Jump to content

[Επίσημο] Motorola RAZR V3xx


bomber21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

To V3x με ένα seem edit παίζει και video wmv !

Mακάρι να το κάνουμε και εμείς.

Με την εγγύηση δεν μας λές τι γίνεται...:whistle: :rotfl:

(δεν πειράζει, αρκεί και το pda για wmv:p )

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με την εγγύηση δεν μας λές τι γίνεται...:whistle: :rotfl:

(δεν πειράζει, αρκεί και το pda για wmv:p )

Για την εγγύηση,είναι γνωστό ότι χάνεται όταν πειράζεις το κινητό σου. :D

Link to comment
Share on other sites

Για την εγγύηση,είναι γνωστό ότι χάνεται όταν πειράζεις το κινητό σου. :D

 

Κάτι πράγματα βρε παιδί μου...:D :p :)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν , το μυστύριο λύθηκε!!!

Τρεις μπλέ γραμμούλες= δεν είσαι online

Τετραγωνάκι= είσαι online.

:) :)

Για εξηγησε το αυτο ρε c ddr2! Εγω δηλ. που βλεπω συνεχως τετραγωνακι ειμαι online ως προς τι?:confused: Εκτως και αν ειναι αλλη ερμηνεια στο v3xx...

 

Επισης Bomber το v3x δεν χρειαζεται seem edit για να παιξει wmv, τα υποστηριζει απο τη μανα του, εχει και το σημα στο κουτι :D

 

Τελος για τα mpeg4 videaκια παιζει ρολο ο codec που χρησιμοποιηθηκε στην κωδικοποιηση στον ηχο/video πχ το v3x θελει codec Η.263 για video και acc για audio.

 

Για την εγγυηση, δεν μπορουμε να τα εχουμε ολα δικα μας! Εδω σε μενα εχει προβλημα ο "μεντεσες" στο ανοιξε/κλεισε του καπακιου και εχει δημιουργησει σκαλωπατακι...Αντε να το φτιαξεις τωρα :lol:

Link to comment
Share on other sites

Επισης Bomber το v3x δεν χρειαζεται seem edit για να παιξει wmv, τα υποστηριζει απο τη μανα του, εχει και το σημα στο κουτι :D

 

Γιατί δε γίνεται και στο V3xx αυτό;; :(

Link to comment
Share on other sites

Ουτε wma αρχεια δεν παιζει? Δοκιμασες να κανεις convert ενα video με τις ρυθμισεις για v3x να δοκιμασεις?
Link to comment
Share on other sites

Για εξηγησε το αυτο ρε c ddr2! Εγω δηλ. που βλεπω συνεχως τετραγωνακι ειμαι online ως προς τι?:confused: Εκτως και αν ειναι αλλη ερμηνεια στο v3xx...

 

Επισης Bomber το v3x δεν χρειαζεται seem edit για να παιξει wmv, τα υποστηριζει απο τη μανα του, εχει και το σημα στο κουτι :D

 

Τελος για τα mpeg4 videaκια παιζει ρολο ο codec που χρησιμοποιηθηκε στην κωδικοποιηση στον ηχο/video πχ το v3x θελει codec Η.263 για video και acc για audio.

 

Για την εγγυηση, δεν μπορουμε να τα εχουμε ολα δικα μας! Εδω σε μενα εχει προβλημα ο "μεντεσες" στο ανοιξε/κλεισε του καπακιου και εχει δημιουργησει σκαλωπατακι...Αντε να το φτιαξεις τωρα :lol:

 

Όταν δεν είμαι συνδεδεμένος στο Internet πάντα, μα πάντα εμφανίζονται αυτές οι 3 μπλέ γραμμούλες.(είτε είμαι σε 2g είτε σε 3g)

Μόλις πατήσω το κουμπάκι και μπώ στο net οι 3 γραμμούλες φεύγουν και στην θέση τους έρχεται το τετραφωνάκι που λές.

Μόλις κλείσω τον browser, το τετραγωνάκι φεύγει και οι 3 γραμμούλες εμφανίζονται ξανά.

