Jump to content

[Επίσημο] HTC Kaiser (Tytn II)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά, ας με βοηθήσει κάποιος γιατί θα το σπάσω το μαραφέτι. Είχα ένα QTEK 9100 (Wizard). Του είχα περάσει ROM από Faria με WM6 και Ελληνικά στο πληκτρολόγιο με AEKmap. Έπαιζε τέλεια! Όταν ήθελα να πάρω τηλ, ξεκλείδωνα τη συσκευή, άνοιγα το hardware πληκτρολόγιο και, χωρίς να πάω στα contacts, ξεκίναγα να γράφω όνομα. Αυτόματα πήγαινε στις επαφές, έβρισκε την επαφή, πάταγα το πράσινο τηλεφωνάκι και έκανα κλήση.

Πήρα τώρα το Kaiser (πανάθεμά το!!). Έχει 3G τηλεφωνική εφαρμογή. Μόνο που, αν ακολουθήσω τα ίδια βήματα που έκανα με το Wizard, δεν καταλαβαίνει ελληνικά. Υπάρχει τρόπος να αλλάξω μόνο την εφαρμογή της τηλεφωνίας με το παλιό, καλό τηλέφωνο? Έτσι κι αλλιώς κλήσεις 3G εγώ δεν κάνω!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν καταλαβαινω τι εννοεις με αυτο που λες.Εγω δεν το λειτουργω με 3g,και οταν παταω το πρασσινο κουμπακι,και μετα ξεκιναω να γραφω το ονομα,μου βρισκει αμμεσως την επαφη.Επισης αν θυμαμαι και το νουμερο και το πληκτολογησω μου βρισκει και με αυτον τον τροπο την επαφη.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, ας με βοηθήσει κάποιος γιατί θα το σπάσω το μαραφέτι. Είχα ένα QTEK 9100 (Wizard). Του είχα περάσει ROM από Faria με WM6 και Ελληνικά στο πληκτρολόγιο με AEKmap. Έπαιζε τέλεια! Όταν ήθελα να πάρω τηλ, ξεκλείδωνα τη συσκευή, άνοιγα το hardware πληκτρολόγιο και, χωρίς να πάω στα contacts, ξεκίναγα να γράφω όνομα. Αυτόματα πήγαινε στις επαφές, έβρισκε την επαφή, πάταγα το πράσινο τηλεφωνάκι και έκανα κλήση.

Πήρα τώρα το Kaiser (πανάθεμά το!!). Έχει 3G τηλεφωνική εφαρμογή. Μόνο που, αν ακολουθήσω τα ίδια βήματα που έκανα με το Wizard, δεν καταλαβαίνει ελληνικά. Υπάρχει τρόπος να αλλάξω μόνο την εφαρμογή της τηλεφωνίας με το παλιό, καλό τηλέφωνο? Έτσι κι αλλιώς κλήσεις 3G εγώ δεν κάνω!!!!

 

 

καλημερα φιλε μου.και εδω γινεται μην ανυσηχεις :)

απλα πρεπει να απενεργοποιησεις το skin του τηλ στο ""τηλεφωνο""

ετσι το δουλευω και εγω παντα μιας και οπως λες βολευει αφανταστα ;)αλλα και γινεται πολυ πιο γρηγορο το τηλεφωνο!

 

πηγαινε με καποιον registry editor (πχ resco explorer)

 

ΗΚΕΥ_LOCAL_MACHINE/Security/Phone/και την τιμη Enable αλαξε την σε 0.

κανε επανεκινηση και κοιτα το ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

είμαι σχεδόν σίγουρος ότι το LevelOne σου δεν είναι DHCP δηλαδή δεν δίνει αυτόματα ip στο δίκτυο.

 

Να είσαι απόλυτα σίγουρος... :p

Το πρόβλημά μου δεν είναι αυτό, είναι γιατί δεν κρατάει τις ρυθμίσεις με άλλο προφίλ...

 

Άλλος κανείς έχει πρόβλημα συγχρονισμού με BT; σε κανένα (MacBook Pro και FSC Amilo 1667) δεν μπορώ να συνδεθώ... :X

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το kaiser σίγουρα κρατάει τις ρυθμίσεις, διαφορετικά κάτι έχεις πειράξει :D

 

bt δεν χρησιμοποιώ για pc

Link to comment
Share on other sites

Τότε μάλλον κάτι δεν κάνω σωστά, γιατί προέρχομαι από χθεσινό hard-reset... :D

Τυχόν οδηγίες, ευπρόσδεκτες...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Nα ρωτήσω και εγώ κάτι, υπάρχει κάποιος τρόπος να κλειδωθεί η οθόνη και τα πλήκτρα της πρόσοψης ούτως ώστε να μην γίνεται κατά λάθος χρήση τους;
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Nα ρωτήσω και εγώ κάτι, υπάρχει κάποιος τρόπος να κλειδωθεί η οθόνη και τα πλήκτρα της πρόσοψης ούτως ώστε να μην γίνεται κατά λάθος χρήση τους;

 

Sto HTC Home sto tab me ta applications exei kai ena eikonidio gia na kleidwneis tin othoni.

 

To HTCHomeplugin (den einai to idio me to proigoumeno) ean to exeis sto Today screen sou exei kai epilogi gia na kleidwneis tin othoni.

 

Sto battery status... ean energopoiiseis ta tray icons exei kai ena gia kleidwma tis othonis.

 

Me to S2U2 kleidwnei se stil iphone (ligo "bary").

