Jump to content

[Επίσημο] HTC Kaiser (Tytn II)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

WOW Ανακάλυψη φοβερή για όλους τους μουσικόφιλους (@DrMobile, κλπ. κλπ..)

 

Είναι αυτονόητο δεν είναι τίποτα καινούργιο αλλά είναι συνδυασμός μερικών δυνατοτήτων του κάιζερ μαζί. Λοιπόν:

 

Μπορείτε να ακούτε όλη τη μουσική βιβλιοθήκη του υπολογιστή σας στο ηχοσύστημα του σαλονιού σας. Το μόνο που χρειάζεστε είναι ένα STEREO Bluetooth με 3.5 mm audio jack (σαν το δικό μου BT-500 ή του zaharakis ας πούμε) το οποίο θα δίνει ήχο στον ενισχυτή σας και θα παίρνει ήχο με ΒΤ φυσικά από το κάιζερ.

Το κάιζερ με τη σειρά του παίρνει στριμαριστά τον ήχο από το wifi.

Αυτό γίνεται piece of cake με τον Pocket Player ο οποίος έχει επιλογή folder για mapped network drives.:rolleyes:

 

Kai voila!!!:D Κάθεσαι σαλονάκι, καιζέρακι στο χέρι δεν κουνιέσαι και χώνεις ότι mp3 γουστάρεις.

Ain't this a f*cking tip or what..:up::yahoo::yahoo::dance::clap:

 

Kαναπεδάκι μου μετά από άπειρο youtube με το κάιζερ τώρα θα πρέπει να με φιλοξενήσεις να ακούσω 120GB μουσικής στην στερεοφονικάρα μου μέχρι να μου φύγει η χαρά της ανακάλυψης..:music::music:

Κορυφαίο + έξυπνο tip !!! Thanks tranaee!

 

Η μαγκιά είναι ότι έχεις τον έλεγχο απ΄το Kaiser (|<, >|, volume) όπου και να' σαι στο σπίτι. Για το θέμα των network drives, το Resco Explorer 2007 σου κάνει map network drive που είναι διαθέσιμο σε όλες τις εφαρμογές οπότε βάζεις και PocketMusic, Core και ό,τι άλλο θες.

 

Τώρα μένει να αγοράσω BT headset. Μάλλον αυτό του zaharakis θα χτυπήσω (λόγω τιμής, 3,5mm και ραδιοφώνου).

 

Τελικά τα πήρες τα BT cable-less headphones; Εντυπώσεις;

 

Kαναπεδάκι μου μετά από άπειρο youtube με το κάιζερ...

Λόγω δουλειάς δεν βρήκα χρόνο να το δοκιμάσω... Τελικά είναι όλα τα videos διαθέσιμα στο mobile.youtube.com; Ε ρε γέλια που θα ρίχνουμε με Λαζόπουλο/Λιακόπουλο... :yahoo:

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

 

Τελικά τα πήρες τα BT cable-less headphones; Εντυπώσεις;

 

 

Δεν μου τά'στειλαν ακόμα. Άσε κοντεύω να σκάσω..:mad:

Μην ανησυχείς. Με το που θα φτάσουν θα σκάσει και το ρεβιουδάκι..:ninja:

"How can I know so many,

without even ever knowing anyone?.."

Link to comment
Share on other sites

25 ώρες and counting.....:(

Έχω καταντήσει γραφικός πια..

Η μοναξιά στο διαδίκτυο, διάβαζα ένα άρθρο σήμερα στο τύπο, είναι νούμερο ένα αιτία αυτοκτονιών στην Αμερική..:cry:

"How can I know so many,

without even ever knowing anyone?.."

Link to comment
Share on other sites

25 ώρες and counting.....:(

Έχω καταντήσει γραφικός πια..

Η μοναξιά στο διαδίκτυο, διάβαζα ένα άρθρο σήμερα στο τύπο, είναι νούμερο ένα αιτία αυτοκτονιών στην Αμερική..:cry:

 

μην απελπιζεσαι..:)

 

βγες για κανα ποτακι και ολα θα περασουν:lol::D

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

μην απελπιζεσαι..:)

 

βγες για κανα ποτακι και ολα θα περασουν:lol::D

 

Είναι αυτό που λένε "get a life" εε? Έχε χάρη που παραδίδω δουλειές τη Δευτέρα αλλιώς...