Εσύ σε τι συμπέρασμα θα κατέληγες?:p

Μάλλον έχει αλλάξει σε σχέση με το v3x σου.(το δικό σου είναι unbranded?)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Όταν δεν είμαι συνδεδεμένος στο Internet πάντα, μα πάντα εμφανίζονται αυτές οι 3 μπλέ γραμμούλες.(είτε είμαι σε 2g είτε σε 3g)

Μόλις πατήσω το κουμπάκι και μπώ στο net οι 3 γραμμούλες φεύγουν και στην θέση τους έρχεται το τετραφωνάκι που λές.

Μόλις κλείσω τον browser, το τετραγωνάκι φεύγει και οι 3 γραμμούλες εμφανίζονται ξανά.

Εσύ σε τι συμπέρασμα θα κατέληγες?:p

Μάλλον έχει αλλάξει σε σχέση με το v3x σου.(το δικό σου είναι unbranded?)

Θα κατεληγα στο ιδιο με σενα :p

Σε μενα καμια σχεση με αυτην την ερμηνια! Ολη την ωρα τετραγωνο βλεπω χωρις να ειμαι νετ κλπ. Θα παρατηρησω τι βγαζει οταν ειμαι νετ και θα σου πω. Παντως οταν ειμαι σε 2g παντα βλεπω τις 3 γραμμες. Ολα αυτα σε unbranded, σε vodafone ουτε τριγωνα εχει ουτε τπτ. Αλλα αντ αλλων μαλλον :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Στο site της microland, εχει το κινητο και δεν αναφερει τιποτε για brand. Να υποθεσω οτι ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ να ειναι συσκευη no brand;

 

LINK

Motorola MicroTAC Elite -> Nokia 6150 -> Siemens S45 -> Siemens CX65 -> Nokia 6670 -> [.......] -> Nokia 6230i -> Nokia 6131 -> LG KG220 -> Sony Ericsson W350 -> Motorola RAZR V3xx -> iPhone 3G -> iPhone 4S -> iPhone 6 -> iPhone 6S -> Samsung S8+ -> Samsung S9+ -> One Plus 8 Pro -> Samsung S21 Ultra -> iPhone 13 Pro -> iPhone 15 Pro

My Travel Map

Link to comment
Share on other sites

Στο site της microland, εχει το κινητο και δεν αναφερει τιποτε για brand. Να υποθεσω οτι ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ να ειναι συσκευη no brand;

 

LINK

 

Δεν νομίζω να έχουν έρθει αδέσποτες συσκευές.Αλλά δεν χάνεις τίποτα να ρίξεις μια ματιά.

Πάντως το brand της ΤΙΜ είναι πολύ διακριτικό.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν,το έχω και εγω απο εχθές το βραδυ. Να πω δυο τρία πράγματα.

Το δικο μου εχει voda μενού. Αυτο δε με ενοχλεί γιατι πιστευω είναι θέμα χρόνου να βγούν κάποια άλλα Monsterpacks και να το φλασαρω. Ποιότητα κατασκευής πολύ καλή αν και μου φαίνεται μισο σκαλί κάτω απο το v3i που είχα στο παρελθον. Ειδικα η αισθηση του πληκτρολογίου μου άρεσε περισσοτερο στο v3i. Τέλος πάντων οι διαφορες είναι ελάχιστες και ίσως ειμαι εγώ που το ψυρίζω!!!

 

Μενού σαν του v3x,πιο γρήγορο με μια βελτιωση που παρατήρησα και για μένα είναι σημαντική. Τώρα όποιο κείμενο συμπεριλαμβάνει και νούμερο έχεις την δυνατότητα να το επιλέξεις και να το καλέσεις,να στείλεις μήνυμα,να το αποθηκευσεις κλπ. Αυτο το έχουν και τα sonyericsson και είναι πολύ πρακτικό.

 

Ηχοι κλήσεων πιο δυνατοι απο v3x και v3i με πιο έντονο μπάσο. Υπάρχει και ρυθμιση για τα μπάσα στο media player που νομίζω οτι επηρεάζει και τον ήχο κλήσης. Δεν μου φαίνεται όμως τόσο δυνατο όσο το κ750

 

Η ακουστική είναι πολύ καλή,τυπικός μπασαριστος ήχος Motorola,και σίγουρα λίγο πιο δυνατός απο v3i και ίσως απο v3x.

