Jump to content

[Επίσημο] HTC Advantage X7500 (Athena)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Nokia hs-12w αυτο πηρα

 

Ξερεις που μπορω να βρω αναλυτικη παρουσιαση

το manual δεν με βοηθα καθολου

 

εχει δονηση;και οταν χτυπαει το τηλεφωνο μπορει να βγαζει ηχο και αυτο;;;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 767
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μπορει να μου πει καποιος παιδια αν εχει δοκιμασει το destinator 6 και αν δουλευει ? εμενα μου κανει κατι περιεργα οσο αναφορα το gps εκει που λεει οτι ειναι συνδεμενο μετα μου λεει δεν βρισκεται ? τη φταει ? στην com 4 ειναι αποτι ειδα ,χρειαζεται καποιοες αλλες ρυθμισεις που δεν της εχω κανει ?

μηπως φταιει που εχω και το tom tom εγκατεστημενο ?

Link to comment
Share on other sites

μπορει να μου πει καποιος παιδια αν εχει δοκιμασει το destinator 6 και αν δουλευει ? εμενα μου κανει κατι περιεργα οσο αναφορα το gps εκει που λεει οτι ειναι συνδεμενο μετα μου λεει δεν βρισκεται ? τη φταει ? στην com 4 ειναι αποτι ειδα ,χρειαζεται καποιοες αλλες ρυθμισεις που δεν της εχω κανει ?

μηπως φταιει που εχω και το tom tom εγκατεστημενο ?

 

Kai emena akrivos to idio kanei.

Se original destinator 6...

Link to comment
Share on other sites

και εγω original εχω Darkled !!!! τη λες να κανουμε ? μπορει καποιος να βοηθησει ?

 

 

Παιδιά τα ίδια προβλήματα έχω και εγώ. Ρίξε μια ματιά μήπως σας βοηθήσεις:

 

http://www.qtek.gr/forum/showthread.php?t=3953

The_Apostolos

 

ΑΔΡΑΞΤΕ ΤΗ ΜΕΡΑ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τα ίδια προβλήματα έχω και εγώ. Ρίξε μια ματιά μήπως σας βοηθήσεις:

 

http://www.qtek.gr/forum/showthread.php?t=3953

Nai voi8ise! Ekana oti elege edw kai leitourgei teleia kai me kalo sima!

http://www.ngi.gr/forum/viewtopic.php?p=30596#30596

Link to comment
Share on other sites

Το Smart Filter το έδινε κάποτε η qtek/htc μαζί με τα τηλέφωνά της. Με το X7500 δεν το δίνει. Το κατέβασα από το pocketgear.com για να το δοκιμάσω αλλά δεν δουλεύει. Έστειλα e-mail στη Novosec αλλά δεν απάντησαν.

Το έχει ψάξει κανείς?

Γνωρίζει κανείς αν υπάρχει άλλο πρόγραμμα που να έχει τόσο καλό έλεγχο εισερχομένων?

Ή μήπως έχει ενσωματωθεί καμιά παρόμοια δυνατότητα στα wm5 και γι' αυτό δεν το ενημερώνουν πλέον?

(Τώρα θα μου πείτε: μόλις κυκλοφόρησε, το smart filter ψάχνεις εσύ? Αλλά για μένα είναι σημαντικό, θέλω να έχω πλήρη έλεγχο των κλήσεων όπως είχα μέχρι προχτές με το 8080...)

Link to comment
Share on other sites

εγω παντος και με το gps gate δεν βρισκω ακρη ! τη κανουμε που πρεπει να απευθηνθουμε ?

 

Aυτο που πρεπει να κανεις ειναι να φτιαξεις δυο virtual com πορτες, την μια την δινεις π.χ. στο destinator και την αλλη στο gloposis ή στο 3d tracking, ωστε να εχεις ταυτοχρονα και navigation και tracking.

Link to comment
Share on other sites

και αυτο γινεται απο gps gate ? αν εννοεις απο το gps gate με το που προσπαθω να κανω της ρυθμισεις οπως λεει και στο παραδειγμα με το p3300 και δεν βρισκω καποια ακρη ...
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΣΑΣ ΓΡΑΦΩ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΟ Χ7500!

ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΝ ΑΝΤΙΣΤΑΘΗΚΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΗΡΑ!!!

ΠΡΩΤΕΣ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ: ΑΨΟΓΟ

ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΙ ΣΑΝ ΤΗΛ.

ΕΧΩ ΜΠΕΙ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ, ΠΑΕΙ ΣΦΑΙΡΑ.

