Jump to content

Sony Ericsson Κινητά: Αναβαθμίσεις & τροποποιήσεις του λειτουργικού


xamurabi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To εκανα και με τα δυο, αλλα τιποτα

 

Παλιοτερα παντως ειχα κανει σε ενα k750 χωρις κανενα προβλημα

 

Τελικά άρχισα να πιστεύω πως είναι πρόβλημα της SE....

και εγώ έχω το ίδιο πρόβλημα με K610i, ενώ στο παρελθόν έκανα 2 αναβαρμίσεις εύκολα και με απόλυτη επιτυχία...

 

Προχθές, τι drivers πέρασα, τι sim & μπαταρία έβγαλα, τι επαναφορά ρυθμίσεων έκανα.... τζίφος :( :blink:

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 224
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οποιος ενδιαφερεται, μπορει πλεον να patchaρει κανονικοτατα ενα W810 (και γενικοτερα οποιο DB2010 CID49 κινητο) με ενα προγραμμα που εβγαλε ο the_laser: http://forums.se-nse.net/index.php?showtopic=13115

 

 

Να παρει, τπτ για DB2020 CID52 ακομα.... :(

Link to comment
Share on other sites

Για σας παιδες...εχω το W710i και το αναβαθμισα στο R1JC002 MEDITTER με το προγραμμα της sony...ομως μου σβηστηκαν τα ελληνικα και οι αλλες γλωσσες που υπηρχαν εκτος των αγγλικων!SMS μπορω να γραψω με ελληνικα και της αλλες γλωσσες...Ομως ολα τα αλλα ειναι στα αγγλικα.Η sony μου ειπε να ξανακανω την αναβαθμιση αλλα και παλι τιποτα...μετα μου ειπε να το παω το μαγαζι της Sony στην πολη μου για να μου βαλει το firmware.Μου ειπε να φαιρω και την αποδηξη αγορας ομως εγω δεν το πηρα απο εκει!Θα με χρεοσουν?Υπαρχει αλλος τροπος να ξαναβαλω ελληνικα?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
παιδες καλησπερα,μολις που κατεστρεψα το κινητακι μου προσπαθωντας να του αφαιρεσω ενα patch που του ειχα περασει!ειχα κ χαμηλη μπαταρια ξεχαστηκα κ....that's all!τωρα δεν αναβει καν!τι μπορω να κανω περα απο το να παω στη μαμα sony για αναβαθμιση?(25 ευρωπουλακια)!!!:(
http://i43.tinypic.com/21lj1jd.jpgαθάνατο 'Στρογγυλό'
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

na kanw mia erotisi.........exw ena k800,enos xronou,kai xafnika den anoigei i siskevi kai den fortizei kan!!!

mporw na kanw kati prin to doso gia service?????

please help:!::!::!:

Symbian, Die hard
Link to comment
Share on other sites

na kanw mia erotisi.........exw ena k800,enos xronou,kai xafnika den anoigei i siskevi kai den fortizei kan!!!

mporw na kanw kati prin to doso gia service?????

please help:!::!::!:

μαλλον η μπαταρια μας "τελειωσε" αλλαξε με καποιον γνωστο σου μπαταρια..και αν δεν γινει τιποτα..πηγαινε'το σε service.εχεις 2 χρονια εγγυηση.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις αν υπαρχει τροπος να περασω μονος μου,καινουριο λογισμικο σε ενα κ750i,γιατι εχει νεκρωσει?ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!
http://i43.tinypic.com/21lj1jd.jpgαθάνατο 'Στρογγυλό'
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις αν υπαρχει τροπος να περασω μονος μου,καινουριο λογισμικο σε ενα κ750i,γιατι εχει νεκρωσει?ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!

οχι δεν γινεται..εκτος και αν δουλευεις σε κανενα service της Siny ericsson και εχεις τα "κονε" :ninja:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

kserei kaneis pou 8a vrw to tomtom gia to ericson p1i?diladi gia uiq3?

 

:worry: εδώ :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να χρησιμοποιήσω αυτό το καλώδιο:http://ec1.images-amazon.com/images/I/41yJpDaR1cL._SS400_.jpg

 

Για να περάσω patch με το setool 2 Lite στο K750i

 

Θέλω να περάσω αυτό το patch:remove java restrictions.vkp

Link to comment
Share on other sites

mipws exei kapoios to elliniko MAIN flash file gia w300i giati meta to flasharisma gia na diorfthwsw ton camera driver pou parepiptontws mou ton katestrepse to SEUS :mad: xemeina mono me agglika

 

thanks in advance:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας παιδιά έχω το K800i Σήμερα μπήκα στο κρυφό menu να δω το λογισμικό και θέλω να μου πει κάποιος που έχει γνώση σε update firmware του k800i. Το δικό μου γραφει

 

R1KG001

EROM: R3A022

 

Από ότι κοίταξα στο net έχω το latest firmware δεν υπάρχει νεότερο. Κάτι άλλο τώρα στην αρχική οθόνη έχει το WIND GR ενώ εγώ έχω q κάρτα μέσα, γίνετε να βγάλω αυτό το WIND GR και στην θέση του να έχω Q TELECOM ας πούμε??? Ευχαριστώ πολύ!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας παιδιά έχω το K800i Σήμερα μπήκα στο κρυφό menu να δω το λογισμικό και θέλω να μου πει κάποιος που έχει γνώση σε update firmware του k800i. Το δικό μου γραφει

 

R1KG001

EROM: R3A022

 

Από ότι κοίταξα στο net έχω το latest firmware δεν υπάρχει νεότερο. Κάτι άλλο τώρα στην αρχική οθόνη έχει το WIND GR ενώ εγώ έχω q κάρτα μέσα, γίνετε να βγάλω αυτό το WIND GR και στην θέση του να έχω Q TELECOM ας πούμε??? Ευχαριστώ πολύ!!!