 

Οθόνη πολύ καλή,;ίδια νομίζω με του v3x αν και δεν πρόλαβα να κάνω άμεση σύγκριση γιατι το έδωσα το άλλο. Κάμερα και βίντεο μέτρια,εμφανώς χειρότερα του v3x,που όμως το είχα παραμετροποιήσει και είχα αυξήσει την ποιότητα σε video και κάμερα!! Πιστευω να μας δοθεί η δυνατότητα να κάνουμε το ίδιο και στο v3xx.

Αυτά τα ολίγα προς το παρόν

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Mε γειά!

 

Είναι το πρώτο Vodafone Live V3xx που βλέπω.Όταν ήθελα να το πάρω εγώ,μου έλεγαν από 20/1...

 

Μπορείς να μου κάνεις δύο χάρες αν έχεις χρόνο?

 

1.Τι software version και τι flex έχεις; (To λέει στην Κατάσταση Τηλεφώνου-Άλλες πληροφορίες)

2.Μπορείς να βγάλεις screenshots να δούμε πώς είναι ;

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=136771

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να έχουν έρθει αδέσποτες συσκευές.Αλλά δεν χάνεις τίποτα να ρίξεις μια ματιά.

Πάντως το brand της ΤΙΜ είναι πολύ διακριτικό.

 

Απο ο,τι μου εχει γραψει και ο bomber21, ειναι οκ το brand της ελληνικης tim. Το θεμα ειναι ομως οτι το κινητο θελω να το αγορασω απο Ιταλια γιατι η τιμη του ειναι χαμηλοτερη: €267 μαζι με εξοδα αποστολης, εναντι €320 που κοστιζει στην ελλαδα.

 

Στην ιταλια ομως το brand της tim ειναι αρκετα εντονο (πχ εχει μονο ενα θεμα, αυτο της tim) και αυτο ειναι που με εχει σταματησει απο την αγορα του τηλ. Δευτερος λογος ειναι οτι δε θα εχει ελληνικα.

Περιμενω να κυκλοφορησει fw nobrand κι ελπιζω στη συνεχεια να βγει και ελληνικο language pack.

Motorola MicroTAC Elite -> Nokia 6150 -> Siemens S45 -> Siemens CX65 -> Nokia 6670 -> [.......] -> Nokia 6230i -> Nokia 6131 -> LG KG220 -> Sony Ericsson W350 -> Motorola RAZR V3xx -> iPhone 3G -> iPhone 4S -> iPhone 6 -> iPhone 6S -> Samsung S8+ -> Samsung S9+ -> One Plus 8 Pro -> Samsung S21 Ultra -> iPhone 13 Pro -> iPhone 15 Pro

My Travel Map

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανείς ότι η αυτονομία είναι πάρα πολύ καλή??(ή μήπως είναι η ιδέα μου?:worry: ).

Είμαι στη δεύτερη μέρα και έχει ακόμα 2 γραμμές η μπαταρία (ή 4 από τον ακριβέστερο¨"μετρητή"):)

Το τηλ είναι συνέχεια σε 3g και πάντα συνδεδεμένο με ακουστικό bt.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανείς ότι η αυτονομία είναι πάρα πολύ καλή??(ή μήπως είναι η ιδέα μου?:worry: ).

Είμαι στη δεύτερη μέρα και έχει ακόμα 2 γραμμές η μπαταρία (ή 4 από τον ακριβέστερο¨"μετρητή"):)

Το τηλ είναι συνέχεια σε 3g και πάντα συνδεδεμένο με ακουστικό bt.

Το έχω πει από τη δεύτερη μέρα.Έχει πολύ καλή μπαταρία αλλά δεν μιλάω πολύ.Γύρω στα 90 λεπτά το μήνα.

