Jump to content

Ποιο είναι το ΟΛΙΚΟ κόστος για ενεργοποίηση του ADSL;


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Tip. Κανε την αίτηση μέσω του 134 Από το τηλέφωνο σου . Δεν θα σου ζητήσουν ταυτότητα. προφανώς θα χρησιμοποιήσης το όνομα του πατέρα σου .

Από το τηλέφωνο δεν θέλω να κάνω τίποτα. Καλύτερα να παω από κοντά για να ξέρω και τι γίνεται. ;)

 

Αυτό που σε απασχολεί είναι να μην το πάρει χαμπάρι ο πατέρας σου;

:D :lol:

Όχι Δημήτρη. Δεν ρώτησα γι' αυτό το λόγο. Απλώς ήθελα (αν γινόταν βέβαια) να πληρώνω εγώ τον λογαριασμό της DSL γραμμής για να μη μπαίνει ο πατέρας μου στη μέση και γιατί δεν έχω όρεξη να ακούω γκρίνιες για το επιπλέον πάγιο. ;)

 

Ούτως η άλλως πρέπει να το μάθει. :D

Always have the feeling that something's missing or left behind...[/b]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 440
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πάρε τη γραμμή στο όνομα σου να ξενοιάσεις. Δεν γίνεται να έρθει ξεχωριστός λογαριασμός για dsl, όλα ενσωματώνονται στον λογαριασμό της γραμμής που θα ενεργοποιηθεί η aDSL.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.Εχω isdn και επειδη γενικα μπαινω πολυ μεσα,εχω κα8ε μηνα 200 ευρω λογαριασμο!!150-200..Δεν ειναι κοροιδεια.???με αισχρες ταχυτητας και μονο για μερικα μπ3..Και λεω να κανω αλλαγη αλλα 8ελω να κρατησω την δυνατοτητα να μιλαμε με 2 τηλεφωνα.γινεται?Ανεξαρτητα.
http://www.myphone.gr/gallery/uploads/5309/2.jpg Βελιγραδι VOLIM TE UVEK! 13/2/97
Link to comment
Share on other sites

Nαι μπορείς να την κρατήσεις την ISDN, να έχεις 2 γραμμές για να μιλάς και να είσαι και internet me dsl.

 

Στη 2η παράγραφο δυσκολεύομαι να καταλάβω τι λες. :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Aρα σε αυτες τις τιμες http://www.forthnet.gr/templates/corporateProductsDetails.aspx?p=107762 απλα προσ8ετω το παγιο του οτε(40 ευρω το διμηνο) και βρισκω ποσο 8α ειναι το παγιο κα8ε διμηνο για την DSL...σωστα?? Επισης δινουν δωρεαν τον εξοπλισμο αρα πληρωνω μονο την ενεργοποιηση στον οτε σαν αρχικο κοστος(35 eyrw)

,,,αν καταλαβα κala.

 

 

τελικα πηρα τηλ στιν φορτ8νετ.Ο εξοπλισμος ειναι δωρεαν μονο εαν κανω μια συνδεση για 1 χρονο.....

http://www.myphone.gr/gallery/uploads/5309/2.jpg Βελιγραδι VOLIM TE UVEK! 13/2/97
Link to comment
Share on other sites

Αύριο θα παω από τον ΟΤΕ για να τους ρωτήσω σχετικά με την DSL και μάλλον την επόμενη εβδομάδα θα παω να κάνω αίτηση για μετατροπή της γραμμής. :D :up:

 

Δεν έχει σχέση με το θέμα αλλά θα ήθελα να ρωτήσω κάτι γενικότερα για το DSL :rolleyes: :O

 

Το καλώδιο που θα φεύγει από τη πρίζα θα είναι με RJ-45 connector; Επίσης η απόσταση από την υποδοχή θα είναι γύρω στα 7 μέτρα.

Always have the feeling that something's missing or left behind...[/b]

Link to comment
Share on other sites

με το αdsl...mporw na milaw enw eimai sto net? egw exv isdn.ean tin kratisw tha mporoume na milame opws twra 2 atoma?

'

http://www.myphone.gr/gallery/uploads/5309/2.jpg Βελιγραδι VOLIM TE UVEK! 13/2/97
Link to comment
Share on other sites

ναι galinie οταν θα εισαι με adsl θα μπορεις να μιλας στο τηλεφωνο και την ιδια στιγμη να μιλαει και αλλος ενας...σαν να λεμε τρεις γραμμες, 2 για το τηλεφωνο και μια για το ιντερνετ αποκλειστικα :D

Βlog για τον κινηματογράφο με κριτικες, νέα και τρέιλερ. Με καθημερινή ανανεωση

We set the movies in the corner....