Δεν μπορείς να αλλάξεις το λογότυπο της οθόνης.Υποχρεωτικά πρέπει να λέει WIND GR.Offtopic:Σου λέει εσένα WIND?Εγώ που έχω μια κάρτα της,γράφει ακόμα ΤΙΜ!

Link to comment
Share on other sites

re paidia egine mia megaaaaaaaaaaaaaaali M_lakia me tin anavathmisi tou kinitou mou, Se P990i, loipon eno eixe ftasei sto 93% mou evgale oti server connection is lost kai ekleise to programa (tis SE) kai to kinitaki apla den anavei.... (vasika anavei alla den kanei boot) ti liseis exo ?? psaxno sto site tis SE na vro service point alla den to vrisko....

 

Thanks

Link to comment
Share on other sites

re paidia egine mia megaaaaaaaaaaaaaaali M_lakia me tin anavathmisi tou kinitou mou, Se P990i, loipon eno eixe ftasei sto 93% mou evgale oti server connection is lost kai ekleise to programa (tis SE) kai to kinitaki apla den anavei.... (vasika anavei alla den kanei boot) ti liseis exo ?? psaxno sto site tis SE na vro service point alla den to vrisko....

 

Thanks

 

:worry: SE Service Points :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

na sai kala file, efxaristo poly, ante na doume ti tha ginei... mou eipan to pio noris deftera..... :X pane oi kales epoxes pou perimenes 20leptakia kai to eixan etoimo...:cry:. :vava:

Παρακαλώ πολύ φίλε μου :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γειά και χαρά σε όλους τους φίλους του forum μετά από αρκετούς μήνες.

 

Είπα να "βολτάρω" ξανά στην περιοχή των τροποποιήσεων των K750/W800 που κατά την ταπεινή μου άποψη είναι μακράν τα καλύτερα κινητά που έβγαλε η SE (μέχρι το επόμενο επιτυχημένο μοντέλο βέβαια!!).

Από ότι είδα "στα γρήγορα" ήταν ότι το CID49 είναι πλέον "κομμάτια" και η δυνατότητα για τροποποιήσεις έχουν ξεφύγει πέρα από κάθε προσδοκία. Επειδή "γέρασα" :) και δεν έχω χρόνο να ψάξω και πολύ θα παρακαλούσα κάποιον φίλο να μου πει, που μπορώ να βρω τελευταία firmware upgrade και patch καθώς και modded menu για τροποποιημένο W800 με ελεύθερο downloading.

Από ότι είδα η Topsony άρχισε τις εξυπνάδες με χρονικά περιορισμένους λογαριασμούς και Paypal και έτσι για να κατεβάσω από εκεί πρέπει να περιμένω κανένα μήνα και να φλυαρώ ταυτόχρονα στο forum του, μπας και μου επιτρέψουν και μένα τον "πτωχό" το downloading.

Link to comment
Share on other sites

Αφού δεν φιλοτιμήθηκε κανείς έβαλα κάτω τον &ό!ω μου , και το βρήκα μόνος μου.!!! :p

Ας είναι καλά οι φίλου μας οι Πολωνοί με το sek750i.pl. Με ένα απλό registration παίρνεις σχεδόν ότι και στο topsony χωρίς τους εκβιασμούς της αναμονής, της υποχρεωτικής φλυαρίας για απόκτηση traffic στο site τους και /ή της "εθελοντικής" εν τέλει χρηματοδότησής τους προκειμένου να κατεβάσεις πράγματα που και αυτοί αλλού τα βρήκαν :mad: !!!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε xamurabi ρίξε και μια ματιά στο παρακάτω site όπως τα είπες με ένα registration έχεις πολλά να κατεβάσεις(όχι και όλα).hxxp://www.iprotebe.cz/ (μπορεί και να το ξέρεις)
http://i252.photobucket.com/albums/hh40/than0s/mobile/walkman.gif
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Έχω ένα μικρό πρόβλημα με το update service της se.Ενώ είχα κάνει αναβάθμηση το κ800 μου που σημαίνει ότι δούλευε κανονικά τώρα το μετέτρεψα σε κ810 και όταν πάω να μπω μου λέει application error και μου λέει να τσεκάρω αν είμαι στο internet είμαι και να ξαναδοκιμάσω!!!μετά μου λέει πως η εφαρμογή πρέπει να κλείσει!το διάγραψα το κατέβασα και το ξαναεγκατέστησα αλλά τπτ κανείς βοήθεια γίνεται και σε εσάς???πλζ help:worry:
Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα μικρό πρόβλημα με το update service της se.Ενώ είχα κάνει αναβάθμηση το κ800 μου που σημαίνει ότι δούλευε κανονικά τώρα το μετέτρεψα σε κ810 και όταν πάω να μπω μου λέει application error και μου λέει να τσεκάρω αν είμαι στο internet είμαι και να ξαναδοκιμάσω!!!μετά μου λέει πως η εφαρμογή πρέπει να κλείσει!το διάγραψα το κατέβασα και το ξαναεγκατέστησα αλλά τπτ κανείς βοήθεια γίνεται και σε εσάς???πλζ help:worry:

 

μα καλά κανείς????????????????????????????????????????????:cry::cry::(:worry::O

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

μα καλά κανείς????????????????????????????????????????????:cry::cry::(:worry::O

 

καλά μόνο σε μένα συμβαίνει plz help :cry: :cry: :cry:

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Κινητά: Αναβαθμίσεις & τροποποιήσεις του λειτουργικού

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...