 

 

 

όσον αφορά τα Monsterpacks κτλ,γίνεται μια προσπάθεια να το συνδέσουμε σε p2k mode ώστε να γίνουν όλα πιο εύκολα.Το τηλέφωνο αναγνωρίζεται ως P2K05 και όχι ως P2K.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω πει από τη δεύτερη μέρα.Έχει πολύ καλή μπαταρία αλλά δεν μιλάω πολύ.Γύρω στα 90 λεπτά το μήνα.

 

 

 

όσον αφορά τα Monsterpacks κτλ,γίνεται μια προσπάθεια να το συνδέσουμε σε p2k mode ώστε να γίνουν όλα πιο εύκολα.Το τηλέφωνο αναγνωρίζεται ως P2K05 και όχι ως P2K.

 

Ωραία.

Όταν το καταφέρεται θα χρειαστώ ιδιαίτερα:D

Προς το παρόν πάντως, δεν μπορεί να το δεί ο υπολογιστής μου με τίποτα, ούτε σαν εξωτερικό σκληρό.:(

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Δεν είχε ένα cd μέσα;Σύνδεσε το κινητό και όταν σου ζητήσει drivers,βάλε το cd.
Βέβαια είχε cd , αλλά δεν μου ζητάει drivers όταν το συνδέω.Απλά δεν το βλέπει καθόλου.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

με μια βελτιωση που παρατήρησα και για μένα είναι σημαντική. Τώρα όποιο κείμενο συμπεριλαμβάνει και νούμερο έχεις την δυνατότητα να το επιλέξεις και να το καλέσεις,να στείλεις μήνυμα,να το αποθηκευσεις κλπ. Αυτο το έχουν και τα sonyericsson και είναι πολύ πρακτικό.

Οποιο κειμενο τι εννοεις? Στο v3x στα sms παντος εχεις αυτην την δυνατοτητα!

 

Έχει παρατηρήσει κανείς ότι η αυτονομία είναι πάρα πολύ καλή??(ή μήπως είναι η ιδέα μου?:worry: ).

Είμαι στη δεύτερη μέρα και έχει ακόμα 2 γραμμές η μπαταρία (ή 4 από τον ακριβέστερο¨"μετρητή"):)

Το τηλ είναι συνέχεια σε 3g και πάντα συνδεδεμένο με ακουστικό bt.

Η αυτονομια οντως φαινετε καλυτερη! Αλλα ddr2 να σου πω, τον "ακριβεστερο" μετρητη μην τον βλεπεις καν, απατη τελειως... 5 ή 3 μπαρες δεν θα δεις ποτε οποτε δωρο αδωρο...

Link to comment
Share on other sites

Η αυτονομια οντως φαινετε καλυτερη! Αλλα ddr2 να σου πω, τον "ακριβεστερο" μετρητη μην τον βλεπεις καν, απατη τελειως... 5 ή 3 μπαρες δεν θα δεις ποτε οποτε δωρο αδωρο...

 

A, ok.

Ακριβέστερο εννοούσα επειδή έχει περισσότερες μπάρες, αλλά αφού οι μισές είναι για μόστρα, τότε οκ.

Αν ξέρει κανείς να μου πεί πώς θα κάνω συγχρονισμό με το outlook θα το εκτιμούσα:O

Η που δεν θα βλέπει το κινητό(και θα μου έχει στην οθόνη του pc την εικόνα του κινητου με το μήνυμα please wait, intializing the phone ή που θα μου βγάζει μπλέ οθόνη:mad:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Οποιο κειμενο τι εννοεις? Στο v3x στα sms παντος εχεις αυτην την δυνατοτητα

 

Στα sms εννοώ. Παραξενο γιατι δε το είχα παρατηρησει στο v3x και το κρατησα καμμια βδομάδα:wacko:

 

flex USIZRGBLXVFGRR26117031

και λογισμικο R26117RK_U_98.20.33CR

Θα βγάλω screenshot άλλη φορα. Δεν προλαβαίνω τώρα πάντως τα εικονίδια είναι τα κλασσικα vodalive

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

A, ok.

Ακριβέστερο εννοούσα επειδή έχει περισσότερες μπάρες, αλλά αφού οι μισές είναι για μόστρα, τότε οκ.

