/2008/02/10/sonyericsson-xperia-x1-qwerty-with-windows-mobile/

 

Έχω μείνει κόκαλο..:shock:

 

Θα μπορούσε να είναι χαλαρά το TytnIII και δεν έπεσα μακριά γιατί μετά από λίγο βρήκα αυτό: http://www.engadget.com/2008/02/10/no-wonder-sony-ericssons-xperia-x1-is-so-good-htc-makes-it/

 

Το απίστευτο και καλύτερο είναι η wide VGA.. Θεέ μου.. 800 x 480..

ΝΑΙ!!!! 800 x 480

800 x 480, 384.000 pixels.. θεϊκό browsing και gfx editing σαν στο σπίτι σου..:shock:

 

Παιδιά κοιτάξτε και το παρακάτω βίντεο.. εγώ ζαλίστηκα..:heat: δε μεταδίδω άλλο.. (πάω τουαλέτα..:lol:)

http://www.engadget.com/2008/02/10/video-sony-ericssons-xperia-x1-panel-interface/

"How can I know so many,

without even ever knowing anyone?.."

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κοιτάξτε αυτό: http://www.engadget.com/2008/02/10/sonyericsson-xperia-x1-qwerty-with-windows-mobile/

 

Έχω μείνει κόκαλο..:shock:

 

Θα μπορούσε να είναι χαλαρά το TytnIII και δεν έπεσα μακριά γιατί μετά από λίγο βρήκα αυτό: http://www.engadget.com/2008/02/10/no-wonder-sony-ericssons-xperia-x1-is-so-good-htc-makes-it/

 

Το απίστευτο και καλύτερο είναι η wide VGA.. Θεέ μου.. 800 x 480..

ΝΑΙ!!!! 800 x 480

800 x 480, 384.000 pixels.. θεϊκό browsing και gfx editing σαν στο σπίτι σου..:shock:

 

Παιδιά κοιτάξτε και το παρακάτω βίντεο.. εγώ ζαλίστηκα..:heat: δε μεταδίδω άλλο.. (πάω τουαλέτα..:lol:)

http://www.engadget.com/2008/02/10/video-sony-ericssons-xperia-x1-panel-interface/

 

 

δεν το πιστευω οτι δεν το ηξερες :blink:

 

τωρα το ειδες??:blink:

 

ειναι διακαης ποθος πολλων με τα χαρακτηριστικα που ανακοινωνει η SE :O

 

αλλα κρατηστε μικρο καλαθι για καλο και για κακο ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

δεν το πιστευω οτι δεν το ηξερες :blink:

 

τωρα το ειδες??:blink:

 

Δεν ήξερα δε ρώταγα?.. Αφού ήξερες, δεν έλεγες?.. :lol:

 

Μικρό καλάθι δε λές τίποτα. Κοίτα να δεις άρχισαν τα μισόλογα από τώρα "..When I’ve asked them about the 3D acceleration, they have stated they try to implement it, but nothing is for sure. (Read: it’s in no way guaranteed the device will have hardware 3D acceleration – that is, the official spec may not become fully implemented.)". πηγή: http://www.pocketpcmag.com/blogs/index.php?blog=3&title=mwc_more_s_e_xperia_x1_info_aamp_photos&more=1&c=1&tb=1&pb=1

 

Καλές οι μεγάλες αναλύσεις αλλά χρειάζονται, κότσια, τεχνογνωσία και το μόνο σίγουρο dedicated κάρτα γραφικών και μνήμη.

Με δεδομένο πως η SE τελειοποιεί τα firmware ένα χρόνο μετά την παρουσίαση της όποιας συσκευής,πως είναι η παρθενική της προσπάθεια στο χώρο των WM και πως η HTC με τόσα χρόνια στην πλάτη της ακόμα παιδεύεται με προβλήματα drivers το καλάθι σίγουρα θα είναι πολύ μικρό φίλε Δημήτρη..

"How can I know so many,

without even ever knowing anyone?.."

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...