ΤΑ ΑΡΧΕΙΑ PDF ΤΑ ΑΝΟΙΓΕΙ ΓΙΑ ΠΛΑΚΑ.

Η ΟΘΟΝΗ ΤΕΛΕΙΑ.

ΗΔΗ, ΟΣΟ ΣΑΣ ΓΡΑΦΩ, ΣΥΝΗΘΙΣΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΙΟ - ΜΙΑ ΧΑΡΑ, ΠΟΛΥ ΒΟΛΙΚΟ!

Η ΚΑΡΤΑ ΗΧΟΥ ΚΑΛΗ, ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΘΟΥΣΙΑΣΕ.

 

ΠΟΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΩ ΓΙΑ GPS;

 

ANTE, KAI ΣΤΑ ΔΙΚΑ ΣΑΣ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΝΤΑΙ!

Link to comment
Share on other sites

Thn kalhmera moy se ola ta paidia!

Exo parh k ego to 7500 apo thn ACE k eime k ego kataenthoysiasmenos.

E xo kapio problimataki k ua hthela ean mporh kapios na me voithisi.

Eno stis epafes moy exo perash se kapios filoys eidiko HXO KLISHS k FOTO k me kalesh kapios apo aytoys den moy deixnh thn FOTO k den akoygete o syggekrimenos HXOS KLISIS poy exo epilexi!!

Ean kapios mporh na moy ph kati perimeno!

Uelo na symplhroso oti exo perash k kapuia alla programata poy den xero isos na dhmioyrgoyn ayta to sygekrimeno provlima, bebea prin apo to 7500 eixa to 9000 alla den antimetopisa kapio tetio provlima k xrhsimopoioysa k eki ta idia programata!

 

EYXARISTO UERMA!!

MAIK.

Link to comment
Share on other sites

και αυτο γινεται απο gps gate ? αν εννοεις απο το gps gate με το που προσπαθω να κανω της ρυθμισεις οπως λεει και στο παραδειγμα με το p3300 και δεν βρισκω καποια ακρη ...

 

Ναι το gps gate το χρησιμοποιεις για να μπορεις να μοιρασεις το σημα gps σε δυο προγραμματα.

Link to comment
Share on other sites

Δυο ερωτησεις γαι τους κατεχοντες την Αθηνα.Το εχει δοκιμασει κανεις με data card της ΤΙΜ;Του εχει συνδεσει κανεις usb εξωτερικο δισκο;

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

Ναι το gps gate το χρησιμοποιεις για να μπορεις να μοιρασεις το σημα gps σε δυο προγραμματα.

μιας και το εχεις δουλεψει και απο οτι φαινεται το γνωριζεις δεν μας λες λιγο πιο αναλυτικα ,αν ειναι δυνατον και βημα βημα, τις οποιες ρυθμισεις χρειαζεται να κανουμε, γιατι υποθετω οτι πολλοι φοβουμενοι να μην "χαλασουν" τις ρυθμισεις στο gps τους, δισταζουν να πειραματιστουν παραπανω με το gps gate?

Sudamerica Grace-Tchen Tchen

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

μιας και το εχεις δουλεψει και απο οτι φαινεται το γνωριζεις δεν μας λες λιγο πιο αναλυτικα ,αν ειναι δυνατον και βημα βημα, τις οποιες ρυθμισεις χρειαζεται να κανουμε, γιατι υποθετω οτι πολλοι φοβουμενοι να μην "χαλασουν" τις ρυθμισεις στο gps τους, δισταζουν να πειραματιστουν παραπανω με το gps gate?

 

ok φιλε σπυρο και εγω το ιδιο θα ηθελα να πω,αν μπορει ο φιλος RaZoR333 ας μας το εξηγηση πως το κανουμε γιατι και εγω μπερδευτικα

Link to comment
Share on other sites

ok φιλε σπυρο και εγω το ιδιο θα ηθελα να πω,αν μπορει ο φιλος RaZoR333 ας μας το εξηγηση πως το κανουμε γιατι και εγω μπερδευτικα

 

 

Παιδιά, το σαββατοκύριακο πήγα Θεσσαλονίκη κι κινιόμουν αποκλειστικά με το Destinator και με το advantage. Με ικανοποίησε πάρα πολύ η χρήση του απλώς ήταν κουραστικό και χρονοβόρο κάθε φορά που έβγαινα και ξαναέμπενα στο destinator 6, έκανα τις ρυθμίσεις του GPS από την αρχή.