Εσείς παιδιά ετοιμάζεστε για έξω ή Σάββατο βράδυ τη περνάμε μέσα, βγαίνει η μάζα.. εμείς βγαίνουμε όλες τις άλλες..??

"How can I know so many,

without even ever knowing anyone?.."

Link to comment
Share on other sites

Είναι αυτό που λένε "get a life" εε? Έχε χάρη που παραδίδω δουλειές τη Δευτέρα αλλιώς...

Εσείς παιδιά ετοιμάζεστε για έξω ή Σάββατο βράδυ τη περνάμε μέσα, βγαίνει η μάζα.. εμείς βγαίνουμε όλες τις άλλες..??

Εγώ πέφτω για ύπνο νωρίς γιατί αύριο περιμένω τον Ζαχαράκη για καφέ :D Μου είπε ότι θα μου αφήσει το kaiser για να πάρει πίσω τον τιτάνα (ακα tytn σκέτο :p). Τι καλό παιδί ... :lol::lol::lol:

Απλώς... FAZER FZ6-S '04
Link to comment
Share on other sites

Είναι αυτό που λένε "get a life" εε? Έχε χάρη που παραδίδω δουλειές τη Δευτέρα αλλιώς...

Εσείς παιδιά ετοιμάζεστε για έξω ή Σάββατο βράδυ τη περνάμε μέσα, βγαίνει η μάζα.. εμείς βγαίνουμε όλες τις άλλες..??

 

Εγώ πέφτω για ύπνο νωρίς γιατί αύριο περιμένω τον Ζαχαράκη για καφέ :D Μου είπε ότι θα μου αφήσει το kaiser για να πάρει πίσω τον τιτάνα (ακα tytn σκέτο :p). Τι καλό παιδί ... :lol::lol::lol:

 

ο zalaros εχει δικιο

 

αλλα δυστυχως δεν θα ισχυσει τελικα..

 

μολις ειχα μια πολυ ασχημη ειδηση που θα με κρατησει στα μερη μου...

χαθηκε ενας φιλος σε ατυχημα με μηχανη πριν απο λιγα λεπτα...:(

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

ο zalaros εχει δικιο

 

αλλα δυστυχως δεν θα ισχυσει τελικα..

 

μολις ειχα μια πολυ ασχημη ειδηση που θα με κρατησει στα μερη μου...

χαθηκε ενας φιλος σε ατυχημα με μηχανη πριν απο λιγα λεπτα...:(

 

Φίλε μου δεν μπορείς να φανταστείς πόσο σοκαρίστηκα....

Δυστηχώς, 20 χρόνια μοτοσυκλετιστής έχω χάσει αρκετούς φίλους έτσι ξαφνικά, μ'αυτόν τον τρόπο... Δε θέλω να το ξαναζήσω... δε θέλω να το ξαναζήσεις φίλε μου... ποτέ............

"How can I know so many,

without even ever knowing anyone?.."

Link to comment
Share on other sites

1)Παιδιά το Destinator πως μπορώ να το βγάλω συντόμευση στο desktop του Kaiser ενω το τρέχω απο την memory card?

2)Έχω στο Kaiser Cosmote και χρησιμοποιώ σε ενα αλλο κινητο Vodafone για να μιλαω με την κοπελια.Υπαρχει τρόπος να εχω και τα 2 νουμερα στο Kaiser και να δεχομαι κλεισεις και για τα δυο χωρις να χρειαζεται να ενεργοποιω καθε φορα την εκαστοτη SIM?

Link to comment
Share on other sites

1)Παιδιά το Destinator πως μπορώ να το βγάλω συντόμευση στο desktop του Kaiser ενω το τρέχω απο την memory card?

2)Έχω στο Kaiser Cosmote και χρησιμοποιώ σε ενα αλλο κινητο Vodafone για να μιλαω με την κοπελια.Υπαρχει τρόπος να εχω και τα 2 νουμερα στο Kaiser και να δεχομαι κλεισεις και για τα δυο χωρις να χρειαζεται να ενεργοποιω καθε φορα την εκαστοτη SIM?

 

1. Διαχείριση αρχείων, πήγαινε στο destinator.exe, αντιγραφή και επικόληση συντόμευσης στο windows/start_menu (για ελληνικά), windows/start menu (για αγγλικά).

2. Όχι.

"How can I know so many,

without even ever knowing anyone?.."

