Jump to content

[Επίσημο] HTC Kaiser (Tytn II)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους! Εχω ενα παλιο Νοκια 6680 το οποιο τα εχει φτυσει. Στην θεωρια θα με ενδιεφερε ενα Ν95 8gb αλλα για τοσα χρηματα θα ηθελα μια καλυτερη pda experience, (πχ πολυ καλυτερο ημερολογιο).

 

Η χρηση που κανω ειναι 4-5 γρηγορα sms/μερα, 1 ωρα συνομιλιας,4-5 φωτο και αναλογικα 1-2ωρες ebooks με iSilo. Οποτε οσο και να θελω βλεπω οτι ουσιαστικα το βαρος πεφτει στις "κλασσικες" λειτουργιες ως τηλεφωνο, (βεβαια εχω και ενα PalmOS pda παροπλισμενο οποτε δεν ειναι οτι μου λειπου οι ιδεες).

 

1) Ποσο εργονομικο ειναι σε αυτο το τομεα? Δηλαδη εχετε δει οτι μεν γραφεις ωραια αλλα ουσιαστικα εχετε δει οτι δεν θα στειλετε μην τοσο συχνα γιατι δεν σας βολευει ν'ανοιξετε το πληκτρολογιο?

2) Με την χρηση που ειπα βγαζω την ημερα γιατι φοβαμαι πως οχι με αυτα που ακουω?

3) Μηπως καλυτερα να συμβιβαστω με το N95 8gb οσο αφορα το pda αφου με υπερκαλυπτει ως τηλεφωνο?

 

Σημειωτεον επειδη ειμαι στρατο αυτη την στιγμη δεν εχω την δυνατοτητα να παιξω με cooked roms οποτε μιλαω μονο για την μαμα ace μονο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

1. Μόλις το συνηθίσεις είναι αρκετά εργονομικό, ΔΕΝ είναι όμως ΝΟΚΙΑ.

 

2. Με τη χρήση που αναφέρεις και επειδή θα σε προκαλεί όλη μέρα να ασχολείσαι και λίγο παραπάνω μαζί του, ΔΕΝ νομίζω να σου βγάζει το 24ωρο.

 

3. Αν έχεις εναλλακτική PDA ή αν θέλεις περισσότερο τηλέφωνο και μετά PPC, σίγουρα ΔΕΝ είναι αυτό που θέλεις.

 

Τέλος, επειδή είχα περίπου τις ίδιες ερωτήσεις πριν το πάρω, σκέψου το ακόμα περισσότερο πριν αποφασίσεις, διότι θέτεις ζητήματα σοβαρά. Εργονομία, αυτονομία, χρήση...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια μετα απο 3 μηνες που εχω το κινητο ( σουπερ μεχρι στιγμης....μονο σαν να μου κανει λαδια και να κλειδωνει ολο και πιο αργα το gps εσχάτως...)

αποφασια α τωρα που φευγω ταξιδι να ενεργοποιησω την προσβαση Internet για να κανω browsing και απο το κινητο και απο το laptop Μου χρησιμοπιώντας το κινητο σαν "modem" μεσω του active sync ( καλα τα λεω..? )

 

πέρα απο το οτι η απαραδεκτη κοσμοτε απαιτησε να παω απο καταστημα τους με την ταυτοτητα μου και αρνιονταν να κάνει την ενεργοποιηση απο το τηλεφωνο...( να σημειωσω εδω οτι η γλυκυτατη και flirtable υπάλληλος στο κατάστημα ΔΕ μου ζητησε την ταυτοτητα!!!), μου ειπαν οτι θα με παρουν απο την τεχνική υποστήριξη για να μου πουν τι να κανω "γιατι ειναι περιπλοκες οι ρυθμισεις της συσκευης σας" και 30 ωρς εμτα δε με εχουν πάρει.