Link to comment
Share on other sites

Μεταξυ 256 και 364 τι προτεινετε παιδια?Η 256 εχει διαφορα απο την 128 isdn?Αισ8ητες διαφορες εννοω.Η 256 τεινει να σταματησει?...
http://www.myphone.gr/gallery/uploads/5309/2.jpg Βελιγραδι VOLIM TE UVEK! 13/2/97
Link to comment
Share on other sites

Μεταξυ 256 και 364 τι προτεινετε παιδια?Η 256 εχει διαφορα απο την 128 isdn?Αισ8ητες διαφορες εννοω.Η 256 τεινει να σταματησει?...

Εννοείς διαφορές εκτός απο την ταχύτητα;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

256=2x128, θεωρητικά. Στην πράξη 256=1,8x128 χοντρικά.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια αμα εχεις DSL χρεωνεσαι παραπανω αμα μπαινεις σε διαφορα site :X και αμα χρησιμοποιεις emule ή kazaa???

Όχι. Εκτός αν έχεις πακέτο με ογκοχρέωση και χρεώνεσαι με τα GB που κατεβάζεις.

Link to comment
Share on other sites

Είναι η Vivodi.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Kι εγω για συνδεση αοριστου χρονου σκεφτομαι(384)...ποια ειναι η πιο φτηνη & πιο αξιοπιστη,εκτος απ'τη Βιβοντι?Η Φορθνετ?
Link to comment
Share on other sites

Θα έλεγα ότι ναι, είναι η Forthnet.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

H forthnet sigoura den einai (50 Euro /mhna) dinei dwro bebaia to modem alla ti na to kaneis savoura eiani (intracom)

H poio fthnh telika einai h vivodi kai amesws epomenh me kati eurocents diafora erxete h Tellas (kapou sta 29 Euro /mhna) kai rwtw twra Poia einai pio axiopisth apo tis 2 aftes

 

den me endiaferoun ta dwra se styl modem kai pagia a egatastashs giati hdh exw ton exoplismo kai einai energopoihmenh kanonika h yphresia ...

 

Thanks in advance

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι έχει γίνει με τους routers? Έχουν εξαφανιστεί όλα τα καλά μοντέλα! :(

Από Δευτέρα προχωράω σε αίτηση για DSL και αφού έχουν ακουστεί καλά λόγια για το 9105 και το Zyxel 650 λεω να πάρω ένα από τα 2 αλλά δεν το έχει κανένας(π.χ E-Shop)! :alien:

Θα πρέπει να τρέχω Στουρνάρα πάλι... :rolleyes: Έχει περάσει από εκεί κανείς να δει τι παίζει;

Always have the feeling that something's missing or left behind...[/b]

Link to comment
Share on other sites

Zyxel 650H-E1 στην Κοσμοντάτα 103 ευρώ.
Panasonic GD70, Ericsson GF768, Panasonic GD30, Nokia 3210, Ericsson T18s, Panasonic GD92, Ericsson R320s, Nokia 6210, Ericsson T65i, SE T300i, SE K700i, Siemens SX1, Nokia 7610, Siemens SX1 Music Edition, SE J210i, Sendo X, Qtek 8500, Nokia 6021, HTC Touch Cruise, HTC HD2, LG Optimus 4X HD, HTC One M7, HTC One M9, HTC 10, Xiaomi Mi8 Lite
Link to comment
Share on other sites

H forthnet sigoura den einai (50 Euro /mhna) dinei dwro bebaia to modem alla ti na to kaneis savoura eiani (intracom)

H poio fthnh telika einai h vivodi kai amesws epomenh me kati eurocents diafora erxete h Tellas (kapou sta 29 Euro /mhna) kai rwtw twra Poia einai pio axiopisth apo tis 2 aftes

 

den me endiaferoun ta dwra se styl modem kai pagia a egatastashs giati hdh exw ton exoplismo kai einai energopoihmenh kanonika h yphresia ...

 

Thanks in advance

Μήπως τα 50 της Forthnet είναι μαζί με ΟΤΕ; :alien:

Ρε παιδιά τι έχει γίνει με τους routers? Έχουν εξαφανιστεί όλα τα καλά μοντέλα! :(

Από Δευτέρα προχωράω σε αίτηση για DSL και αφού έχουν ακουστεί καλά λόγια για το 9105 και το Zyxel 650 λεω να πάρω ένα από τα 2 αλλά δεν το έχει κανένας(π.χ E-Shop)! :alien:

Θα πρέπει να τρέχω Στουρνάρα πάλι... :rolleyes: Έχει περάσει από εκεί κανείς να δει τι παίζει;

Άσχετο, αλλά πουλάω τον παλιό μου Zyxel Prestige 652R. 100€. Είναι 9 μηνών.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κατατέθη σήμερα η αίτηση για DSL :D :up:

Άντε να γίνει η σύνδεση να τελειώνουμε επιτέλους! Δεν παει άλλο! :p :worry:

Always have the feeling that something's missing or left behind...[/b]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...