Link to comment
Share on other sites

Ναι φυσικά! το PIM backup για παράδειγμα ή αν θές να κάνεις Backup και άλλα πράγματα μπορείς να χρησιμοποιήσεις το SPB backup ή το Sprite Backup.

 

Απλά να αναφέρω πως αν δεν γνωρίζεις τέτοιες εφαρμογές, γιατί αλλάζεις rom ?

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

 

Απλά να αναφέρω πως αν δεν γνωρίζεις τέτοιες εφαρμογές, γιατί αλλάζεις rom ?

 

Εγκρίνω & επαυξάνω..

"How can I know so many,

without even ever knowing anyone?.."

Link to comment
Share on other sites

Όπως παραπάνω.Δεν μπορώ να δεχτώ αρχεία αλλά μπορώ να στείλω.Ξέρει κανείς που οφείλεται?Επίσης η ένταση των ήχων κλήσης δεν είναι δυνατοί όποιον και να δοκιμάσω.Συγκριτικά δηλαδή με sony ericsson που είχα πρίν ΚΑΜΙΑ σχέση!!
Link to comment
Share on other sites

Όπως παραπάνω.Δεν μπορώ να δεχτώ αρχεία αλλά μπορώ να στείλω.Ξέρει κανείς που οφείλεται?Επίσης η ένταση των ήχων κλήσης δεν είναι δυνατοί όποιον και να δοκιμάσω.Συγκριτικά δηλαδή με sony ericsson που είχα πρίν ΚΑΜΙΑ σχέση!!

 

πηγαινε στις επιλογες του bluetooth κ βαλε να ειναι ανιχνευσιμο το κινητο.

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις αν προοριζετε να πεσει η τιμη του καιζερ?

 

Δεν πιστευω!!!Συνηθως αυτες οι συσκευες δεν πεφτουν.Παντως κανω γνωστο πως πουλαω το δικο μου!!!Επειδη εχω 2 πλεον!!!!!!!Ειναι σε τελεια κατασταση.ελληνικο με αποδειξεις

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

πηγαινε στις επιλογες του bluetooth κ βαλε να ειναι ανιχνευσιμο το κινητο.

 

Το είχα ανιχνεύσιμο αλλα δεν ηταν αυτο το πρόβλημα.έπρεπε να ενεργοποιήσω το beam!

Link to comment
Share on other sites

Η ένταση των ήχων κλήσης δεν είναι δυνατοί όποιον και να δοκιμάσω.Συγκριτικά δηλαδή με sony ericsson που είχα πρίν ΚΑΜΙΑ σχέση!!

 

Ξέρει κανείς περί τουτου τίποτα?

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι άλλο το σημα 3G δίπλα στην κεραία πότε εμφανίζεται?Γιατί ακόμα και σκέτο G που έδειχνα μπορούσα να κάνα βίντεο κλήση.
Link to comment
Share on other sites

Και κάτι άλλο το σημα 3G δίπλα στην κεραία πότε εμφανίζεται?Γιατί ακόμα και σκέτο G που έδειχνα μπορούσα να κάνα βίντεο κλήση.

Διάβασε το manual,

 

To 3G σημαίνει ότι είσαι σε δίκτυο 3G

Link to comment
Share on other sites

Συνεπως ΜΟΝΟ οταν γραφει πανω 3G θα μπορώ να κάνω video calls!Εγω για μπορω να κανω και οταν λεει σκετο G?
Link to comment
Share on other sites

Hello παιδια,

Επειδη είμαι λιγο πριν την αγορα του συγκεκριμένου και με ικανοποιεί στο 100% απ όσα έχω διαβάσει για τη συσκευή θα ήθελα να ρωτήσω για το λειτουργικό. Δλδ στο windows mobile μπορώ να τρέξω προγράμματα που τρέχουν στα xp? 'Η πρεπει να έχει βγει ειδική έκδοση για το συγκεριμένο λειτουργικο?

Αν όχι, vncviewer πρόγραμμα υπάρχει για windows mobile? Γενικά που μπορώ να δω σε μορφή λίστας προγράμματα για το συγκεκριμένο λειτουργικό? Κυκλοφορούν στα γνωστά/αγνωστα site "ο θειος απο αμερική" ? Ασχολούνται teams με το σπάσιμο αυτών η μόνο αγορά?(μη με φατε ζωντανο για αυτη την ερώτηση. ;) )

Thnx!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...