 

πηρα εγω στο 1212 και παρακάλεσα να μου πυν αλλα μου ειπαν οτι δεν μπορουν και θα με παρουν οι "εδικοι τεχνικοι" απο το "εδικο σχετικο τμημα"

 

( πολυ ειδκες γενικολογιες λεω εγω....)

 

μπορει να μου δωσει κανενας εδω τα φωτα του?? γιατι σε 5 ωρες φευυγω ταξιδι και βλέπω να με γραφουν στα @@δια τους..

 

Φίλε δές και κάνε ότι λέει εδώ http://www.htc.com.gr/S100_gprs.html (επιλέγεις cosmote) δοκιμασμένο οκ. Για περισότερα εδώ http://www.ngi.gr/forum/viewtopic.php?t=4924

Link to comment
Share on other sites

παιδια μετα απο 3 μηνες που εχω το κινητο ( σουπερ μεχρι στιγμης....μονο σαν να μου κανει λαδια και να κλειδωνει ολο και πιο αργα το gps εσχάτως...)

αποφασια α τωρα που φευγω ταξιδι να ενεργοποιησω την προσβαση Internet για να κανω browsing και απο το κινητο και απο το laptop Μου χρησιμοπιώντας το κινητο σαν "modem" μεσω του active sync ( καλα τα λεω..? )

 

πέρα απο το οτι η απαραδεκτη κοσμοτε απαιτησε να παω απο καταστημα τους με την ταυτοτητα μου και αρνιονταν να κάνει την ενεργοποιηση απο το τηλεφωνο...( να σημειωσω εδω οτι η γλυκυτατη και flirtable υπάλληλος στο κατάστημα ΔΕ μου ζητησε την ταυτοτητα!!!), μου ειπαν οτι θα με παρουν απο την τεχνική υποστήριξη για να μου πουν τι να κανω "γιατι ειναι περιπλοκες οι ρυθμισεις της συσκευης σας" και 30 ωρς εμτα δε με εχουν πάρει.

 

πηρα εγω στο 1212 και παρακάλεσα να μου πυν αλλα μου ειπαν οτι δεν μπορουν και θα με παρουν οι "εδικοι τεχνικοι" απο το "εδικο σχετικο τμημα"

 

( πολυ ειδκες γενικολογιες λεω εγω....)

 

μπορει να μου δωσει κανενας εδω τα φωτα του?? γιατι σε 5 ωρες φευυγω τα ξιδι και βλέπω να με γραφουν στα @@δια τους..

 

κατεβασε τον wizard που εχει τροποποιησει καταλληλα για την ελλαδα ο καταπληκτικος ausdim :)

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2057601#post2057601

 

κανε τον εγκατασταση απο το κινητο στην μνημη του κινητου (οχι στην καρτα) επανεκινηση και μετα πηγαινε εναρξη/ρυθμισεις/συνδεσεις και θα δεις ενα εικονιδιο χωρις ονομασια..

πατησε το θα αργησει λιγο να ανοιξει,μην ανυσηχησεις,διαλεξε τον provider που θες και την χωρα επανεκινηση και εισαι οκ.:)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Δημήτρη θέλω να μου πεις ποια είναι η καλύτερη ρομ για το TyTN I όχι το ΙΙ.

 

το έχει ένας φίλος μου και του είχα βάλει την official wm6 την τελευταία φορά.

Link to comment
Share on other sites

Δημήτρη θέλω να μου πεις ποια είναι η καλύτερη ρομ για το TyTN I όχι το ΙΙ.

 

το έχει ένας φίλος μου και του είχα βάλει την official wm6 την τελευταία φορά.

 

black satin medium :)

 

οτι χρειαστειτε για τον τιτανα εκει

 

4WinMobile.com - The Windows Mobile Site!

 

αν θελεις κατι αλλο μιλα :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

λοιπον ηρθε η ωρα να πω και εγω τη γνωμη μου... το κινητο το χω απο χτες το απογευμα.

