Jump to content

Υπηρεσία e-bill από την cosmote


alany
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η cosmote παρέχει πλέον την υπηρεσία ebill σε όλους τους πελάτες συμβολαίου ιδιώτες και εταιρικούς. Η ενεργοποίηση της υπηρεσίας γίνεται σε όλα τα καταστήματα cosmote και σε όλους τους αντιπροσώπους.

Για περισσότερα https://ebill.cosmote.gr/

Link to comment
Share on other sites

hahahahahahaahahahaha

 

τι γελοιοι που ειναι

ΜΑ οτι και να κανει η Βοντα , το κανουν και αυτοι?

ΞΕφτιλα πι. Ας κανει καποιος κατι πρωτοτυπο!

:X
Link to comment
Share on other sites

Ότι ήταν καλύτερα που δεν το παρείχε; Εντάξει ότι είναι φερέφωνο, είναι αλλά εδώ μιλάμε για υπηρεσίες που ΕΠΡΕΠΕ να παρεχόταν από καταβολής. Για να μην μιλήσω βέβαια για την ΤΙΜ η οποία ακόμη την παρέχει μόνο στα εταιρικά. Προβλέπω σε λίγο ανακοίνωση... ντυμένη στα μπλε! :p

Και by the way η Vodafone παρέχει στα καρτοκινητά την υπηρεσία, ή ακόμη λέει "σύντομα διαθέσιμη";

Link to comment
Share on other sites

Η υπηρεσία είναι ίδια με την υπηρεσία που ήταν μέχρι τώρα για τους εταιρικούς πελάτες. Από προσωπική εμπειρία θα πω ότι είναι πολύ αξιόπιστη. Τώρα για το γεγονός ότι την υπηρεσία αυτή την "παρείχε" η vodafone με τα χίλια δυο προβλήματα μέχρι τώρα δεν σημαίνει ότι κάποιος αντιγράφει κάποιον διότι με την ίδια λογική δεν θα έπρεπε να παρέχει και άλλες υπηρεσίες μιας και ήρθε τελευταία στην αγορά. Το θέμα είναι η ποιότητα της υπηρεσίας. Εκεί να γίνεται η κριτική και όχι σε άλλα πράγματα.
Link to comment
Share on other sites

για την ενεργοποίηση στέλνουμε εμείς την αίτηση (με mail/FAX?) ή πρέπει να πάμε σε κατάστημα Cosmote?

:: what locks... unlocks! © :: κάθε λαός έχει την κινητή τηλεφωνία που του αξίζει..::

:: SY1EBE ::

Link to comment
Share on other sites

Γιατιί δε μπορεί η αίτηση να γίνει online, δε καταλαβαίνω.

http://www.flyfishingdevon.co.uk/salmon/year1/parkinsons.gif

Link to comment
Share on other sites

Και στην Vodafone και ΤΙΜ το ίδιο ισχύει. Στην Vodafone μπορείς να κάνεις online την αίτηση αλλά για ενεργοποίηση πρέπει να πας σε κατάστημα Vodafone με την ταυτότητά σου. Άρα είμαστε σε κοινό παρονομαστή...
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή τώρα η εταιρία έχει την δυνατότητα αφού παρέχει το e-bill να δώσει και ενημέρωση υπολοίπου δωρεάν χρόνου ομιλίας. Αναβάθμισαν τα συστήματά τους;
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

τελικα πώς στέλνουμε την αίτηση; πρέπει να παμε σε κατάστημα;

 

Πήγα σε κατάστημα ΓΕΡΜΑΝΟΣ. Ήταν υπόθεση δύο λεπτών.

Link to comment
Share on other sites

Αίτηση υπάρχει και online στο site της COSMOTE, την οποία μπορείς να στείλεις με FAX. Έχω την αίσθηση ότι δεν είναι απαραίτητο να πας σε κατάστημα...
Link to comment
Share on other sites

πήγα στον Γερμανό και την έκανα την αίτηση. Το θέμα είναι ξέρει κανείς πότε θα ενεργοποιηθεί η υπηρεσία;
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Θα έρθει email στο email που έδωσες όταν έκανες την αίτηση με τους κωδικούς πρόσβασης. Αν θυμάμαι καλά η ενεργοποίηση και η αποστολή του σχετικού email θα γίνει με την έκδοση του πρώτου λογαρισμού.
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι?

Εγώ αν κάνω την αίτηση για το e-bill, θα συνεχίσει να μου έρχεται κανονικά ο λογαριασμός κάθε μήνα, αλλά δεν θα έχει την αναλυτική κατάσταση?

Ή μήπως δεν θα μου έρχεται καθόλου λογαριασμός και θα πρέπει να ενημερώνομαι εγώ από το internet?

Η στέρηση είναι παιδί της γνώσης. Δεν στερείσαι κάτι αν δεν γνωρίζεις ότι υπάρχει
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι?

Εγώ αν κάνω την αίτηση για το e-bill, θα συνεχίσει να μου έρχεται κανονικά ο λογαριασμός κάθε μήνα, αλλά δεν θα έχει την αναλυτική κατάσταση?

Ή μήπως δεν θα μου έρχεται καθόλου λογαριασμός και θα πρέπει να ενημερώνομαι εγώ από το internet?

 

Θα έρχεται μόνο το τιμολόγιο για να το πληρώσεις χωρίς την αναλυτική κατάσταση. Εξάλου μπορείς να μάθεις για το ύψος του λογαριασμού σου στέλνοντας Λ ή L στο 1256.

Link to comment
Share on other sites

Εχω παρατηρήσει το εξής περίεργο. Ανοίγω τον explorer και παω να μπώ στο http://ebill.cosmote.gr και δεν κάνει τίποτα. Δεν μπαίνει. Απλώς περιμένω να φορτώσει η σελίδα και δεν γίνεται τίποτα.

 

Τώρα αν πάω στο 1ο post και πατήσω στο link τότε μπαίνει. Ο υπολογιστής μου φταίει;

 

EDIT: Μόλις τώρα είδα οτι είναι httpS

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά την 03/01 (περίπου στις 18:00) εκδώθηκε ο λογαριασμός μου και σήμερα 04/01 μου ήρθαν η διεύθυνση ενεργοποίησης στην email διεύθυνση μαζί με τους κωδικούς πρόσβασης καθώς επίσης στο κινητό μου ήρθε με sms ο κωδικός για την ενεργοποίηση του ebill.

Απλό εύχρηστο και γρήγορο πάντα με την αξιοπιστία της cosmote.

Link to comment
Share on other sites

και δηλαδη θα σταματησει να ρχεται

η ενημερωση σε ολους;;;;;;;!!!!!!!!!!!!!!

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

και δηλαδη θα σταματησει να ρχεται

η ενημερωση σε ολους;;;;;;;!!!!!!!!!!!!!!

 

 

μόνο εφ'όσον έχεις κάνει τη σχετική αίτηση για το e-bill

:: what locks... unlocks! © :: κάθε λαός έχει την κινητή τηλεφωνία που του αξίζει..::

:: SY1EBE ::

Link to comment
Share on other sites

τελικα μπορει να γινει η ενεργοποιηση μεσω fax και e-mail?..

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

τελικα μπορει να γινει η ενεργοποιηση μεσω fax και e-mail?..

 

όχι απ'όσο ξέρω.. σε Cosmote ή Γερμανό

:: what locks... unlocks! © :: κάθε λαός έχει την κινητή τηλεφωνία που του αξίζει..::

:: SY1EBE ::

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...