The_Apostolos

 

ΑΔΡΑΞΤΕ ΤΗ ΜΕΡΑ

Link to comment
Share on other sites

μιας και το εχεις δουλεψει και απο οτι φαινεται το γνωριζεις δεν μας λες λιγο πιο αναλυτικα ,αν ειναι δυνατον και βημα βημα, τις οποιες ρυθμισεις χρειαζεται να κανουμε, γιατι υποθετω οτι πολλοι φοβουμενοι να μην "χαλασουν" τις ρυθμισεις στο gps τους, δισταζουν να πειραματιστουν παραπανω με το gps gate?

 

Αυτο που κανουμε συνηθως με BT GPS ειναι πρωτα να κανουμε pair το ppc με τον receiver και μετα να αντιστοιχουμε μια πορτα στο bt gps π.χ. την com 4, αφου κανουμε αυτες τις ρυθμισεις δινουμε στο προγραμμα "external gps" (ειναι μεσα στα settings, μονο σε τελευταιες εκδοσεις των wm5 και στα wm6) την com 4 ως hardware com port και την ταχυτητα επικοινωνιας π.χ 57600.

 

Αυτα δεν ενδιαφερουν τους κατοχους x7500, ομως λογικα και στο εσωτερικο gps του x7500 πρεπει να ορισεις μια com port που θα χρησιμοποιει ο gps receiver(αυτη ειναι η πορτα που πρεπει να δωσουμε στο gps gate ως input).

 

Τωρα στο gps gate αφου τρεξουμε την εφαρμογη, στην πρωτη καρτελα (input) πρεπει να διελεξουμε το ειδος του gps receiver που εχουμε(Εκει που λεει Input), οσοι εχουν bt δινουν απευθειας "bt receiver" (και χωρις καν pair και ορισμο com port το βλεπει!), ομως μπορουμε να δωσουμε και "com 4, 57600", πρεπει ομως πρωτα να κανουμε και τις ρυθμισεις που λεω στην αρχη δλδ οτι κανουμε συνηθως για να δουλεψει το destinator(δεν συμφερει!).

 

Λογικα οσοι εχουν εσωτερικο gps receiver απλα δινουν στο gps gate την com port που εχουν ορισει.

 

Μετα παταμε "open", αν γινει πρασινο σημαινει οτι δουλευει. Οποτε παμε στην καρτελα "output" (δευτερη) και βλεπουμε στον κατω πινακα (active output) αν εχει τουλαχιστον 2 virtual com ports, αν οχι πρεπει να φτιαξουμε εμεις, διαλεγουμε εκει που λεει add output virtual com port και παταμε "add".

 

Αυτο ηταν τωρα λογικα πρεπει να παιρνουν σημα gps περισσοτερο απο μια εφαρμογες. Edit και δεν χρειαζετε να κανουμε ολες τις ρυθμισεις απο την αρχη, μολις κλεινουμε τον gps receiver απλα τρεχουμε το gps gate.

Link to comment
Share on other sites

Δυο ερωτησεις γαι τους κατεχοντες την Αθηνα.Το εχει δοκιμασει κανεις με data card της ΤΙΜ;Του εχει συνδεσει κανεις usb εξωτερικο δισκο;

Κανεις βρε παιδια;

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

Δυο ερωτησεις γαι τους κατεχοντες την Αθηνα.Το εχει δοκιμασει κανεις με data card της ΤΙΜ;Του εχει συνδεσει κανεις usb εξωτερικο δισκο;

 

Στην πρώτη ερώτηση σου. Εννοείς με sim από Data Card της Tim. Η απάντηση είναι ναι και δουλεύει άψογα

Link to comment
Share on other sites

Στην πρώτη ερώτηση σου. Εννοείς με sim από Data Card της Tim. Η απάντηση είναι ναι και δουλεύει άψογα

Ευχαριστω!!

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

και με σκληρο δισκο εξωτερικο δουλευει αψογα. ;)

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

και με σκληρο δισκο εξωτερικο δουλευει αψογα. ;)

Eυχαριστω και τους δυο σας

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

καλωδιο για τον σκληρο που βρηκες?
History:apple iphone 1.alcatel one touch easy,motorola star tac 70,star tac 130,motorola e770m,Tel.Me. T919.panasonic gd90,nokia 3310. 3330.5210.N-Gage,6600,e71,N85. Ericsson 377,T68,W800, Xperia 10 mini.Sony Ericsson "Live with Walkman".UBiQUiO 401 . Qtek 1010,2020i,s100.HTC TANAGER SPV E100,artemis p3300,HTC X7500.touchcruise.DesireHd.SamsungS5510,i900Omnia,I8000 Omnia II.Galaxy Tab.Zte Blade.LG optimus e900. optimus 3D. etc...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...