Λοιπον ειμαι παρα πολυ ικανοποιημενη(και με τη μπαταρια!) εκτος ομως ενος σημειου...

Συνδεομαι στο ιντερνετ αλλα οταν ξεσυνδεομαι, μετα κολλαει λεγοντας μου οτι κατι δε βρεθηκε κ μετα πρεπει να το κλεισω για να ξεκολλησει... ειναι normal αυτο?

και στο msn ακομα δε μπορεσα να μπω.... εχω βρει ασυρματο δικτυο, μου δειχνει 2 μπαρες στο σηματακι αλλα δε συνδεεται με το msn και λεει οτι παρουσιαστηκε προβλημα με το διακομιστη...ουτε μεσω βονταφον δε μπορω να συνδεθω... ενω την ιδια ωρα, μπαινει σε σελιδες του ιντερνετ

:cool:
Link to comment
Share on other sites

και στο msn ακομα δε μπορεσα να μπω.... εχω βρει ασυρματο δικτυο, μου δειχνει 2 μπαρες στο σηματακι αλλα δε συνδεεται με το msn και λεει οτι παρουσιαστηκε προβλημα με το διακομιστη...ουτε μεσω βονταφον δε μπορω να συνδεθω... ενω την ιδια ωρα, μπαινει σε σελιδες του ιντερνετ

Και μένα το ίδιο κάνει και δεν έχω βρει λύση ακόμα. Προς το παρόν βολεύτικα με τον agile. Για δοιμασε να δεις με την trial του αν συνδέεσαι

Link to comment
Share on other sites

λοιπον ηρθε η ωρα να πω και εγω τη γνωμη μου... το κινητο το χω απο χτες το απογευμα.

Λοιπον ειμαι παρα πολυ ικανοποιημενη(και με τη μπαταρια!) εκτος ομως ενος σημειου...

Συνδεομαι στο ιντερνετ αλλα οταν ξεσυνδεομαι, μετα κολλαει λεγοντας μου οτι κατι δε βρεθηκε κ μετα πρεπει να το κλεισω για να ξεκολλησει... ειναι normal αυτο?

και στο msn ακομα δε μπορεσα να μπω.... εχω βρει ασυρματο δικτυο, μου δειχνει 2 μπαρες στο σηματακι αλλα δε συνδεεται με το msn και λεει οτι παρουσιαστηκε προβλημα με το διακομιστη...ουτε μεσω βονταφον δε μπορω να συνδεθω... ενω την ιδια ωρα, μπαινει σε σελιδες του ιντερνετ

 

Και μένα το ίδιο κάνει και δεν έχω βρει λύση ακόμα. Προς το παρόν βολεύτικα με τον agile. Για δοιμασε να δεις με την trial του αν συνδέεσαι

 

τι σφαλμα σας βγαζει παιδια ακριβως?

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Γειά σε όλους! Εχς το TyTN II εδώ και 2 περίπου βδομάδες. Είμαι αρκετά ευχαριστημένος με το μηχανάκι. Μόνο που δε μπορώ να βάλω για ήχο στο ξυπνητήρι όποιο ΜΡ3 θέλω. Έχει κανείς καμία ιδέα?
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου μην περιμενετε απαντησεις σε ερωτησεις που εχουν χιλιο απαντηθει εδω μεσα..;)

 

αγοραζετε μια συσκευη,δεν ανοιγετε καν το βιβλιαρακι του κατασκευαστη,ερχοσαστε δεν διαβαζετε καθολου τα ποστς στο θεμα του τηλ που σας ενδιαφερει και περιμενετε με δυο κουβεντες και να σας ανοιξουν οι πορτες της γνωσης αμεσα και χωρις κοπο...:O

 

τοσες φορες αναφερεται ,

διαβαστε πριν ποσταρετε :)

 

Αν διάβαζες το post μου θα καταλάβαινες οτι ΔΕΝ έχω αγοράσει ακόμα τη συσκευή, απλά την δοκίμασα. Επίσης ΔΕΝ βρήκα κάτι στο thread, τουλάχιστον όσο μπόρεσα να κοιτάξω, ξέρεις είναι και 170 σελίδες!!