 

Yparxoun ki alla endiaferonta toolakia pou kanoun tin idia douleia.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Από αυτά που αναφέρεις, υπάρχει κάποια επιλογή που να μπορεί να γίνεται αυτόματα; Δηλαδή μετά από π.χ. 10 δευτερόλεπτα να κλειδώνει μόνο του;
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Από αυτά που αναφέρεις, υπάρχει κάποια επιλογή που να μπορεί να γίνεται αυτόματα; Δηλαδή μετά από π.χ. 10 δευτερόλεπτα να κλειδώνει μόνο του;

 

http://www.dowei.de/Images/xda-developers/S2U.png

 

S2U2 v0.83 (freeware)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια γνωριζει κανενας καποιο προγραμμα που να δινει τη δυνατοτητα να κλειδωνουμε με καποιο κωδικο φακελους στο kaiser και στο PC μας???Ωστε να μην μπορουν να τους δουν αλλοι????:D

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ρε παιδια γνωριζει κανενας καποιο προγραμμα που να δινει τη δυνατοτητα να κλειδωνουμε με καποιο κωδικο φακελους στο kaiser και στο PC μας???Ωστε να μην μπορουν να τους δουν αλλοι????:D

 

Gia to PC yparxoun arketa toolakia, px. Lock Folder, alla gia to Kaiser den gnwrizw kati. Giati den tous kaneis hidden? :ninja:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

 

S2U2 v0.83 (freeware)

 

Υπάρχει μήπως κανένα link σε rapid, γιατί στο φόρουμ έχουν λινκ που ζητάει εγκατάσταση toolbar. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Υπάρχει μήπως κανένα link σε rapid, γιατί στο φόρουμ έχουν λινκ που ζητάει εγκατάσταση toolbar. :rolleyes:

 

CAB file

http://ac.xenpage.eu/S2U2-0.83-WM5.rar

 

Language Pack (Periexei kai Ellinika alla den exw dokimasei tin aksiopistia tous)

http://ac.xenpage.eu/S2U2LanguagePack.rar

 

Clock Pack

http://ac.xenpage.eu/S2U2ClockPack.rar

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

CAB file

http://ac.xenpage.eu/S2U2-0.83-WM5.rar

 

Language Pack (Periexei kai Ellinika alla den exw dokimasei tin aksiopistia tous)

http://ac.xenpage.eu/S2U2LanguagePack.rar

 

Clock Pack

http://ac.xenpage.eu/S2U2ClockPack.rar

 

Ευχαριστώ και πάλι! :D

Link to comment
Share on other sites

Gia to PC yparxoun arketa toolakia, px. Lock Folder, alla gia to Kaiser den gnwrizw kati. Giati den tous kaneis hidden? :ninja:

 

εγκαθιστωντας το resco explorer απο setup μεσω του pc σου σου δινει την δυνατοτητα να κλειδωνεις αρχεια η και ολοκληρους φακελους,οχι μονο στο τηλεφωνο αλλα και στον υπολογιστη σου ;)

 

φυσικα αυτο ισχυει και κανοντας εγκατασταση του προγραμματος μεσω cab file στο τηλ απευθειας, απλα δεν εχεις την ιδια δυνατοτητα και στο pc σου μετα..

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Nα ρωτήσω και εγώ κάτι, υπάρχει κάποιος τρόπος να κλειδωθεί η οθόνη και τα πλήκτρα της πρόσοψης ούτως ώστε να μην γίνεται κατά λάθος χρήση τους;

 

Πατάς το κόκκινο κουμπάκι για 2-3" και κλειδώνει αλλά τι καλύτερο από sleep-mode;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δηλαδή αν πατάτε το power button είναι τόσο μεγάλο πρόβλημα? θα με τρελάνετε εσείς οι ρωμαίοι.
Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν είναι καλή λύση το power button. Εμένα μου έχει τύχει πολλές φορές, να "γλιστρήσει" λίγο και να ανοίξει το πληκτρολόγιο μέσα στη θήκη, οπότε το τηλ. ξυπνάει....

Και δεν είναι ευχάριστο να αρχίσει να πατιέται μετά και το πλήκτρο επανάκλησης και να γράφει μονάδες....

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν είναι καλή λύση το power button. Εμένα μου έχει τύχει πολλές φορές, να "γλιστρήσει" λίγο και να ανοίξει το πληκτρολόγιο μέσα στη θήκη, οπότε το τηλ. ξυπνάει....

Και δεν είναι ευχάριστο να αρχίσει να πατιέται μετά και το πλήκτρο επανάκλησης και να γράφει μονάδες....

 

Με το κλείδωμα που σου είπα δεν ανοίγει με τίποτα... κόκκινο κουμπάκι, αυτό που τερματίζει τις κλήσεις...! :D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλημερα φιλε μου.και εδω γινεται μην ανυσηχεις :)

απλα πρεπει να απενεργοποιησεις το skin του τηλ στο ""τηλεφωνο""

ετσι το δουλευω και εγω παντα μιας και οπως λες βολευει αφανταστα ;)αλλα και γινεται πολυ πιο γρηγορο το τηλεφωνο!

 

πηγαινε με καποιον registry editor (πχ resco explorer)

 

ΗΚΕΥ_LOCAL_MACHINE/Security/Phone/και την τιμη Enable αλαξε την σε 0.

κανε επανεκινηση και κοιτα το ;)

Φίλε Ζαχαράκη, ευχαριστώ για τη συμβουλή σου, απενεργοποίησα το skin και όλα παίζουν όπως τα θέλω!!!

Link to comment
Share on other sites

Με το κλείδωμα που σου είπα δεν ανοίγει με τίποτα... κόκκινο κουμπάκι, αυτό που τερματίζει τις κλήσεις...! :D

Ναι, αυτό είναι η καλύτερη λύση. Απλά απαντούσα στον WebViRuS. Thanks anyway....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...