Αν ξέρει κανείς να μου πεί πώς θα κάνω συγχρονισμό με το outlook θα το εκτιμούσα:O

Η που δεν θα βλέπει το κινητό(και θα μου έχει στην οθόνη του pc την εικόνα του κινητου με το μήνυμα please wait, intializing the phone ή που θα μου βγάζει μπλέ οθόνη:mad:

 

 

Κατέβασε το τελευταίο motorola phone tools. Εγω δεν έβαλα καθόλου το cd αλλα΄είχα το πρόγραμμα στον υπολογιστή μου απο πριν ενημερωμένο στην τελευταία έκδοση. Οταν σύνδεσα το κινητό πρώτη φορα και μου ζήτησε drivers έδωσα τους τελευταίους p2k 2.9. Μετά άνοιξα το motorola phone tools και συνδέθηκε αμέσως με το κινητό.

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Στα sms εννοώ. Παραξενο γιατι δε το είχα παρατηρησει στο v3x και το κρατησα καμμια βδομάδα:wacko:

Ναι εχει κανονικα την επιλογη αποθηκευση στις επιλογες του μηνυματος και σου βγαζει τα νουμερα του κειμενου κλπ. Οπως στα ericsson ;)

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε το τελευταίο motorola phone tools. Εγω δεν έβαλα καθόλου το cd αλλα΄είχα το πρόγραμμα στον υπολογιστή μου απο πριν ενημερωμένο στην τελευταία έκδοση. Οταν σύνδεσα το κινητό πρώτη φορα και μου ζήτησε drivers έδωσα τους τελευταίους p2k 2.9. Μετά άνοιξα το motorola phone tools και συνδέθηκε αμέσως με το κινητό.

 

Thanks, αλλά δεν είναι εκεί το πρόβλημα.

Οταν βάζω το cd γίνεται κανονικά η εγκατάσταση.

Μάλιστα, νομίζω πριν αρχίσει την λειτουργία του το πρόγραμμα μου ζητάει αν θέλω να κοιτάξει για νεώτερες εκδόσεις.Μου λέει ότι έχω την τελευταία.

Όταν επιλέγω καλωδιακή σύνδεση και βάζω το κινητό πάνω ,το βλέπει και περνάει κανονικά τους drivers.

Αλλά μετά γίνεται αυτό που λέω πιο πάνω.

Βγάζει στην οθόνη του pc το γραφικό με το κινητό και μου λέει please wait.Αυτό το λέει όση ώρα και να είναι το κινητό συνδεδεμένο.Μένει εκεί δλδ και δεν κάνει τίποτα παραπάνω.

Το κινητό στην οθόνη του λέει USD Επικοινωνία.

Αλλά δεν μπορώ να κάνω συγχρονισμό.

Ούτε στο my computer φαίνεται το κινητό για να του περάσω αρχεία..

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Thanks, αλλά δεν είναι εκεί το πρόβλημα.

Οταν βάζω το cd γίνεται κανονικά η εγκατάσταση.

Μάλιστα, νομίζω πριν αρχίσει την λειτουργία του το πρόγραμμα μου ζητάει αν θέλω να κοιτάξει για νεώτερες εκδόσεις.Μου λέει ότι έχω την τελευταία.

Όταν επιλέγω καλωδιακή σύνδεση και βάζω το κινητό πάνω ,το βλέπει και περνάει κανονικά τους drivers.

Αλλά μετά γίνεται αυτό που λέω πιο πάνω.

Βγάζει στην οθόνη του pc το γραφικό με το κινητό και μου λέει please wait.Αυτό το λέει όση ώρα και να είναι το κινητό συνδεδεμένο.Μένει εκεί δλδ και δεν κάνει τίποτα παραπάνω.

Το κινητό στην οθόνη του λέει USD Επικοινωνία.

Αλλά δεν μπορώ να κάνω συγχρονισμό.

Ούτε στο my computer φαίνεται το κινητό για να του περάσω αρχεία..

Στο Μενού/Συνδέσεις/USB τι έχεις βάλει;

 

flex USIZRGBLXVFGRR26117031

και λογισμικο R26117RK_U_98.20.33CR

 

To λογισμικό είναι πολύ διαφορετικό!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...