Αν σου είναι τόσο δύσκολο να απαντήσεις Ζαχαράκη, μη λες τίποτα καλύτερα, άσε την ειρωνία για αλλού.

 

Χρόνια πολλά και καλές γιορτές σε όλους! :):)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μολις το πηρα το εχω και φορτιζει,επιτελους το εφερε η Wind!!!!!!!!Ελπιζω να εχω την βοηθεια σας σε τυχον προβληματα.Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Burr Oak Software

 

ptravel alarm

 

απλα το καλυτερο και σταθεροτερο προγραμμα για τα wm :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

άσε την ειρωνία για αλλού.

 

 

για που ?εχεις καποιο μερος υποψιν σου?:p

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μολις το πηρα το εχω και φορτιζει,επιτελους το εφερε η Wind!!!!!!!!Ελπιζω να εχω την βοηθεια σας σε τυχον προβληματα.Ευχαριστω

 

καλοριζικο φιλε μου :)

 

και ""οτι"" χρειαστεις pm ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

βγαζει μηνυμa: παρουσιαστηκε καποιο προβλημα με το διακομιστη. δοκιμαστε ξανα αργοτερα
:cool:
Link to comment
Share on other sites

Burr Oak Software

 

ptravel alarm

 

απλα το καλυτερο και σταθεροτερο προγραμμα για τα wm :)

 

Thanks! Ωραίο το ptravel alarm. Αν και trial θα βρω την ακρη να το σπασω. Nα ρωτήσω ομως, υπαρχει τροπος να αλλάξω τον ηχο (εκτος απο τα default) στο ξυπνητήρι που έχουν τα WM6 και να βάλω κάποιο δικό μου?

Link to comment
Share on other sites

τελευταία και εγώ έχω πρόβλημα με το msn. δεν μπορώ να μπω.
Link to comment
Share on other sites

βγαζει μηνυμa: παρουσιαστηκε καποιο προβλημα με το διακομιστη. δοκιμαστε ξανα αργοτερα

 

τελευταία και εγώ έχω πρόβλημα με το msn. δεν μπορώ να μπω.

 

και εγω εχω προβλημα τοσο σε nokia οσο και σε wm

μαλλον θα εχει προβλημα ο server τους.

εχω πολυ καιρο να μπω περιπου 1εβδομαδα.:O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους.

Έχω αγοράσει την εξής κάρτα μνήμης: Kingston 4 GB microSD HC class 4.

Διάβασα πίσω στις οδηγίες ότι μπορεί να μην είναι συμβατή με όλες τις συσκευές. Πριν ανοίξω την συσκευασία μπορεί να μου πει κάποιος, αν γνωρίζει, για το αν είναι συμβατή ή όχι με το Kaiser.Thank u Thank u thank u

:):):)

クリストス.....Χρήστος....
Link to comment
Share on other sites

Thanks! Ωραίο το ptravel alarm. Αν και trial θα βρω την ακρη να το σπασω. Nα ρωτήσω ομως, υπαρχει τροπος να αλλάξω τον ηχο (εκτος απο τα default) στο ξυπνητήρι που έχουν τα WM6 και να βάλω κάποιο δικό μου?

 

 

εχεις πμ:)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους.

Έχω αγοράσει την εξής κάρτα μνήμης: Kingston 4 GB microSD HC class 4.

Διάβασα πίσω στις οδηγίες ότι μπορεί να μην είναι συμβατή με όλες τις συσκευές. Πριν ανοίξω την συσκευασία μπορεί να μου πει κάποιος, αν γνωρίζει, για το αν είναι συμβατή ή όχι με το Kaiser.Thank u Thank u thank u

:):):)

 

είσαι οκ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...